Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Sisteme turbo si NOS

Sisteme turbo si NOS Totul despre Turbo si NOS

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-05, 21:04   #46
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Nu e nicio problema - ZVONURI.

Am probleme cu Catalizatorul, care s-a stricat din cauza APEI in benzina (umplam la Shell) ...
zetemte is offline   Reply With Quote
Old 18-05-05, 23:29   #47
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default

problema cu acel \"bec\" este de cu mult inainte ca zetemte sa ishi puna sistemul ... singura chestie e ca cei de la TOYOTA Romania ... au shtiut despre ce e vorba (catalizatorul) ... shi nu au vrut sa il schimbe pe garantie (costa ceva bani) ... asha ca becul ... a ramas aprins!!!
__________________
polifem is offline   Reply With Quote
Old 19-05-05, 08:42   #48
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Ce carcotashi... Nu aveti altceva de facut de discutat de becul lui Zetemte ??? Si mie mi s-a desprins un furtun de la stergator... Ma duc sa deschid topic.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 19-05-05, 09:28   #49
funkyg

Stock
 
Join Date: May 2005
Posts: 4
Default

@Zetemtea,da,da...a naibii apa din benzina...Sa creada lumea???A propos,care credeti k e cea mai buna benzina din Romania?(benzinarie-asta k sa nu-mi *** si yo catalizatorul).Merci.Kipintaci.
funkyg is offline   Reply With Quote
Old 19-05-05, 10:27   #50
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"funkyg\"
@Zetemtea,da,da...a naibii apa din benzina...Sa creada lumea???A propos,care credeti k e cea mai buna benzina din Romania?(benzinarie-asta k sa nu-mi *** si yo catalizatorul).Merci.Kipintaci.


meaning??? ... scuze ... explica ca nu prea am intZeles ce ai zis!!!
polifem is offline   Reply With Quote
Old 19-05-05, 13:44   #51
funkyg

Stock
 
Join Date: May 2005
Posts: 4
Default

@polifem:Nici nu e nevoie sa intelegi...Oricum nu-ti era adresata tie...Si kiar dc sa spunem k ar fi fost asa nu ma mira nimic la tine...21 ziceai????Sa cresti mare!!!
funkyg is offline   Reply With Quote
Old 19-05-05, 15:27   #52
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

funkyg: esti TOTAL OFFTOPIC. E stricata a doua sonda lambda din cazua benzinei, care e PROASTA in Romania. Astazi am comandat piesa noua!

Va rog vorbiti aici despre nitro, nu despre benzina sau sonda lambda la masina mea, pentru ca nu are nicio legatura nu NX
__________________
www.insomniaracing.org

Portocala Mecanica
zetemte is offline   Reply With Quote
Old 19-05-05, 17:13   #53
funkyg

Stock
 
Join Date: May 2005
Posts: 4
Default

K.Im OUT!
funkyg is offline   Reply With Quote
Old 07-08-05, 14:58   #54
vpower16v

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 757
Member of:
[Competitor CNCA]
Default nx pt motoare diesel

da se poate intra pe sit si vezi k au sectie pt diesel
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	nxd-systemstacker_244.jpeg
Views:	271
Size:	39.8 KB
ID:	36329  
vpower16v is offline   Reply With Quote
Old 07-08-05, 15:00   #55
vpower16v

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 757
Member of:
[Competitor CNCA]
Default

The NXd Street Performance Module nitrous system is a dual purpose marvel! The three position arming switch gives you three choices of performance, Normal, Performance, and Absolute Performance. Performance mode gives you 50 horsepower, 100 ft/lbs of torque, an additional 2 miles per gallon, and uses no nitrous. This is a great setting for towing or just all around fun! When the Absolute Performance mode is selected the module opens the nitrous bottle* and at 15 lbs of boost automatically engages 200 horsepower and 340 ft/lbs of gut wrenching torque. Next Generation NX technology allows all of this power and torque without the annoying clouds of black diesel smoke and exhaust temps are reduced dramatically when the nitrous system is engaged. When the facts are analyzed \"Nitrous\" is absolutely the safest way to boost horsepower in a diesel engine.
__________________
ps: Cumpar vinyl-uri audiofile in stare buna, fara zgarieturi, rog seriozitate !

gen muzical cautat : manele
vpower16v is offline   Reply With Quote
Old 04-09-05, 20:18   #56
robert_the_one01

Stage 1
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 23
Default despre Nitros

Aveti mare grija cu Nitros pe masini...daca masina nu e turata bine si nu trece de 5000-6000 tpm sau 60-80 km/ora..in timp o sa aveti marii probleme cu motorul.Mai ales dupa 20.000 km rulati ..motorul pocneste ..nu rezista.
Am vazut la racing in SUA..masini precum Corvette , Mazda, Subaru ..carora le-a explodat motorul.. E mare bai ....Si erau dotate bine..Mai ales daca puneti Nitros trebuie obligatoriu sa puneti alte injectoare si pistoane mai tari si mai bune..si multe altele..Deci nu e asa de simplu..si cine le monteaza trebuie sa stie foarte bine ceea ce face(sa cunoasca meserie), caci ve-ti ajunge sa va luati alt motor. Eu am una din cele mai bine dotate masini de racing ..daca o aduc in tara pot concura cu oricine ...de la Subaru ..pana la Corvette....cu +500 hp si twin turbo., intake system..si multe altele..pot spune ca nu -mi pune probleme cam nici o masina de pana la 5,7 litri ,inafara de cele peste 100.000 $ sport cars( Lamborghini, ferrari, Toyota Supra tunnigata, Dodge viper cel simplu il iau-------cel tunnigat nu, porsche Carrera, mercedes AmG SL 55)
robert_the_one01 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-05, 09:10   #57
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

zetemte is offline   Reply With Quote
Old 05-09-05, 14:30   #58
the_mav

Stage 5
 
the_mav's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 599
Default

mai vroia cineva o acura....
the_mav is offline   Reply With Quote
Old 06-09-05, 00:12   #59
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

cel tunnigat nu....... dar restul, evident... te-am si vazut la NHRA cand l-ai facut pe ala cu Acura
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 08-10-05, 14:53   #60
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default

poate nu am fost yo atent dar ... care e pretzul la reincarcare!? in functzie de butelie sau cum se mai ia
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -