Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-05-09, 21:36   #151
ct77pia

Stage 5
 
ct77pia's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,881
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh in p@#$la mea organizati voi si apoi sa va aud esti nemultumit ca ai dat 50 ron sa te dai a fost alegerea ta ... cind si daca o sa organizezi tu sa ma chemi si pe mine si sa vad cum o sa faci tu cum au facut si ei ca trebuie sa aduca bani de acasa ca nu s-au acoperit cheltuielile si asta doar sa vina un carcotas ca tine,,ce vroiai sa vina una din alea de la start sa iti faca si una mica
organizeaza tu si dupa aia vorbim sau cel putin vino si ajuta la organizare
__________________
vand seat leon 1.8t 4x4 300 cai https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...x4-300-cp.html





Last edited by ct77pia; 23-05-09 at 21:42.
ct77pia is offline  
Old 23-05-09, 21:38   #152
mrkane

Stage 5
 
mrkane's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,563
Member of:
[Opel]
[Old School Cars]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

pista sa zicem ca era ok, dar nu erau niciodata acolo 402m, franare mica, startul aproape din sant, se mergea pe aranjamente si pe favoritisme, l afinish fufele alea nu aveau nici o legatura cu ce se intampla acolo..............

raman la ideea mea ca legale de calitate la noi nu se fac

NU CONDAMN PE NIMENI, ORGANIZATORII SA ZICEAM CA AU INCERCAT CEVA, M-AU DERANJAT FAVORITIZMELE CARE SE FACEAU ACOLO !!!!
__________________
Contact:
radu.hergheligiu@gmail.com 0723705915

Last edited by mrkane; 23-05-09 at 21:41.
mrkane is offline  
Old 23-05-09, 21:44   #153
MaliBuGTI

Stage 4
 
MaliBuGTI's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Sunt de parare ca in raport cu nivelul la care suntem noi in momentul de fata la capitolul "curse auto legale", comparand si cu ce a mai fost pana acum, acest eveniment s-a desfasurat foarte bine. Mi-a placut ca s-au organizat grupele dinainte si s-au format acele randuri pt. fiecare grupa. Cu toate ca s-a decalat ora de incepere a cursei, dupa ce s-a dat primul start totul a mers destul de cursiv. Intr-adevar, si spatiul disponibil pe aeroport a ajutat foarte mult, dar e de apreciat si modul in care a fost gandita toata treaba de catre organizatori, care au incercat sa faca tot posibilul sa iasa bine si mai mult ca sigur au invatat si din lucrurile care n-au iesit exact asa cum trebuia.
__________________
Peugeot 206 Grand Touring Injection
MaliBuGTI is offline  
Old 23-05-09, 22:23   #154
rmircea59

Stage 1
 
rmircea59's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 20
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

a fost ok cursa,era bine 400 de m,dar asta e,poate la anul,f bine organizat si pt spectatori cu locurile alea de gunoi amenajate (cu toate ca putina lume le'a folosit)pacat ca eram cam departe de start,pacat ca nu a intrat asa multa lume,multa lume era la gard pe strada,dar cursa a fost ok,felicitari organizatorilor si participantilor


ps. clio ala care a luat cupa,e sub 200 de cp cu toate modificarile facute,facut test pe dyno,asa ca nu mai comentati aiurea,felicitari lui si celor care au castigat,dar si celor care doar s'au dat,o mentiune,foarte misto ideea cu motoarele,a mai luat din plictiseala pana a inceput cursa
rmircea59 is offline  
Old 23-05-09, 22:25   #155
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Quote:
Originally Posted by B 52 AEV View Post
astra 1.7 cdti 59 kW ... la "A1" ... bineinteles...castigand grupa (mai avea si soft ... il cunosc pe respectivu ...dar asta e treaba lui) ......
Eu am fost cu Opelul ala, si are 75 de cai plus un soft smecher de la Upsolute plus niste Toyo care fac minuni la plecare....sau este interzis sa vii cu masina tunata la curse mai nou. Acum intrebarea mea este de unde ma cunosti tu pe mine ????? Ca eu nu imi aduc aminte sa te stiu de pe undeva.


L.E. Bravo XTEAM....Era mai bine dc era ceva mai lunga pista, dar oricum....a fost beton, ne-am dat, ne-am distrat, a fost o reusita dupa cate s-a vazut...la mai multe fratilor ca se vede ca stiti ce faceti.
Bravo Anonymous, foarte multi participanti, si foarte multi castigatori...cum de altfel se obisnuieste in acest club
__________________

Last edited by ERY; 23-05-09 at 22:30.
ERY is offline  
Old 23-05-09, 22:29   #156
-=X-Team=-82-MDN

Stage 5
 
-=X-Team=-82-MDN's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 452
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

ERY ... tocmai asta este ... toata lumea vorbeste de toata lumea ... numai ca atunci cand ii pui fatza in fatza .... nu prea isi mai aduc aminte ce vb ....
Felicitari ERY pt. cursa si astept sa imi iau revansa
__________________


Always Behind You.
-=X-Team=-82-MDN is offline  
Old 23-05-09, 22:31   #157
ct77pia

Stage 5
 
ct77pia's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,881
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

si e vina lui ery ca sa inscris la grupa?
ct77pia is offline  
Old 23-05-09, 22:32   #158
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Da fratele....chiar mi-a fost frica de bejarca ta ...dc plecai tare nu ma indoesc ca imi rupeai smetia... felicitari incaodata.

PIA...la aia 75 de cai aplici coeficientul de tractiune fata si iti da A1...a fost la grupa care trebuie masina.
ERY is offline  
Old 23-05-09, 22:36   #159
-=X-Team=-82-MDN

Stage 5
 
-=X-Team=-82-MDN's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 452
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Distractie frate ... distractie ... si intr-o zii ... o zii cu luna plina ... revansa ... clar ... inca o data .. felicitari
-=X-Team=-82-MDN is offline  
Old 23-05-09, 22:38   #160
FLO_GSU

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 438
Thumbs up Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Parerea mea: Ca la orice legale exista si mici reprosuri gen ca nu au fost 400m, ca nu a fost destula distantza de franare, ca nush ce.... insa sa fim seriosi fratilor A FOST O LEGALA FOARTE REUSITA si asta vorbesc din prisma unui SPECTATOR si atat!!! Cei care au participat nu cred ca e vreunul sa comenteze, de ce oare nu zic nimic de reprosusi cei care au castigat locul 1 la fiecare grupa!!! Cine reproseaza ceva zic eu ca nu STIE SA PIARDA( ma refer la participantzi)!!! Singurul dezavantaj mare a fost SOARELE PREA PUTERNIC dar asta nu prea avem cum sa reprosam ca NU NE PERMITEM sa o facem!! Una peste alta a fost o legala organizata foarte bine la care au participat masini superbe!!!
Tin sa felicit si castigatorii la toate grupele, MULT SUCCES PE MAI DEPARTE!!!
NOTA 10+ pt X-Team Racing Club !!! FELICITARI si pe viitor poate un alt eveniment!!!
FLO_GSU is offline  
Old 23-05-09, 22:58   #161
Sofro

Stage 4
 
Sofro's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 184
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

@ big fat pig: am avut probleme cu o boxa si nu se mai auzea....dar daca ai ramas pana la final ai fi vazut ca problema s-a rezolvat...
Cursa a fost un adevarat succes dar ca de fiecare data trebuie sa existe mancatori de k**** k asa-i romanu`..dak nu comenteaza nu se simte bine.Incercati fratilor sa organizati voi si atunci puteti sa comentati.Intr`adevar este prima cursa legala la care am facut parte din organizare si am vazut si eu cat este de munca deci nu vorbesc in necunostiinta de cauza...linistiti-va...faptele conteaza nu vorbele
Multumim celor care ne-au sustinut/ajutat si in acelasi timp celor care au venit ca participanti/spectatori
__________________
Sofro is offline  
Old 23-05-09, 23:03   #162
pc.ciprian

Stage 4
 
Join Date: May 2009
Posts: 290
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Salutare baieti, primu post aici. Tin sa felicit organizatorii, cu bune cu rele, macar au avut intentia de a face ceva ceea ce altii nu isi bat capu.
Au fost greseli, au fost probleme, a fost distractie, a fost show. Nu am participat asa ca nu ma voi pronunta din punctul asta de vedere.
Eu am fost unu dim baietii cu pozele, am cca 2000cadre trase. Acum fac o selectie si voi veni cu o parte din ele in seara asta sau cel tarziu maine.
O seara buna
pc.ciprian is offline  
Old 23-05-09, 23:09   #163
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

te intreb un lucru .. pe tine Sofro si pe restul care sustin sus si tare ca, cursa a fost nemaipomenita: La cate curse ati mai participat in alte localitati gen: Craiova, Pitesti etc ? .. din ce imi aduc io aminte la niciuna sau la foarte putine .. de ce? .. pt k cheltuielile sunt foarte mari.. Celor din Constanta normal k le-a placut, ca au avut de cheltuit doar taxa de participare, dar daca stai umpic si te gandesti si pui pe foaie cheltuielile suportate de noi, cei din alte localitati (benzina, cazare, mancare, taxe etc), ai sa realizezi de ce suntem carcotasi.. banii nu cresc in pom sa ii putem arunca pe nimic, macar daca cheltuim vrem ceea ce se anunta nu sa avem surprize gen 250-300m si plecari din panta ca la VTM..

Numai bine tuturor organizatorilor si spor la organizat evenimente in continuare !!!

Tot acest mesaj se traduce printr-un singur cuvant care spune tot: Tulcea nota 10+
__________________

- piese auto import - www.volksparts.ro
E-mail: volksparts@zappmobile.ro - www.koni.com.ro
Tel: 021-434.85.15 ... Fax: 021-769.21.99

Last edited by Rebel_Boy; 24-05-09 at 20:57.
Rebel_Boy is offline  
Old 23-05-09, 23:18   #164
Sofro

Stage 4
 
Sofro's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 184
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy View Post
te intreb un lucru .. pe tine Sofro si pe restul care sustine sus si tare ca, cursa a fost nemaipomenita: La cate curse ati mai participat in alte localitati gen: Craiova, Pitesti etc ? .. din ce imi aduc io aminte la niciuna sau la foarte putine .. de ce? .. pt k cheltuielile sunt foarte mari.. Celor din Constanta normal k le-a placut, ca au avut de cheltuit doar taxa de participare, dar daca stai umpic si te gandesti si pui pe foaie cheltuielile suportate de noi, cei din alte localitati (benzina, cazare, mancare, taxe etc), ai sa realizezi de ce suntem carcotasi.. banii nu cresc in pom sa ii putem arunca pe nimic, macar daca cheltuim vrem ceea ce se anunta nu sa avem surprize gen 250-300m si plecari din panta ca la VTM..

Numai bine tuturor organizatorilor si spor la organizat evenimente in continuare !!!

Tot acest mesaj se traduce printr-un singur cuvant care spune tot: Tulcea nota 10+


Se pare ca tuh nu ai citit posturile de dinainte...asa cum a zis si mdn`u se pare ca voi nu stiti conditiile de la aeroport....peste tot sunt probleme ptr ca sa organizezi ceva perfect nu imi vine sa cred k este cu putinta....ideea este ca spre deosebire de altii noi am reusit sa facem totusi aceasta cursa....intotdeauna vor fi pareri pro si contra...asta e...iar la faza cu cheltuielile crede-ma k stiu despre ce vorbesti si stiu cum e sa te duci in alte localitati la astfel de evenimente...a gresi e omeneste...si evident din greseli invatam cu totii
Sofro is offline  
Old 23-05-09, 23:25   #165
Ursu-=X-Team=-

Stage 4
 
Ursu-=X-Team=-'s Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 270
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy View Post
te intreb un lucru .. pe tine Sofro si pe restul care sustine sus si tare ca, cursa a fost nemaipomenita: La cate curse ati mai participat in alte localitati gen: Craiova, Pitesti etc ? .. din ce imi aduc io aminte la niciuna sau la foarte putine .. de ce? .. pt k cheltuielile sunt foarte mari.. Celor din Constanta normal k le-a placut, ca au avut de cheltuit doar taxa de participare, dar daca stai umpic si te gandesti si pui pe foaie cheltuielile suportate de noi, cei din alte localitati (benzina, cazare, mancare, taxe etc), ai sa realizezi de ce suntem carcotasi.. banii nu cresc in pom sa ii putem arunca pe nimic, macar daca cheltuim vrem ceea ce se anunta nu sa avem surprize gen 250-300m si plecari din panta ca la VTM..

Numai bine tuturor organizatorilor si spor la organizat evenimente in continuare !!!

Tot acest mesaj se traduce printr-un singur cuvant care spune tot: Tulcea nota 10+
Te cam inseli aici .. Mai intereseazate si ai sa afli ca am participat si la craiova si la tl si la bucresti etc.
Ursu-=X-Team=- is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -