Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-08-08, 21:34   #16
V.Roberto

Stage 5
 
V.Roberto's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,405
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: Un Tico de braila!

Da voltmetrul este legat pe firele de la bricheta ,pun contact se aprinde,fetele de usi sunt taiate si rotunjite din mdf si pal nu am folosit fibra de sticla la difuzor am intarit rotunjirile cu o" maioneza" din aracet si praf de mdf care in mai multe straturi se face ca si placa de mdf si lucreaza ca si o incinta ,iar claxonu este acolo fiindca volanul meu are butuc de volan original de tico taiat bucati si adaptat volanul pe ea,au ramas contactele originale care trebuiau doar puse in functiune adica un push buton la contactul respectiv si masa (iarna am patit ca claxona singur de la frig la -5-10 grade)
V.Roberto is offline  
Old 21-08-08, 00:40   #17
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Un Tico de braila!

Topser - bornele de la acumulator nu le schimb pana nu schimb acumulatorul cu ceva mai mare , pt ca nu are rost sa cumpar borne din aste mici de tico ca sa imi iau acumulator mai mare cu borne normale si sa trebuiasca iar sa imi cumpar bornele ca alea nu se potrivesc. si oricum am in plan borne de la Dietz sau Stinger.
- izolatie suplimentara la acel cablu nu trebuie ca izolatie lui este destul de buna este cablu pt statii audio de la GZ - Ground - zero. si l'am prin cu arici acolo ca sa nu se miste pentru ca in instalatia originala a masini care vine la alternatoru nu are loc si n'am putut sa il bag pe sub motor ca sa urce apoi sa ajunga la baterie + ca crestea si lungimea acestuia scazand eficacitatea lui. La borna de plus a alternatorului cablu oricum are conector (papuc de masa - cel cu gaura rotunda) si este pus acolo prin fixarea cu piulita
- la motor eu nu am curatat nimica ca nu are rost atata timp cat ma apuc sa ii fac tinichigeria plus fiind o masina din 95 si fosti proprietar fiind 2 femei care sigur nu cred ca au ca hobby curatarea motoarelor.
+ ca murdaria de pe motor a fost un "+" in cumpararea masinii atata timp cat pentru mine cu cat este mai murdar si plin de praf si motorul merge bine inseamna ca nu s'a umblat la el de ceva timp si nici vanzatorul nu incearca sa imi atraga ochii catre ceva.

V.Roberto - mersi pentru informatii.
__________________
E36/5

Date de contact dezmembrari skoda :
0764 616 000 / adybadguy@yahoo.com

Schimb o multitudine de piese ramase in urma dezmembrari a trei skoda octavia 2 1.9tdi cu o masina de cilindrie mica . ( Gen Fiat Seicento, Punto, Opel Corsa B ... etc.)
TheEnZo is offline  
Old 24-08-08, 17:49   #18
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Un Tico de braila!

Am demontat tot interiorul complet a mai ramas bordu nuca la schimbator, maneta de frana de mana, si butoanele de deschis usa in rest nimic si apoi am montat scaunele pe fata la loc.
Am avut parte si de vesti bune si vesti rele:
acuma sunt 100% convins ca masina nu a suferit nicioadata un impact tare doar zgarieturile si infundaturile mici de la exterior.
DAR - are rugina pe fund destul de tare adica e gaurita unde tin eu ca sofer picioarele pe margine si in spatele soferului dealungul pragului unde e tabla aia subtire si unde nu a fost antifon.
- pe partea dreapta in coltu din fata unde este stalpul de la usa acolo jos este o bucata de gaura si putina rugina cam 10x13cm
- iar in spate dreapta este o gaurica cu diametru de 1cm in rest toata tabla este ok traversele sunt perfecte oala la rota de rezerva la fel.

Problema a fost ca proprietar de la care am cumparat masina avea vila si masina o tinea pe gazon in curte si cred ca din cauza umezelei de la iarba sa produs acesta rugina.

Oricum acuma caut un tinighiciu care sa il cunosc si sa lucreze acasa ca sa aiba timp de mine si sa nu fie unul care sa se supere ca stau acolo langa el.

Maine sau azi seara revin cu poze.
TheEnZo is offline  
Old 24-08-08, 19:02   #19
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Un Tico de braila!

Quote:
Originally Posted by TheEnZo View Post
Quick_5hifter - Mersi pentru informatii, difuzoarele nu le'am cumparat inca pentru ca eram in dilema asta cu montarea lor + ca nu stiu la ce difurii sa ma opresc , nu vreau cine stie ce difuzoare , ceva mediu raportand la calitatea sunetului si vor fi amplificate de un blaupunkt gta 4 mk II , dar si aici intervine o problema nu stiu cum sa fac cu curentu eu am o baterie de 35 de ah pe care vreau sa o schimb din tot sufletu ca mi se pare mica cu spume, si nu stiu ce baterie sa imi pun.(am citit pe alternator si precizeaza ca furnizeaza 50amperii, o fi adevarat?)
- nu vreau deepcycle pentru ca momentan o sa raman cu acest amplificator(in caz de exceptie l'as schimba cu un magnat rx44) + 4-8 ledurii pentru lumina interioara , 2 neoane + un neon care pulseaza pe muzica.
- daca ai vreun sfat ceva astept cu cea mai mare placere.
- app ce butuc de volan trebuie sa imi cumpar (eu am deja volan momo drifting).
Stai linistit, acel amplificator nu e suficient de puternic incat sa-ti faca probleme la partea electrica!
Am un prieten care are pe Matiz acelasi amplificator si, in afara de mici fluctuatii la lumina farurilor atunci cand da muzica mai tare, nu a raportat alte probleme. El foloseste amplificatorul pe un subwoofer.

Sa nu faci tampenia sa schimbi acumulatorul! Multi cred ca, daca au alternator mai puternic decat acumulatorul si daca vor pune un acumulator egal cu / mai puternic decat alternatorul, au rezolvat problema si vor avea mai mult curent....nu-i asa, e adevarat ca instalatia audio se comporta mai bine.............timp de 1-2 saptamani, dupa care acumulatorul moare incet-incet si masina nu il mai poate incarca.

Sfatul meu:
1)Ia-ti totusi un condensator de 1 farad, sistemul audio va avea un randament mai bun (distorsiunile apar la volum mai ridicat) iar alternatorul va fi mai protejat (mai exact puntea de diode). In plus, fluctuatiile la lumina farului dispar, iar celelalte instrumente vor functiona cat se poate de normal pentru ca instalatia audio nu va mai lua curentul direct din acumulator sau de la alternator, ci din condensator.

2)In legatura cu difuzoarele, majoritatea celor de 165 mm/ 170 mm au maxim 7cm adancime, doar circumferinta magnetului difera (poate ajunge la aproape 170 mm, exact cat difuzorul).

Iti recomand difuzoare Blaupunkt, sunt cele mai bune in raportul calitate/pret. De exemplu, difuzoare de 60w rms - 20 cm - 120 RON suna cam la fel ca Pioneer de 90w rms - 20 cm - 380 RON.... dupa urechea mea. Ambele le-am testat pe acelasi amplificator, cu aceleasi reglaje.

De ceva timp ma intreb: de ce sunt Blaupunkt-urile atat de ieftine??
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline  
Old 24-08-08, 23:39   #20
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Un Tico de braila!

- baterie mi'as lua una mai mare adika un 40-44 amperii de la varta pentru ca in afara de statie mai am si neoane si stroboscoape si mai multe or sa vina si un dvd cred - cred ca ideea asta e bune poate nu e ...
- difuzoare de la pioneer nu imi cumpar niciodata nu imi plac cum suna. de la pioneer imi plac difurile de joasa :wooferele si cum eu spre exemplu mi'am luat un pioneer ts-257d2 care am de gand sa il dau jos din VW sa il pun in Tico si care imi place destul de mult cum se aude si nu simt nevoie momentan de altceva.
difuzoare mi'as lua ceva de la DLS,MTX,HELIX si cel mai fericit as fi daca mi'as lua BRAX da momentan nu imi permit, am vazut un sistem de la MTX care imi face cu ochiu si cred ca pentru fata pe acel o sa mi'l achizitionez mai precis MTX THS652 - zic eu ca imi va fi de ajuns.Dar ma bate gandu sa le montez pe usi dar sa le fac poate din fibra poate din altceva pentru fiecare mid-bass o incinta inchisa de 5-9 litri. da nu stiu daca este o ideie atat de buna trebuie sa mai caut pe forumurile ideii.
- condensator in functie de buget imi iau unul de 1farad daca nu trec la unul de 5farazi daca reusesc sa dispun de niste fondurii pentru care nu am nici un plan.
- difuzoare blaupunkt n'am auzit ... doar statii am folosit de la ei

Oricum momentan partea cu rugina mi'a cam dat planurile peste cap
TheEnZo is offline  
Old 25-08-08, 01:25   #21
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Un Tico de braila!

Eu ti-am scris cateva randuri, dar nu prea ai citit cu atentie...
Poti sa-ti iei si acumulator de 100 de amperi, daca tu crezi ca astfel rezolvi problemele.

Cat despre difuzoare, tu oscilezi intre difuzoare de 100 ron si 2600 ron, in schimb nu stii sigur daca iti vei putea permite un condensator de 200 ron... mai bine fa-ti o lista cu ce vrei sa cumperi, dupa care incepi sa le iei pe rand, preferabil de la cel mai scump la cel mai ieftin.
In caz ca n-ai observat, difuzoarele Brax costa 2600 ron setul....si nu poti sa le amplifici cu Blaupunkt-ul ala; amplificatorul te va costa cel putin aceeasi suma, ca sa poti sa le valorifici cum trebuie.

Ai intrebat cum se pot monta difuzoare de 165 mm in usi, eu ti-am raspuns cu o varianta ieftina si care da randament... daca vrei sa apelezi la fibra de sticla, poti sa-ti montezi si difuzoare de 250 mm in plafon sau langa volan, insa nu se stie ce randament vor da si mai mult ca sigur vei plati o mica avere.

In legatura cu difuzoarele Blaupunkt, trebuie sa le auzi ca sa te convingi singur. Daca vrei sistem de SQ, axeaza-te pe altceva, insa daca vrei sistem pentru masina de zi cu zi, e cea mai buna si ieftina solutie.

Edit: despre Pioneer.... nu stiu ce/unde/cum ai ascultat tu, dar pe partea de bass chiar nu au nici o treaba cu actualitatea... mai degraba pe partea de galagie, unde au scos (asa cum se lauda si ei) cele mai galagioase difuzoare de pe piata (seria Accelerate). Cand spun galagioase, nu ma refer la galagie de gen Sony, care pun tweetere reglate sus pentru manele, in timp ce midbass-ul distorsioneaza la o excursie de 0,5 mm...

Iti stau la dispozitie cu sfaturi si idei dupa ce te hotarasti ce vrei sa faci.

Toate cele bune!

Last edited by quick_5hifter; 25-08-08 at 01:29.
quick_5hifter is offline  
Old 25-08-08, 02:23   #22
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Un Tico de braila!

Eu am citit ce spui tu cu mare atentie, dar nu este vorba ca nu imi permit in sensul ca nu am bani, momentan tico este situat pe ultimul loc la alocarea bugetului, pe langa acest tico eu trebuie sa mai intretin inca 3 masini dintre care 2 la care piesele sunt destul de scumpe la volvo si vw, eu fac acest tico cu bani care apar peste noapte din diverse ocazii sau din diverse combinatii, de aceea nu pot fi ferm convins de investiile care le pot face in audio,poate azi am castigat doar 30 de ron dar maine am ocazia sa fac ceva din care sa imi iasa 1200 de roni si atunci ma duc si imi cumpar alt amp sau de ce cred ca mai am nevoie la tico, eu nu pot sa nu cumpar piese la fiat spre exemplu ca trebuie sa imi iau difuzoare la tico pentru ca inseamna ca numai am cum sa castig bani din cauza ca am masina defecta din neglijenta. Daca reusesc sa vand VW atunci bani alocatii lunar pentru vw ar veni catre tico si atuncea as putea spune clar si sigur ca imi cumpar acel lucru "x".

Eu raman la ideea cu un alternator de 50de ah poate incarca o baterie de 44ah, gandindu-ne ca alternatorul furnizeaza energie in functie de turatie , la relanti baga vreo 8-14ah,
dar atata timp cat eu nu merg non stop cu muzica data tare, cu farurile aprinse, cu neonele aprinse si alte lucrurii care ar consuma bateria in acel timp, atunci inseamna ca exista perioade in care acumulatorul nu este solicitat decat putin si alternatorul il va putea reincarca cu brio. Daca nu si nu gasesc un alternator mai mare care sa poata fii montat in locul celui stock.

Oricum fiecare cu piticii sai, orice critca o accept si tin cont de ea.
TheEnZo is offline  
Old 25-08-08, 03:07   #23
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Un Tico de braila!

Se numeste "critica" atunci cand ai apucat sa faci o greseala, iar altii nu sunt de acord cu alegerea ta. Atunci cand intrebi "sa fac asa?" si primesti raspunsuri cu "nu", se cheama sfaturi, iar in cazul de fata provin de la cineva care a patit-o. In consecinta, nu te-am criticat, dar as fi foarte multumit daca nu ai merge pe greselile mele si ale multora.

In legatura cu acumulatorul, daca e sa o luam logic, in orice sistem e necesar un condensator, pentru a proteja instalatia si pentru a furniza curentul necesar acolo unde este cerut.
Daca iti iei un nou acumulator, de 44 de amperi sau mai mare, asta nu inseamna ca nu mai ai nevoie de condensator. Deci, pentru ca sistemul sa fie ok, vei plati cel putin 150 ron pe condensator, iar pe acumulator inca 200 ron, sa zicem...
Daca mai pui 150 ron in plus, de banii astia iti iei un deep-cycle de 30-33 Ah care preia si functia condensatorului.

Insa eu zic ca e suficient sa montezi un condensator pe acumulatorul actual si nu vei avea nici o problema, cu conditia sa asculti muzica numai in mers.

Revenind la difuzoare, eu nu am zis-o la modul "frate, Brax-urile sunt prea scumpe pentru unul ca tine!", ci ma refeream la faptul ca nu stii exact ce vrei sa faci... spune-ne ce sa-ti spunem!

-daca vrei un sistem low-budget, eu iti recomand Blaupunkt ca sa fii multumit de banii dati;
-daca vrei sistem sa urle tare si relativ bine, iti recomand (pentru spate) difuzoare de 20 cm de la Pioneer, Ground Zero sau JBL - amplificate corespunzator;
-daca vrei un sistem pentru auditia de zi cu zi, dar ceva deosebit, iti recomand sa-ti iei un set (sau doua) de difuzoare de 17 cm cu filtre si tweetere separate, la aprox. 100w rms setul, sa le pui un amplificator pe masura si atat!

Pe partea de portbagaj, sunt de parere ca ar trebui sa incepi cu amplificatorul, apoi sa-ti alegi subwooferul si incinta. In orice caz, la Tico antifonarea reprezinta un pas important indiferent de ceea ce vrei de la masina, pentru ca tabla este vai de capul ei...

Un rol foarte important il joaca si unitatea, mai exact iesirile rca si setarile disponibile.

Toate cele bune!
quick_5hifter is offline  
Old 25-08-08, 12:51   #24
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Un Tico de braila!

Mersi de sfaturi!
De acum o sa postez cand o sa fiu sigur ca vreau ceva sa cumpar si acel lucru se va situa in jurul valorii "x" care nu se va mai modifica ulterior.
Acel deep-cycle de 30-33 de ah , poate inlocui cu brio bateria masini sau este un acumulator suplimentar care sa il pun de exemplu in portbagaj , si daca este genul de acumulator suplimentar connexiunile intre el si bateria masini de cati mm sa fie?
Quick da un exemplu de condensator care crezi tu ca este mai bun din ce este acum pe piata adika spre ce firma sa ma orientez si un exemplu de deepcycle.
TheEnZo is offline  
Old 27-08-08, 02:21   #25
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Un Tico de braila!

Deep-cycle-ul poate fi montat atat in locul acumulatorului original (necesita schimbarea bornelor cu un set de la Dacie), cat si separat in portbagaj. Nu recomand montarea in portbagaj, deoarece (asa cum mi-a explicat si mie cineva care stie) unul dintre acumulatori se va incarca, iar celalalt nu, indiferent de metoda de legare. Cel mai puternic supravietuieste, cel mai slab nu!

Eu am montat la Tico-ul meu un deep-cycle de 30 Ah (800 A curent maxim) in locul acumulatorului original si am fost foarte multumit de rezultat. In prealabil luasem si un condensator, insa se simtea clar ca nu mai era necesar...

Condensator bun... recomand Stinger, Dietz. Si celelalte presupun ca isi fac treaba cum trebuie, ca pana la urma sunt niste simpli condensatori, insa nu am incercat altele...
A, ba da, am avut un MNC si si-a facut treaba cu brio. Si Ground Zero, insa ala a fost cam scump... 420 ron pentru 1.5 farazi, insa mi-a placut foarte mult aspectul lui.

Ca deep-cycle, eu am Stinger SP800, este (probabil) cel mai mic de pe piata, excelent pentru Tico si Matiz. L-am montat cu niste borne Raptor cu afisaj pe +, cu conectori de 3 marimi cu imbus. O sa-ti pun niste poze sau, daca ai timp, cauta poze pe topicul meu: "CT-04-CPF - un Tico verde de Constanta" pe ultimele 20-30 de pagini.

Intrucat am dat jos sistemul audio de pe Tico, iar Tico urmeaza sa-l vand, acumulatorul meu e de vanzare impreuna cu bornele. Daca esti interesat, discutam pe privat.
quick_5hifter is offline  
Old 27-08-08, 12:29   #26
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default

Mersi pentru informatii.
Ieri am dus pana la urma tico in service pentru reparea gaurilor de pe fund, azi pe la ora 10.00 am fost si l'am luat ca era gata a iesit destul de bine, omu mi'a garantat ca unde a muncit el sigur nu va mai aparea rugina.
Azi ma apuc sa il antifonez in prima faza pe fund - am 3 cutii de 3.5kg de antifon cauciucat si 2 role de aluband sper sa imi ajunga si poate cu astea va mai scadea din zgomotul de rulare al masini.
Voi reveni cu poze cand v'a fi cazul.

Baietii cand am ajuns acasa si cand am vrut sa ma apuc de antifonat am gasit o problema, numai am lumini, avaraii, si stop pe frana - semnalizare am , ventilatie,bricheta si motorul merge dar in rest numai merge nimica din ce inseamna luminii de bord si alte chestii, m'am uitat la sigurante si sunt bune ... ajutati-ma si pe mine ca nu stiu care este cauza, cine a mai patit asa ceva il rog sa imi dea si mie un sfat.
Care stiti unde este siguranta fuzibila de 40 de amperii?

Last edited by Snapy_xxl; 27-08-08 at 15:49.
TheEnZo is offline  
Old 27-08-08, 21:01   #27
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Un Tico de braila!

Siguranta se afla undeva pe manunchiul care intra in Habitaclu ,in mod normal ar trebui sa fie cat mai aproape de baterie (se poate sa gresesc dar siguranta asta s-a montat numai pe modelele 95-96 ) Vezi ca mai sunt probleme cu cupla aia cu doua fire care pleaca de la + un fir se duce la blocul de lumini unul la alternator !
__________________
Dacia Logan 1.4 - B 21 YNE
Fiat Grande Punto 1.2 - CT 25 SSS
Daewoo Tico SL - CT 40 SSM
BMW E30 Coupe 1989 320i - CT 88 SRH

BMW E30 Sedan 1991 320i - CT 50 AID

Peugeot 306 1994 1.8i - CC 6992 CB
topser is offline  
Old 27-08-08, 21:26   #28
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Un Tico de braila!

Noroc cu tine Topser ca m'ai facut sa ma uit la baterie. Al meu este din 95 tico si m'am uitat acolo la plus la borna si un fir se duce spre stanga spre bobina alternator,si cred ca si aeroterma plus ce mai este pe la motor si celalt fir intra imediat in habitaclu si pleaca de la borna si dupa 3-4 cm are un fel de conexiune (imbinare) imbinarea aia este din aliaj de aluminiu si am scoso si acolo era super oxiadata am curatat'o si cand am montato la loc toate bune si frumoase.

Apoi dupa ce am rezolvat astea am dus masina la vopsitor sa se apuce de ea sper ca duminica sa o iau - culoarea o sa fie albastru electric , sper sa iasa bine.
TheEnZo is offline  
Old 08-09-08, 00:55   #29
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Un Tico de braila!

In sfarsit azi pe la ora 11 mi'am luat si eu masina de la vopsitor, trebuia sa o iau sambata dar lacu nu era uscat pe ea, culoarea a iesit super in rest ca chiutuire mai are cateva defecte minore da per total sun f multumit de cum a iesit, si peste o saptamna ma duc sa o polisez sa iasa mai lucioasa. oricum el a dat 3 maini de lac Standox.
- apoi am fost si mi'am luat un chit de curent de la aiv de 10mm2 pentru statie.
- pe la ora 14.00 m'am apucat sa montez masina si am reusit sa termin totul la 19.40 de montat si sa plec cu ea de la curte la mine acasa la bloc unde in timp record am montat statia si subwooferul.
- cu subwooferul a fost un chin sa il fac sa intre in portbagaj , trebuie sa ii fac o incinta inchisa si sa renunt la asta bass-reflex ca e mult prea mare.
- poze am cateva, nu am cu sub + statie montate , da fac maine.
- culoarea se vede mult mult mai frumos si mai bine in realitate.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00647.JPG
Views:	547
Size:	879.8 KB
ID:	635575   Click image for larger version

Name:	DSC00650.JPG
Views:	510
Size:	863.4 KB
ID:	635576   Click image for larger version

Name:	DSC00652.JPG
Views:	630
Size:	899.4 KB
ID:	635577  

Click image for larger version

Name:	DSC00651.JPG
Views:	448
Size:	850.3 KB
ID:	635588   Click image for larger version

Name:	DSC00654.JPG
Views:	553
Size:	853.2 KB
ID:	635589   Click image for larger version

Name:	DSC00656.JPG
Views:	527
Size:	857.7 KB
ID:	635590  

Click image for larger version

Name:	DSC00663.JPG
Views:	650
Size:	1.32 MB
ID:	635591   Click image for larger version

Name:	DSC00659.JPG
Views:	492
Size:	857.4 KB
ID:	635592  
TheEnZo is offline  
Old 08-09-08, 01:31   #30
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Un Tico de braila!

Geniala vopseaua!
As fi vrut sa fi optat si eu pentru aceeasi culoare, atunci cand am ales verde...
Poti sa-mi dai un MP cu codul vopselei si fabricantul?
quick_5hifter is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -