Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 28-10-09, 17:52   #1291
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Club ESPERO

Punte sport spate? Doamne...ce oameni Citeste si tu de-acuma ce semnezi si fii atent la tot ce scriu tembelii... Si incearca pe cat posibil sa nu ii enervezi ca stai la mana lor cand te opresc. Apropo, tu mergeai fara asigurare?
banzay is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 17:59   #1292
draky90

Stage 5
 
draky90's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 533
Cool Re: Club ESPERO

am asigurare
dar nu este pe numele meu
al posesorului..si acum...daca o trec p numele meu...stii continuare
app..cand am plecat de langa eii...am rupt masina...am lasat juma` de cauciucuri pe asfalt..sa le iasa sportu` din cap...retardatii dracu`...era mijto sa am un mk2 turbo..ziceau ca este racheta)
__________________
Merge SUZY` ca nu`i sanatoasa....

Last edited by draky90; 28-10-09 at 18:01.
draky90 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 20:21   #1293
mike - AER

Stage 3
 
mike - AER's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 162
Default Re: Club ESPERO

Imi pare rau pentru tine... Mai nasol cu actele catre sa le faci si trebuie sa platesti si amenda daca o faci pe numele tau pentru ca nu poti sa o inregistrezi la financiar... In fine e treaba ta asta!

@ Banzay la mine pe masina nu o sa vezi ceva modificat , adica alt motor, suspensie sport, tobe sport, masina in doua culori (capota plafon negru), etc. Eu la masina ma intereseaza doar geamuri negre, interior confortabil si masina cat mai silentioasa... Deaia zic eu ca nu mi-e frica de politisti. Nu poate sa ma ia decat cu geamurile si pentru asta nu imi fac nici un fel de probelma...
__________________
Pe cine nu lasi sa moara... Nu te lasa sa traiesti...!

Espero 1,8 - my car:https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/111513-espero.html
mike - AER is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 20:23   #1294
draky90

Stage 5
 
draky90's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 533
Cool Re: Club ESPERO

corect!fiecare cu gusturile lui...mai sunt si oameni linistiti ...)pe lumea asta..nu ca mine)...eu sunt un haotic pe sosea)daca merg 3`5 min normal,este mare lucru)
ce de smyle`uri am in postu` asta))

Last edited by draky90; 28-10-09 at 20:27.
draky90 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 20:34   #1295
mike - AER

Stage 3
 
mike - AER's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 162
Default Re: Club ESPERO

Asta e... Se vede din ce ai spus mai inainte: ca ai plecat de langa ei cu demaraj... Mai bine incercai sa stai de vorba cu ei, sa le explici ca nu e nimic modificat la motor, ca nu scrie nicaieri ca nu ai voie cu suspensie sport, etc... Plus ca tu nu trebuia sa semnezi procesul ala verbal daca spui ca au scris pe el ca ai " punte spate sport" daca tu stiai ca nu ai asa ceva... trebuia sa vorbesti mult cu ei, mai mult decat ei...
Pe mine de doua ori m-a oprit politia: odata am dat in radar cu 91 de km/h in localitate si dupa aproape 20 de minute de negociere am scapat cu 50 de lei...
A doua oara m-au orpit in oras, au venit dupa mine cu girofarele ca cica nu as fii dat prioritate intr-o intersectie... Eu am negat total si neavand probe sa dovedeaca ca e ca ei au lasat-o balta. Dupaia au inceput sa se uita la masina si au vazut geamurile... M-am certat cu ei, am zis ca nu semnez nimic, ca ele sunt foarte transparente si ca e noapte si n-au cum sa isi dea seama, si pana la urma am luat amenda pentru centura, si-au adus aminte ca n-o aveam pusa si nu am negat... am scapat ieftin 60 lei
mike - AER is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 20:48   #1296
draky90

Stage 5
 
draky90's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 533
Cool Re: Club ESPERO

pai da...ai maxima dreptate...dar la noi...crede`ma...nu dai la pace cu specimene de genu,orasu` fiind mic,au boala pe noi..asta e`,te mai si arzi..
draky90 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 21:14   #1297
mike - AER

Stage 3
 
mike - AER's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 162
Default Re: Club ESPERO

Am inteles... Hai, vezi ce faci cu puntea spate, aia sport! )
mike - AER is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 21:44   #1298
^^Splash^^
Daewoo Driver

Stage 3
 
^^Splash^^'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 161
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

dar eu tot nu am inteles ce au avut cu jantele ? sunt mai mari sau ce ? si suspenia lasata e interzisa ??
^^Splash^^ is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 22:57   #1299
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: Club ESPERO

Imi pare rau pentru tine draky,dar asa este in viata cu suisuri si coborasuri.Cine poate sa imi spuna si mie pe unde gasesc o sita de pompa de benzina prin craiova,ca a mea este neagra si aproape rupta si cautai tot dezdrobiri si zisara ca au numai pompa cu totul
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 06:56   #1300
mike - AER

Stage 3
 
mike - AER's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 162
Default Re: Club ESPERO

Nu stiu daca o sa gasesti separat... Eu nu am auzit sa fie separat..
mike - AER is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 12:00   #1301
Robert_MNW

Stage 5
 
Robert_MNW's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,313
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Draky90 ce ai patit tu sa fie ca o lectie pentru cei care inca spera ca vor scapa mereu Odata si odata tot te prind!
Eu am ramas odata fara certificat si masina fiind in leasing a trebuit sa stau dupa CI in original pentru ca RAR'ul nu accepta copii chiar daca pe ele scrie "conform cu originalul" si are si semnatura firmei
Dupa ce am umblat pe jos o luna de zile si la RAR si pe la politia rutiera ca sa fac cereri de audienta sa nu imi trimita certificatul la Bucuresti masina fiind inmatriculata acolo, am platit amenda ca sa imi trimita cartea, am platit la RAR prefer sa merg in legalitate.
Poti modifica o masina cu gust si legal, iar eu sincer prefer ca banii de o posibila amenda sa ii folosesc in alte moduri! E doar parerea mea
Robert_MNW is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 15:06   #1302
87-bob

Stage 3
 
87-bob's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 166
Default Re: Club ESPERO

mai baieti cam cat costa un polish mai bun asa,aveti idee?ca am niste pisici de fapt aveam care se tot urca pe masina si am niste zgarieturi cam urate pe aripi
87-bob is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 17:05   #1303
draky90

Stage 5
 
draky90's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 533
Cool Re: Club ESPERO

ee pe naiba...pun jentile stock,am vb cu un baiat sa`mi imprumute stopurile si ii pun toba stock..si gata...
poate nu or` observa puntea aia sport..de curse)))))))
stiu ca poti modifica o masina si legal...dar na`,se cer niste jante mai mari,o toba etc etc...si se aduna...
draky90 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 19:51   #1304
Robert_MNW

Stage 5
 
Robert_MNW's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,313
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by draky90 View Post
stiu ca poti modifica o masina si legal...dar na`,se cer niste jante mai mari,o toba etc etc...si se aduna...
Si care e problema, legal se pot omologa si acestea dar costa Eu m-am referit strict la folii atunci!
Robert_MNW is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 19:59   #1305
draky90

Stage 5
 
draky90's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 533
Cool Re: Club ESPERO

stiu costa o groaza....asta e`..traim in romania...si restu stiti de la mircea badea)
draky90 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -