Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-07, 11:55   #31
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: GSI in curs de modificare

Quote:
Originally Posted by Xcsgenius View Post
unu la mana nu este motor gsi de 2 litri de 115 cai ci doar de 1,8 de 115 cai gsi
motorul gsi de 2 l este in 16 valve si are 150 sau 156 cai.2 la mana cu masina aia cand prinzi tu 200 asa cum e eu imi tai P jos.sau 218 cum o zis ala de la care ai cumparat-o.sau in 8 sec si ceva...ii avea ceva ferrari.ma gandeste-te ma inainte sa bagi bani intr-o rabla veche de 20 de ani ca nu ti mai scoti veci si masina tot la fier vechi ajunge oricati bani ai baga....si sa faci nush ce lamborghini din masina aia sunt vise...asa ca lasa-ma pe mine cu 218KM si 8 secunde la o vechitura de aia.(parerea mea)


http://de.wikipedia.org/wiki/Opel_Kadett_E
of doamne ce cunoscator esti sunt 3 motoare oe kadett gsi si astra f gsi 1,8. 2.0 8v si 2.0 16 valve si ar mai f c20 let 2.016v turbo.si spre surprinderea ta a un 2.0 8 valve nu prinde 200 te asigur eu ca prinde eu am avut un astra f gsi 2.0 8 v 115 plus chip si trecea de 220 asa ca inainte sa vorbesti mai documenteazate.si treaba ca de ce sa bage banii intro rabla de peste 20 de ani e la fel o prostie care ai ziso de exemplu uitate la uga care are la fel un kadett si da clasa multor masini daca stii despre ce e vorba si ce motor are sup capota
mult succes in continuare cu masina si ai dreptate ca montarea unui motor turbo tiar da multe batai poe cap cel mai smplu ar fi sa optezi pt un sfi de 150 de cai care cred ca ar face furori pe un kadett care este mult mai usor ca un astra
__________________
REVO ST3,APR RSC exhaust,ITG intake,Sachs Perfomance Clutch with SMF,QUAIFFE lsd,update breather kit,FORGE dv&bov,NEUSPEED dog bone,NEUSPEED rear sway bar link,H&R sway bars,EIBACH pro kit springs,BILSTEIN B8 shock absorber,VDO TURBO boost gauge,OZ ULTRALLEGERA 18"rims with MICHELIN PS2,AUTOTECH HPFP,S3 brakes pads DS2500,S3 intercooler,FORGE twincooler,IE rods,KO4 turbo,S3 injectors,S3 camshafts,RS4 FPR VALVE,Wot box,Boost controler,MOTUL fluids,CARBON LOOK.etc
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 10-04-07, 19:17   #32
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: GSI in curs de modificare

Mersi naka de sustinere..oricum ai vazut ca nu mi-am batut capul cu el sa ii explic ce si cum, l-am citit ca e "cunoscator". Nu trebuie sa demonstrez nimic nimanui, un baiat m-a intrebat de timpi...si i-am spus ce si cum. Pt argumente am si film...dar nu ma obosesc sa ii demonstrez omului ca nu merita.
Ca sa nu fiu off....am descoperit ca bara stabilizatoare nu se potriveste .....o sa incerc sa fac cumva. Am fost si sa dau comanda de arcuri sport...si astept raspunsul, plus kitt-ul de admisie. Diseara e probabil sa ma joc putin cu ea......m-a provocat prima mea iubire....g2 gti 16v :P.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 05:29   #33
matiu13

Stage 5
 
matiu13's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,680
Member of:
[Moderators]
Default Re: GSI in curs de modificare

ala care zicea k nu se merita sa bagi bani in rabla e sigur un 'cunascator' si pe deasupra fac pariu ca are passat 1.9tdi....))))))) sau logan....
matiu13 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 11:20   #34
Xcsgenius

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 4
Default Re: GSI in curs de modificare

Quote:
Originally Posted by matiu13 View Post
ala care zicea k nu se merita sa bagi bani in rabla e sigur un 'cunascator' si pe deasupra fac pariu ca are passat 1.9tdi....))))))) sau logan....
mama da ce sigur esti pe tine.bai frate am avut si eu gsi de 1,8 si stiu ce inseamna sa bagi bani in ea....tineti-o voi tot asa sus si tare si mai vorbim peste cateva luni
Xcsgenius is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 11:40   #35
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: GSI in curs de modificare

Si ce se intampla peste cateva luni?! Eu am vectra cu C20NE si pot sa spun ca face tot bordu ! Asa ca nu mai vorbi prosti atotcunoscatorule !
__________________
::ex: Opel Vectra A 2.0 8v TURBO - Meqasquirt 2 Stand Alone Management:: Proiect AS Tuning ::
Opel Astra G 1.6 16V in progress
Skma is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 21:44   #36
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: GSI in curs de modificare

Quote:
Originally Posted by Xcsgenius View Post
mama da ce sigur esti pe tine.bai frate am avut si eu gsi de 1,8 si stiu ce inseamna sa bagi bani in ea....tineti-o voi tot asa sus si tare si mai vorbim peste cateva luni
Eu m-am referit decat la faza cu 200 km/h, si cu taiatu` pwlii.......asa ca oricand vrei tu, pui niste bani jos....si iti arat ca trece de 200....bineinteles cu testele facute la kilometraj, iar pt 0-100 am si filmuletz.Si oricum nu inteleg de ce esti asa bashicat......nu bag banii tai in masina.....asa ca nu vad de ce atata caz. Am si masina noua si economica....daca aici vroiai sa ajungi.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 23:59   #37
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: GSI in curs de modificare

Dupa ceva alergatura astazi am reusit sa procur prezoanele pentru rotile de vara, am preferat sa astept mai mult dar sa fie bune. Sper sa nu ma fi pacalit strungaru`. Tot astazi i-am luat si un volan momo din piele....personal imi place....o sa pun si poze cu el dupa ce o sa il montez. Uitasem, datorita faptului ca nu am gasit ornamentul de prag....am facut comanda si de praguri din fibra....am ales ceva mai simplu, fara guri de aerisire sau alte chestii.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 30-04-07, 02:51   #38
stecherro

Stage 4
 
stecherro's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 252
Default Re: GSI in curs de modificare

frate sa il folosesti inca 100 000km sa le arati la toti popo cum ar fi popogenius k opel is masini de masini si taicamiu a avut kadett de 1,3 pe carburator si treagea uimitor pt motor de 1,3...nu ma mira ceea ce afirmi tu acolo si te cred pe cuvant!gsi sunt masini preparate din fabrica!!si tre sa ai sange in ce ziceai k iti tai k sa o tii!!probabil de aia lai si vandut:P si eu iti pot garanta la randul meu k cu vectra de 1.7td isuzu de 60kw/82cp am prins 220!!!!!pe drum intins si cu vantu din spate...si iti pot spune k si 'jafu' meu mere..ce sa mai zic de al tau...astept sa imi primesc inapoi permisu de la politie si fac un film pt demonstratie...va doresc numa bine si te sustin la faza cu bagatu banilor intr-un jaf de 20 ani!! numa bine..
__________________
.....vectra cu care ti-a zis ma-ta sa NU te pui....
stecherro is offline   Reply With Quote
Old 30-04-07, 22:30   #39
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: GSI in curs de modificare

Mersi la fel si tie...sincer nu eram adeptul opel-ului..vroiam golf.....dar nu regret nici o clipa alegerea facuta (poate doar cand m-a facut un gti)...dar nu-i nimic....se face motorul meu mare si o sa fac si gti-uri . Cat despre faza cu 220 cu motorul de isuzu...ma abtin...nu ma intelege gresit, am si un astra cdti....si nu cred ca ia 200.
Astazi am schimbat ce era de schimbat pe la mecanica si maine ma apuc de dezmembrat ca sa o duc la tinichigiu.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 08-05-07, 22:20   #40
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: GSI in curs de modificare

Astazi am dus jantele la facut...pun poze cu ele "before"....sper ca "after" sa arate ok ca altfel e pacat. Cunoscatorii "stie". Inca nu am primit telefon de la tinichigiu. chiar m-am saturat de look-ul ei ruginit
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG026.JPG
Views:	263
Size:	34.4 KB
ID:	265507  
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-07, 10:02   #41
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: GSI in curs de modificare

Am luat jantele de la reconditionat.....doar cand au fost noi cred ca au aratat asa, sunt super multumit....vb aia...."dai un ban dar stai in fata". Poze o sa pun diseara daca am timp. Si tot zilele astea am rezolvat problema cu cauciucurile....toyo proxes t1-s, deocamdata doar pe fata, sper sa gasesc si pentru spate.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-07, 13:31   #42
georges14


Stage 5
 
georges14's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 673
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[SEAT]
Default Re: GSI in curs de modificare

cat a costat reconditionarea jantelor?
georges14 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-07, 17:40   #43
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: GSI in curs de modificare

100 ron...ma rog...nu chiar reconditionat ca nu au fost strambe...doar vopsite. Avand in vedere ca puteam sa le fac si cu 30 ron...eu zic ca e diferenta.....si se vede. Pun si poze, cu multumirile de rigoare baiatului care le-a facut si lui sco pentru cauciucuri.Desfatati-va privirea
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG031.JPG
Views:	414
Size:	50.1 KB
ID:	266875   Click image for larger version

Name:	IMG033.JPG
Views:	261
Size:	45.8 KB
ID:	266876  
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 12-05-07, 15:01   #44
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: GSI in curs de modificare

Superbe! La motor ai mai trantit ceva?!
Skma is offline   Reply With Quote
Old 12-05-07, 22:24   #45
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: GSI in curs de modificare

Quote:
Originally Posted by Skma View Post
Superbe! La motor ai mai trantit ceva?!
Si inca nu le-ai vazut in realitate . La motor nu am trantit nimic....am fost azi la vl sa caut axa si calculator de seh dar fara rezultat. Inca sunt in cautare de c20xe daca nu gasesc axa si calculator....macar schimb motoru` cu totu` dar pe primul plan e tinichigeria si vopsitoria ca merg cu ea dezmembrata si e urata rau....plus ca ma asteapta si jantele sa le pun.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -