Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-05-09, 23:36   #166
x-28-TRA
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
x-28-TRA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 966
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy View Post
te intreb un lucru .. pe tine Sofro si pe restul care sustine sus si tare ca, cursa a fost nemaipomenita: La cate curse ati mai participat in alte localitati gen: Craiova, Pitesti etc ? .. din ce imi aduc io aminte la niciuna sau la foarte putine .. de ce? .. pt k cheltuielile sunt foarte mari.. Celor din Constanta normal k le-a placut, ca au avut de cheltuit doar taxa de participare, dar daca stai umpic si te gandesti si pui pe foaie cheltuielile suportate de noi, cei din alte localitati (benzina, cazare, mancare, taxe etc), ai sa realizezi de ce suntem carcotasi.. banii nu cresc in pom sa ii putem arunca pe nimic, macar daca cheltuim vrem ceea ce se anunta nu sa avem surprize gen 250-300m si plecari din panta ca la VTM..

Numai bine tuturor organizatorilor si spor la organizat evenimente in continuare !!!

Tot acest mesaj se traduce printr-un singur cuvant care spune tot: Tulcea nota 10+
am si eu o intrebare la tine . de cat timp participi la curse???
x-28-TRA is offline  
Old 24-05-09, 00:06   #167
street_racer

Stage 5
 
street_racer's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 325
Member of:
[RENAULT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Quote:
Originally Posted by gollum_ View Post
RUSINE organizatorilor pentru faptul ca nu au anunta concurenti asupra faptului ca lungimea nu este 402 m si de cca 250 m.... In acest fel si asa expirate grupele piramidale nu au aspus nimic legat de adevaratul clasament. Chiar si 50 m conteaza enorm pe 402 m...
DACA IESEAI INVINGATOR, MAI ZICEAI ASTA ???



Am citit tot ce s-a scris dupa terminarea evenimentului pe aici si, bineinteles, nu se putea sa fie altfel decat "ca la RRomani"!!!
E logic si omeneste sa iti para rau ca ai cheltuit o suma importanta de bani ca sa participi la ceva ce nu a iesit cum te asteptai, dar puneti-va fratilor in locul celor care s-au ocupat de realizarea acestui eveniment. Oare la cate usi au tr sa bata, oare cat au cheltuit pt realizarea cursei, cat au muncit sau cat la suta a fost din vina lor ca a iesit asa !!!??? Cand cei de care depinzi (aeroportul, sponsorii, etc) iti pun piciorul in prag, nu prea mai ai de ales decat sa faci ca ei. Bucurati-va ca s-a putut face aceasta cursa, pt ca dupa cum ati vazut, nu este chiar asa de usor in Constanta (ex: cursa de pe 3 mai).


Pt specimene, gen AEV : Pari asa disperat la ce ai scris in postul ala, parca mai aveai putin si plangeai. Tocmai tu te-ai gasit sa comentezi pe tema asta. Daca ai miorlait pe langa X si Y si ai ajuns, in sfarsit, dupa luni de disperare, intr-un club si daca acel club (pe bucuresti) are un cuvant , asta nu inseamna ca vorbele tale atarna mai greu. Nu cred ca o sa planga nimeni daca nu vii tu la curse sau daca nu mai postezi pe forum.

Felicitari pt cursa X-Team , mai ales pt ca dupa o perioada destul de lunga , in sfarsit s-a putut !!!
__________________
old habits die hard ...
street_racer is offline  
Old 24-05-09, 00:12   #168
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

In primul rand voi incepe cu parerile noastre ca organizatorii acestui eveniment si le voi spune sincer ca nici noi nu am fost super fericiti de ce a iesit , atunci cand voua nu va place credeti-ne ca nici noua nu ne e bine , ca nu o facem doar pt noi , o facem pt toti pasionatii indiferent de oras.
1. PISTA : Pentru cei care stiu ca a inceput campania electorala , aeroportul a primit o veste ca va va ateriza domnul Mircea Geoana cu avionul in caz ca nu stiti el a fost la Constanta iar in astfel de situatii aeroportul din pacate a trebuit sa ne taie din macaroana iar noi decat sa anulam cursa am preferat sa o facem asa pentru ca sa fim seriosi in Constanta era nevoie de o cursa de mult timp , mai ales cu intamplarea de pe 3 Mai care din pacate a fost anulata. Pentru asta ne cerem mii de scuze , a trebuit sa gasim o cale de mijloc .
2. As vrea sa va ganditi la o chestie , am fost un singur club in organizare care si-a propus dupa cursa anulata de 3 mai , care am decis sa incercam sa facem asta intr-un timp FOARTE SCURT , adica in 2 saptamani , va garantez ca dupa aceasta cursa venim cu bani din buzunar si asta tocmai pentru timpul scurt de mediatizare / organizare / forta de munca , dar in tot acest timp noi am crezut ca facem un bine , o legala dupa cel putin 2-3 ani la Constanta iar voi la prima ocazie taiati in carne . Crede-ti ca a fost rau? A FOST CEA MAI MICA TAXA CARE ATI VAZUT-o in ultimul an 50 RON altii au avut minim 100 , noi ne-am gandit la cei care fac drum din tara sa fie si pt ei bine si sa aiba un cost mai mic.
3. Au fost probleme ca la orice cursa poate la aceasta mai mult sau mai putin.
La fiecare gresala am incercat sa tinem pasul , la finish am tot schimbat oameni dar va spun sincer eu personal la una din curse eram plasat in alta parte la aproximativ 20 m de finish si am vazut un cashtigator dar cand baiatul care a filmat exact pe linie unde erau steagurile mi-a aratat inregistrarea am observat ca m-am inselat cu aproximativ o palma ca masura. Nu zic ca nu au fost si cazuri gresite , nu am avut comoditatea aparaturii altor curse , am facut cat am putut si credeti-ma ca stiu ca se putea mai bine.
Imi cer scuze pentru ce spune-ti voi ca un organizator a vorbit un pic urat sa dea lumea la o parte , dar credeti-ma au fost nervii intinsi la maxim datorita romanilor care nu vor sa inteleaga ca nu au ce cauta sau traversa pista , unii oameni sunt si nesimtiti . Pur si simplu a fost exasperant!


AEV in viata ta nu ai participat la o legala si iti pot garanta personal din acest moment ca nici nu vei participa la alta de acum la X-Team pentru tentativa ta de a acuza pe toate thread-urile un post repetat in detaliu in incercarea de a strica imaginea prin mintea ta bolnava , vezi explicatia lui ERY , si dupaia sa ne spui tu ce ai facut tu in orasul/tara asta . La curse ai participat vreodata? NU , Curse ai organizat vreodata ? NU
Ti se pare ca ai masina cu potential la grupa care ar fi trebuit sa intrii ? ITI GARANTEZ CA NU.
Nu am avut personal cu nimeni dar tu ai intrecut masura.

Multumesc in mod special lui membrilor X-Team pentru ca au rezistat pe aceasta caldura , si invatati ca aceste critici dupa munca noastra nu ne fac decat bine , nu rau.
Multumim participantilor , publicului , cluburilor , felicitari Anonymous pt nr de cupe , bravo Fanatik pt un numar mare , Exclusive pt o impresie ca deobicei demna de laude si ce uit acum va rog sa nu va simtiti ofensati pur si simplu acum o ora am ajuns acasa si sunt absolut terminat.
Au fost niste baieti care au promis de la Tulcea ca vor incerca sa vina si s-au tinut de promisiune si au facut si o impresie buna , Kidu ( Fanatik ) si Kimi ( Exclusive ) 2 baieti de nota 10 exemplari pt curse , adevarati pasionati care alearga pe unde pot pt o cursa.

Ma bucur pt cei care ne-au apreciat si imi pare rau pentru cei care nu , atat ne-a stat in putinta in 2 saptamani , ca amplasament pozitii , organizare in sine a grupelor pe linie concurentii stiu ca au fost ca la carte , regretul meu cel mare este partea cu pista scurta in scurtul timp anuntat in situatie de urgenta de aeroport care credeti-ma ca nu noi si nici nimeni nu avea puterea sa mute un avion cu un om de calibru domnului Mircea Geoana.
Doar un lucru va promit , IN MAXIM 3 LUNI DE ZILE vom reveni pe aceiasi locatie , si va fi totul ca la carte fara astfel de evenimente si se va face pe toata suprafata!
Momentan sunt terminat si pur si simplu nu mai sunt in stare nici sa scriu , va salut cu respect
__________________

Liga Moderatorilor

Last edited by YZF-PWR; 24-05-09 at 00:17.
YZF-PWR is offline  
Old 24-05-09, 00:13   #169
CT-82-PWR

Stage 5
 
CT-82-PWR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 438
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Post Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Quote:
Originally Posted by Dripci View Post
Filmulete are careva ? Sau o lista cu rezultate
O parte din filmulete le gasesti aici
CT-82-PWR is offline  
Old 24-05-09, 00:34   #170
Cubanez84

Stage 5
 
Cubanez84's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Member of:
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Frate nu inteleg de ce se plang doar cei cu motor de feon si tot timpul au ceva de comentat voi crede-ti ca in doua saptamani faci planurile pt o cursa reusita 100%?Habar nu aveti ce inseamna cat stres si cate piedici!Frate asta e ideea sa vii cu masina modificata nu cu motor de 1.2 si sa castigi grupa.Felicitari x-team pt cursa de la voi acasa sa speram la mai multe.
p.s nu va bateti capu cu cei care plang ca nu o sa fie multumiti niciodata voi capu sus si organizati mai departe si la cine nu convine sa se dea pe drum negru frate la tara locul lor de origine!
Cubanez84 is offline  
Old 24-05-09, 00:50   #171
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Multumim pentru intelegere cubanezu.
Sa va spunem ceva care nu ati inteles , de la inceputul curselor in Romania de prin anul 2000 X-Team a aparut si a fost unit , la bine si la rau am ramas uniti.
ACEST EVENIMENT a fost organizat in memoria lui GXG George , membru si bun prieten X-Team Racing Club , fratele nostru care il plangem de 2 ani decedat in finele lui august 2007 la numai 23 de ani, pentru concurenti el a fost cu voi la start , el a fost in poza care se uita la voi si facea ceea ce facem toti si iubim cu adevarat!
GXG a avut la numarul de inmatriculare si din acest motiv am si numit aceasta cursa GXG challenge I , si va spun cu mana pe inima , cu critici si fara critici , pentru noi cel mai mult a contat ca am facut asta in memoria lui si mama lui care a fost invitata speciala la aceasta cursa , a aratat o figura de parinte care e mandru de bunul simt , respectul si puterea cu care toti baietii din X-Team au pus osul la munca , asta a contat cel mai mult pentru noi caci am putut face asta pt el ! O cupa a fost creata pentru el si vom avea una la fiecare cursa pentru el si o vom inmana mamei lui , cum am facut si de aceasta data.
George GXG sa te odihnesti in pace frate !!!
YZF-PWR is offline  
Old 24-05-09, 01:25   #172
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

ba eu nu am fost dar din auzite a fost mult peste craiova pitesti etc asa ca nu va mai plangeti
calibrazor is offline  
Old 24-05-09, 01:29   #173
B 52 AEV
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 166
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

@ ERY ... cunosc masina de cand era gri ... poate intre timp a schimbat proprietarul ... sau in cazul in care ai fost dintotdeauna proprietar ... chiar am si stat de vorba de cateva ori. Bun ... s-o fi schimbat si proprietarul ... dar nu cred ca si motorul ... cu unul mai SLAB ... sub capota masinii respective am avut ocazia sa ma uit ... Z17DTL (80 cp) ... si nu Y17DT (75 cp) ... intamplarea face ca ma documentez mult despre motoarele Opel ...si le cunosc cat de cat ...

@ YZF ... de cand activez pe acest forum ai o problema cu mine PERSONAL ... nu sunt singurul care si-a spus parerea. M-am uitat putin in urma si am vazut pe cineva care a scris "RUSINE" cu rosu ... bold ...si subliniat, pe langa multi altii care au facut acelasi lucru, si anume si-au exprimat parerile PERSONALE despre cursa. Fiecare cu oful lui : X-ulescu cu distanta, Y-ulescu cu linia de start s.a.m.d. Vrei sa imi spui mie ca tuturor celor care au facut acest lucru le-ai adresat injurii pe PM cum mi-ai facut mie ?
Bun, sa spunem ca GAM-u ar fi avut intr-adevar puterea spusa de el, si s-ar fi incadrat regulamentar la A1. Dar atunci cum ramane cu quick_5hifter de exemplu ... care era cu 1 (un) cal peste grupa C, la fel cum eram eu cu 1 (un) cal peste A1. El de ce a fost inscris pana la urma la C (quick te dau doar exemplu, nu ma iau de tine si nu iti port pica pt asta), dupa ce s-a discutat problema lui (ca si a mea de altfel) pe forum cu zile inainte. Si apropo de acelasi post pe topicuri diferite - pai sa vedem - se discuta acelasi subiect ... si au aproape acelasi titlu ... doar ca unul e pe Constanta, si altul pe global. Poate nu am vrut sa cunoasca doar Constanta parerea mea, pt ca nu cred ca toata tara citeste posturile de pe Constanta. Daca ai sa ciresti postul meu pe care l-ai citat mai devreme, ai sa vezi ca se regaseste si fraza "nu am nimic cu baietii de la X-team, majoritatea sunt super ok" ... si tin sa precizez. Nu contest munca si efortul depus, ci din contra, toata stima, am lucrat in domeniul organizarii de evenimente (de alt gen) si stiu cata munca e. Eu pur si simplu mi-am exprimat parerea si nemultumirea public, la fel ca multi altii. Din greseli se invata.
B 52 AEV is offline  
Old 24-05-09, 07:12   #174
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Quote:
Originally Posted by gollum_ View Post
RUSINE organizatorilor pentru faptul ca nu au anunta concurenti asupra faptului ca lungimea nu este 402 m si de cca 250 m.... In acest fel si asa expirate grupele piramidale nu au aspus nimic legat de adevaratul clasament. Chiar si 50 m conteaza enorm pe 402 m...
RUSINE PENTRU :
1.muzica f tare (nu era disco, iar multi au venit sa auda zgomotul motoarelor)
2.lungimea traseului 250 m masurati iin loc de 402 m( toti care aveti habar de curse intelegeti ca de la 250 m in sus incepe departajarea)
3.startul de toata jena ( fetele alea nu erau bune nici sa danseze, dar sa mai dea un start)
4.sosirea (filme cu prosti, daca aveam o camera era un filmulet pe cinste cand cei de pe stanga aratau la ceilalti si viceversa, castigatorul fiind nominalizat intre 2 seminte)
4.FRANAREA ( bine ca nu s-a intamplat nimic!ati avut noroc ca era scurt traseul!daca erau 402 m cred ca se facea coada la tractari!!!)

BRAVO PENTRU :
1.rapiditatea grupelor si curselor in sine
2. organizarea vis-a-vis de securitate si garduri

P.S. pentru retarzi si carcotasi :
NU AM CONCURAT CI DOAR AM PRIVIT, IAR CELE DE MAI SUS LE-AM OBSERVAT PE PARCURSUL A 6 ORE DE STAT IN SOARE !
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline  
Old 24-05-09, 07:28   #175
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Quote:
Originally Posted by YZF-PWR View Post

va garantez ca dupa aceasta cursa venim cu bani din buzunar si asta tocmai pentru timpul scurt de mediatizare / organizare / forta de munca , dar in tot acest timp noi am crezut ca facem un bine , o legala dupa cel putin 2-3 ani la Constanta iar voi la prima ocazie taiati in carne . Crede-ti ca a fost rau? A FOST CEA MAI MICA TAXA CARE ATI VAZUT-o in ultimul an 50 RON altii au avut minim 100 , noi ne-am gandit la cei care fac drum din tara sa fie si pt ei bine si sa aiba un cost mai mic.
Din pacate de data asta nu am putut ajunge la cursa, insa am inteles ca a fost ok.YZF, tii minte de cand tot zic eu ca 50 ron/ masina nu mai reprezinta un cost care sa acopere cheltuielile? Automobilismul in general e un sport scump, iar taxa cu 50 ron in plus nu ar fi saracit participantii, ci iata ca se intoarce impotriva voastra.
Eu si anul trecut si anul asta am pus bani pentru organizare si am ramas cu pasiunea...
Iata ce se intampla cand apare neprevazutul legat de organizarea unei curse, bine macar ca nu s-a anulat ca iar incepeau discutii pe 300 de pagini.
tase_astra is offline  
Old 24-05-09, 07:34   #176
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Quote:
Originally Posted by street_racer View Post
DACA IESEAI INVINGATOR, MAI ZICEAI ASTA ???



Am citit tot ce s-a scris dupa terminarea evenimentului pe aici si, bineinteles, nu se putea sa fie altfel decat "ca la RRomani"!!!
E logic si omeneste sa iti para rau ca ai cheltuit o suma importanta de bani ca sa participi la ceva ce nu a iesit cum te asteptai, dar puneti-va fratilor in locul celor care s-au ocupat de realizarea acestui eveniment. Oare la cate usi au tr sa bata, oare cat au cheltuit pt realizarea cursei, cat au muncit sau cat la suta a fost din vina lor ca a iesit asa !!!??? Cand cei de care depinzi (aeroportul, sponsorii, etc) iti pun piciorul in prag, nu prea mai ai de ales decat sa faci ca ei. Bucurati-va ca s-a putut face aceasta cursa, pt ca dupa cum ati vazut, nu este chiar asa de usor in Constanta (ex: cursa de pe 3 mai).


Pt specimene, gen AEV : Pari asa disperat la ce ai scris in postul ala, parca mai aveai putin si plangeai. Tocmai tu te-ai gasit sa comentezi pe tema asta. Daca ai miorlait pe langa X si Y si ai ajuns, in sfarsit, dupa luni de disperare, intr-un club si daca acel club (pe bucuresti) are un cuvant , asta nu inseamna ca vorbele tale atarna mai greu. Nu cred ca o sa planga nimeni daca nu vii tu la curse sau daca nu mai postezi pe forum.

Felicitari pt cursa X-Team , mai ales pt ca dupa o perioada destul de lunga , in sfarsit s-a putut !!!
nu ti-ai luat pastilele?! vezi ca nu a concurat ci a venit de la 300 km sa vada o cursa interesanta, organizata asa cum s-a putut!a scris nemultumirea lui si gata, reisare!
yoda is offline  
Old 24-05-09, 08:46   #177
TFK

Stage 5
 
TFK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,291
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Are cineva mai multe detalii despre acea Dacie 1310 GRI fară bare?
TFK is offline  
Old 24-05-09, 09:07   #178
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Dacă vă rog eu frumos să vă impuneţi punctul de vedere cu argumente şi exemple clare în loc de jigniri şi cuvinte tari, s-ar putea?
Nu e treaba mea care tabără are dreptate, voi ştiţi cel mai bine, că aţi fost acolo şi aţi văzut exact, dar nu tolerăm mahalaua pe forum, oferim gratuit, fără tragere la sorţi, penalizări pentru postările care depăşesc limita bunului simţ, indiferent de motivele postării...
aleks is offline  
Old 24-05-09, 09:22   #179
Grieg

Stage 1
 
Grieg's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 13
Member of:
[DACIA]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

in calitate de spectator pot spune ca per total evenimentul a fost frumos.
-desi a fost intarziat startul cu o ora, masinile erau aranjate pe grupe si s-au miscat foarte repede.
-cosurile de gunoi erau puse la 10m de pista dar romanasii nostrii tot pe pista si-au aruncat sticlele si ambalajele.
-fetele de la finish au fost de tot rasul , noroc ca erau baietii langa ele sa le spuna care sa ridice steagul .
cateva poze de la mine si felicitari X-team pentru organizarea evenimentului intr-un timp atat de scurt
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_3480.JPG
Views:	69
Size:	2.44 MB
ID:	933281   Click image for larger version

Name:	IMG_3483.JPG
Views:	104
Size:	2.42 MB
ID:	933282   Click image for larger version

Name:	IMG_3504.JPG
Views:	175
Size:	2.57 MB
ID:	933283  

Click image for larger version

Name:	IMG_3506.JPG
Views:	143
Size:	2.55 MB
ID:	933284   Click image for larger version

Name:	IMG_3513.JPG
Views:	202
Size:	2.56 MB
ID:	933285   Click image for larger version

Name:	IMG_3508.JPG
Views:	180
Size:	2.47 MB
ID:	933286  

Grieg is offline  
Old 24-05-09, 09:43   #180
03NGJ

Stage 3
 
03NGJ's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 149
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: 402m @ Constanta, 23 mai - aeroportul Mihai Kogalniceanu

Quote:
Originally Posted by -=X-Team=-82-MDN View Post
ERY ... tocmai asta este ... toata lumea vorbeste de toata lumea ... numai ca atunci cand ii pui fatza in fatza .... nu prea isi mai aduc aminte ce vb ....
Felicitari ERY pt. cursa si astept sa imi iau revansa



Si eu astept sa imi iau revansa ! Dragos !
03NGJ is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -