Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 30-12-10, 11:19   #5491
dany323bmx

Stage 5
 
dany323bmx's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 354
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

am inteles acum
posibil sa-l fi inversat
singura solutie ar fi sa dai bordu jos si sa le schimbi intre ele
dany323bmx is offline   Reply With Quote
Old 30-12-10, 14:33   #5492
Greku`BWJ

Stage 5
 
Greku`BWJ's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 470
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

am si eu o pr0blema : la aripile din spate , mai exact pe buza de se indoaie sa pui cauciucuri cu latime mai mare de 195 au aparut puncte de rugina din cauza sarii de pe drum (si a greselii mele ca n-am spalat-o la timp) .Ce sa ii fac? Daca le las asa pana la primavara se extind si s-ar putea manca si mai rau?
Greku`BWJ is offline   Reply With Quote
Old 30-12-10, 14:58   #5493
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club CIELO

curata bine si dai cu vaslina sau cu ulei acolo!
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 30-12-10, 15:03   #5494
NFS

Stage 5
 
NFS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 607
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
curata bine si dai cu vaslina sau cu ulei acolo!
d extins...se extinde...dar dak o ti p loc qum a spus mike cu vaselina...nu se int nik...si cand vine vara o repari aqolo...
si o intrebare k la primavara/vara as vrea sa imi schimb si eu cauciucurile p spate...ai aripile umflate...sau sunt normale...si c latime ai pus...la cauciucuri
eu vreau sa le pun mai late dar sa nu modific tabla...decat cat imi permite...si nici sa nu atinga...multumesc
NFS is offline   Reply With Quote
Old 30-12-10, 21:47   #5495
CT97AMD
Daewoo Driver

Stage 5
 
CT97AMD's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 524
Member of:
[RENAULT]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by dany323bmx View Post
am inteles acum
posibil sa-l fi inversat
singura solutie ar fi sa dai bordu jos si sa le schimbi intre ele
=)) sti ca m-ai bine taceai,ceasurile de apa si de benzina nu se pot inversa intre ele,ma refer la ansamblu ,doar acele se pot pune unul in locul celuilalt,si nu are oricum nici o influenta doar daca atinge cadranul si nu se mai poate misca acul .
CT97AMD is offline   Reply With Quote
Old 30-12-10, 22:09   #5496
NFS

Stage 5
 
NFS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 607
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by CT97AMD View Post
=)) sti ca m-ai bine taceai,ceasurile de apa si de benzina nu se pot inversa intre ele,ma refer la ansamblu ,doar acele se pot pune unul in locul celuilalt,si nu are oricum nici o influenta doar daca atinge cadranul si nu se mai poate misca acul .
poi si eu c am zs....
NFS is offline   Reply With Quote
Old 30-12-10, 22:27   #5497
cata_kevi

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 458
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by NFS View Post
d extins...se extinde...dar dak o ti p loc qum a spus mike cu vaselina...nu se int nik...si cand vine vara o repari aqolo...
si o intrebare k la primavara/vara as vrea sa imi schimb si eu cauciucurile p spate...ai aripile umflate...sau sunt normale...si c latime ai pus...la cauciucuri
eu vreau sa le pun mai late dar sa nu modific tabla...decat cat imi permite...si nici sa nu atinga...multumesc
ca sa evazaezi aripile ti le ai putea modifica in fibra..:d uita te la promiseland la masina cum sunt facute evazarile pe sapte ca si gume merge usor un 215 spate..
cata_kevi is offline   Reply With Quote
Old 30-12-10, 22:33   #5498
NFS

Stage 5
 
NFS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 607
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by cata_kevi View Post
ca sa evazaezi aripile ti le ai putea modifica in fibra..:d uita te la promiseland la masina cum sunt facute evazarile pe sapte ca si gume merge usor un 215 spate..
eu nu vreau sa mai fac evazari...vreau sa o las asa qum e ea...deci zici k merg 215...fara evazari?
NFS is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 08:09   #5499
B-64-KTL
Opel Driver

Stage 5
 
B-64-KTL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,392
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Club CIELO

Daca iti cauti jante cu ET-ul mare poti pune linistit max 195 latime (eu am et 50 si cu suspensie sport si pot baga un deget intre janta si aripa). 215 daca nu faci evazari o sa atinga, la fel cum va atinge si 195 daca et-ul va fi mai mic de ~30 parca.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie0513.jpg
Views:	102
Size:	1.09 MB
ID:	1802766   Click image for larger version

Name:	Fotografie0515.jpg
Views:	131
Size:	1.18 MB
ID:	1802767  
__________________
B-64-KTL is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 13:41   #5500
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Si ca sa fiu eu primul...,cu ocazia intrarii intr-un nou an urez tuturor un calduros La Multi Ani,sanatate,fericire si tot ceea ce doresc mie si familiei mele,va doresc si voua.Sa ne citim cu bine posturile in 2011.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	happy-new-year.jpg
Views:	42
Size:	54.5 KB
ID:	1803127  
__________________
eTrailers
promiseland is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 14:01   #5501
run4fun

Stage 5
 
run4fun's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 311
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

La Multi ani si tot ce va doriti in noul an 2011! Si grija cu bautura deseara
run4fun is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 18:27   #5502
belclaur

Stage 1
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 13
Default Re: Club CIELO

Un An Nou fericit la toata lumea.Sunt cam nou pe aici dar este misto forumul.Ne vedem la anul.
belclaur is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 18:38   #5503
belclaur

Stage 1
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 13
Exclamation Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by Greku`BWJ View Post
am si eu o pr0blema : la aripile din spate , mai exact pe buza de se indoaie sa pui cauciucuri cu latime mai mare de 195 au aparut puncte de rugina din cauza sarii de pe drum (si a greselii mele ca n-am spalat-o la timp) .Ce sa ii fac? Daca le las asa pana la primavara se extind si s-ar putea manca si mai rau?
Sfat:Provizoriu merge curatat,vaselina,asteptat primavara.Si eu am aceeasi problema.Dar se rezolva dupa reparare.Fa rost de la vreo cunostiinta de pe la armata de vaselina ptr tanc.E o vaselina care se da pe sub tanc cand intra in apa.E mai soliduta de felul ei.Buuun asta al doilea lucru(inainte a fost repararea).Al treilea lucru.Iei frumusel masina si o bagi pe cel mai prafuit drum pe care l-ai intalnit.Eu am sa fac treaba asta in primavara si sapt viitoare imi vine vaselina.Stiu ca e buna de la un coleg de pluton care a dat cu asa ceva pe sub Matiz si nu mai stie ce e aia rugina.Praf +vaselina creeaza o pelicula protectoare mai eficienta decat orice antifon gasit in comert.Asa ceva nu se gaseste la magazin.Daca nu ma iau altii la misto pe aici o sa va spun cum decurge operatiunea.AVeti grija pe unde dati cu ea,ca este numai de exterior.

Last edited by belclaur; 31-12-10 at 18:42.
belclaur is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 19:26   #5504
ArG3nT0

Stage 5
 
ArG3nT0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 385
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

LA MULTI ANI!!!MULTA SANATATE SI TOT CE VA DORITI!!!IN NOUL AN!!!
ArG3nT0 is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 20:07   #5505
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by belclaur View Post
Sfat:Provizoriu merge curatat,vaselina,asteptat primavara.Si eu am aceeasi problema.Dar se rezolva dupa reparare.Fa rost de la vreo cunostiinta de pe la armata de vaselina ptr tanc.E o vaselina care se da pe sub tanc cand intra in apa.E mai soliduta de felul ei.Buuun asta al doilea lucru(inainte a fost repararea).Al treilea lucru.Iei frumusel masina si o bagi pe cel mai prafuit drum pe care l-ai intalnit.Eu am sa fac treaba asta in primavara si sapt viitoare imi vine vaselina.Stiu ca e buna de la un coleg de pluton care a dat cu asa ceva pe sub Matiz si nu mai stie ce e aia rugina.Praf +vaselina creeaza o pelicula protectoare mai eficienta decat orice antifon gasit in comert.Asa ceva nu se gaseste la magazin.Daca nu ma iau altii la misto pe aici o sa va spun cum decurge operatiunea.AVeti grija pe unde dati cu ea,ca este numai de exterior.
Daca gasesti in perioada asta drum prafuit sa ma anunti si pe mine!

Se stie de cand lumea ca se da cu vaselina prin locurile accesibile iar in praguri si usi sa baga ulei!
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -