Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-06, 23:19   #331
cioli17

Stage 5
 
cioli17's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,482
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default Re: Golf 5 GTi

Quote:
Originally Posted by dogarel
Lansat comanda pe 03.04.2006.
On standby.

another one bites the dust
cioli17 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-06, 23:20   #332
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Golf 5 GTi

pm.... nu miau dat nimic a venit in fix 3 luni...10 mai - 10 august ridicata... in contract erau 5-12 sapt k deh....asa a zis sefu sa bage k sa il semneze )))))

cioli... dk Nissan Motorsport e NisMo.... Honda Motorsport e... HoMo?!
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 10-04-06, 23:43   #333
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Cool Re: Golf 5 GTi

Quote:
Originally Posted by SpeedeR
pm.... nu miau dat nimic a venit in fix 3 luni...10 mai - 10 august ridicata... in contract erau 5-12 sapt k deh....asa a zis sefu sa bage k sa il semneze )))))

cioli... dk Nissan Motorsport e NisMo.... Honda Motorsport e... HoMo?!
vad ca ai citit si tu semnaturile altora! din "nefericire" sper sa auzi de Mugen sau Spoon
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG00023.jpg
Views:	185
Size:	20.2 KB
ID:	86826  

Last edited by Achim; 10-04-06 at 23:46.
Achim is offline   Reply With Quote
Old 10-04-06, 23:59   #334
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Golf 5 GTi

dap chiar tare zicala asta
sper k pana atunci sa auzi si u de altii... si nu de fabricanti d lingurite
ce imi place sa ne urechiem asa =)) =)) =))
aaaaa...ne vedem pe sosea
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 11-04-06, 07:22   #335
GTI

Stage 5
 
GTI's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 579
Default Re: Golf 5 GTi

Pacat ca Romania (mai exact Bucuresti) nu are un circuit care sa fie deschis si publicului in anumite zile ca v-ati putea masura si "urechea" acolo in cele mai propice conditii.
De exemplu cum au cei din U.K. "Track days"
__________________
"Nothing in life is more exhilirating as to being shot at without result - W.Churchill"
GTI is offline   Reply With Quote
Old 11-04-06, 07:40   #336
dogarel

Stage 5
 
dogarel's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 563
Default Re: Golf 5 GTi

Quote:
Originally Posted by GTI
... "Track days"
Mai avem de mancat muuuuulta paine cu salam pana acolo.
dogarel is offline   Reply With Quote
Old 11-04-06, 11:50   #337
GTI

Stage 5
 
GTI's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 579
Default Re: Golf 5 GTi

Din pacate asa e.Dar sa nu "deraiem" de la subiectul topicului.SpeedeR,ai in plan cip-tuning sau il lasi cu softu' de fabrica?
GTI is offline   Reply With Quote
Old 11-04-06, 12:01   #338
cioli17

Stage 5
 
cioli17's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,482
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default Re: Golf 5 GTi

speeder sa stii ca ai fost amuzant cu aia ce mam atacat :P
a masurat cineva 0-100km/h si 0-400m ( sfert de mila ) cu un 5 GTI stock sau nu neaparat !? masuratorile de fabrica cat dau ?
cioli17 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-06, 14:10   #339
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Golf 5 GTi

dreaq stie eu nu am auzit d masuratori...desi un g tech nu e asa departe,dar....
track days.... la noi street days un fel de track cu mai multe obstacole si riscuri...
nu as vrea sa stau tot timpul cu softul d fabrica.. dar 1st tre sa iau evacuare, dupa resoftare
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 11-04-06, 20:48   #340
GTI

Stage 5
 
GTI's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 579
Default Re: Golf 5 GTi

Milltek cumva?Dar eu te-am vazut cand ai plecat de la 4tuning Day si i-ai dat k-lumea si suna destul de tare si mai ales frumos,lucrat sunetul (eram in parcarea McDonald's).Oricum nu suna la fel de tare si de gros ca o evacuare after market.Sau poate Remus,firma mea preferata
GTI is offline   Reply With Quote
Old 11-04-06, 22:51   #341
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Golf 5 GTi

dap...milltek resonated o sa fie..soon sper
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 12-04-06, 01:32   #342
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: Golf 5 GTi

faceti scandal cand nu vi se respecta termenele de livrare! porsche romania e renumit pt. asta si n-ar trebui sa scape fara sa va faca o reducere sau sa va dea un cadou. nu e "mila" sau milogeala pentru voi ci vi se cuvine. si nici penibil nu e sa faci scandal cand ti se spune ceva si acel ceva nu se respecta!
teddy is offline   Reply With Quote
Old 12-04-06, 17:18   #343
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Talking Re: Golf 5 GTi

Imi place de Speeder ca e baeat bun si ne intelegem noi asa de bine cu tuate tachinarile! Ca bine ziceai cu "street days" alea... deshi... si track day cum ar fi ... Oricum, baietii de la Tm au la Arad circuit si de nu stiu cand tot zic sa mergem si noi pana acolo sa le aratam cum se face treaba

@GTi: sper sa nu iti tai elanul, dar sa stii ca despre Remus am auzit ca mai mult numele e de ei decat performante reale. Si eu eram inebunit pt ca toata lumea auzise de Remus, da' dupa ce am inceput sa ma "documentez" am obs ca nu e asa bun, nici macar Supersprint nu sunt asa smecheri pe cat se lauda. Cel mai bine e sa apelezi la firme din astea mai "necomerciale", care sunt specializate pe o anumita marca. Lucrul asta inseamna ca acorda mult mai multa atentie dezvoltarii unui traseu...
Achim is offline   Reply With Quote
Old 12-04-06, 20:54   #344
GTI

Stage 5
 
GTI's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 579
Default Re: Golf 5 GTi

Stiu ca de Remus e mai mult renumele dar la mine e cum ai spus tu,e marca mea preferata poate si pt ca de Remus se aude cel mai mult.Am observat o chestie la tobele Remus si anume ca nu au un sunet foarte puternic.Am un prieten cu un ursuletz 318iS care inainte avea finala originala dar goala,iar acum si-a pus Remus dar nu-mi mai place cum suna.S-a "linistit" sunetul prea mult.Ma rog,intermediara nu e scoasa.Poate asa ar suna mai bine si mai tare.
GTI is offline   Reply With Quote
Old 13-04-06, 20:12   #345
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Lightbulb Re: Golf 5 GTi

Quote:
Originally Posted by GTI
Stiu ca de Remus e mai mult renumele dar la mine e cum ai spus tu,e marca mea preferata poate si pt ca de Remus se aude cel mai mult.Am observat o chestie la tobele Remus si anume ca nu au un sunet foarte puternic.Am un prieten cu un ursuletz 318iS care inainte avea finala originala dar goala,iar acum si-a pus Remus dar nu-mi mai place cum suna.S-a "linistit" sunetul prea mult.Ma rog,intermediara nu e scoasa.Poate asa ar suna mai bine si mai tare.
ursii si-au castigat un renume prin faptul ca si in varianta de fabrica aveau un sunet foarte puternic... acolo kiar nu prea mai conteaza ce tobe folosesti, oricum se vor auzi foarte puternic... dar hai ca sunt off-topic!
Achim is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -