Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 12-02-09, 08:28   #91
T-Bone

Stage 3
 
T-Bone's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 93
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by ing3r View Post
@T-Bone: Nu stiu sigur, dar bordul de kadett GSI e posibil sa se potriveasca, stiu ca pe Cielo mergea! Si daca tot vrei sa faci modificari masinii, citeste topicurile deschise de fiecare cu proiectul lui, pt ca fiecare isi modifica altceva la masina si ai putea sa le combini!
@johnsonxxl: Ieri mi-am schimbat si eu becurile, insa tot halogen (Philips). Se vede mai bine , mai alba lumina. Insa eu ti-as recomanda xenon, se cunoaste diferenta!
M-am gandit si eu la bordul de GSI.....dar nu am gasit(cel putin in BV)......Tocmai de aia tot caut plasma.E mai ieftin si mai usor de montat.....Un bord de GSI este ideal....
__________________
"DRIVEN BY INNOVATION"
T-Bone is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 08:35   #92
T-Bone

Stage 3
 
T-Bone's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 93
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by johnsonxxl View Post
sal..eu am tot un espero 1.5 dohc..16 valve cica...si acum ma pun sami schimb toate luminile din bord(ledurile)...le vreau albastre masina fiind de aceeasi culoare...apoi sami schimb toate becurile de la faruri cu proiectoare cu tot...apoi pe la vara sami bag un filtru sport si o toba de aia nesimtita ...cat despre jante..mai astept un pic.. oricum incep sa fac cate putin cate putin pan ajung la cv frumos...
ing3r are dreptate-xenon e solutia cea mai rentabila!!Ti-as recomanda(depinde si de ce fonduri dispui) pe faza scurta 6000k si pe proiectoare 3500k(cu conditia sa le ai reglate bine-altfel ai sa inveti injuraturi noi de la colegii de trafic).Pe faza lunga merg niste philips-uri!Nu prea merge xenon(parerea mea) pt ca mai dai flash-uri si xenon-ul se aprinde mai greu....oricum daca ai xenon pe scurta nu ai sa mai folosesti prea mult faza lunga!!!
T-Bone is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 08:51   #93
T-Bone

Stage 3
 
T-Bone's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 93
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by danutz_2007 View Post
salut baieti!as vrea si eu urmatoarele lucruri:daca are cineva sau aveti idee unde gasesc leduri de bord?
-becuri pentru bord albastre sau rosii;
-un cd mp3,nu conteaza marca,dar sa fie bun;
-niste difuzoare pentru spate de 15-16cm;
va multumesc!aaa...am uitat sa precizez..pt un espero
ce ai cerut tu sunt chestii generale!!
ti-as recomanda un mp3 sony(nu sunt cele mai bune de pe piata dar au raportul pret/calitate bun)
pt. toate de mai sus ai putea sa intri pe sectiunea BAZAR si ai sa gasesti multe produse noi si second la preturi acceptabile si variabile......
Ai sa gasesti tot ce cauti.......
T-Bone is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 10:46   #94
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default

aha..multumesc de sfat-uri baieti,dar nu dispun de resurse financiare proprii...cred ca am sa optez pt becuri philips blue vision sau cum se numeste

t-bone....pana acum nu am auzit de bord cu plasma pt espero. ing3r ti-a recomandat bine un bord de gsi. pana acum am vazut vreo 3 espero cu bord de gsi..si crede-ma se vede prea frumos

Last edited by johnsonxxl; 12-02-09 at 17:17.
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 11:36   #95
danutz_2007

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 316
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by T-Bone View Post
ce ai cerut tu sunt chestii generale!!
ti-as recomanda un mp3 sony(nu sunt cele mai bune de pe piata dar au raportul pret/calitate bun)
pt. toate de mai sus ai putea sa intri pe sectiunea BAZAR si ai sa gasesti multe produse noi si second la preturi acceptabile si variabile......
Ai sa gasesti tot ce cauti.......
am cautat la sectiunea bazar...am gasit tot, in afara de leduri!adik nu am gasit leduri pt bordul de espero.am gasit tot felul de leduri,dar nu se potrivesc la bordul de espero!
si mai caut niste leduri,acelea in genul audi rs...am vazut pe multe masini puse pe faruri,sunt de diferite culori!nici d astea nu am vazut in orasul asta infect!daca stie careva de unde pot lua diverse leduri pt bord,pt exterior...va rog frumos sa ma ajutati si pe mine!
danutz_2007 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 12:01   #96
T-Bone

Stage 3
 
T-Bone's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 93
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by danutz_2007 View Post
am cautat la sectiunea bazar...am gasit tot, in afara de leduri!adik nu am gasit leduri pt bordul de espero.am gasit tot felul de leduri,dar nu se potrivesc la bordul de espero!
si mai caut niste leduri,acelea in genul audi rs...am vazut pe multe masini puse pe faruri,sunt de diferite culori!nici d astea nu am vazut in orasul asta infect!daca stie careva de unde pot lua diverse leduri pt bord,pt exterior...va rog frumos sa ma ajutati si pe mine!
Daca te referi la Daytime Running Lights:
http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...ed-232794.html
http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...ed-147913.html
http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...180317.html(cu putina munca cred ca se pot adapta si pt Espero)

Pt. lumini bord:
http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...ma-216126.html

si stiu niste baieti in BV(daca nu e prea departe pt tine...) care se ocupa cu asa ceva.Poti sa ii suni si vb cu ei, sunt baieti seriosi-se ocupa si cu comercializarea lor si montaj
https://forum.4tuning.ro/showthread.p...t=light+tuning

Spui ca nu ai gasit leduri sa se potriveasca pt bord de Espero.....Montajul il faci tu?
Am impresia(nu sunt sigur) ca doar trebuie sa gasesti leduri sa intre in locul din bord si se fac mici adaptari....
Cred ca ar trebui sa vb cu cineva cu experienta in montaj/schimbat lumini in bord!

Last edited by T-Bone; 12-02-09 at 12:11.
T-Bone is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 12:37   #97
geo_gti

Stock
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2
Default Re: Club ESPERO

am un sony explode nou 0745822885
geo_gti is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 14:27   #98
danutz_2007

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 316
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by geo_gti View Post
am un sony explode nou 0745822885
la ce pret?
danutz_2007 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 14:30   #99
danutz_2007

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 316
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by T-Bone View Post
Daca te referi la Daytime Running Lights:
http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...ed-232794.html
http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...ed-147913.html
http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...180317.html(cu putina munca cred ca se pot adapta si pt Espero)

Pt. lumini bord:
http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...ma-216126.html

si stiu niste baieti in BV(daca nu e prea departe pt tine...) care se ocupa cu asa ceva.Poti sa ii suni si vb cu ei, sunt baieti seriosi-se ocupa si cu comercializarea lor si montaj
https://forum.4tuning.ro/showthread.p...t=light+tuning

Spui ca nu ai gasit leduri sa se potriveasca pt bord de Espero.....Montajul il faci tu?
Am impresia(nu sunt sigur) ca doar trebuie sa gasesti leduri sa intre in locul din bord si se fac mici adaptari....
Cred ca ar trebui sa vb cu cineva cu experienta in montaj/schimbat lumini in bord!
mersi mult...eu sunt din ialomita...nu ma duc pana in brasov pt niste leduri...acum vb cu aia sa vedem cum facem sa imi trimita ledurile...iar de pus imi bag nasu eu mersi mult inca o data

Last edited by Geo_ZGA; 12-02-09 at 14:48.
danutz_2007 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 14:59   #100
T-Bone

Stage 3
 
T-Bone's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 93
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by danutz_2007 View Post
mersi mult...eu sunt din ialomita...nu ma duc pana in brasov pt niste leduri...acum vb cu aia sa vedem cum facem sa imi trimita ledurile...iar de pus imi bag nasu eu mersi mult inca o data
Cu placere!!!
Sper ca am fost de ajutor!!!
T-Bone is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 17:20   #101
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

sunt smechere tare ledurile ale siliconice..am vazut pe cateva taxiuri si o da bine de tot..dar nu e problema de omologare?ca am vrut sa-mi bag pe pozitii leduri albastre si am inteles ca trebuie ceva omologat...
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 19:05   #102
T-Bone

Stage 3
 
T-Bone's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 93
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by johnsonxxl View Post
sunt smechere tare ledurile ale siliconice..am vazut pe cateva taxiuri si o da bine de tot..dar nu e problema de omologare?ca am vrut sa-mi bag pe pozitii leduri albastre si am inteles ca trebuie ceva omologat...
Dina cate stiu eu nu ai voie sa pui pe masina culoarea albastra!E culoare "oficiala".....Nici omologari nu se fac...Doar daca ai vreo functie "smechera"
T-Bone is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 19:16   #103
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by T-Bone View Post
Dina cate stiu eu nu ai voie sa pui pe masina culoarea albastra!E culoare "oficiala".....Nici omologari nu se fac...Doar daca ai vreo functie "smechera"


nu stiu ce sa zic in privinta asta....inseamna ca rosu si albastru ar fi interzise..nu cred... doar girofarurile...
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 19:23   #104
T-Bone

Stage 3
 
T-Bone's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 93
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by johnsonxxl View Post
nu stiu ce sa zic in privinta asta....inseamna ca rosu si albastru ar fi interzise..nu cred... doar girofarurile...
Te contrazic- incearca sa iti montezi pe masina un stroboscop si treci cu ele aprinse pe langa un echipaj de politie!!Ai sa vezi un mic truc de scamatorie-uite talonu'----nu e talonu'!!!
Orice instalatie de lumini care este in plus pe masina(si aici ma refer la strobo, girofaruri,pozitii de alta culoare, neoane undercar etc) nu se autorizeaza de RAR decat cu functia aia "smechera" de care ziceam si/sau este o masina oficiala(politie, SRI, salvare, pompieri etc) Amenda mare si "magie" cu talonul tau!!!
T-Bone is offline   Reply With Quote
Old 12-02-09, 19:25   #105
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by T-Bone View Post
Te contrazic- incearca sa iti montezi pe masina un stroboscop si treci cu ele aprinse pe langa un echipaj de politie!!Ai sa vezi un mic truc de scamatorie-uite talonu'----nu e talonu'!!!
Orice instalatie de lumini care este in plus pe masina(si aici ma refer la strobo, girofaruri,pozitii de alta culoare, neoane undercar etc) nu se autorizeaza de RAR decat cu functia aia "smechera" de care ziceam si/sau este o masina oficiala(politie, SRI, salvare, pompieri etc) Amenda mare si "magie" cu talonul tau!!!


la stroboscoape si girofaruri ma asteptam ..dar la restul nu prea...faza e ca multi au tot felul de luminite pe masini si nu le face garda nimic..dar daca gaboru vrea sa iti faca ceva tot iti face.. eu am patit-o...
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -