Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 26-12-09, 08:42   #1051
VN-20-BEN

Stage 4
 
VN-20-BEN's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 294
Member of:
[VW]
Thumbs up Re: Golf 5 GTi

Foarte frumos.......chiar reusit kitul ca si culoarea.Felicitari!
VN-20-BEN is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 11:26   #1052
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Golf 5 GTi

Multumesc pentru aprecieri baieti

Nu e mult prea schimbata fata de cand era rosie, dar culoarea noua conteaza mai mult per ansamblu, o valorifica altfel..

Sa mai mentionez ca am ajutat'o sa manance ~88k km de asfalt si spre surprinderea mea, nu am avut nici o problema majora pana acum, doar probleme minore. Ba mai mult, inca mergem cu ambreiajul stock (chiar ma mir cum mai rezista saracul ) ). Ca un review, pot zice din experienta personala cum ca g5 gti e f ok la capitolul fiabilitate si daca ai grija de ea, are si ea grija sa nu iti iasa peri albi

Nu stiu ce sa fac cu emblema de pe portbagaj.. acum e in culoarea masinii, inainte era neagra.. nu sunt complet multumit de cum arata asa, cum nu eram nici cand era neagra
Daca as lua o emblema de carbon, ar pica iar fix ca nuca in perete, pt ca nu mai avem carbon la exterior.. hmmmmm.. chiar nu stiu cum sa o las.. help

Pot face un anunt oficial in legatura cu jantele... as vrea sa le schimb, asa ca cei interesati de achizitionarea lor sunt rugati sa dea un semn

Sunt in stare buna, 18', 8.5j parca.. cu tot cu 225.40.18 Dunlop Sport'uri.. comercializate sub sigla Oettinger, ele fiind fabricate de Borbet.. greutatea unei jante Oe cu tot cu cauciuc e identica cu cea a unei jante stock pe 17+ cauciuc si daca nu ma insel era ~11.2 kg

In rest, pentru 2010 as fi tentat de un rollbar, incaltari noi, un update audio si de ce nu, sa lasam lista deschisa si mai improvizam pe parcurs

Si nu in ultimul rand, va urez tuturor La Multi Ani, un an nou cat mai productiv si cu cat mai multi cai putere la roata!
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 12:17   #1053
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Golf 5 GTi

sigla las-o la culoare sau fa-o neagra.

fa-mi o oferta de jante si poate te scap
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 12:35   #1054
Puya123123

Stage 5
 
Puya123123's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,047
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[CHEVROLET]
[Unknown Racers]
[SUBARU]
Default Re: Golf 5 GTi

un golf superb.bravo
Puya123123 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 21:56   #1055
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Golf 5 GTi

Quote:
Originally Posted by SpeedeR View Post
Nu stiu ce sa fac cu emblema de pe portbagaj.. acum e in culoarea masinii, inainte era neagra.. nu sunt complet multumit de cum arata asa, cum nu eram nici cand era neagra
Daca as lua o emblema de carbon, ar pica iar fix ca nuca in perete, pt ca nu mai avem carbon la exterior.. hmmmmm.. chiar nu stiu cum sa o las.. help
Scoate-o de tot ! Fa portbagajul shaved, deschidere din telecomanda, etc
Felicitari pt modul cum arata si (din cate am auzit) cum merge masina. La multi ani !
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 01:10   #1056
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Golf 5 GTi

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
Scoate-o de tot ! Fa portbagajul shaved, deschidere din telecomanda, etc
Da , chiar pare sa arate mai bine shaved
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC01308 copy.jpg
Views:	429
Size:	614.2 KB
ID:	1249203  
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 08:45   #1057
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Golf 5 GTi

Multumesc pentru editare Chiar arata mult mai bine fara sigla pe spate dar sa vad. Am o frica cum ca nu ar mai iesi la fel culoarea, nefiind una 'simpla'. Am prins un pic foaia cu compozitia si are cam 5 nuante in "reteta".. Dar sa vedem, poate ajunge shaved si scap si de stergatorul spate daca ar fi..

In alta ordine de idei, abia astept sa se topeasca zapada si sa ies cu ea la prima tura pe 2010. Am chiar si cateva planuri pentru acest nou an pe care promit sa le detaliez in functie de cum se vor concretiza

Alex, fa'mi o oferta buna si vei fi noul posesor al unor jante Oettinger care ar da super bine pe un Gti alb

La multi ani tuturor si fie ca 2010 sa fie un an plin de evenimente reusite, realizari in tuning si multi cai putere!
SpeedeR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -