Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 02-03-06, 21:32   #181
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Achim\"
Quote:
Originally Posted by \"B-Turbo\"
...Dar din cate stiu si eu de masini asa..asta iti invarte amandoua rotile pentru o tractiune mai buna la plecare in forta si sa nu patineze doar o roata si cealanta sa astepte sa prinda aderenta sa poata rula in forta...
Ai dreptate, da' mai te ajuta de exemplu pe traseu, curbe, in momentul in care ai atins apex-ul unei curbe si accelerezi in blana ca sa iesi in fortsa din ea, in cazul in care nu ai diferential, masina va trimite toata puterea unei singure roti si vei avea tendinta de subvirare, adik botul masinii se va duce mult spre exterior, pe cand un autoblocant va lupta sa te tina pe trasa ideala... Si de asemenea, acea teorie cu \"ambele rotsi sa traga egal\", in practica te ajuta foarte mult la start, si de asemenea dak ramai inzapezit pe undeva :P
dap...din aceasta diferenta, a autoblocantului, ctr e mai bun dkt gti pe circuit..
si trebuia sa imi amintesti tu de ziua de marti si de cauciucurile mele de vara
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 02-03-06, 21:32   #182
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Achim\"
Quote:
Originally Posted by \"B-Turbo\"
...Dar din cate stiu si eu de masini asa..asta iti invarte amandoua rotile pentru o tractiune mai buna la plecare in forta si sa nu patineze doar o roata si cealanta sa astepte sa prinda aderenta sa poata rula in forta...
Ai dreptate, da' mai te ajuta de exemplu pe traseu, curbe, in momentul in care ai atins apex-ul unei curbe si accelerezi in blana ca sa iesi in fortsa din ea, in cazul in care nu ai diferential, masina va trimite toata puterea unei singure roti si vei avea tendinta de subvirare, adik botul masinii se va duce mult spre exterior, pe cand un autoblocant va lupta sa te tina pe trasa ideala... Si de asemenea, acea teorie cu \"ambele rotsi sa traga egal\", in practica te ajuta foarte mult la start, si de asemenea dak ramai inzapezit pe undeva :P
dap...din aceasta diferenta, a autoblocantului, ctr e mai bun dkt gti pe circuit..
si trebuia sa imi amintesti tu de ziua de marti si de cauciucurile mele de vara
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 02-03-06, 21:34   #183
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"mercut\"
nu mai am io linku de la forumu ala dar daca intrati si va configurati un model pe www.vwfeatures.com si alegeti jante de 17'' si dupa de 18'' o sa vedeti ca acceleratia e mai rapida cu 0.1 secunde la jantele de 18''.. nush ce sa zic.. io ma gandeam ca e asa poate din cauza cauciucurilor ca ar fi mai performante in cazu jentilor de 18''
pai sa vedem.. jantele pe 18 costa in plus... tu vezi ca iti scade timpul pana la suta...t gandesti \"oaaa..pai imi iau si jante pe 18 la masina'...
stii...siteul e facut sa vanda gti americanilor ( care nu sunt prea destepti sau nu stiu prea multe detalii tehnice.)... marketing
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 02-03-06, 21:34   #184
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"mercut\"
nu mai am io linku de la forumu ala dar daca intrati si va configurati un model pe www.vwfeatures.com si alegeti jante de 17'' si dupa de 18'' o sa vedeti ca acceleratia e mai rapida cu 0.1 secunde la jantele de 18''.. nush ce sa zic.. io ma gandeam ca e asa poate din cauza cauciucurilor ca ar fi mai performante in cazu jentilor de 18''
pai sa vedem.. jantele pe 18 costa in plus... tu vezi ca iti scade timpul pana la suta...t gandesti \"oaaa..pai imi iau si jante pe 18 la masina'...
stii...siteul e facut sa vanda gti americanilor ( care nu sunt prea destepti sau nu stiu prea multe detalii tehnice.)... marketing
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 02-03-06, 21:35   #185
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
turbo .. mergi la bucureshti pe 1 - 2 ?!
acelasi lucru te intreb si eu..
mai vb live :P
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 02-03-06, 21:35   #186
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
turbo .. mergi la bucureshti pe 1 - 2 ?!
acelasi lucru te intreb si eu..
mai vb live :P
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 02-03-06, 22:24   #187
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SpeedeR\"
Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
turbo .. mergi la bucureshti pe 1 - 2 ?!
acelasi lucru te intreb si eu..
mai vb live :P
turbo .. intra si tuh pe comunitatzi locale .. la constantza .... si vezi k acolo se vb de plecare etc .. sau daca nuh .. pe 25 martie la sala .. pe la 8 sa fii p`acolo se vb de plecare in principiu .. daca iese si altceva e ok
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 02-03-06, 22:24   #188
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SpeedeR\"
Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
turbo .. mergi la bucureshti pe 1 - 2 ?!
acelasi lucru te intreb si eu..
mai vb live :P
turbo .. intra si tuh pe comunitatzi locale .. la constantza .... si vezi k acolo se vb de plecare etc .. sau daca nuh .. pe 25 martie la sala .. pe la 8 sa fii p`acolo se vb de plecare in principiu .. daca iese si altceva e ok
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 03-03-06, 08:24   #189
B-Turbo

Stage 3
 
B-Turbo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 116
Default

Pai si ce facem la buc??? mergem pe 1-2 si care e treaba ca la mine nu e problema...sunt somer nu am servici...
B-Turbo is offline   Reply With Quote
Old 03-03-06, 08:31   #190
B-Turbo

Stage 3
 
B-Turbo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 116
Default

Cine mai vine din constanta? da si tu niste numere de masini sa vad daca`i stiu!!! Se sta si peste noapte sau doar se pleaca dimineata si se vine seara?
B-Turbo is offline   Reply With Quote
Old 03-03-06, 20:01   #191
dogarel

Stage 5
 
dogarel's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 563
Default

Probabil ca de saptamana viitoare (cand o sa achit avansul ) ma voi alatura si eu posesorilor de GTI Mk5. Atunci sa vezi ce activitate o sa am in topic
__________________
Gratziela te ubim k k tine nu gasim.
dogarel is offline   Reply With Quote
Old 03-03-06, 20:01   #192
dogarel

Stage 5
 
dogarel's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 563
Default

Probabil ca de saptamana viitoare (cand o sa achit avansul ) ma voi alatura si eu posesorilor de GTI Mk5. Atunci sa vezi ce activitate o sa am in topic
dogarel is offline   Reply With Quote
Old 03-03-06, 20:19   #193
B-Turbo

Stage 3
 
B-Turbo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 116
Default

Bravo frate...nu o sa regreti nici un cent pe care`l dai pe masina...!!! Achit`o mai repede...
B-Turbo is offline   Reply With Quote
Old 03-03-06, 20:19   #194
B-Turbo

Stage 3
 
B-Turbo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 116
Default

Bravo frate...nu o sa regreti nici un cent pe care`l dai pe masina...!!! Achit`o mai repede...
B-Turbo is offline   Reply With Quote
Old 03-03-06, 20:25   #195
Razvan-CT

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 631
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dogarel\"
Probabil ca de saptamana viitoare (cand o sa achit avansul ) ma voi alatura si eu posesorilor de GTI Mk5. Atunci sa vezi ce activitate o sa am in topic
de care iti in 5 usi sau 3 usi?
Razvan-CT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -