Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-05-09, 16:16   #211
cyd calibra

Stock
 
cyd calibra's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

filmulete de la cursa unde gasim?
cyd calibra is offline  
Old 24-05-09, 16:22   #212
SNP10

Stage 3
 
SNP10's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 166
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Foarte tare organizarea.Felicitari baietilor care s-au ocupat de eveniment.Chiar daca nu au fost 400 de m eu zic ca a iesit bine.Cel putin organizarea grupelor in parc,precum si desfasurarea cursei au fost in regula.EXCLUSIVE Racing a participat la eveniment si o sa participe mereu la o legala pe Kogalniceanu
__________________

www.AllCustom.ro
SNP10 is offline  
Old 24-05-09, 16:32   #213
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

felicitari ptr organizare,singurul meu regret e k nu au fost liniute adevarate de 402m ci de max 250m.
TIGER Cupra/GTC is offline  
Old 24-05-09, 17:22   #214
FLO_GSU

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 438
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Filmuletele de la ultima grupa cu ursul TURBO de la ANONYMUS are cineva?? SAU POZE?? Rog sa puna aici! MS!
FLO_GSU is offline  
Old 24-05-09, 17:29   #215
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Quote:
Originally Posted by -=X-Team=-82-MDN View Post
...nu se stie ce se poate intampla pe cale legala la ce zici tu aici si nu cred ca o sa iti fie bine...
Nu se poate intampla nimic, pe cale legala, in legatura cu ce a spus el. Iti garantez eu!
Quote:
Originally Posted by FLO_GSU View Post
Parerea mea: .[...] Cine reproseaza ceva zic eu ca nu STIE SA PIARDA( ma refer la participantzi)!!! [...]
Asta e doar parerea ta, eu ca participant nu am reprosat nimic legat de modul in care am fost repartizat, chiar daca m-am dat cu o masina care probabil avea 30-40 cp mai mult decat a mea, chiar daca am dat "burnout" din ambreiaj vreo 3 secunde cu treapta II, chiar daca masina mea avea cu 200-300 kg mai mult decat cealalta si singurul meu avantaj ar fi fost la viteza mai mare, unde poate recuperam ceva pe aerodinamica. Practic, toate au fost impotriva mea, distanta, concurentul, starea tehnica a masinii.... dar astea sunt lucruri pe care n-as avea nesimtirea sa le reprosez organizatorilor.
Eu ca participant am reprosat doar ceea ce putea sa ma deranjeze si ca spectator. De fapt nu am reprosat, ci am subliniat ca sa se ia in considerare pe viitor.
Quote:
Originally Posted by Sofro View Post
...de fiecare data trebuie sa existe mancatori de k**** k asa-i romanu`..dak nu comenteaza nu se simte bine...
Nu prea stii tu cum e treaba cu diplomatia.... ai de invatat multe de la YZF si alti colegi de-ai tai. Nu poti sa-i bagi in aceeasi oala pe cei care reproseaza ceva pe buna dreptate, impreuna cu cei care sunt nemultumiti de conditiile in care au pierdut sau alte fantezii. Cu alte cuvinte, tu ne trimiti la k*k*t pe toti cei care nu v-au pupat in c*r. Trage o gura mare de aer si pune-ti ideile in ordine, inainte sa incepi un reply de genul asta! Te inteleg ca ai stat mult in soare (probabil inca mai resimti efectele, la prima vedere), dar nu ai fost singurul, iar atitudinea ta lasa de dorit!
Quote:
Originally Posted by calibrazor View Post
ba eu nu am fost dar din auzite a fost mult peste craiova pitesti etc asa ca nu va mai plangeti
Daca tot nu ai fost, nu poti sa faci o comparatie. Asa ceva ar putea spune cineva care a fost si aici si acolo, dar nu cred ca va spune acelasi lucru ca si tine totusi sa nu exageram!
Quote:
Originally Posted by B 52 AEV View Post
... Dar atunci cum ramane cu quick_5hifter de exemplu ... care era cu 1 (un) cal peste grupa C, la fel cum eram eu cu 1 (un) cal peste A1. El de ce a fost inscris pana la urma la C [...] ...
Nu eram cu un cal peste, masina mea are 127 kw de fapt, motorul este mai nou decat masina. Exista 2 variante de 3SGE, cel dinainte de '96 si cel de dupa. Primul are 129kw (175 cp), celalalt are 127 kw (170 cp). Desi in talon am 129kw si masina e din 1995, am motor euro 2 (dupa 1996) si o sa-ti arat cu prima ocazie. Asta am descoperit-o in seara dinaintea cursei.
Quote:
Originally Posted by X-Ray-Eyes View Post
Aspirate ?
Poate 4x4 si turbo ... in nici un caz aspiratele !
Amin!
Quote:
Originally Posted by Insanity View Post
Daca stiam ca pista are doar 200 si ceva de metri nu m-as fi dat. Am intrebat inainte sa ma inscriu dar nu mi-a zis nimeni nimic concret. Masina mea tractiune fata in treapta a 3-a de viteza incepe sa se miste cat de cat. Nu spun ca as fi batut golful lu' Silviu pt ca nu aveam cum dar macar stiam ca am "stors" tot din masina.
La tulcea terminam cursa in a 3-a la 6500 RPM. La kogalniceanu am terminat cursa imediat ce i-am dat a 3-a.
Skoda rosie a fost incadrata corect la grupa ei. Pacat ca exista inca lume care are pretentia sa castige grupa doar cu un soft. Vorbim de racing, vorbim de tuning. Toti ne modificam masinile ca sa castigam grupa. De ce sa treaca o grupa mai sus pt ca si-a facut masina mai puternica? Tu ar trebui sa stai acasa daca n-ai cu ce. Eu merg la mai toate cursele din RO si niciodata nu am sanse sa castig grupa pt ca sunt masini mai umflate decat a mea. Eu sper ca intr-o zi cu modificarile pe care le voi face sa castig. Sa incep acum sa arunc cu noroi in stanga si in dreapta ca altii au si eu nu ar fi cea mai mare prostie. Cand pierd ma motivez si mai tare si stiu sigur ca intr-o zi o sa am o masina cu care voi lua grupa D sau E.
Foarte de acord cu ce ai spus aici, Mihai! Am fost cam in aceeasi situatie ca si tine, iar acum sunt de aceeasi parere! Cel mai pertinent reply de pe acest topic!
Quote:
Originally Posted by MeHy View Post
... data viitoare ar fi o ideea buna .. zic eu .. sa se faca cumva ... ca spectatorii sa aibe acces la masinile care vor concura .. cum a fost la TL ... sa le admire etc... si sa nu mai fie nevoiti sa "darame" gardu ca sa le vada mai de aproape ... sa nu fie separate masinile de public si invers..
Du-te tu cu masina intre spectatori, care sunt orice altceva, numai grijulii nu! Iti doresc, de asemenea, multa bafta sa nu patesti cum a patit Civic-ul rosu XCE la Bucuresti, in aprilie 2008, cand o imbecila a scapat ditamai geamantanul pe o masina proaspat vopsita (si aici e doar un exemplu, dar au fost nenumarate situatii similare).
Quote:
Originally Posted by TIGER Cupra/GTC View Post
felicitari ptr organizare,singurul meu regret e k nu au fost liniute adevarate de 402m ci de max 250m.
Felicitari pentru participare! Recunosc ca ti-am cam tinut pumnii cand te-ai intors 120 grade pentru a reusi sa opresti masina la timp!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline  
Old 24-05-09, 17:35   #216
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

quick sa mor eu daca vreodata o sa mai am nevoie de un avocat , tu o sa fi omul ))
aikman is offline  
Old 24-05-09, 17:38   #217
Sofro

Stage 4
 
Sofro's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 184
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post

A

Nu prea stii tu cum e treaba cu diplomatia.... ai de invatat multe de la YZF si alti colegi de-ai tai. Nu poti sa-i bagi in aceeasi oala pe cei care reproseaza ceva pe buna dreptate, impreuna cu cei care sunt nemultumiti de conditiile in care au pierdut sau alte fantezii. Cu alte cuvinte, tu ne trimiti la k*k*t pe toti cei care nu v-au pupat in c*r. Trage o gura mare de aer si pune-ti ideile in ordine, inainte sa incepi un reply de genul asta! Te inteleg ca ai stat mult in soare (probabil inca mai resimti efectele, la prima vedere), dar nu ai fost singurul, iar atitudinea ta lasa de dorit!

F
Prietene te simti cumva?? crezi k eu i-am bagat pe toti in aceeasi oala??? te inseli amarnic....ce am postat eu este ptr cei care arunca cu vorbe aiurea doar k sa se afle in treaba...si aici ma refer la cei care habar nu au cu ce se "mananca" o masina,cu atat mai putin o cursa dar carora le place sa comenteze ca sa se creada inteligenti...si stai linistit k sincer nu vrea sa ne pupe nimeni in cur....nu suferim de asa cva....invatam din greseli si apreciem criticile...dar acele critici adevarate nu alte baliverne....nu te mai agita atat....te credeam baiat destept...uneori inceark " sa citesti printre randuri"....
have a nice day!
__________________
Sofro is offline  
Old 24-05-09, 17:48   #218
alygator2000

Stage 5
 
alygator2000's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 333
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[SEAT]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

...de criticat: fetele de la finish care ridicau steagul dupa culoarea masinii...sau...nu in rest...vrem 402m
multzam organizatorilor pt tot
alygator2000 is offline  
Old 24-05-09, 17:53   #219
cyd calibra

Stock
 
cyd calibra's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

am si eu o rugaminte si imi cer scuze ca intervin,nu ar fii mai bine sa incetati cu cearta,ce a fost a fost,gata,toti iubim treaba asta si cand este bine si cand nu este bine,hai sa nu n-e mai balacarim si sa fim baieti ok,decat sa n-e certam si sa nu ajugem nicaieri mai bine cine are sa puna filmulete de la cursa si gata ce ziceti e ok?
cyd calibra is offline  
Old 24-05-09, 17:56   #220
CT-82-PWR

Stage 5
 
CT-82-PWR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 438
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Post Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Quote:
Originally Posted by FLO_GSU View Post
Filmuletele de la ultima grupa cu ursul TURBO de la ANONYMUS are cineva?? SAU POZE?? Rog sa puna aici! MS!

Quote:
Originally Posted by cyd calibra View Post
filmulete de la cursa unde gasim?
Vedeti ca sunt puse aici
CT-82-PWR is offline  
Old 24-05-09, 17:57   #221
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

FELICITARI X TEAM

A fost ceva superb...Parerile sunt impartite ca de obicei..
Eu de ce am stiut dinainte ca nu vor fii 402m si voi nu ati stiut...Cine a avut urechi sa auda a auzit cine nu, nu...

De ce nu se plang de spatiul de franare soferii unor masini foarte tari cum ar fii Alin cu Subaru sau Toba sau Baluba...Se plang de franare doar masinile de 100 + cai....Daca esti sofer faci frana de motor in a 2 a si franezi perfect...

Baietii din X Team sunt niste oameni de nota 2000 pacat ca dupa o cursa asa frumoasa se gasesc tot felul de cretini care spun ca organizarea a fost de kakat...

Nu-mi pare rau ca am facut acest efort de a veni...

La cat mai multe curse organizate de voi...Va salut !

Dumnezeu sa-l odihneasca pe GXG !
kimi is offline  
Old 24-05-09, 18:04   #222
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Filme de la grupa B inclusiv mai multe poze are cineva?sa fiu sincer ma intereseaza in mare parte masina mea,dar si restu de masini de la grupa mea!
Daca aveti va rog frumos postati-le ... sar`na
P.S.: Lasati-va nemultumirele intr-un text document pe desktop apoi dati-i delete si gata!
Cum spuneam tre sa apara mereu 2-3 nemultumiti,cum a mai spus si cineva mai sus,daca nemultumitii castigau grupa unde erau,mai erau nemultumiti??Lasati-o asa ca va faceti voi mari si o sa organizati si voi legale,sa vedeti atunci cata carne o sa aveti si voi in frigidere!!
Credeti ca totul este asa simplu?tipic romanesc si de tot ***u,sa te arati viteaza dupa razboi!Dupa mintea voastra e fff simplu totu si stiti sa criticati,dar sa puneti mana MACAR sa ajutati nu stiti!Taceti din gura ca va faceti de ras!Cursa asta a fost prea buna,mai buna ca un suc rece pe caldura aia
Pe anul acesta Slatina si Cta(kogalniceau) au fost cele mai bune curse ..
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 24-05-09, 18:09   #223
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Care sunt castigatorii ?
ZerO_CooL is offline  
Old 24-05-09, 18:13   #224
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Quote:
Originally Posted by Sofro View Post
Prietene te simti cumva?? crezi k eu i-am bagat pe toti in aceeasi oala??? te inseli amarnic....ce am postat eu este ptr cei care arunca cu vorbe aiurea doar k sa se afle in treaba...si aici ma refer la cei care habar nu au cu ce se "mananca" o masina,cu atat mai putin o cursa dar carora le place sa comenteze ca sa se creada inteligenti...si stai linistit k sincer nu vrea sa ne pupe nimeni in cur....nu suferim de asa cva....invatam din greseli si apreciem criticile...dar acele critici adevarate nu alte baliverne....
nu te mai agita atat....te credeam baiat destept...uneori inceark " sa citesti printre randuri"....
have a nice day!
Hai sa-ti detaliez, ca n-ai inteles ce-am spus:

MA SIMT vizat -fara sa fi fost nevoie - de reply-ul tau din cauza ca nu faci diferenta intre:
a)cei care au "comentat" in legatura cu lucruri care nu au mers bine, intr-adevar, lucruri pe care le-au recunoscut si colegii tai de club;
b)cei care se plang ca si-au luat-o din vina organizarii, cei care n-au avut de unde sa cumpere seminte si prezervative, cei care ar fi vrut sa vada cursele dintre masini - adica invingatorul sa treaca prin stanga, iar cel invins prin dreapta sau invers; pe acestia din urma era normal sa fii suparat, dar nu sa ii jignesti, ca pana la urma o parte din ei au contribuit cu bani din propriul buzunar la acoperirea cheltuielilor clubului tau (daca vrei sa privim problema astfel).
Mai citeste o data inceputul reply-ului tau si o sa vezi ca tu i-ai facut "mancatori de k*k*t" pe toti cei care au "comentat" ceva.
Nu ma afecteaza daca tu ma consideri "destept" sau nu, viata merge mai departe cu sau fara tine, sunt convins ca e valabil si invers.
Sa inteleg ca toti ar trebui sa spuna numai de bine, ca sa nu-i trimiti TU la k*k*t?
Nu amesteca tot X-team-ul in ceea ce ai scris doar tu, daca citesti tot thread-ul o sa vezi ca toti colegii tai au vorbit civilizat, au fost diplomati si obiectivi. Au fost laudati pentru ceea ce a mers bine, dar au primit si criticile cu ochii deschisi.
Fara critici nu veti sti unde mai aveti de lucrat!

Si ca sa nu mai citesc printre randuri, nu mai scrie printre randuri!

O zi buna iti doresc si eu tie!

@Kidu: daca sofro a luat-o ca pe o cearta, eu NU. Suntem pe un forum si ar trebui sa fim civilizati, mai ales ca ne mai si cunoastem intre noi, majoritatea.
Daca tu ai fost trimis la k*k*t si nu te-a deranjat (ca ai "comentat" si tu ceva mai sus), pe mine da. Oricum, eu am incheiat discutia ca nu ajungem nicaieri daca citim doar printre randuri.
Impresiile ulterioare isi au si ele rostul lor, cei care n-au chef de citit sa treaca direct la poze!

Last edited by quick_5hifter; 24-05-09 at 18:19.
quick_5hifter is offline  
Old 24-05-09, 18:17   #225
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

vreau sa incep cu FELICITARILE PT X-TEAM pt organizare...

nu imi vine sa cred ce vad aici ... ce se plange lumea ... frate a fost o cursa foarte tare si foarte bine organizata ... publicul era la locul lui ... participantul la locul lui ... super tare...

cat despre locul de franare ... a fost putin loc ,dar nu ca nu puteai sa franezi ... daca nu sti sa opresti o masina ...


am vazut ca a scris cineva mai jos ca vrea sa stie ce masini au fost la grupa F(250-300):
subaru WRX,BMW 2.5 turbo,audi S3,audi S5,subaru WRX,opel GT,AUDI TT 3.2,BMW seria 5 (nu stiu motorul)...


FELICITARI colegilor din ANONYMOUS...

Cat si cei care au castigat pt ANONYMOUS:
GRUPA A-OPEL ASTRA -ANONYMOUS-LOCUL 1
GRUPA E-OPEL GTC -ANONYMOUS-LOCUL 1
GRUPA F-SUBARU WRX -ANONYMOUS- LOCUL 1
GRUPA G-MITSUBISHI EVO IX-ANONYMOUS- LOCUL 1
TOBA^ is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -