Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 16-11-09, 00:04   #1096
Alecs21

Stage 3
 
Alecs21's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 75
Talking Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Azi am vazut postul asta si m-am apucat si am citit de la capat (ma dor ochii) asa ceva nu cred ca o sa mai existe chiar o sa ai o BUBURUZA unicata sa o stapanesti sanatos .Urmatorul plan este transplantul masinutza asta o sa faca senzatie.Bafta
Alecs21 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 00:13   #1097
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by Alecs21 View Post
Azi am vazut postul asta si m-am apucat si am citit de la capat (ma dor ochii) asa ceva nu cred ca o sa mai existe chiar o sa ai o BUBURUZA unicata sa o stapanesti sanatos .Urmatorul plan este transplantul masinutza asta o sa faca senzatie.Bafta
Wow...ma simt onorat si ma incanta foarte mult cele scrise de tine! Sper bro' sa nu mai existe si sper sa am puterea financiara si sansa sa o termin asa cum imi doresc, asa cum visez sa fie! Si sper sa va placa rezultatul!

Va salut cu respect!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 19:23   #1098
spaga

Stage 2
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 49
Member of:
[VW]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

sall morph...sall all...de vreo 2 zile...am inceput sa citesc toate post`urile,de la inceputul inceputului...si mi se pare ca faci ceva foarte tareeeeeeeeeeeee....nu`ti doresc decat mult succes....si sa stii ca masina e super marfa...si mai mult...m`ai facut sa vreau sa ma apuc si eu de ceva modificari la o masina(nu ca inainte nu as fi vrut dar cred k nu aveam increderea necesara)....dar am vazut la tine ca din greseli poti invata ...si cu rabdarea necesara poti face multe....bineinteles si sa nu`ti lipseasca dolareii...
spaga is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 20:45   #1099
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by spaga View Post
sall morph...sall all...de vreo 2 zile...am inceput sa citesc toate post`urile,de la inceputul inceputului...si mi se pare ca faci ceva foarte tareeeeeeeeeeeee....nu`ti doresc decat mult succes....si sa stii ca masina e super marfa...si mai mult...m`ai facut sa vreau sa ma apuc si eu de ceva modificari la o masina(nu ca inainte nu as fi vrut dar cred k nu aveam increderea necesara)....dar am vazut la tine ca din greseli poti invata ...si cu rabdarea necesara poti face multe....bineinteles si sa nu`ti lipseasca dolareii...
Salut Spaga! Din nou e o deosebita onoare pentru mine sa citesc cele scrise si mai mult, primul tau post (contorizat oficial) pe forumul 4tuning este aici. Ai citit si toata istoria pff...ma inclin! Laudele voastre ma fac sa ridic capul sus cand il tin plecat, criticile voastre ma ambitioneaza sa fac o treaba buna cand o fac sa fie. Deci si voi aveti un merit, spun eu; si nu gresesc! Ma bucur de asemeni ca team motivat sa incepi si tu un proiect. Sa ma anunti cand ai facut 1 thread cu masina ta Am plecat de jos, nu ca acum as fi sus...mai am mult pana la medie...2 capace, 2 boxe...nici nu stii cand incepi sa dai tot ce castigi pe masina dar :-$ pentru mine se merita fiecare banut!

Kitul exterior este un punct de cotitura...reusita ma poate ambitiona mai tare, esecul (cel putin in ochii mei), care nu o sa existe, ma poate demoraliza total...desi nu sunt acolo sa muncesc EU la ea...e greu si asa pentru ca moral si psihic...fiecare zi de cand au inceput prietenii de la PLM TUNING sa lucreze la ea e ca ziua cand il asteptam pe Mos Craciun Si is zile cand Mos Craciun lasa cate o poza si mai vad si eu ceva si ma tzopai (nu la propriu) de bucurie...is zile cand nu gasesc nimic sub brad si ma demoralizez...total...is cu sufletul acolo langa ea

Iar in alta ordine de idei...de cateva zile ma gandesc daca sa ii schimb culoarea exterioara sau nu...bodykitul ei e umpic exotic...ar merge o culoare mai exotica pe ea??? Fac bine daca am sa o las in alb perla (albastra) ? Nu o sa fie prea simpla cumva...si o sa o dezavantajeze culoarea??? Nu ar merge mai bine un verde? Sau un portocaliu, un rosu aprins ceva... Automat si ce e alb in interior ar trece la culoarea exteriorului...dar mie totusi contrastul alb/negru mi se pare foarte fain...totusi exista mici dubii. Habar nu am dar stiu ca nici banii pentru culori exotice nu sunt momentan asa ca nu e o prioritate...vreau doar o opinie, OBIECTIVA

Va salut cu mult respect! Eu ma duc sa ma uit sub brad...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 20:53   #1100
Alecs21

Stage 3
 
Alecs21's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 75
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Salut din nou!Dupa parerea mea ai face bine daca ar ramane alb negru.
Alecs21 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 20:57   #1101
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Eu cred ca i-ar sta bine alb cu sidef de mov sau rosu aprins...
Parerea mea, cam asa as vedea Seicento-ul perfect
Bafta mult cu masina !
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 20:59   #1102
D0ryN

Stage 5
 
D0ryN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,679
Member of:
[VW]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

DA! E mai bine alba, ca sa o stie lumea de masina lui morph (eventual ii poti schimba "perla")

Last edited by D0ryN; 16-11-09 at 21:02.
D0ryN is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 21:20   #1103
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Si eu ma alatur albului, eventual cu perle multicolor sau vreo culoar preferata de tine, simplu fapt pt care prefer albul culorilor "exotice" este ca body exotic + paint exotic = PREA exotic, dupa care incepe sa dea a kitsch. i.e. tuningul incarcat din spania http://www.tuningcars.us/uploads/Ren...na_tuning_.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=mdh09MZayIU
__________________




Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 21:27   #1104
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

sincer fao ce culoare iti place, frumusetea sta in ochiul celui care o priveste.
asta daca nu cumva o faci ca sa placa altora. sunt multe masini care arata grozav si pe alte culori, numa nu o fa bling-bling
__________________
Sir Sanjei
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 21:28   #1105
Alecs21

Stage 3
 
Alecs21's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 75
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

dar in filmuletz la 1.48 ce zici de burlanele alea
Alecs21 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 23:05   #1106
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by Jokerman170 View Post
Si eu ma alatur albului, eventual cu perle multicolor sau vreo culoar preferata de tine, simplu fapt pt care prefer albul culorilor "exotice" este ca body exotic + paint exotic = PREA exotic, dupa care incepe sa dea a kitsch. i.e. tuningul incarcat din spania http://www.tuningcars.us/uploads/Ren...na_tuning_.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=mdh09MZayIU
Dude...scuza'ma...prostia aia verde putea sa fie si alba ca tot urata era ) moaaaaaaama da urata e ) Mam speriat ) Deci nu a fost un exemplu prea bun...sau "exotic" Oricum...un seicento e oricum numai exotic nu e =))...oricum 10x lume! Deja toate parerile merg pe alb, si sufletul meu tot pe alb merge, nu din obisnuinta ci pentru ca'mi place foarte mult combinatia de alb/negru...deci alb o sa ramana! Si o sa aiba perla albastra! E singura perla care o vad in alb...de efect. Gri iti face un alb murdar...verdele e mai smecher dar cu alb...nu prea ma incanta pe mine...na...albastru...si cu niste streetglowuri...show&shine ) ce prostii incep sa debitez

P.S. Poll ended )
P.S.2 Eu tot la Laguna aia mai gandesc! E mai urata decat "The new Deisia Sandero" varianta botita ...asta daca ati vazut episodul Top Gear filmat in Romania )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 23:08   #1107
Alecs21

Stage 3
 
Alecs21's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 75
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

sa votat buburuza ramane alba!!!!URAAAAAAAAAA
Alecs21 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 23:19   #1108
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Mie nu imi place cum a iesit capota.
Morph de ce nu vb cu baietii sa respecte desenul pentru ca altfel iese o ceapa cu improvizatii si chiar nu merita asa ceva bondarul tau dupa cat suflet ai pus pana acum. Nu vad nici un motiv pentru care masinuta sa nu arate ca un bondar suparat, pentru ca farurile bateau super OK.
Cred ca ar trebui reconstruita ceva mai drept.
Sunt singurul nemultumit?

Last edited by strik3ru; 16-11-09 at 23:26.
strik3ru is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 23:31   #1109
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by strik3ru View Post
Mie nu imi place cum a iesit capota.
Morph de ce nu vb cu baietii sa respecte desenul pentru ca altfel iese o ceapa cu improvizatii si chiar nu merita asa ceva bondarul tau dupa cat suflet ai pus pana acum. Nu vad nici un motiv pentru care masinuta sa nu arate ca un bondar suparat, pentru ca farurile bateau super OK.
Cred ca ar trebui reconstruita ceva mai drept.
Sunt singurul nemultumit?
Ai răbdare să vezi finalul, e inutil să vă aruncaţi în supoziţii până nu vedeţi cum se îmbină la sfârşit.
Ştiu ce fac acolo, şi dacă nu iese bine, îmi asum vina. Până la ultima dunga, aveţi răbdare.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 16-11-09, 23:39   #1110
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by Jokerman170 View Post
intradevar e urat in orice culoare, dar n-am gasit exemplu mai bun, nu gasesti poze cand e cazul... :P Dar sunt masini care au bodykituri mai extreme si dau bine in negru sau alb, dar cu o culoare stridenta da foarte tare a kitsch
Stiu pe dinafara topicul cu Spania Tuning! Le admir masinile pentru felul in care sunt lucrate, majoritatea sunt la finisaje "top end" la capitolul lucrare/lufturi/pregatiri/vopsit...tot. DAR sunt lucrate cu foarte foarte mult prost gust pentru tuningul de bun gust, chiar si pentru tuningul romanesc...asa e moda la ei...ii inteleg pe de o parte. Daca te duci cu o masina aka Romania acolo la ei rad de tine probabil cum noi radem de ei...la fel cum negrii au jantele lor imense si lowridere & shit...etc...asa si astia au tuningul lor...e ceva specific zonei...nu ii condamn dar nici nu pot sa apreciez o femeie hidos de voluptoasa ) nu? Plus ca au si ei uscaturile lor cum le avem si noi pe ale noastre si au si ei masinile lor de nota 11 cum le avem si noi pe ale noastre!

Strikeru (ionut) referitor la capota...ce sa zic...daca azi facem capota, maine aripa poimaine bandouri si zilnic spun "refa aia refa aia...nu cred ca mai termin". Astept sa o vad asa in context final, sa vad cum da...cum se aseaza. Personal fara sa mint nu ma incanta cum arata acum pentru ca mi se pare stock. Sesizez f bine diferenta dar doresc altcva! (Stiu ca acum aleks ia foc ) si'mi sparge un cauciuc ) vai de mine...glumesc!) Si atunci desi bateau farurile super bine...parca era umpic prea badboy...mai ales pentru noul look. Concluzie: Sa taiat umpic mai mult fata de cat trebuia dar chill boys...nu e nimic batut in cuie si nu vreau sa facem subiect de dezbatere din orice detaliu, eu asa il consider pe acesta, detaliu. Referitor la respectatul desenului, am cuvantul lui Aleks ca o sa il respecte cat de bine SE POATE UMAN si am incredere in ceea ce face!

Va rog putintica rabdare! Si va rog mult fiti mai ingaduitori si mai respectuosi unii cu altii, macar aici! Va cunosc pe toti (cel putin pe cei de'ai casei) si va stiu pe toti oameni de nota 11. Stiu ca la unii va sare mustarul mai usor dar nu imi place sa va vad cum la o simpla afirmatie/opinie aruncati cu noroi de nu va recunosc. Ma gandesc ca asa ati proceda si cu mine.

Hai, va salut cu respect! Aveti rabdare ca atata agitatie ma omoara si pe mine de creieri
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -