Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 08-08-08, 11:02   #121
B-64-KTL
Opel Driver

Stage 5
 
B-64-KTL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,392
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Tm32cip

Felicitari pentru efort si pentru gestul pe care l-ai facut. Multi nu stiu cum este sa te chinui sa iasa ceva frumos cand ai buget limitat. Masina a iesit bine si cum ai spus si tu nu ai facut-o pentru show-uri.
__________________
B-64-KTL is offline   Reply With Quote
Old 08-08-08, 11:19   #122
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Tm32cip

Felicitari pt ce ti-a iesit, mie imi place... normal, cu exceptia nuantei. Nuanta totusi e potrivita pt cazul de fata, dar nu aveam de unde sa stiu ce idei ai Eu am crezut ca o faci pt tine/prietena si ca ai dat bani pe vopsea si alte materiale... si ma miram de ce nuanta asta, cand puteai alege din multe altele.
Este de laudat ce ai facut si mai ales ca ai facut o treaba buna
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 08-08-08, 11:30   #123
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Tm32cip

salut!felicitari pentru munca depusa.....mie imi place cum a iesit si culoarea si bordu......bafta in continuare.......tine-o tot asa
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 08-08-08, 12:44   #124
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tm32cip

@Quick : multumesc pentru tot ce ai spus, ai foarte mare dreptate. Esti un domn,asa ai fost dintotdeauna
@catarsis: nu trebuie sa schimb numele topicului, nu se potriveste avand in vedere ca ramane TM32CIP care este masina mea personala, SPE imi apartinea de la inceput dar dupa cum am spus, o fac cadou. Va ramane in continuare de urmarit aici un tico alb .... de timisoara
@Geo_zga: nuanta asta de verde este din paleta de culori de la mercedes, si in caz ca nu v-ati prins, verdele asta nemetal e pe multe passaturi combi, A klasse si ford fusion cred ... Am ales'o pentru ca din paleta de culori de care am dispus, asta era cea mai decenta, cea mai potrivita decat celelalte nuante de verde.
@others: multumesc pentru incurajari, om vedea cum arata cand e gata

quick va primi poate si o poza cu scaunele vazute prin parbriz, daca apuc sa termin tapiteria la metalele din interior azi !

Nu m-am descurajat deloc, dimpotriva voi continua pana la ultimul centimetru
__________________
FRONT YARD ENGINEERING -- Fastest TICO in the WORLD -->> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...e/page-12.html
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 08-08-08, 12:56   #125
mmkelemen

Stage 2
 
mmkelemen's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 67
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tm32cip

Felicitari!
Ai facut op treaba excelenta, masina a iesit super, la fel si culoarea.
Spor la treaba in continuare si lasa-i pe nemultumiti in durerea lor.
Sper sa ne tii la curent si cu CIP-ul.

Bafta!
__________________
"Māndru posesor deTICO"
"Sunt inofensiv / Da' gāndu' meu e criminal" (Paraziţii)
mmkelemen is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 00:27   #126
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tm32cip

E probabil vina mea ca nu am formulat cum trebuie. dar de-asta nenea "ford driver" tot nu are de ce sa se atace ... da nha. Rectific: NU vand tico verde, incercam sa spun cat as cere pe el,daca ar fi sa il scot la vanzare, si ca sa isi faca suciuciprian o idee asupra pretului la tico in general !

Catarsis te voi ruga foarte politicos sa renunti la a mai vorbi aiurea si nepoliticos pe threadul meu, fapt care este si impotriva regulamentului. Chiar daca e o vopsea "de tot ......" care e problema ta sa insisti ?? ai zis o data, am citit, GATA

Astazi in timp ce catarsis se agita pe aici, am pus si materialul pe plafon ! Inca nu e gata, e doar aplicat, mai trebuie sa pun chederele acelea interioare pe laterale.

Sper ca maine sa fie gata 90%
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image057.jpg
Views:	315
Size:	67.6 KB
ID:	611404   Click image for larger version

Name:	Image058.jpg
Views:	248
Size:	64.3 KB
ID:	611405  
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 00:59   #127
mmkelemen

Stage 2
 
mmkelemen's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 67
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tm32cip

Pe stalpi ce ai folosit, autocolant cumva?
Bafta!

PS: cand termini masina fa poze cu un aparat mai bun ca sa vedem si noi cum a iesit.
mmkelemen is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 01:01   #128
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tm32cip

Nu, vezi mai sus intr'una din poze apare si materialul e imitatie de piele naturala, cu autocolant ar iesi nasol, nu se intinde, ies cute, etc ...
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 01:16   #129
mmkelemen

Stage 2
 
mmkelemen's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 67
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tm32cip

AHA!
Lipit sau nu?
mmkelemen is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 18:56   #130
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Tm32cip

e ceva de lucru ...spor la treaba in continuare.am trecut si eu prin asta...stiu ce inseamna...mai ales la punerea pieselor la loc.
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 13-08-08, 14:28   #131
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tm32cip

Punerea pieselor la loc nu e asa mare bataie de cap, pt ca nu sunt foarte multe

insa proiectl stagneaza,avand in vedere ca sunt plecat si ma intorc abia prin 20 ..... de 2 zile ma chinui sa intru pe net, orange mobil sucks !

toate cele bune si voi reveni cu detalii cand ma intorc si sper, voi fi terminat cu masinutza
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 15-08-08, 20:47   #132
CobraArt

Stage 5
 
CobraArt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,026
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Tm32cip

Salut,la bara taie si partea aia mica de sus si pune tot plasa ca se vede mai frumos.ca la mine.nu e de munca mult,dar merita efortu.Si numarul prinde l fara suport si sa nu depaseasca bara.
CobraArt is offline   Reply With Quote
Old 15-08-08, 22:23   #133
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tm32cip

Quote:
Originally Posted by CobraArt View Post
Salut,la bara taie si partea aia mica de sus si pune tot plasa ca se vede mai frumos.ca la mine.nu e de munca mult,dar merita efortu.Si numarul prinde l fara suport si sa nu depaseasca bara.
Salut, merci de sfat dar nu ai urmarit tot topicul ... la tm32cip am facut manevra asta,atat ca era plasa mai mica cu 2cm sa pun si sus,si cum lenea e cucoana mare ... am abandonat ideea. Iar cand am facut bara la SPE, evident, mi-a trecut prin cap aceeasi idee si am zis ca arata mai ok asa, imi place mai mult. Numarul il voi lasa cu suport, nu vreau sa gauresc placutza. E un fix de-al meu momentan am 2 proiectoare de ceata foarte puternice, are nevoie de ele viitorul posesor al masinii si imi bat capul unde sa le pun sa fie si eficiente,si "ascunse". Am mai vazut la un baiat in spatele plasei de la spoiler,dar uhm ... stramb din nas.Ar mai fi o varianta sa mut semnalizarile unde sunt pozitiile acum si sa largesc gaurile de la semnalizarile din bara,sa le montez acolo .... Astept sugestii pt cine are ! Ms mult, Toate cele bune din varful rarau

Last edited by TM32CIP; 15-08-08 at 22:31.
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 16:02   #134
RedBeast

Stage 3
 
RedBeast's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 159
Member of:
[RENAULT]
[RR]
Default Re: Tm32cip

jeeez, iti dai seama cum ar arata daca ai pune proiectoarele in locul semnalizatoarelor 8
RedBeast is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 16:23   #135
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tm32cip

Am revenit !

Nu prea imi place cum ar arata, pentru ca desi au aceeasi lungime ca semnalizarile,sun putin mai late. Dar decat in spatele plasei sau direct pe bara montate .... e cea mai potrivita locatie. Mai am timp sa ma hotarasc, deocamdata asamblarea continua

voi reveni pe parcurs cu poze noi
TM32CIP is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -