Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-08, 17:59   #2911
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club CIELO

ce masina?apropo trebe sa luam legatura sapt asta de vine :P

p.s. facem schimb,iti dau cielo imi dai nexia si mai vedem noi :P
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 06-10-08, 08:48   #2912
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by tiolik View Post
trebuie sa cumpar bujii si fise noi,ce ma sfatuiti sa cumpar??
. . . . .
Quote:
Originally Posted by RD-Woo View Post
bujii recomand cu mare incredere NGK!!! (BPR 6EIX cu Iridium, cost~140/set)(neaparat made in japan, evita made in france... )
fisele de bujii recomand Beru, NGK sau Magnecor... am avut pe masina si m-au tinut foarte mult, am fost multumit!
Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Fise Magnecor.... La ~400 ron/set, ar fi culmea sa nu fie bune... poti incerca fise Beru sau NGK. Eu am "de origine", am rupt 2 deja... si le-am carpit, vad ca merg
La bujii, eu am NGK bpr6eix, sunt cele Iridium, mai reci... trage mai bine in ture mari, dar merge o idee mai prost la ralanti. Poti sa pui NGK bpr6es, sunt bujii normale de la NGK, mai bune decat Bosch. Doar sa cauti "made in Japan". Sau, daca nu gasesti, pune Beru.
RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 11-10-08, 23:27   #2913
morbidmind
VW Driver

Stage 5
 
morbidmind's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 370
Member of:
[VW]
Default Re: Club CIELO

http://www.cieloclub.ro ... felicitari !!!
eu am vandut cielo ( b35 vyg) acum sunt posesorul unui vw golf 4 spor la treaba in continuare !!!
morbidmind is offline   Reply With Quote
Old 12-10-08, 03:20   #2914
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Club CIELO

de curiozitate la ce pret ai dat cielo si ce an era?
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 12-10-08, 18:53   #2915
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club CIELO

ooo felicitari morbimind....chiar te admir..o sa iti calc pe urme :P
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 09:07   #2916
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
ooo felicitari morbimind....chiar te admir..o sa iti calc pe urme :P
Omule, tu pana la urma stii ce vrei? Intr-u topic zici ca iti repari Nexia, o inmatriculezi si nu o mai dai, in altul zici ca vrei sa o dai si sa iti iei un passat, golf sau mai stiu eu ce...Pana la urma care-i faza?!
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 09:22   #2917
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by Snapy_xxl View Post
Omule, tu pana la urma stii ce vrei? Intr-u topic zici ca iti repari Nexia, o inmatriculezi si nu o mai dai, in altul zici ca vrei sa o dai si sa iti iei un passat, golf sau mai stiu eu ce...Pana la urma care-i faza?!
Pana la urma vrea Ferrari, dar nu au facut astia sectiune pe forum pt el, unde sa-si arate faptele de vitejie Ma abtin sa comentez mai mult.

p.s: cica vinde cielo, nu nexia... parca asa zicea ieri. Azi sau maine poate e alta poveste

Felicitari si admiratii pt ce? Pt ca si-a vandut Cielo? Bravo lui, dar nu e ceva deosebit E normal sa tindem spre mai mult, sa avansam... ca doar nu vinzi Cielo si iti iei trabant sau dacia 1300.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 13-10-08, 09:24   #2918
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club CIELO

geo, eu nu ma mai abtin...ce fapte de vitejie am aratat eu? tu care zici ca esti interesat asa mult de clubu asta la cate intalniri ai venit? in afara de faptul ca stergi posturi si corectezi greseli ce faci pt clubu asta? sincer? ce fapte de vitejie am aratat eu?am destule filme pe calc cu mine si cu ce am facut dar tocmai daia nu le`am pus aici ca sa nu zica lumea ca ma dau mare...asa ca...
__________________
All the way up..

Last edited by Snapy_xxl; 13-10-08 at 09:36.
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 14-10-08, 08:01   #2919
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Eu zic sa iti citesti si recitesti singur posturile ca sa vezi cate prostii ai zis si de cate ori te-ai schimbat cu masinile astea doua... ba faci la una ceva, ba la cealalalta... ba nexia e a ta, ba cielo... un ultim exemplu: https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/89584-nexia-lucru/page-4.html O iei iar pe aratura.
Nu ma intereseaza ce faci tu cu ele, care cum o tii, dar nu mai spune pe forum daca nu stii sigur. Nu e obligatoriu sa scrii cate ceva pe topicul masinii tale in fiecare zi.

Legat de club... la ce club te referi, la club cielo? Ai vrea sa vin pana la Valcea sau cum? Chiar daca nu scrie mare pe forum (nici nu e nevoie), asta nu inseamna ca nu ma mai vad ocazional si cu altii. Si, pe langa asta, mai am si o viata personala, nu numai forum si masini...
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 14-10-08, 14:39   #2920
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club CIELO

pai da normal ca toti avem o viata persoanla dar ma refeream pe vremuri cand se faceau intalnirile in bucuresti...am scris ca vin in bucuresti duminica si am fost...si nu a vrut nimeni sa ne intalnim...asta e...eu totusi am vrut mereu sa vin oriunde sa ne intalnim si chestii dastea...si in legatura cu masinile nu mai scriu nimic pana nu se va clarifica situatia...ca sa nu mai deranjez cumva pe cineva...
p.s. si cu ce am luat`o pe aratura la pagina de mi`ai dat`o tu?ca am pus o pzoa cu masina pe autostrada si un filmulet? pur si simplu nu inteleg anumite chestii
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 14-10-08, 14:59   #2921
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Pai ce chestii nu intelegi? Ne apucam toti sa scriem zeci de pagini aiurea, cu ce am mai facut noi? Ce ar fi daca as scrie si eu (si altii) cum am alergat-o prin aglomeratie, cum i-am dat intr-a 2a pana mi-a taiat benzina etc. Ideea e sa arati ce ai mai facut la masina, ce modificari, ce imbunatatiri... daca nu ai mai facut nimic nou, nu mai scrii... mi se pare logic.
Posibil sa fii scris tu, dar eu nu am vazut... si sincer, nici nu m-a interesat. Eu nu am mai schimbat nici macar un bec ars la masina mea, momentan nu e de interes. Dupa ce rezolv alte probleme, ma voi ocupa si de ea si voi mai pune poze si detalii.
Si de intalnirile din Bucuresti, de la Polivalenta... eu cand ies la 7-7.30 de la munca, unde sa ma mai duc? Ajung si eu cand nu mai e nimeni.... nu cred ca trebuie sa ma justific pt asta si nici nu am zis ca sunt interesat de "club".
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 14-10-08, 15:02   #2922
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club CIELO

stiu ca nu esti interesat..dar oricum eu mi`am dat toata silinta pt intalniri..ai vazut cat am insistat si la slatina..eu ma duc pana acolo 100 km aproape dus intors...si cei care sunt mai aproape sau chiar de acolo nu vor..ce pot sa fac mai mult..dar asta e..de acum incolo o sa iti urmez exemplu
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 17-10-08, 13:03   #2923
W R S

Stage 5
 
W R S's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 347
Member of:
[AUDI]
Default Re: Club CIELO

Eu pe janta am avut dimensiunile la cauciuc : 185 60 r14 pot pune 195latime 60 r14 pe aceeasi janta ?

Astept raspuns !
W R S is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 08:48   #2924
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: Club CIELO

eu pe cielo am 195/70/14
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-08, 08:56   #2925
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club CIELO

mai dar toata lumea care a avut sau are olcit are si cielo ?>
D o n n is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -