Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-03-09, 14:36   #226
Sofro

Stage 4
 
Sofro's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 184
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by flexus View Post
si nu "pasiunea" si "dorinta" unora care inafara de nevoia de atentie si distractie nu aduc mare lucru in plus evenimentelor.

P.S. Mi-e prea lene sa coafez textul, daca suna prea agresiv scuze

Cred k m-ai inteles gresit.eu nu sunt de acord cu cei care au doar nevoie de atentie.eu apreciez lumea care kit k nu au o situatie financiara buna au si eu o masinutza akolo,sunt pasionati de asa cva,baga cativa bani in ea si incearca sa faca spectacol.Cursele sunt o pasiune ptr k in fond cei care participa isi rup masinile pe banii lor ptr distractia altora.Eu sustin k toti merita o sansa kit k are dacie,bmw,ferrari sau nu mai stiu ce.oricum asa cum am mai zis vedem ce va fi anu` asta si dupa discutam k asa discutii inainte sunt destule.cel mai bine se vorbeste dupa.parerea mea nu va luati akum de mine
__________________
Sofro is offline  
Old 19-03-09, 14:39   #227
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

In legatura cu calitatea participantilor am o propunere:

Sa participe la curse numai membrii de cluburi...Fiecare presedinte de club raspunde ptr membrii lui...

Cum vi se pare??
kimi is offline  
Old 19-03-09, 14:40   #228
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by flexus View Post
@tase: Cred ca ar trebui sa ne concentram in principal pe calitatea experientei participantilor si persoanelor in cunostinta de cauza, nu a prostimii care nu conteaza atata timp cat nu cotizeaza. Noi cei care investim, cotizam si participam trebuie sa fim centrul atentiei organizatorilor. Iar argumentele mele sustin ca o mare parte participantilor incep sa aiba un nivel mai ridicat de performanta si ca ar trebui sa facem astfel incat sa evidentiem acest fapt, si nu "pasiunea" si "dorinta" unora care inafara de nevoia de atentie si distractie nu aduc mare lucru in plus evenimentelor.
Perfect de acord, motiv pentru care eu personal ma gandeam sa stabilim pe viitor o limita de 100cp. In felul asta greii, vor putea sa se dea de mai multe ori, corect?
tase_astra is offline  
Old 19-03-09, 14:46   #229
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by tase_astra View Post
Perfect de acord, motiv pentru care eu personal ma gandeam sa stabilim pe viitor o limita de 100cp. In felul asta greii, vor putea sa se dea de mai multe ori, corect?
Nu sa se dea greii de mai multe ori ca tot 2 ckoaye au si ei ca noi..
Sa ramana timp de libere

Sunt de acord cu limita..
Daca ne pomenim ca vin daciile si zic ca au modificari de 120 cai?? Si se cred toti SGM..Ce faceti atunci ???
kimi is offline  
Old 19-03-09, 14:50   #230
flexus
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
flexus's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 489
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Repet ce am zis si mai sus, cifrele puterii din talon nu sunt cel mai bun criteriu de selectie, nu sunt suficiente nici pt incadrare (vezi cate comentarii si certuri apar) dar cu atat mai mult cand vine vorba de excludere.

Totusi in lipsa de alte moduri simple de delimitare 100cp limita ar putea fi un inceput bun...
__________________
96 Camaro SS M6 Convertible #913 - LE2 Heads+Intake, LE 223/230 .565/.565 112 LSA cam, CompCams 1.6RRs, Trickflow 30 lb/hr Injectors, Pacesetter LTs + Y-pipe, BBK 58mm TB, MSD OTVC Wire kit+Coil, Autolite 104 plugs, Madtuner PCM, UMI LCAs+PHB+SFC+TA+Crossmember, 3.73 Truetrac 10bolt rear.
flexus is offline  
Old 19-03-09, 15:17   #231
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Cereti taxa mai mare la cei cu puteri mai mici de x c.p. in talon. Asa poate declara si corect ori vin numai cei care isi doresc neparat. O simpla sugestie.
DragosT is offline  
Old 19-03-09, 15:55   #232
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

@tase: Sa inteleg ca tu vrei sa vina doar cei din cluburi .... Si ce te faci daca unul pur si simplu nu vrea sa fie in niciun club si omul chiar are masina competitiva? Mie unul mi se pare o aberatie! Vad ca tot dai exemplu Cielo ca masina slaba .... mai schimb-o ca exista alte masini slabe ,iar Cielo-uri sunt destule care arata ca se poate (asa cum si Sebastian a demonstrat)! Cu limita de 100cp sunt de acord cu mentiunea ca oricine se simte in stare sa bata o masina de peste 100cp si are o masina care la baza are mai putin de 100cp sa poata intra in competitie. Pana la urma e vorba de distractie si trebuie sa aiba parte toata lumea de ea.
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline  
Old 19-03-09, 16:28   #233
flexus
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
flexus's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 489
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Hmm distractie... Nu, nu pentru distractie participam la legale. Distractie e pe sosele, in oras, pe autostrada, distractie este in multe alte locuri.

E diferenta intre fotbal in spatele blocului si fotbal pe teren inchiriat. In spatele blocului e caterinca si amuzant si joaca tot blocul, la teren insa merg cei care vor mai mult si stiu ca pot arata ceva si iau treaba in serios, tin scor, dau tot ce pot.

Tocmai asta e si problema poate, unii vin sa se distreze si altii vin sa faca curse...

Last edited by flexus; 19-03-09 at 16:35.
flexus is offline  
Old 19-03-09, 16:37   #234
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Si daca un Golf diesel de 75 cai in talon vine de distractie si bate o cupra care e problema ?
Lucian is offline  
Old 19-03-09, 17:14   #235
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by mad max View Post
@tase: Sa inteleg ca tu vrei sa vina doar cei din cluburi .... Si ce te faci daca unul pur si simplu nu vrea sa fie in niciun club si omul chiar are masina competitiva? Mie unul mi se pare o aberatie! Vad ca tot dai exemplu Cielo ca masina slaba .... mai schimb-o ca exista alte masini slabe ,iar Cielo-uri sunt destule care arata ca se poate (asa cum si Sebastian a demonstrat)! Cu limita de 100cp sunt de acord cu mentiunea ca oricine se simte in stare sa bata o masina de peste 100cp si are o masina care la baza are mai putin de 100cp sa poata intra in competitie. Pana la urma e vorba de distractie si trebuie sa aiba parte toata lumea de ea.
Nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca eu vreau sa vina doar cei din cluburi...doar am avut atatea surprize de la independenti!

Daca te deranjeaza ca am dat exemplu Cielo ca masina slaba, imi cer scuze fata de cei care se simt ofensati, insa asa este. Si cand spun asta, o spun fara sa fiu cu nasul pe sus, deoarece am avut un Opel Astra de 75 de cai inainte de cea pe care o am acum.

Si stii vorba aia, distractie distractie, dar cand vom avea o pista poate ca vom accepta pe toata lumea. Cand se desfasoara curse pe drumuri publice unde accesul este restrictionat pentru 4-5 ore sa zicem, incerci sa faci in asa fel incat toti sa se poata da, corect?

Ca sa nu ne lungim cu discutiile teoretice interminabile asupra limitei inferioare la inscriere va rog sa nu mai facem off-topic si sa continuam discutia eventual pe sectiunea unde se dezbate regulamentul.
tase_astra is offline  
Old 19-03-09, 23:20   #236
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Si daca un Golf diesel de 75 cai in talon vine de distractie si bate o cupra care e problema ?
Si daca vine o Dacia Nova de 68 de cai(de mult) si bate un R32?.......de distractie asa.....
mikafly is offline  
Old 19-03-09, 23:51   #237
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
Si daca vine o Dacia Nova de 68 de cai(de mult) si bate un R32?.......de distractie asa.....
Deja o dam in basme si deviem de la scopul initial al acestui topic de a promova evenimntul de pe 2 mai.
tase_astra is offline  
Old 20-03-09, 08:02   #238
alecsutu1

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 687
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

pentru cei cu Golf si Nova-adica masina se inscrie la grupa A sa inteleg??
daca da ..........

eu zic ca in mod clar cele 2 masini de mai sus vor fi inscrise la grupa B sau C dar cine stie poate ma insel
la noi inca se aplica vorba aia decat codas la oras mai bine fruntas la tine in sat.
pe scurt chiar daca am masina de grupa B sa zicem mai bine stau io la A si iau garantat grupa .

Last edited by alecsutu1; 20-03-09 at 08:05.
alecsutu1 is offline  
Old 20-03-09, 09:51   #239
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by tase_astra View Post
Deja o dam in basme si deviem de la scopul initial al acestui topic de a promova evenimntul de pe 2 mai.
Nu sunt basme...Mika vorbea de masina lui...pe care apropo sper sa o vedem la curse la 100% din puteerea ei
ERY is offline  
Old 20-03-09, 10:12   #240
Bicuss
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Bicuss's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

locuri limita?doar mebmrii de cluburi? taxa mai mare pt cei cu cai putini? ciudate ideii,cel cu 75 d cai nu poate sa se dea ca tot omu si sa se simta si el bine?
Bicuss is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -