Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 17-03-09, 18:54   #31
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Premiera: Curse de acceleratie organizate de Politia Romana la Sibiu - 21 martie

Quote:
Originally Posted by JoNeL View Post
si la constanta cand vor mai fi ??!1
pe 31 februarie)!!! s-a organizat ceva de genul acesta la Constanta)!!in parteneriat cu Politia?nu prea cred

Last edited by AnDrEiCa; 17-03-09 at 19:18.
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 19:10   #32
KTA87
BMW Driver

Stage 5
 
KTA87's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,331
Member of:
[VW]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Premiera: Curse de acceleratie organizate de Politia Romana la Sibiu - 21 martie

La ce folos sa-ti arzi cauziucurile si ambreiajul?! Ptr RESPECT??
Oricum, cred ca va fi spectacol! Interesanta ideea Politiei
KTA87 is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 19:23   #33
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Premiera: Curse de acceleratie organizate de Politia Romana la Sibiu - 21 martie

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
scria o desteptaciune rara mai sus ca cei din sibiu nu ar trebui sa plateasca taxa de 1 milion

aveam o parere proasta oricum despre...
dar.. atata minte sa n-ai ?

pai voi iesiti din case si ajungeti la curse si tot noi care batem tara-n lung si lat sa platim ?

va doresc un spectacol pe cinste,intre carutzele voastre
adica ce parere proasta ai despre mine si cum ti`ai facut`o ? eu am scris cu sub`inteles ca toata lumea ar trebui sa plateasca, faza cu sibiu ca ei sa nu plateasca poate am spus o prostie ma rog ... dar de la a gresi pana la atata minte sa nu am ... ma rog ...
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 19:32   #34
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Premiera: Curse de acceleratie organizate de Politia Romana la Sibiu - 21 martie

Quote:
Originally Posted by RoByNeT View Post
adica ce parere proasta ai despre mine si cum ti`ai facut`o ? eu am scris cu sub`inteles ca toata lumea ar trebui sa plateasca, faza cu sibiu ca ei sa nu plateasca poate am spus o prostie ma rog ... dar de la a gresi pana la atata minte sa nu am ... ma rog ...
ai dreptate dar totusi mia cel putin (din calitate de spectator )mi s epare absurd ca dupa ce vii de la atatia km distanta sa mai platesti si un baston taxa de participare
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 19:35   #35
jblmihai

Stage 1
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 21
Default Re: Premiera: Curse de acceleratie organizate de Politia Romana la Sibiu - 21 martie

adevarat ai grait
jblmihai is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 19:55   #36
unzomby

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 936
Default Re: Premiera: Curse de acceleratie organizate de Politia Romana la Sibiu - 21 martie

Faza cu taxa de participare hai treaca de la noi, cu toate ca e destul de scumpa, cumva e de inteles ca va fii un numar limitat de participanti (85), nu ca in alte locuri de la 150 in sus, si totusi se fac 3 curse pt inceput apoi semifinale si finale, plus ca la spectatori nu li se ia nimic, o treaba destul de aiurea, ca daca noi cei care am fii interesati sa participam nu suntem motivati sa intram degeaba sunt specatorii care intra gratis, sa vada ce? cum arata o pista de avioane? In fine, eu faza cu banii as intelege-o dar faza cu grupele sub nicio forma nu o pot intege..Oricum e prima organizare la sibiu, poate la a 2-a organizare se vor face grupele in functie de caii putere ai motorului sau si asa pe grupele de cc dar cel putin sa lase masinile turbo din fabrica fara adaos de coeficienti.
unzomby is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 19:59   #37
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Premiera: Curse de acceleratie organizate de Politia Romana la Sibiu - 21 martie

Pacat ca tocmai la sibiu...posibil sa fie participare modica datorita locatiei (Mun. Sibiu) si taxei (100 RON....WTF????)....asa...trecand mai departe sper ca organizarea sa fie una net superioara avand in vedere ca vb. de aeroport si P.R. ...(nu ca la Bucovat adica)

Succes

Lateredit: Nu in ultimul rand bravo pentru aceasta initiativa Politiei Romane (asa mai veniti de acasa...serios ma baieti vedeti ca se poate si altfel??? Daca ati face asta mai in toate orasele si mai des...va spun eu ca ar fi cea mai buna modalitate de stopare a ilegalelor )...iar taxa...e chiar belea daca ma gandesc mai bine...dau 3 mil pe benzina si ajung acolo sa mai dau si 1 mil taxa??? Ar trebui cumva ca taxa sa fie dp cu nr. de km pe care il faci...esti din Sibiu: 100Ron ...esti de la 100km departare? 60 ron, 200km: 30 ron...200km+ (adik faci 500km dus intors)...nu mai dai nimic ..cva n genu...

Succes inca odata

Last edited by morpheusmaster; 17-03-09 at 20:03.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 20:13   #38
p0mpi

Stage 3
 
p0mpi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 135
Default Re: Premiera: Curse de acceleratie organizate de Politia Romana la Sibiu - 21 martie

sunt si eu curios daca vine cineva .. as vrea sa vin si sunt curios daca am cu cine sa ma dau... am un subaru sti 2002
p0mpi is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 20:28   #39
gabit

Stage 3
 
gabit's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 159
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Premiera: Curse de acceleratie organizate de Politia Romana la Sibiu - 21 martie

...fiind organizata de politie cursa, poate macar nu o sa mai lase tartanii pe pista de concurs.
gabit is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 20:37   #40
bulldog_cox

Stage 5
 
bulldog_cox's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Member of:
[AUDI]
Default Re: Premiera: Curse de acceleratie organizate de Politia Romana la Sibiu - 21 martie

clasele dupa parerea mea puteau fi dupa caii putere, nu dupa cmc
bulldog_cox is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 20:37   #41
aproapeom

Stage 4
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 293
Default Re: Premiera: Curse de acceleratie organizate de Politia Romana la Sibiu - 21 martie

mai ok cu grupele asa dupa parerea mea. macar stii de la inceput ca nu ai nici o sansa, bei si o bere la curse
aproapeom is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 20:50   #42
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Premiera: Curse de acceleratie organizate de Politia Romana la Sibiu - 21 martie

Asociatia Sportiva AS Tuning nu realizeaza ca sunt 2 mari prostii in aceasta etapa de legale?
1.GRUPELE.Politia Romana nu are de unde sa stie mersul,dar grupele astea puteau fi facute mai cu cap.O sa fie JALE!O sa se dea masini de 100cp stock cu masini de 200cp..Bafta participantilor
2.TAXA.In loc sa puna o taxa de 5-7-10RON pentru spectator ca sa scape de maimutele care vin la scuipat de seminte si sa ia mai putin de la participanti,un maxim 50RON sa zicem,iau bani de la cei care vin de la 100,200,300 km distanta si nu iau la spectatori,de unde ar veni grosul.

Felicitari pentru initiativa,dar pacat de aceste 2 mari minusuri.
__________________
Audi S2
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 21:00   #43
Tuff

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 715
Default Re: Premiera: Curse de acceleratie organizate de Politia Romana la Sibiu - 21 martie

Quote:
Originally Posted by p0mpi View Post
sunt si eu curios daca vine cineva .. as vrea sa vin si sunt curios daca am cu cine sa ma dau... am un subaru sti 2002
Vin eu cu o trotineta si ne dam
Tuff is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 21:01   #44
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: Premiera: Curse de acceleratie organizate de Politia Romana la Sibiu - 21 martie

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
Dar de putere raportata la greutatea masinii ce zici? Ideea ta e la fel de "geniala" ca si a alora...

Bravo ptr initiativa oricum.
poi decat cum o fac ei... mai bine dupa cai putere...


si faza ca participantii dau 1 milion iar spectatorii nimic e chiar nasol... participanti isi "strica" masinile si fac atata drum (unii) si mai platesc si un milion pentru intrare iar spectatorii stau si privesc GRATIS... deocamdata sunt doar specatator dar eu sunt de parerea ca trebuie sa iei bani de la spectatori nu de la participanti....
__________________
Am editat semnatura !
Acu' e regulamentara.
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 17-03-09, 21:07   #45
ovidake

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2
Talking Re: Premiera: Curse de acceleratie organizate de Politia Romana la Sibiu - 21 martie

multi va certati in legatura cu caii putere , cu diferenta dintre 1.4 logan si 1.4 alte modele... sa fim seriosi... de cand loganul de 1.4 a ajuns pentru curse? si e si MPI, barem de ar fi fost Logan 1.4GTI )) scuzati-mi prostia )). Deci, ori ai masina de curse ori de strada. Daca vine unul cu un motor de 2L supra-alimentat si chip-uit si iti scoate in jur la 245Cp .. ce ii faci? incerci sa il faci cu un Logan 1.9 DCI ))
ovidake is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -