Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 27-11-10, 15:24   #3436
lughy_gsm

Stage 4
 
lughy_gsm's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 205
Default Re: Club TICO

Am rezolvat problema !!!! Multumesc celor care au incercat sa ma ajute in special lui Topser SENIOR ....
lughy_gsm is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 15:55   #3437
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by lughy_gsm View Post
Am rezolvat problema !!!! Multumesc celor care au incercat sa ma ajute in special lui Topser SENIOR ....
te credem pe cuvant ca ii multumesti lui in special
un feedback?
ce o avut? supapa, aer furtun?
STREET is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 16:19   #3438
lughy_gsm

Stage 4
 
lughy_gsm's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 205
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by STREET View Post
te credem pe cuvant ca ii multumesti lui in special
un feedback?
ce o avut? supapa, aer furtun?
furtun din pacate ...cel din spatele galeriei fix in fund acolo.....cel negru si mic,era taiat!
lughy_gsm is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 16:33   #3439
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by lughy_gsm View Post
furtun din pacate ...cel din spatele galeriei fix in fund acolo.....cel negru si mic,era taiat!
si ii furtun de aer nu?

eu ti-am zis sa verifici furtunele
STREET is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 16:52   #3440
lughy_gsm

Stage 4
 
lughy_gsm's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 205
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by STREET View Post
si ii furtun de aer nu?

eu ti-am zis sa verifici furtunele
dap....astazi m am suparat si am verificat galeria dupa 3 zile de desfacut si reglat carburator simteam ca innebunesc cand vedeam ca tot nu merge cand il puneam pe masina.Spre surprinderea mea fix cand am dat jos galeria si am suflat prin toate furtunele alea care intrau si ieseau din galerie am vazut ca cel din spate cel mic era taiat!Nu eram f sigur ca din cauza aia nu mi statea la relanti dar cand am pus carburatorul si am vazut ca in sf MERGE am realaizat ca din cauza lui era!!!!!
APP tu si topser si poate mai omit pe cineva care a spus lucruri calumea ca restu hap-tac pe bujii calare,pe fise )...ce treaba avea aprinderea nush cu chestia ca nu statea la relanti.....am mai spus asta dar toti mi au sarit in cap ca nu e adevarat ca bujiile,fisele,capacul delocu si uite ca nu era de acolo ci de la un amarat de furtunel )...amarat amarat dar nu mergea masina fara el !
lughy_gsm is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 18:33   #3441
Fireburn_03

Stage 5
 
Fireburn_03's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 538
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by lughy_gsm View Post
Am rezolvat problema !!!! Multumesc celor care au incercat sa ma ajute in special lui Topser SENIOR ....
felicitari la multi km !
Fireburn_03 is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 18:56   #3442
yneedlove

Stage 5
 
yneedlove's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 770
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by Tank View Post
e mai bine la 2 sapt
Am rezolvat problema...pana la urma l'am sunat pe GEO....si m-a lamurit ce si cum sta cu alea asa ca nu doresc nimanui....sper sa ma tzina multi Km de acum inainte... dar acum am si rezolvat problema... acum le pot da jos usor..cand vreau...

Prin aceasta cale tzin sa ai multumesc lu' DOMNU' GEO....am facut in tokmai cum mi-ai zis... am muncit...am transpirat... am inghetzat...dar le-am schimbat....ms man...
__________________
Desteptul cedeaza primul , are ceva mai bun de facut....

Nu te pune cu mintea prostului pt ca te va rapune , el are mintea odihnita !!!
yneedlove is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 19:21   #3443
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by yneedlove View Post
Am rezolvat problema...pana la urma l'am sunat pe GEO....si m-a lamurit ce si cum sta cu alea asa ca nu doresc nimanui....sper sa ma tzina multi Km de acum inainte... dar acum am si rezolvat problema... acum le pot da jos usor..cand vreau...

Prin aceasta cale tzin sa ai multumesc lu' DOMNU' GEO....am facut in tokmai cum mi-ai zis... am muncit...am transpirat... am inghetzat...dar le-am schimbat....ms man...
asta o fost o tentativa de PM?
sau putem sti si noi astia mai de jos, despre ce ii vorba?
STREET is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 19:34   #3444
yneedlove

Stage 5
 
yneedlove's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 770
Default Re: Club TICO

Curiosule
Daps .. scuze.. oboseala...acum am ajuns si am zis sa nu uit sa le multumesc celor care m'au ajutat....
Era vb despre amortizoarele spate...
yneedlove is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 19:39   #3445
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by yneedlove View Post
Curiosule
Daps .. scuze.. oboseala...acum am ajuns si am zis sa nu uit sa le multumesc celor care m'au ajutat....
Era vb despre amortizoarele spate...
nu ii curiozitate ii respect fata de ceilalti colegi
STREET is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 00:50   #3446
sebastyan2001

Stage 5
 
sebastyan2001's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,185
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Club TICO

yneedlove am asteptat telefonu tau de mi s-au lungit urechile ) .
sebastyan2001 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 08:17   #3447
yneedlove

Stage 5
 
yneedlove's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 770
Default Re: Club TICO

Sorry man... am avut probleme tehnice...cu albastrita... if u don't believe me... call tank... I call you 2day... restul in PM...sa nu ma arda iar...ca am 2 cartonase galbene... ma vaneaza mai ceva ca pe 2PAC ....
yneedlove is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 15:38   #3448
georulz

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 472
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by STREET View Post
yneedlove nu incerca sa ii impaci si sa il scoti ca faza cu bagatu in punga o fost clar luare la misto sau sfat in encunostiinta de cauza(care nu ii binevenit!!!)

lughy_gsm chiar a avut o problema si nu era de la aprindere ca nu avea nici o legatura a venit si ne-a comunicat piesa defecta ceea ce ii multumim cand o sa patesti si tu o sa stii care ii problema.

si cum pu|a se regleza un sistem de alimentare daca nu ai masina sau cel putin stand(ceea ce au numai institutele de cercetare) cum sa mergi cu carburatorul in punga prietene? asta ii misto pe faza, si NU ii o dovada de colegializate!!! si daca nu vorbim de colegialitate macar de respect!!!

degeaba se fac stickere tricouri cluburi si intalniri daca faci misto de el sau nu il ajuti. un club se tine prin prietenie prin ajutor nu prin intalniri vineri seara la bere sau pizza!!!

scuzati greselile gramaticale si de punctuatie
IMI PARE RAU dar iti place sa te contrazici cu fiecare in parte si sa faci lumea sa se certe, din ce am observat. Mai bine ai lasa atitudinea aia de sus, de pro, de old school, chiar nu conteaza cati ani ai tu pe forum, poate altii au mai putin, dar stiu mai mult. Eu am vb foarte serios cu bagatul in punga , pentru ca nu e primu care face lucru asta. Imi place sa ajut nu sa iau lumea la misto. Costel ala de la carbotest a vazut la carburatoare mai multe decat de cate ori ai deschis tu capota la masina sa te uiti la motor. Si in primu rand nu am zis ca daca se duce cu el in punga in e gata. Dar baiatul stie reglajele pe de rost si ti-l poate face sa mearga cat de cat sa poti veni cu el pe masina.

Daca nu o alternativa iei carb de la prietenul ala al tau, cateva ore, vii cu masina ... si faci carburatorul tau vechi si ai rezolvat problema.

Quote:
Originally Posted by STREET View Post
asta o fost o tentativa de PM?
sau putem sti si noi astia mai de jos, despre ce ii vorba?
Alta dovada de ipocrizie....tu esti mereu ala care le respecta pe toate nu?

Mai bine iti cauti alt club decat sa ne ajuti pe noi in regres.

Quote:
Originally Posted by yneedlove View Post
Curiosule
Daps .. scuze.. oboseala...acum am ajuns si am zis sa nu uit sa le multumesc celor care m'au ajutat....
Era vb despre amortizoarele spate...
Cu placere man...nici o prob...anytime.

Last edited by georulz; 28-11-10 at 15:57.
georulz is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 17:56   #3449
yneedlove

Stage 5
 
yneedlove's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 770
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by georulz View Post
IMI PARE RAU dar iti place sa te contrazici cu fiecare in parte si sa faci lumea sa se certe, din ce am observat. Mai bine ai lasa atitudinea aia de sus, de pro, de old school, chiar nu conteaza cati ani ai tu pe forum, poate altii au mai putin, dar stiu mai mult. Eu am vb foarte serios cu bagatul in punga , pentru ca nu e primu care face lucru asta. Imi place sa ajut nu sa iau lumea la misto. Costel ala de la carbotest a vazut la carburatoare mai multe decat de cate ori ai deschis tu capota la masina sa te uiti la motor. Si in primu rand nu am zis ca daca se duce cu el in punga in e gata. Dar baiatul stie reglajele pe de rost si ti-l poate face sa mearga cat de cat sa poti veni cu el pe masina.

Daca nu o alternativa iei carb de la prietenul ala al tau, cateva ore, vii cu masina ... si faci carburatorul tau vechi si ai rezolvat problema.



Alta dovada de ipocrizie....tu esti mereu ala care le respecta pe toate nu?

Mai bine iti cauti alt club decat sa ne ajuti pe noi in regres.



Cu placere man...nici o prob...anytime.
Lasa'l frate ca EL e miezul din dodoasca ... urasc persoanele care nu dau 2 bani pe nimic... dar vb asa...in nestire...ei nu fac nimic nu participa cu nimic concret dar EI vorbesc... deh... asa e romanu' sa vorbeasca mult , prost si degeaba...ca un POPA de tzara...

Si din pacate prietene (STREET)...aici ai dau dreptate lu' GEO si altora in ceea ce te priveste.. am vrut sa iti scriu si aseara ...dar asa cum am zis ..eram prea suparat si obosit... dar prea esti bagator de seama... din N'shpe utilizatori... te'ai gasit tu miez sa comentezi...in loc sa iti vezi de ale tale...sau nu te simntzi bagat in seama..???
Nu stiu si nici nu imi pasa de cand iti pierzi tu vremea pe net in lipsa de alta ocupatzie... insa...ca varsta cred ca sunt mai mare ca tine... iar cu asta am zis tot... CEL MAI DESTEPT CEDEAZA PRIMUL.... te'am poopat

Last edited by yneedlove; 28-11-10 at 18:02.
yneedlove is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 18:50   #3450
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by yneedlove View Post
Lasa'l frate ca EL e miezul din dodoasca ... urasc persoanele care nu dau 2 bani pe nimic... dar vb asa...in nestire...ei nu fac nimic nu participa cu nimic concret dar EI vorbesc... deh... asa e romanu' sa vorbeasca mult , prost si degeaba...ca un POPA de tzara...

Si din pacate prietene (STREET)...aici ai dau dreptate lu' GEO si altora in ceea ce te priveste.. am vrut sa iti scriu si aseara ...dar asa cum am zis ..eram prea suparat si obosit... dar prea esti bagator de seama... din N'shpe utilizatori... te'ai gasit tu miez sa comentezi...in loc sa iti vezi de ale tale...sau nu te simntzi bagat in seama..???
Nu stiu si nici nu imi pasa de cand iti pierzi tu vremea pe net in lipsa de alta ocupatzie... insa...ca varsta cred ca sunt mai mare ca tine... iar cu asta am zis tot... CEL MAI DESTEPT CEDEAZA PRIMUL.... te'am poopat
dada am 19 ani si ce daca esti mai mare?
ai zis ca ai citit tot topicul... daca da mai citeste-l o data... referitor la faza cu "participarea" si la ce am facut pentru club

si dupaia spune-mi tu la ce ai participat si ce ai facut pentru club... te rog

ID-ul meu este performancetuning2000@yahoo.com.
__________________

Contact: performancetuning2000@yahoo.com
STREET is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -