Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 17-01-11, 13:34   #4006
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

yneedlove : ma doare mana cat am scris aici, am jante pe 15" aproape MOCA !


baieti, am avut o tentativa mai devreme, care nu a tinut prea mult .... dar chiar sunt necesare cate 3-4 pagini consecutive de posturi care chiar se pot discuta pe PM, messenger, cosmote ? Intreb si eu ca tot omu ... pentru ca arata ca un mirc tot topicu asta deja

si in al doilea rand, si nu o spun cu rautate fata de NIMENI indiferent de vechimea pe forum, DAR nu incercam sa ne organizam nicicum, cat de putin, pentru a aduna macar cateva criterii legate de noii membrii ? sau oricine intra doar asa, sa fie membrii multi in club? un vot, un poll ? nu stiu daca mai are rost sa intreb de un SITE si FORUM unde chiar putem etala TOTUL despre TICO ..... nu ma pricep si nu am timp, dar suport EU PERSONAL cheltuielile pentru un domeniu dar careva sa-l faca.

pentru discutii de placutze, becuri, banchete, furtune si toate cele, eu stiu ca exista alte sectiuni pe acest forum, culmea tot la DAEWOO ... si nu mi se pare firesc sa le discutam aici.
__________________
FRONT YARD ENGINEERING -- Fastest TICO in the WORLD -->> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...e/page-12.html
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 14:14   #4007
georulz

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 472
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by aXXo View Post
Hmm, astazi au "dat drumul" la lege... obligatoriu anvelope de iarna pe drum national inzapezit/inghetat/poleit ... Daca suntem prinsi fara, amenda pleaca de la 600ron + 9 puncte pana ... la 1350ron cu 21 de puncte si suspendarea talonului... damn!
Aveti idee cat costa o anvelopa 155/65/13 ? Mai sunt baracile in vitan cu anvelope? Sau, stiti zone cu anvelope ieftine, in Bucuresti ?
Nu stiu de ce te sperii tu asa rau, dar de cate ori te-a oprit pe tine ARR ?
Doar nu orice nenea din cucuietii din deal, ajuns gabor pe strazi...e in stare sa considere ca ai sau nu ai anvelope de iarna
georulz is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 14:48   #4008
aXXo

Stage 5
 
aXXo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,154
Member of:
[DAEWOO]
[FORD]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by georulz View Post
Nu stiu de ce te sperii tu asa rau, dar de cate ori te-a oprit pe tine ARR ?
Doar nu orice nenea din cucuietii din deal, ajuns gabor pe strazi...e in stare sa considere ca ai sau nu ai anvelope de iarna
Ideea e ca au confirmat astazi la TV si decat sa ma aflu in situatia in care ma pun "astia" sa le platesc atatea milioane din cauza ca NU aveam aceste anvelope, mai bine dau cu mult mai putin si le am. Mai bine dau sa am decat sa dau si sa n-am, asa-i? Nu strica, plus ca e, oarecum, in beneficul meu (nici cu astea actuale nu mi-e rusine). Auzi, in Moldova/Ucraina benzina e circa 3.5 lei (romanesti) litrul .. ce misto de cei din nord, de la granita, ca isi fac aia plinurile la greu...
__________________
Ofer Diagnoză MultiMarcă pentru automobile cu dată fabricație pānă īn 2014 !
Ofer Diagnoză Profesională pentru Ford cu dată fabricație pānă īn 2013 prin IDS !
New => Me Ford Focus MK3 Black Mist!
Ex => Familie Ford Fiesta MK6 Blue Devil !
Ex => Familie Daewoo Tico SL Sleepy Beauty!
aXXo is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 15:13   #4009
Fireburn_03

Stage 5
 
Fireburn_03's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 538
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by TM32CIP View Post
yneedlove : ma doare mana cat am scris aici, am jante pe 15" aproape MOCA !


baieti, am avut o tentativa mai devreme, care nu a tinut prea mult .... dar chiar sunt necesare cate 3-4 pagini consecutive de posturi care chiar se pot discuta pe PM, messenger, cosmote ? Intreb si eu ca tot omu ... pentru ca arata ca un mirc tot topicu asta deja

si in al doilea rand, si nu o spun cu rautate fata de NIMENI indiferent de vechimea pe forum, DAR nu incercam sa ne organizam nicicum, cat de putin, pentru a aduna macar cateva criterii legate de noii membrii ? sau oricine intra doar asa, sa fie membrii multi in club? un vot, un poll ? nu stiu daca mai are rost sa intreb de un SITE si FORUM unde chiar putem etala TOTUL despre TICO ..... nu ma pricep si nu am timp, dar suport EU PERSONAL cheltuielile pentru un domeniu dar careva sa-l faca.

pentru discutii de placutze, becuri, banchete, furtune si toate cele, eu stiu ca exista alte sectiuni pe acest forum, culmea tot la DAEWOO ... si nu mi se pare firesc sa le discutam aici.

sunt total de acord cu cip. ar trebui sa ne organizam cumva si noi.
de asemenea sunt de acord cu parerea ca seamana cu un mirc acest topic ) (cred ca am mai incercat eu o data sa ridic problema asta si a iesit o mare harmalaie)
__________________
Fireburn_03 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 16:43   #4010
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Daca tot se continua asa, o sa incep sa sanctionez offtopic-ul... fiindca altfel vad ca nu se poate.
Discutii despre legi si alte prostii fara nici un fel de legatura cu CLUB TICO! Ca sa nu mai spun ca, in loc sa va intrebati unii pe altii, ati putea sa cautati informatii pe net... de aia exista google. Despre legea cu anvelopele de iarna gasiti informatii clare chiar pe 4tuning, culmea! Unii dintre voi poate nu stiu ca exista si site-ul www.4tuning.ro . Probabil ca exista articolul chiar si aici, pe forum, pe sectiunea legislativa.
Ca un ultim offtopic (sper eu): legea intra in vigoare din luna noiembrie 2011.

Ca idee... cand aveti o problema: dati un search pe forum, in primul rand, si/sau pe google; abia dupa aceea, daca nu gasiti ce va intereseaza, puteti sa faceti un topic nou sau sa scrieti intr-unul deja existent, legat de aceeasi problema.

Va rog sa votati despre cum vreti sa pastrati acest topic: https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-t...club-tico.html
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)

Last edited by Geo_ZGA; 17-01-11 at 17:06.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 17:07   #4011
SKR*

Stage 5
 
SKR*'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,894
Default Re: Club TICO

Destul de ontopic: ne mai facem inca un sticker?

Atasat!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ieftiniticombustibiliiinplm.jpg
Views:	46
Size:	55.9 KB
ID:	1827032  
SKR* is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 18:31   #4012
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Va rog sa votati despre cum vreti sa pastrati acest topic: https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-t...club-tico.html
Sunteti liberi, si chiar va rog, sa scrieti in acele poll-uri ce considerati voi ca ar fii "la subiect" si ce nu.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 20:53   #4013
yneedlove

Stage 5
 
yneedlove's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 770
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by SKR* View Post
Destul de ontopic: ne mai facem inca un sticker?

Atasat!
i'm in !!! vreau si eu deja 4 ....
yneedlove is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 22:44   #4014
ALIN.WsT

Stage 3
 
ALIN.WsT's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 142
Default Re: Club TICO

Se pare ca romanii s-au tinut de promisiune si nu au alimentat de la benzinarii
Efectul este 20% pierdere pentru benzinari daca o mai tine asa 2-3 zile cred ca o sa aibe pierderi de cel putin 35-40 %
ALIN.WsT is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 22:58   #4015
dany_pkt

Stage 4
 
dany_pkt's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 259
Default Re: Club TICO

Bai gata cu frecatul , vorba lui cip hai sa o dam frumos, pentru inceput eu ma gandesc ca oricine este bine venit, insa cu conditia ca el sa aiba activitate aici si sa fie prezent la intalniri cat de cat. Domeniul il putem cumpara punand mana de la gura si nu ne-ar costa mult, iar eu percep club tico ca: atunci cand un membru are probleme noi sa fim prezenti cu ajutor fizic si nu doar verbal. Iar daca noi suntem uniti si cel putin 20 de insi, eu personal ma ocup de negocierea cu magazinele de piese, pt ca undes multi puterea creste si eu am experienta in asa ceva. atunci cand eu am solicitat ajutor sa fac franele nu ati sarit nici unul decat cu sfaturi... nu reprosez ca m-am descurcat sg oricum, dar hai sa fie totul calumea ca o sa ramanem la stadiul de cocarlani de forum
__________________
Ex Love,
dany_pkt is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 23:02   #4016
dany_pkt

Stage 4
 
dany_pkt's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 259
Default Re: Club TICO

off toppic, eu lucrez la benzinarie si la noi pierderile au fost nesemnificative. Frumos e sa o dam asa: doua sapt nu mai alimenteaza nimeni de la petrom,apoi 2 sapt nimeni de la omv si tot asa, acolo sunt pierderile mari si 0% efort din partea noastra
dany_pkt is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 07:40   #4017
yneedlove

Stage 5
 
yneedlove's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 770
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by dany_pkt View Post
atunci cand eu am solicitat ajutor sa fac franele nu ati sarit nici unul decat cu sfaturi... nu reprosez ca m-am descurcat sg oricum, dar hai sa fie totul calumea ca o sa ramanem la stadiul de cocarlani de forum
Stai calm bro ca nu esti singurul... si eu am avut nevoie de un compadre la frana...oha....la una la alta....oha...toti au fost prezentzi....care mai de care , dar sunt constient si nu ma supar asa ca si tine m-am descurcat singur sau doar cu intrebari....si apeland la alte persoane....insa ma uitam la vecinul de vis-a-vis care este PARINTELE DAEWOO si acolo am primit si am gasit raspunsuri scurte, clare si directe , cu link'uri cu manuale cu tot ce vrei...inclusiv solutii la probleme chiar si cu mana de lucru (e drept ca si aici am primit raspunsuri de la cei care au fost mai interesati sa ajute dar nu atat de mult fizic , tehnic , explicativ , cat mai mult in deradere sau in prostie genul individului de mai sus cu intrebarea la sabotii de frana , si ca un raspuns pt EL , stiam cum se mananca treaba cu sabotzii, si pt inteligentza LUI ,am schimbat la ford si la opel, si chiar exista saboti de stanga si saboti de dreapta... poate la EL o fi cu discuri de frana fata/spate....insa eu nu stiam unde scrie pe cutia care o am eu sau cum imi pot da seama daca sabotii care ai am eu GM sunt pt roata stanga sau dreapta ca am doar o pereche si chiar nu am mai desfacut pana acum un tico si inca nu am desfacut nici roata la masina si nici nu ma apuc doar de amorul artei) ....

Pe aceasta cale sunt de acord ca THREADul CLUB TICO sa fie clar un club tico , care sa aiba legatura ca la orice alta MARCA de masina : intalniri , evenimente , stikere , etc. !!!
__________________
Desteptul cedeaza primul , are ceva mai bun de facut....

Nu te pune cu mintea prostului pt ca te va rapune , el are mintea odihnita !!!

Last edited by yneedlove; 18-01-11 at 07:46.
yneedlove is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 17:10   #4018
Fireburn_03

Stage 5
 
Fireburn_03's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 538
Default Re: Club TICO

la ce ora lasam intalnirea vineri? 19, 20, 21?
Fireburn_03 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 19:27   #4019
yneedlove

Stage 5
 
yneedlove's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 770
Default Re: Club TICO

Dc nu sambata? E cam aiurea...vineri de la munca...inca lumea circula mult....aglomeratzie....nervi....foame ...sete....toti vor sa ajunga....sau sa plece.... alea alea.... etc etc.... parerea mea...sa nu incercatzi sa datzi cu pietre....insa accept piese de tico )
yneedlove is offline   Reply With Quote
Old 19-01-11, 06:41   #4020
dany_pkt

Stage 4
 
dany_pkt's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 259
Default Re: Club TICO

asa am stabilit asa sa fie vineri. eu sunt la munca de la 7-1730 dupaia la examen de la 18 la cat o fi si ma indrept spre voi maxim 20 sunt acolo, asta ete arta cere sacrificii.
dany_pkt is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -