Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 16-08-08, 11:10   #121
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Schimbare leduri bord Cielo

Quote:
Originally Posted by B0dy View Post
...O bila alba pt Donn! Ti-au iesit super, frate! Imi plac acele pt ca difera de cifre si e o combinatie adevarata! Clapetele sunt la fel de tari dar... politia ce zice frate?
Omule, esti din alt film tu. Nu Donn are clapetele lumina si bordul restilizat Citeste calumea inainte sa scrii...
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 06-09-08, 12:10   #122
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: Schimbare leduri bord Cielo

asta e bordul meu cu leduri....are cineva idee cum fac acele rosii ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00681.JPG
Views:	779
Size:	395.5 KB
ID:	633830   Click image for larger version

Name:	DSC00682.JPG
Views:	643
Size:	386.1 KB
ID:	633831  
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-08, 13:39   #123
tiolik

Stage 4
 
tiolik's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 234
Default Re: Schimbare leduri bord Cielo

ca sa faci acele rosii ai nevoie de 4 smd-uri sau de 4 leduri de 3mm de preferat smd-uri pt ca sunt mai mici si nu o sa ai dupaia probleme cu acele. desfaci bordul apoi scoti fiecare ac si deslipesti si cardanele acelea negre si o sa vezi un plastic transparet prins in cateva suruburi apoi desfaci si acel plastic si lipesti smd-ul cu o bucatica mica de banda izolier in scobitura de pe langa gaura acului (smd rosu la care pui o rezistenta de 1 kiloohm) ;pui totul la loc si gata bafta
tiolik is offline   Reply With Quote
Old 07-09-08, 10:47   #124
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: Schimbare leduri bord Cielo

oky....thx....incerc..... te anunt eu ce iese
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-08, 00:17   #125
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Schimbare leduri bord Cielo

Stie cineva vreun site ceva, sau vreun magazin ca nici nu stiu cum sa ii zic, unde sa te duci sa ti le schimbe ei direct.
Am vazut mai ales pe multe taxiuri mai ales logan schimbat ceasuri+consola si se vedeau bestial, si vreau si eu daca stie cineva un loc unde sa le schimb, ca singur nu ma bag ca vad ca mai toata lumea nu lumineaza identic in fiecare locusor (ba e mai aprins acolo ,ba e mai stins in alta parte si nu da bine ) tks
__________________
Smoke Flow
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 24-09-08, 08:25   #126
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Schimbare leduri bord Cielo

cauta "zextar" si sa ne spui ce pret ti-au dat.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 22:38   #127
GigiROTM

Stock
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 8
Default Re: Schimbare leduri bord Cielo

Montez leduri de bord si la butoanele de dechidere a gemurilor la Cielo, diferite culori , in functie de preferinte (albe, rosii, albastre). In Timisoara, tel 0733909929.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00320.JPG
Views:	1108
Size:	525.8 KB
ID:	669316   Click image for larger version

Name:	DSC00319.JPG
Views:	525
Size:	495.0 KB
ID:	669317   Click image for larger version

Name:	DSC00313.JPG
Views:	739
Size:	494.1 KB
ID:	669318  


Last edited by GigiROTM; 16-10-08 at 22:55.
GigiROTM is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 23:10   #128
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Schimbare leduri bord Cielo

si doar la bord?
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 14-10-08, 20:54   #129
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Schimbare leduri bord Cielo

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
si doar la bord?
. . . . .
Quote:
Originally Posted by GigiROTM View Post
leduri la bord si la butoanele de dechidere a geamurilor la Cielo
RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 15-10-08, 00:36   #130
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Schimbare leduri bord Cielo

pai vroiam un pret pt bord doar
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 15-10-08, 10:45   #131
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Schimbare leduri bord Cielo

iti place cum lucreaza, cum se vede bordul in pozele lui??? Nu a facut decat sa inlocuiasca becurile din bord cu led-uri albe, direct pe soclurile originale. Nu a pus mai multe, peste tot, ca sa se vada uniform. Nu a pus led-uri de alta culoare la ace... nimic. Ceea ce a facut el acolo e foarte simplu: cumperi led-uri pt pozitie albe, scoti becurile din bord, le inlocuiesti cu led-urile si... te-ai facut cu bord alb/albastru/rosu cu doar 15-20ron.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 15-10-08, 20:40   #132
GigiROTM

Stock
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 8
Default Re: Schimbare leduri bord Cielo

Salut, mesaj pt. Geo ZGR, nu stiu de unde cumperi tu ledurile si la ce pret le iei, dar eu am dat pe toate ledutile vreo 60 ron, la bord si la butoane, plus k ai de lucru o zi pe masina, pana desfaci tot bordu, pana desfaci consolola centrala, toate fetele de usi, ledurile fiecare are ( + si - ) nu poti sa le pui asa aiuria. Ai incercat sa desfaci si sa pui leduri la butoane ?. Este de lucru pe masina, adevaru k dupa ce faci odata chestia asta este mult mai usor a doua oara, si termini mult mai repede. Si pretul care l-am pus include toate materialele care trebe. Pentru care vrea sa-si schimbe lunimile numai la bord si consola centrala pretul este mai mic (se negociaza ) . Oricum pe cine intereseaza si vrea, am lasat nr de tel. la care sa ma contacteze. "" Oricum imi place k te pricepi , auzi ce mare lucru? desfaci bordu si schimbi becurile cu leduri ... I-ai lamurit pe totii cum sa faca, esti belea rau de tot ""

Last edited by GigiROTM; 15-10-08 at 21:14.
GigiROTM is offline   Reply With Quote
Old 16-10-08, 00:47   #133
tiolik

Stage 4
 
tiolik's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 234
Default Re: Schimbare leduri bord Cielo

scuzatima ca ma bag si eu in discutiile vostre ,desi sunt mic am facut pana acum 4 borduri de cielo, unul de espero ,tico si matiz si apoi eu la un cielo pt bord cer 80 lei si acolo pun 10 leduri de 5mm pentru a da o lumina uniforma si puternica si e mult mai complicat decat ceea ce faci tu asa ca pretul cerut de tine este cam mare...

apropo si mai pun si smd-uri la ace inca o operatie ce mananca mult timp si nervi
tiolik is offline   Reply With Quote
Old 16-10-08, 08:25   #134
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Schimbare leduri bord Cielo

Quote:
Originally Posted by tiolik View Post
scuzatima ca ma bag si eu in discutiile vostre ,desi sunt mic am facut pana acum 4 borduri de cielo, unul de espero ,tico si matiz si apoi eu la un cielo pt bord cer 80 lei si acolo pun 10 leduri de 5mm pentru a da o lumina uniforma si puternica si e mult mai complicat decat ceea ce faci tu asa ca pretul cerut de tine este cam mare...

apropo si mai pun si smd-uri la ace inca o operatie ce mananca mult timp si nervi
Cand e corect, e corect... si acum e corect ce spune tiolik.

GigiROTM: 1. aici nu ai voie sa iti faci reclama la servicii/produse. Exista sectiuni speciale, inclusiv aici, la Daewoo.
2. ceea ce faci tu e foarte usor. Normal ca prima data cand pui mana ti se pare greu, dar dupa aceea e simplu.
3. pretul este exagerat pt ceea ce faci! Cate led-uri folosesti tu la un bord? Doar la bord ma refer, la ceasuri. Si cate la consola centrala? Am dat pe led-uri zextar de 5 in jur de 2,5-3ron/buc, cele de 3 putin mai ieftin. Acum s-or mai fi scumpit...
4. da, am incercat si am si pus led-uri la butoane Eu cu mana mea, cu mici sfaturi de la tiolik si Matza. Si nu mi se pare cine stie ce...
5. pana desfaci bordul, consola? hai sa fim seriosi... la bord ai 6 suruburi, daca imi amintesc bine, iar la consola trebuie doar sa stii cum. Fetele de usi... cateva suruburi... mai greu e la pus inapoi, dar cu putina rabdare nu e asa greu.

p.s: e ZGA, nu zgR.

Last edited by Geo_ZGA; 16-10-08 at 08:28.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 16-10-08, 11:50   #135
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Schimbare leduri bord Cielo

are dreptate tiolik..oicum fiecare cere cat vrea pe munca lui
D o n n is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -