Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-03-09, 09:26   #196
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Fratilor voi sunte-ti cu capu? 1000 de vrb pe un lucru care nu se stie sigur. Sunt sigur ca Tase si Sebi au inteles msg. Felicitari ca ati ales o locatie beton. Ne vedem pe pista
D_M_X is offline  
Old 12-03-09, 10:43   #197
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Hai bah PIA...bagi la bani intr-o masina si te rupi in...sa mai dai 150 de lei/an pt o cursa la tine acasa ? si o cursa importanta...consacrata....1 mai.uite...daca castigi grupa fratele iti da banii de taxa inapoi..e ok asa?

Nu e putin...nefiind o pista in adevaratul sens al cuvantului....dar nu e nici exagerat.
__________________
ERY is offline  
Old 12-03-09, 23:27   #198
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Organizatorii se vor rezuma doar la a oferi informatile exacte.
Nu suntem la piata nu ne tocmim, nu dam socoteala, iar cat timp 4tuning nu maifesta respect fata de noi accesul la informati aici este restrictionat.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 13-03-09, 11:33   #199
t@uru
Renault Driver

Stage 5
 
t@uru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,126
Member of:
[RENAULT]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Unde exista acces nerestricitionat si mai multe informatii care nu pot fi trecute pe 4tuning?
t@uru is offline  
Old 17-03-09, 20:24   #200
p0mpi

Stage 3
 
p0mpi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 135
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

eu sunt de parere ca este foaret bine cu taxa mai mare, nu o sa mai fie 50 de masini la grupele a si b, ele ocupau tot timpul, o sa fie timp pt toate masinile care fac spectacol, si probabil si ceva premii..
p0mpi is offline  
Old 17-03-09, 20:55   #201
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by p0mpi View Post
eu sunt de parere ca este foaret bine cu taxa mai mare, nu o sa mai fie 50 de masini la grupele a si b, ele ocupau tot timpul, o sa fie timp pt toate masinile care fac spectacol, si probabil si ceva premii..
La B niciodata nu au fost multe masini ! Au fost multe masini la B care luau si C si D ...
Lucian is offline  
Old 17-03-09, 23:59   #202
flexus
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
flexus's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 489
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Taxa de dragul taxei nu ajuta pe nimeni si nu sperie masinile din A si B, parerea mea.
La fel de bine o taxa prea mare sperie oameni si din clase mai mari care n-au bani asa de multi si au masini mai puternice in care baga toti banii oricum...

Considerand ultimele evenimente si mai ales Craiova, poate se gandeste si LR la un mod de a limita accesul la legalele in care sunt implicati participantilor si spectatorilor incompatibili cu nivelul evenimentului. Si daca cu spectatorii e greu sa ii filtrezi cel putin participantii...

Oricat de populara e grupa A1, sa stea 100 oameni cu masini serioase sa vizioneze intrecere dacia nova VS dacia nova este cam trist... Eu am facut plaja la craiova vreo 2 ore pana s-a terminat grupa B si au inceput cursele...
__________________
96 Camaro SS M6 Convertible #913 - LE2 Heads+Intake, LE 223/230 .565/.565 112 LSA cam, CompCams 1.6RRs, Trickflow 30 lb/hr Injectors, Pacesetter LTs + Y-pipe, BBK 58mm TB, MSD OTVC Wire kit+Coil, Autolite 104 plugs, Madtuner PCM, UMI LCAs+PHB+SFC+TA+Crossmember, 3.73 Truetrac 10bolt rear.
flexus is offline  
Old 18-03-09, 18:05   #203
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by flexus View Post
Taxa de dragul taxei nu ajuta pe nimeni si nu sperie masinile din A si B, parerea mea.
La fel de bine o taxa prea mare sperie oameni si din clase mai mari care n-au bani asa de multi si au masini mai puternice in care baga toti banii oricum...

Considerand ultimele evenimente si mai ales Craiova, poate se gandeste si LR la un mod de a limita accesul la legalele in care sunt implicati participantilor si spectatorilor incompatibili cu nivelul evenimentului. Si daca cu spectatorii e greu sa ii filtrezi cel putin participantii...

Oricat de populara e grupa A1, sa stea 100 oameni cu masini serioase sa vizioneze intrecere dacia nova VS dacia nova este cam trist... Eu am facut plaja la craiova vreo 2 ore pana s-a terminat grupa B si au inceput cursele...
Judecand din punctul de vedere al spectacolului,intr-adevar este nasol sa urmaresti masini de 75 de cai cum se bat intre ele,si pana ajung la finnish fumezi 2 tigari.Dar pe de-o parte tre sa te mai gandesti si la partea organizatorica(financiara).Ce ar face organizatorul daca ii vin numai masini de peste 200 de cai?...cate masini v-or fi?......30?...maxim 50.Stiu ce inseamna sa organizezi o cursa,stiu ce costuri sunt.....daca iti vin 50 de masini si nu prea ai sponsori ai 2 variante....ori vii cu bani de acasa.....ori pui o taxa de le cad plombele celor 50 de curajosi.Automat selectia masinilor nu trebuie sa fie asa de aspra.....ma refer la putere.(nici eu nu vreau sa vad cursa gen matiz vs tico).Mai mult ca sigur ca se va gasi o rezolvare la aceasta problema,am incredere in LR.
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline  
Old 18-03-09, 18:09   #204
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

consider ca de la 101 cai in sus e acceptabil sa te inscrii ! ce e jos....e... .................................................. .................................................. .........................................
dolb is offline  
Old 19-03-09, 00:05   #205
flexus
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
flexus's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 489
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Daca vrei sa pui stacheta undeva pune-o undeva logic nu asa ca are 3 cifre.

Intrebarea este de la ce putere in general masinile au tenta sportiva sau potential real?

Eu zic ca 150cp benzina si 140cp turbo diesel sunt minimul. Si la acest minim pentru ceva rezultate intereseante trebuie investit etc, dar sub asta n-are rost aproape. Dar astea se aplica doar la masinile mai recente, deoarece la masini foarte vechi sunt alte greutati/norme de siguranta si se calculeaza altfel. Un golf2 de 100cp e mai rapid decat o masina moderna de 150cp.

Partea dificila este ca fiecare masina are povestea ei si pentru un tratament echitabil trebuie examinat fiecare caz in parte. Am mai sugerat sa fie desemnat un grup de oameni care sa decida care masini sunt relevante la fiecare eveniment in parte, sau o lista generala nationala cu participantii avizati/verificati/experimentati.
flexus is offline  
Old 19-03-09, 02:02   #206
Sofro

Stage 4
 
Sofro's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 184
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by flexus View Post
o lista generala nationala cu participantii avizati/verificati/experimentati.
Sincer tare as vrea sa vad cum ai putea sa faci o lista generala nationala cu participantii la legale.adik dak cnv are o masina de 90 de cai ca atat i-a permis buzunaru` a aranjat-o un pic,si ii place sa participe nu vad dc ar fi dat la o parte.pana la urma ideea e ca cei care participa la curse sunt pasionati de asa cva.nu conteaza ca pierzi sau castigi,conteaza k participi,iti place,te-a vazut lumea,te simti bine kit k ai pierdut.nu vad dc atate discutii pe tema asta.cine vine sa vada nijte curse se uite la tot,nu conteaza ce masini sunt ptr k e ii place sa vada ceva organizat si surprize sunt tot timpu`...aminteste-ti/intereseaza-te cum a fost akum 2 ani le legalele de la 1 mai....cate surprize au fost..
Atat am avut de zis si sper k nu am deranjat pe nimeni cu postul meu
__________________
Sofro is offline  
Old 19-03-09, 09:29   #207
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by flexus View Post

Eu zic ca 150cp benzina si 140cp turbo diesel sunt minimul.
Nu are nici o logica ce spui tu.Adica R5 turbo nu ar trebui sa mai participe ? Sau dieselurile de 90/110/130 cp (vezi filme cu YDT, ZGB...).Cred ca te-ai grabit putin cu afirmatia ta.
ERY is offline  
Old 19-03-09, 09:36   #208
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Parerea mea este ca ce trece de 101 poate fi incadrat. Masini sub 100cp nu cred ca pot fi catalogate ca masini de curse, tinand cont ca sunt Logan, Supernova, Cielo...
Dar asta nu ii va impiedia sa se dea la grupa superioara, bineinteles daca au cu ce!
tase_astra is offline  
Old 19-03-09, 09:41   #209
t@uru
Renault Driver

Stage 5
 
t@uru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,126
Member of:
[RENAULT]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Bei felix ma excluzi de la curse ca am doar 115 cai ?

Glumesc

Vezi ca vreau sa o incerc si cu tine dupa ce scot masina
t@uru is offline  
Old 19-03-09, 10:21   #210
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by tase_astra View Post
Parerea mea este ca ce trece de 101 poate fi incadrat. Masini sub 100cp nu cred ca pot fi catalogate ca masini de curse, tinand cont ca sunt Logan, Supernova, Cielo...
Dar asta nu ii va impiedia sa se dea la grupa superioara, bineinteles daca au cu ce!
e si normal! daca vine unu cu ... sa zicem.. un golf 4 SDI ,, normal nu ar intra in grupa, insa daca omu' vrea neaparat si stie ca are altceva sub capota si poate bate bolizi..de ce sa nu intre!
__________________

dolb is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -