Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 21-09-09, 13:47   #1561
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

TM32CIP fara sa fiu rau, tu ai avut ideea sa mergem la pescuit si eu m-am ocupat de organizare asa cum se si observa pe forum. am vorbit cu majoritatea persoanelor cu o zi doua inainte daca isi fac prezenta, iar tu nu mi-ai raspuns nici pe forum nici pe mess, iar la intalnire nu ai venit. iar referitor la "membru fondator" nu stiu daca esti pentru primul tau post aici o fost in pagina 6 postul cu numarul 89.
Referitor la posturile de pe Tico Club poate sa scrie oricine orice legat de masina intalniri etc... pentru ca suntem prieteni si putem discuta despre orice.
Asta este parerea mea.
P.S daca nu invitam Matiz Club in camping eram doar eu si cu George...asta sa vedeti ce uniti am fost
__________________

Contact: performancetuning2000@yahoo.com

Last edited by STREET; 21-09-09 at 13:49.
STREET is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 20:19   #1562
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Spui asta in conditiile in care primul tau post e la pagina .... ? Cand eu discutam cu alex (quick_shifter) despre acest club si infintarea lui (nu cu suparare) dar 90% dintre voi nu aveati nici permis de conducere, nici Tico, asa ca voi lua personal ce mi-ai "transmis" fara sa fii in cunostinta de cauza, ocazie cu care ies din club definitiv.

Adu-ti aminte ca in timp ce voi faceati praguri si alte minereuri aici, eu am venit cu ideea unui meeting, iar din moment ce nu am ajuns, nici macar nu am raspuns ... judeci ca am avut o ditamai problema, dar asta se considera lipsa de solidaritate ... bravo !

Cu foarte mare arogantza va intreb un lucru : spre deosebire de mine care FAC ceva acestei masini intr'un mod unicat in lume, ce imbunatatiri substantiale ati adus voi masinilor proprii sa meritati sa fiti in acest club ?! Sau e doar fan-club al posesorilor de tico ? Incorecta intrebarea, stiu, dar stiu ca mai bine de jumatate din voi nu veti avea bunul simt sa raspundeti ...


Va doresc mult succes baieti in continuare in promovarea clubului, toate cele bune !
__________________
FRONT YARD ENGINEERING -- Fastest TICO in the WORLD -->> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...e/page-12.html
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 21:30   #1563
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Va rog sa nu va mai certati... fiecare are dreptate in felul lui, dar asta nu inseamna sa ajungeti la discutii de genul asta.
Nu tin cu nimeni, dar intr-un fel, are si CIP dreptate... multe posturi sunt gen messenger sau pt sectiunea "masina mea", posturi individuale si fara vre-un real ajutor pt alti membrii ai clubului.
Este un forum, puteti discuta despre orice... dar se pierde esenta... "club tico"

Eu nu am Tico, dar citesc cu interes cum explica X lui Y cum sa regleze avansul, sau din ce cauza nu mai merge socul automat (am dat exemple aiurea... nu conteaza asta). In schimb... nu pot spune ca e ceva interesant ca Street face pleoape pt nu stiu cine si de aia nu are timp sa faca altceva... fara suparare pt Street, au fost niste exemple, nu o luati personal.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 21:53   #1564
luciang

Stage 4
 
luciang's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 252
Default Re: Club TICO

Salutare.Din cate vad eu sau cam incins spiretele pe aici.Cred ca e normal sa apara si divergente sau contre intre cei din club.Acum sa parasesti acest club nu e o solutie,e putin lasa.E normal ca fiecare sa-si exprime parerile.Daca ma uit mai in urma observ ca si tu ai avut cateva posturi of topic si asta o spun fara rautate.E normal ca la inceput sa faci si acest tip de greseli.Nu cred ca e inportant de cat timp avem permis sau de cat timp suntem membri activi pe acest thread.Singurul lucru care ne determina sa ,,fim pe aici" este aceasta masina care este pe cale de disparitie.Dupa ce ca suntem putini si nu reusim sa ne punem deacord pentru o sigla sau ce sa mai zic pentru o intalnire la nivel national tu te retragi.Eu zic ca daca doresti si vrei poti sa modelezi putin acest thread.Fiecare isi iubeste masina in felul lui si poate fiecare modificare pe care o realizeaza indiferent de ce tip ar fi aceasta la nivel exterior,interior sau motor reprezinta ceva inportant pentru el.Tot respectul pentru ce incerci sa faci recunosc ca este intradevar ceva,atat din punct de vedere tehnic cat si cel al efortului financiar dar acum nu cred ca ai vrea sa-ti ridicam statuie.E normal sa intrebi despre diferite probleme pe care le intampini la masina sau cand vrei sa aduci vreo modificare ce probleme poti sa intampini sau orice problema a unui utilaztor de tico legata de masina desigur.Din acest motiv probabil ca s-a realizat acest club.Asta e parerea mea si am incercat sa o fac nepartinitoare.
luciang is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 00:18   #1565
VDAN

Stage 5
 
VDAN's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 405
Default Re: Club TICO

fara suparare dar CIP are totala dreptate,si e singurul care face ceva major unei masini pe care multi o subestimeaza si se gasesc unii care nu au nici 6 luni pe acest forum sa l ia la misto ca trebuie sa ii facem statuie cand ei nu stiu sa prinda bine un surub.
club tico din cate stiu eu era menit pentru a se organiza intalniri nu pentru problemele unui tico.problemele se puteau discuta si pe topicul propriei masini si in zona tehnica.
si nu cred eu ca daca ii cerea cineva id de mess al lui cip,acesta nu ii dadea niste sfaturi in legatura cu problemele masini dar se pare ca multi inca alearga dupa niste posturi.

p.s. eu unu as fi de acord sa fie sterse toate posturile off topic sau mutate de pe club tico si sa ramana doar ce ar fi trebuit sa ramana,sau macar sa fie inchis ca oricum vad nu realizam nimic decat cearta
__________________

VDAN is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 00:31   #1566
sorin_sorin95

Stage 5
 
sorin_sorin95's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 871
Member of:
[DACIA]
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Club TICO

Calmati-va ca nu are nici un rost sa ne certam ce si cum , pana la urma e un Fun club Tico ,ne mai ajutam unii pe altii, ne mai admiram munca!
sorin_sorin95 is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 09:08   #1567
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

@ VDAN : nota 10.

@ luciang : ai dreptate cand spui ca am facut offtopic LA INCEPUT, unii nu au frana deloc, dar nu ai dreptate in restul speechului si anume : Tico nu e pe cale de disparitie, e singura masina din istorie care dupa 8 ani a reintrat in productie de 3 producatori INDIVIDUALI care au luat platforma si si-au facut face-lift'urile de rigoare ( mai documenteaza-te ), daca eram LAS nu faceam ce tocmai fac acum, dimpotriva, imi pasa prea mult sa vad cum 80% dintre membri polueaza topicul, si singurul mod de a ma determina sa raman in club este sa primesc drept de a sterge posturile inutile (ceea ce nu se va intampla, nici macar nu solicit), nu suntem deloc putini dar unii mai scriu pe aici cand isi aduc aminte sau cand nu le merge masina ( desi exista ZONA TEHNICA DAEWOO, sau MESSENGER) ceea ce inseamna ca nu ii prea doare capu ce se intampla cu clubul, iar ca sa fiu cat mai exclusivist in ceea ce te priveste, DA, vreau statuie si invitatie de a reintra in club in calitatea de presedinte, altfel cel mai rapid tico din lume va fi mandria polonezilor care apropo, au un club de nota 10, si sunt baieti foaaarte de treaba si mult peste noi, eu am incercat sa aduc clubul la nivelul lor spunand 1 lucru banal ce trebuie sa dispara : posturi inutile dar vad ca in zadar, si aici trebuie sa se ajunga .... sincer ? pacat.

Mult succes baieti in promovarea clubului, numa` bine
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 07:38   #1568
DonT

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 23
Default Re: Club TICO

Ma uit la voi cum va certati pe ceva copilaresc parca sunteti copii pe un forumul unui joc online.
Cip nu am nimic cu nimeni nici macar nu va cunosc dar sa ameninti si chiar sa pleci din club asta chiar e copilaresc.Ca sa arati ca ai dreptate lupta mai departe nu ceda asa usor tu chiar le faci un bine celor care te au "deranjat" plecand.Eu zic sa ramai si sa iti continui munca apreciez foarte mult ce vrei sa faci cu acel tico,cred ca am citit 70% din acest forum si am vazut ca esti un om cu capul pe umeri care stie ce vrea.Parerea mea e sa incetati certurile inutile nu fac bine nimanui.

Respect DonT
DonT is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 11:06   #1569
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

O poza... pt mine e prima data cand vad eleron de luneta pe Tico, asa ca m-am gandit sa-l vedeti si voi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	25092009(002).jpg
Views:	207
Size:	251.0 KB
ID:	1100781  
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 14:44   #1570
z4pp

Stage 2
 
z4pp's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 67
Default Re: Club TICO

fara suparare =))) dar cred ca e si primult tico pe care l`ai vazut... asta e modelu de eleron pe care il are tico din fabrica
z4pp is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 15:23   #1571
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by z4pp View Post
fara suparare =))) dar cred ca e si primult tico pe care l`ai vazut... asta e modelu de eleron pe care il are tico din fabrica
Fara suparare... uite-te mai atent.
Poate m-am exprimat eu gresit... nu ma refeream la eleronul de la baza lunetei, ci la cel din partea de sus... cel "cromat"
p.s: are si emblema Daewoo pe el, deci nu e facut/modificat de la vreo alta masina.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 18:26   #1572
z4pp

Stage 2
 
z4pp's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 67
Default Re: Club TICO

nu se vede bn in poza...dk nu specifici...zici ca e parasolar pus pe luneta..cum au foarte multi... da...e interesant
z4pp is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 18:40   #1573
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Baieti ,fara suparare este cam(mult ) kitch-oasa ! Ala este eleron ?
topser is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 19:11   #1574
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by topser View Post
Baieti ,fara suparare este cam(mult ) kitch-oasa ! Ala este eleron ?
Toata masina e kitchoasa Eu am pus poza informativ, fiindca nu am mai vazut pana acum eleron de luneta ca asta pe Tico.
Poate vopsit in culoarea masinii si pe o alta masina (mai simpla, mai cu bun-gust), ar arata bine.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 10:59   #1575
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

@TM32CIP: partial ai dreptate. sunt multe chestii la "club tico" care nu apartin de threadul asta, multe off topicuri, multe copilarii, multe replici de messenger. dar, asta nu inseamna ca trebuie sa pleci din club. intr-adevar, exista zona tehnica daewoo care ar tb s-o folosim, iar legat de cei care posteaza poze cu masinile lor sau cu unele imbunatatiri aduse, poate ar trebui sa se posteze in alta parte. dar gandeste-te ca sunt unii care aduc "o chestie noua" masinii rar, din lipsa da bani sau timp sau mai stiu eu ce, si decat sa-si faca thread si sa n-aibe ce sa prezinte, posteaza cateva poze odata la 2 luni. si la urma urmei, intr-un club ar trebui impartasite parerile, critici, laude, etc... eu zic ca ar trebui sa ramai.
a, era sa uit... legat de "sa-ti facem statuie".... faptul ca tu ai banii disponibili sa investesti atat intr-o masina nu inseamna ca asa trebuie sa facem toti. unii aduc modificari vizual, audio, altii isi pun alt motor cu turbo.... asa ca, sunt de parere ca trebuie apreciat si cel care INGRIJESTE masina si are grija de ea, atat si cel care pe deasupra ingrijirii aduce si imbunatatiri.

@Geo_ZGA: e foarte kitch eleronu, adica nu-i vad rostu. bine, acu depinde cine conducea... poate atat a vrut omu sa puna in plus: eleronu+abtibildurile (asta apropo de ce-i ziceam lui CIP).
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -