Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 07-11-08, 22:32   #46
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: B 98 E N B. Matizul albastru de Bucuresti

Arata calumea masina dar am si eu niste intrebari... Daca tot ai pus fete de usi...de ce nu te-ai dus pana la capat sa tragi si niste geamuri electrice (piesele pt ambele costa 3 milioane) si oglinzi cu reglare din interior 1,5 mil amandoua... De asemeni zici ca ti-ai luat arcuri sport, ai schimbat si amortizoarele sau le-ai intarit? Si promisesei niste poze cu montajul powerboxului sau nu am fost eu atent? Zi-mi si mie te rog unde as putea sa imi gasesc si eu fete de usi deastea? Ca noi "e" scumpe Sa stapanesti sanatos buburuzu albastrui
PS:Si te mai stresez cu inca o intrebare... protectiile alea pt. praguri de unde le-ai gasit si cu cat? Ca eu m-am urcat cu o piatra prinsa in adidas si mi-am tras o zgarietura de toata frumusetea pe prag

Last edited by banzay; 07-11-08 at 22:49.
banzay is offline  
Old 08-11-08, 00:35   #47
bobeicaxxx

Stage 3
 
bobeicaxxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 91
Member of:
[Street Vision]
Default Re: B 98 E N B. Matizul albastru de Bucuresti

salut! wolf13 nu este nevoie sa schimbi usile ca sa pui fete de usi in schimb e nevoie sa rezolvi problemele pe care le-am enumerat mai sus doar atat dar e destul de complicat... capota a durat cam o jumatate de zi sa faca prelungirile si inca o jumatate de zi sa o vopseasca cam asa ceva in total masina a fost gata cam a 3 a zi ca am asteptat sa se si usuce. nu am folosit plasticfhuler dar cred ca e tot aia se cheama plastofix. pentru coman razvan nu am cum sa fac poza ca nu prea incap sub masina e cam tot ce am putut sa pozez tre sa o urc pe platforma sa fac poze.
bobeicaxxx is offline  
Old 08-11-08, 00:48   #48
bobeicaxxx

Stage 3
 
bobeicaxxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 91
Member of:
[Street Vision]
Default Re: B 98 E N B. Matizul albastru de Bucuresti

banzay m-am gandit si de geamuri electrice dar vroiam si fata si spate si oglinzi cu reglaj inerior cand nu o sa am ce sa fac cu vreo 2 mil. o sa-mi pun si de alea dar pana atunci nu prea cred ca ma intereseaza sa pun. amortizoarele le-am schimbat si pe ele sunt pe gaz si sunt mai tari. pozelecu montajul propriuzis al powerboxului nu am dar vroiam sa incercuiesc unde s-au legat firele dar o sa va zic verbal nu o sa va mai arat ca nu prea am ce sa pozez. powerboxul e ascuns bine in spatele bateriei si imbracat intr-o husa speciala din care ies niste fire unul care se leaga la senzorul de acceleratie unul la un alt senzor care am uitat cum se cheama si unul la sonda lambda. si dupa asta inregistreaza parametrii sii optimizeaza. cu fetele de usi nici eu nu am scapat ieftin le-am luat pe comanda de la craiova printr-un magazin daewoo si m-au costat 500 ron fara cleme si fara triunghiurile din plastic de pe spate cu tot cu ele inca 20 ron montate inca 100 ron si aparatoarele de praguri le-am primit cadou de la taicamiu din germania sunt aduse dar cred ca se gasesc si in targ la vitan sau la magazine cu accesorii auto... ale mele insa au si lumina in ele din astea nu prea am vazut.
bobeicaxxx is offline  
Old 08-11-08, 00:52   #49
bobeicaxxx

Stage 3
 
bobeicaxxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 91
Member of:
[Street Vision]
Default Re: B 98 E N B. Matizul albastru de Bucuresti

am uitat sa iti raspund wolf13 la intrebarea "cat ma costat capota". cam 400 ron
bobeicaxxx is offline  
Old 08-11-08, 13:08   #50
WOLFI3

Stage 4
 
WOLFI3's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 258
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: B 98 E N B. Matizul albastru de Bucuresti

Ms. frumos tati....cred ca la anu ma ocup si eu de ceva....de genu cu capota....dar in primul rand ma intereseaja ceva jante...pt. ca acestea de ffabrica sunt "foarte bune"....probabil le cunosti)) am dat de o groapa...adica tata....si so indoit calumea....am deja 2 jante indoite.....ale tale vad ca-s pe 14.....nu atinge niciunde???

BV. pt. progrese....da eu tot nu am inteles cum e cu powerboxu acela....ii inainte de injector...altfel numi pot imagina (poate nu am eu o viziune prea laraga)

Hy By
__________________

...:::TUNING 4EVER by WOLFI3:::...
WOLFI3 is offline  
Old 08-11-08, 23:49   #51
bobeicaxxx

Stage 3
 
bobeicaxxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 91
Member of:
[Street Vision]
Default Re: B 98 E N B. Matizul albastru de Bucuresti

cu jante pe 14 eu am facut modificari la aripile spate... le-am evazat adica le-am scos mai in afara normal la tinichigiu... acelasi dan. fara evazari la hopuri gen cele de pe autostrada soarelui atinge cauciucul si il roade. powerboxul repet e o cutie de aia se cheama si power (putere) box (cutie) cutie in care acolo se afla chipul nu trebuie sa mai faci modificari in calculatorul masinii ca la chip tuning si din cutia respectiva preaca trei sau patru fire care se leaga unul la senorul de acceleratie unul la un alt senzor care am uitat cum se cheama si unul sau doua depinde de masina la sonda lambda. cutiuta e ascunsa bine pe la motor pe acolonu se vede nu are un loc anume unde se pune cutiuta... unde vrei tu o pui. firele tre sa le legi cum trebuie. propriuzis chipul normal se punea in locul celui original din calc. masinii si optimiza aceleasi lucruri care optimizeaza si asta adica la acceleratie la sonda si la celalalt senzor.numai ca asta e mai bun.
bobeicaxxx is offline  
Old 09-11-08, 12:14   #52
Dr3adLorD
Daewoo Driver

Stage 5
 
Dr3adLorD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 807
Member of:
[DAEWOO]
Post Re: B 98 E N B. Matizul albastru de Bucuresti

frumoasa masinutza. Ai cumva mai multe poze si cu matiz-ul ala rosu de langa al tau?. bafta
Dr3adLorD is offline  
Old 09-11-08, 18:47   #53
WOLFI3

Stage 4
 
WOLFI3's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 258
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: B 98 E N B. Matizul albastru de Bucuresti

Semnalizarile fata...sunt curios...le-ai cumparat din tara??? fiindca am vazut model de alb mat dar ca al tau...asa mai trandparent nu am vazut....Cat ii de greeu de gasit? Cred ca ii da un aspect grozav masinii!!!

Tot respectu : WOLFI3
WOLFI3 is offline  
Old 10-11-08, 21:02   #54
bobeicaxxx

Stage 3
 
bobeicaxxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 91
Member of:
[Street Vision]
Default Re: B 98 E N B. Matizul albastru de Bucuresti

da sunt luate din tara si mai exact din bucuresti dar... nu mai sunt ca am vrut sa mai cumpar pt. cineva si nu mai aveau. si am si poze cu matizul rosu.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 040.jpg
Views:	254
Size:	2.28 MB
ID:	696593   Click image for larger version

Name:	Picture 042.jpg
Views:	270
Size:	2.24 MB
ID:	696594   Click image for larger version

Name:	Picture 050.jpg
Views:	281
Size:	1.82 MB
ID:	696595  

Click image for larger version

Name:	Picture 045.jpg
Views:	222
Size:	2.04 MB
ID:	696596  
bobeicaxxx is offline  
Old 10-11-08, 21:30   #55
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: B 98 E N B. Matizul albastru de Bucuresti

Frumoas matizul. Atat cel albastru cat si cel visiniu. Felicitari.
Pozele sunt chiar superbe, insa matizul visiniu ar merita niste stopuri innegrite ca arata destu lde aiurea.

On topic: Masinutza are culoare frumoasa, culoare ce da foarte bine cu alb. jantele arata excelent . E bine ca ai umblat si la motor, insa pentru ceva radical ar merita sa ii schimbi inima.


Mult succes in continuare
strik3ru is offline  
Old 10-11-08, 21:50   #56
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: B 98 E N B. Matizul albastru de Bucuresti

Dar e rosie nu visinie..uita-te mai atent..:P
y_u_s is offline  
Old 12-11-08, 22:45   #57
bobeicaxxx

Stage 3
 
bobeicaxxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 91
Member of:
[Street Vision]
Default Re: B 98 E N B. Matizul albastru de Bucuresti

pana la urma am cumparat presuri noi si ma gandeam sa cumpar si huse noi cu toate ca abia le-am luat. husele pe care vreau sa le iau sunt din material din ala bun negru si marginile din imitatie de piele alba cu unflaturi gen sport. ce ziceti sa le iau? si poze cu presurile.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	S4033610.JPG
Views:	187
Size:	1.37 MB
ID:	698363   Click image for larger version

Name:	S4033611.JPG
Views:	171
Size:	1.49 MB
ID:	698364   Click image for larger version

Name:	S4033612.JPG
Views:	153
Size:	1.50 MB
ID:	698365  

Click image for larger version

Name:	S4033613.JPG
Views:	190
Size:	1.42 MB
ID:	698366   Click image for larger version

Name:	S4033618.JPG
Views:	169
Size:	1.54 MB
ID:	698367  
bobeicaxxx is offline  
Old 12-11-08, 23:10   #58
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: B 98 E N B. Matizul albastru de Bucuresti

Ma bucur ca esti Fan Pepsi )
morpheusmaster is offline  
Old 14-11-08, 02:53   #59
bobeicaxxx

Stage 3
 
bobeicaxxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 91
Member of:
[Street Vision]
Default Re: B 98 E N B. Matizul albastru de Bucuresti

si o poza soc de la nunta lu soramea
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	S4033487.JPG
Views:	268
Size:	1.43 MB
ID:	699347  
bobeicaxxx is offline  
Old 14-11-08, 10:41   #60
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: B 98 E N B. Matizul albastru de Bucuresti

De ce nu incerci sa ii colantezi plafonul cu alb? ar arata altfel zic eu....mai bine...si cu parasolarul alb/plafon alb...ar merge perect
morpheusmaster is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -