Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 31-07-12, 21:41   #871
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Uitati asa apar tot felu de discutii din cauza unora si altora care nu stiu din ce motive sint deranjati si frustrati dar ca sa dau un exemplu multi ce au b16 cer sau evalueaza masinile lor la 4000 euro cam pe aici e media nu? mai departe de ce nu le vindeti tata voi si va luati un ed cu 300 euro sau eg cu 500 si il si faceti cu k20 cu restu 3000 si de euro daca pentru voi e mai ieftin si va pricepeti sa le faceti sau sa le cumparati asa moca? ca multi vorbesc dar putini cunosc nu vreau sa intru in polemica cu tine Toyboy dar nu inteleg ce ti se pare atit de mult aici dami u Hondata cu tot cu soft la 1000 euro si nu cu 1 soft ci cu 4 de coasta de circuit de drag .... cam ce bani costa un soft la voi acolo 300 minim nu? ori 3 softuri cit face ? sau si astea sint vechi si au expirat ? suportii aia au garantie pe viata poate daca te pui tu cu ciocanu pe ei se strica sau nu inteleg cum expira astea sau harnesurile alea cu ce expira ca st niste mufe cu fire si nu conteaza daca am avut sau nu eu bani sa fac swapu asta conteaza ca lam facut si nu 1 ci 2 si acum fac la al 3lea pe ed si fac si la mine al 4lea asa ca nu va mai dati cu parerea ca nu stii daca ai stii ai stii ca am dreptate dar cum spui tu prostimea nu stiu la ce te referi eu nu am vorbit sau prostit pe nimeni asa ca cine ma cunoaste stie ce om sint si nu pot multi dupa forum sa imbirlige si sa faca lumea sa isi schimbe parerea fata de mine si garaju meu dar cum sa intimplat si cu cei de la exelixis cind au scos cel mai bun timp din Ro au inceput gurile rele adica concurenta ca ce domne nu e facuta de ei ca e luata de la Greci masina si etc etc asa ca cine e frustrat si deranjat nu e obligat sa citeasca sau sa posteze aici mai fai si tu si vino la curse si demonstreaza si dupa vorbeste nu te mai plimba cu b16 pe crx din 89 si ma judeci pe mine ca e scump motoru meu pai daca al meu nu face 3000 dar motoru tau b16 face 1700? cam ce bani mai bagi u in el ca sa ajungi la performantele k20ului? sari de 3000 pe aspirat si tot nu vei ajunge acolo si eu stiu ca te pricepi dar esti rau intentionat dar asta este parerea ta si e treaba ta .....
__________________
Honda build by marutzu :ek swap k20 timpi pe 402 vechiu motor 13.2 in 2012 si in 2013 noul motor 12.7.... Dezmembrez orice model HONDA , din '88 pana azi! TEL 0764 463 693
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 31-07-12, 21:47   #872
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by Manu_88 View Post
Ai fi putut sa spui asta si mai frumos...
Da dar cd o spun frumos uite ce se intimpla vezi mai sus ..... si nu ma refer la cei ce au b16 pentru ca fiecare facem dupa posibilitati ca poate toti am avea masini mai tari la citi pasionati sint dar ma refer ca cei ce vb au maxim b16 si nu stiu ce inseamna sa faci swap k20 adica ce bani implica ca sa il pui si sa mai si mearga bn si Toyboy nu intelege ca motoru nu a costat 6000 ci tot ce inseamna swap a costat atit dar el la fel a vazut acolo la el ca au luat unii un ep troznit si au luat dupa el si au pus pe ala dar nu au cum sa puna header,suporti,nu au hondata ,nu au admisia,nu au planetarele si multe alte piese asa ca ori nu intelege ori e rau intentionat .
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 31-07-12, 21:50   #873
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by roli View Post
tin sa cred ca pe multi ii roade invidia pe forumu asta...

nu iti comvine cat vrea omu pt un swap, cauta mai ieftin si fal la altu care til da mai moca...
Bine zis Roli .... nu stiu ce ii deranjeaza pe ei de parca eu daca vad ca vinde unu masina ii zic ba nu o luati ca am eu mai ieftin... st dusi cu capu deaia sint Romini pentru ca au mentalitatea asta maro..
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 31-07-12, 21:59   #874
Toyboy

Stage 5
 
Toyboy's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 368
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by omaigadlol View Post
Pana la urma ce treaba ai tu cu ce vinde omul? daca are preturi asa mari, vinde-le tu la preturi apropiate si gata, esti aranjat.

Ce motor va fi pus sau e deja pus pe civic?
nu ma deranjeaza, putea sa il dea si in 10k, ..altceva deranjeaza
Toyboy is offline   Reply With Quote
Old 31-07-12, 22:01   #875
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by omaigadlol View Post
Pana la urma ce treaba ai tu cu ce vinde omul? daca are preturi asa mari, vinde-le tu la preturi apropiate si gata, esti aranjat.

Ce motor va fi pus sau e deja pus pe civic?
Tot un 2.0 dar nu va fi gata anul asta pentru ca vreau sa fac liniste in ce este Honda in tara ca vad ca nu mai am loc de frustrati toti stiu si se pricep dar putini arata si demonstreaza si se vede ca sint multi frustrati doar prin faptul ca se dau hondari dar nu stiu sa scrie un lucru frumos pe THEADU asta unde ar trebui sa fie mindri toti ca incerc sa fac ceva sa demonstrez ceva cu Hondele astea si cu motoarele astea de chinezarii dar ei nu ca nu vad ca aici este o Honda aia de sint ei pasionati cica si aia care a scos cel mai bun timp din RO pe aspirat la clasa ei dar nici asta nu e nk ca am auzit altele acum ca domne vezi ca la TULCEA unde ai fost tu este pista mai aderenta si deaia ai scos timpu ala pai baaaaaa pe voi cine va tine sa nu va duceti sa va dati acolo a? dativa si aratati ca se poate si hai sa terminam cu discutiile astea aiurite si sa fim uniti sa ne fie bn sa fim prieteni ca eu am vb cu aproape toti dupa forumu asta si am incercat sa leg o prietenie dar daca nu se poate asta este eu am incercat si cine nu vrea sa posteze aici ori este INVIDIOS cum spunea Roli ori nu stie ce este aia Honda .
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 31-07-12, 22:02   #876
Toyboy

Stage 5
 
Toyboy's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 368
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
Bine zis Roli .... nu stiu ce ii deranjeaza pe ei de parca eu daca vad ca vinde unu masina ii zic ba nu o luati ca am eu mai ieftin... st dusi cu capu deaia sint Romini pentru ca au mentalitatea asta maro..
mane nu am cum sa fiu invidios pe ceva care nu am vazut personal , departe de mine gandul asta

hai sa lasam treaba cu frustratii la oparte, chiar nu isi are rostul....
am judecat din prisma faptului ca chiar stiu ce poate un k20 pe un EG/EK iar ce zici tu ca aici se ia un ep trosnit si se face lucru pe genunchi e dintr-un film prost , aici sunt EP3-uri K20 cu stoker TODA care pe track si-o fura elegant de la un ITR cu mult mai putini cai, si AX-uri care papa pe 400m CRX-uri B16 cu 185cp
meritele de cel mai rapid 2.0 aspirat din tara nu ti le ia nimeni, puteai foarte bine sa zici ca ti-a iesit o afacere buna daca tot zici ca sa fim uniti si ai primit o oferta pe care nu o poti refuza si gata ramaneai de zahar

Acum ca sa schimbam subiectul, sa inteleg ca ramai tot la 2.0 aspirat ? F20, B20 ...? sau alt K20
__________________

Last edited by Toyboy; 31-07-12 at 22:15.
Toyboy is offline   Reply With Quote
Old 31-07-12, 22:13   #877
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by Toyboy View Post
mane nu am cum sa fiu invidios pe ceva care nu am vazut personal , departe de mine gandul asta
Ok atunci pace ...... si bafta.
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 31-07-12, 22:16   #878
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Asa va arata la anu masina suba capota ...sper sa reusesc cu noul proiect.
Si de miine ma voi apuca impreuna cu prietenul meu Armand sa facem acest model de Header care pe net costa 1900 EURO eu o sa ii fac la mine la garaj ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	311551_4055644188056_31984336_n.jpg
Views:	291
Size:	105.9 KB
ID:	2511096   Click image for larger version

Name:	208851_4051458563418_1612058723_n.jpg
Views:	167
Size:	67.5 KB
ID:	2511097  
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 31-07-12, 22:45   #879
ionut_50

Stage 5
 
ionut_50's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 921
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
Asa va arata la anu masina suba capota ...sper sa reusesc cu noul proiect.
Si de miine ma voi apuca impreuna cu prietenul meu Armand sa facem acest model de Header care pe net costa 1900 EURO eu o sa ii fac la mine la garaj ...
ai dat exemplul perfect pt cat costa un swap bun,altii de pe aici nu au vreun civic sa faca 1900 euro pe cand niste headere costa 1900....lasati omu sa-si faca treba, ca o face bine,bafta maruzule si sper ca la anu asa sa-ti arate sub capota
ionut_50 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-12, 23:40   #880
Ciocolata

Stage 3
 
Ciocolata's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 139
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
Asa va arata la anu masina suba capota ...sper sa reusesc cu noul proiect.
Si de miine ma voi apuca impreuna cu prietenul meu Armand sa facem acest model de Header care pe net costa 1900 EURO eu o sa ii fac la mine la garaj ...
Nu iese prea racing daca ii pui ITB-uri fara filtru de aer ? ma gandesc ca nu va mai fi o masina de zi cu zi asa cum o cam foloseai tu pana acum, fiabilitatea imi imaginez ca scade neavand filtru de aer pentru ca patrund impuritati si praf in admisie, si daca intelesai eu bine din poze evacuarea aia cumva iese prin aripa/capota, clar va fi exagerat de zgomotoasa si nu prea comoda... Si mai exact ce motor o sa pui, imi imaginez ca tot k20 dar un upgrade de la ce ai avut tu ar fi un k20a ori de pe ep3 jdm 215 cp stock ori de pe fd2 225 cp stock. Bafta multa.
__________________
Ciocolata is offline   Reply With Quote
Old 31-07-12, 23:45   #881
El_M3

Stock
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 1
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
Asa va arata la anu masina suba capota ...sper sa reusesc cu noul proiect.
Si de miine ma voi apuca impreuna cu prietenul meu Armand sa facem acest model de Header care pe net costa 1900 EURO eu o sa ii fac la mine la garaj ...
Daca galeria care urmeaza sa o faceti va arata ca si cea pe care ati facut-o deja, ti-as recomanda sa dai mai bine 1900e pe ea si sa o iei si pe aia de-a gata asta daca vrei cu adevarat performante.
El_M3 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-12, 23:57   #882
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by El_M3 View Post
Daca galeria care urmeaza sa o faceti va arata ca si cea pe care ati facut-o deja, ti-as recomanda sa dai mai bine 1900e pe ea si sa o iei si pe aia de-a gata asta daca vrei cu adevarat performante.
Daca si tu ai avea masina nu ai mai merge pe jos......... dar cum ziceam mai sus esti unu din aia de nu au de niciunele si iti facusi un User ca sa scri aici ceva sa nu stim cine esti .. ce destept esti ba ma doare capu cu voi dar eu ma distrez ca e vara si EU VARA NU DORM
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 31-07-12, 23:58   #883
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by Ciocolata View Post
Nu iese prea racing daca ii pui ITB-uri fara filtru de aer ? ma gandesc ca nu va mai fi o masina de zi cu zi asa cum o cam foloseai tu pana acum, fiabilitatea imi imaginez ca scade neavand filtru de aer pentru ca patrund impuritati si praf in admisie, si daca intelesai eu bine din poze evacuarea aia cumva iese prin aripa/capota, clar va fi exagerat de zgomotoasa si nu prea comoda... Si mai exact ce motor o sa pui, imi imaginez ca tot k20 dar un upgrade de la ce ai avut tu ar fi un k20a ori de pe ep3 jdm 215 cp stock ori de pe fd2 225 cp stock. Bafta multa.
Va fi o masina de WEEKEND.
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 31-07-12, 23:59   #884
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by ionut_50 View Post
ai dat exemplul perfect pt cat costa un swap bun,altii de pe aici nu au vreun civic sa faca 1900 euro pe cand niste headere costa 1900....lasati omu sa-si faca treba, ca o face bine,bafta maruzule si sper ca la anu asa sa-ti arate sub capota
Multumesc frumos Ionut.
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 01-08-12, 00:05   #885
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by Toyboy View Post
mane nu am cum sa fiu invidios pe ceva care nu am vazut personal , departe de mine gandul asta

hai sa lasam treaba cu frustratii la oparte, chiar nu isi are rostul....
am judecat din prisma faptului ca chiar stiu ce poate un k20 pe un EG/EK iar ce zici tu ca aici se ia un ep trosnit si se face lucru pe genunchi e dintr-un film prost , aici sunt EP3-uri K20 cu stoker TODA care pe track si-o fura elegant de la un ITR cu mult mai putini cai, si AX-uri care papa pe 400m CRX-uri B16 cu 185cp
meritele de cel mai rapid 2.0 aspirat din tara nu ti le ia nimeni, puteai foarte bine sa zici ca ti-a iesit o afacere buna daca tot zici ca sa fim uniti si ai primit o oferta pe care nu o poti refuza si gata ramaneai de zahar

Acum ca sa schimbam subiectul, sa inteleg ca ramai tot la 2.0 aspirat ? F20, B20 ...? sau alt K20
K20 .cit despre ce ziceai mai sus pe mine nu ma batut nicio masina pina in 350 cai asa ca ce b18 etc.... st motoare bune foarte bune dar mai dati cu ochii pe afara prin America de ce dau jos b16b ,h22 etc si pun k20 sau si aia st niste prosti?si la Tulcea a fost un crx cu b20 care nu a scazut sub 14xx daca nu gresesc si h22 care nu mai vb asa ca ....
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -