Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 26-07-05, 23:12   #256
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

mda .. am ramas fara cuvinte ... adevaru e ca oricum megane 2 o fost o masina nu pot spune foarte reusita dar foarte rapida , mai ales hatchu am vazut multe dand fum la masini cu 30 cai mai tari .. vad ca in certificat scrie 1100 kg greutate proprie ... creca si asta conteaza
__________________
VW Passat 1.9 TDI
Nissan 350Z
HolySoul is offline   Reply With Quote
Old 26-07-05, 23:34   #257
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"HolySoul\"
mda .. am ramas fara cuvinte ... adevaru e ca oricum megane 2 o fost o masina nu pot spune foarte reusita dar foarte rapida , mai ales hatchu am vazut multe dand fum la masini cu 30 cai mai tari .. vad ca in certificat scrie 1100 kg greutate proprie ... creca si asta conteaza
FRATE ESTE VORBA DESPRE MEGANE 1
eu am megane 1
alexutzu is offline   Reply With Quote
Old 26-07-05, 23:35   #258
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

acum ce zici? sare de 210???
alexutzu is offline   Reply With Quote
Old 28-07-05, 11:07   #259
ALXutz

Stage 5
 
ALXutz's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 448
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default

nu, nu sare
ALXutz is offline   Reply With Quote
Old 28-07-05, 11:18   #260
vr6

Stage 2
 
vr6's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 73
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ALXutz\"
[...] 2. suntem o tara de sinucigasi daca jumatate din forumul asta a mers cu viteza aia cu matizul
Nu neaparat o tara de sinucigasi, dar sigur suntem o tara de oameni care cred foarte greu niste adevaruri ...

:P
vr6 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-05, 11:54   #261
Master_of_Ice

Stage 2
 
Join Date: May 2005
Posts: 63
Default

Loool..megane 210..1.6..bai baieti taica-miu acu are scenic II dar inainte sa-l cumpere s-a plimbat cu toate modelele. masina aia nu prinde mai mult de 180-190 turata tare de toooot!!!
Master_of_Ice is offline   Reply With Quote
Old 28-07-05, 15:35   #262
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Master_of_Ice\"
Loool..megane 210..1.6..bai baieti taica-miu acu are scenic II dar inainte sa-l cumpere s-a plimbat cu toate modelele. masina aia nu prinde mai mult de 180-190 turata tare de toooot!!!
mai sofer experimentat ce esti, incearca sa ii lasi sa vbeasca pe cei care au macar o vaga idee despre ceea ce vbesc, nu tu unu` care nu a condus cu adevarat nici macar 100 km
__________________

Daca ai ceva de zis, zi cu voce tare. Daca vrei sa taci, taci sa auzi numai tu.


alexutzu is offline   Reply With Quote
Old 28-07-05, 20:35   #263
Master_of_Ice

Stage 2
 
Join Date: May 2005
Posts: 63
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"alexutzu\"
Quote:
Originally Posted by \"Master_of_Ice\"
Loool..megane 210..1.6..bai baieti taica-miu acu are scenic II dar inainte sa-l cumpere s-a plimbat cu toate modelele. masina aia nu prinde mai mult de 180-190 turata tare de toooot!!!
mai sofer experimentat ce esti, incearca sa ii lasi sa vbeasca pe cei care au macar o vaga idee despre ceea ce vbesc, nu tu unu` care nu a condus cu adevarat nici macar 100 km
looool... invata si tu te rog mult sa citesti..eu nu am condus 100km dar eu vorbeam de taicamiu care a condus-o si eu eram cu el..asa ca te rog eu mult de tot, oi fi tu mai vechi si mai experimentat ca mine dar asta nu inseamna ca tre sa tac pe forumu asta, gandindu-ma ca tre sa am ani de experienta ca sa vorbesc
p.s. : nu e cam offtopic discutia??...
Master_of_Ice is offline   Reply With Quote
Old 28-07-05, 22:07   #264
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Master_of_Ice\"
Quote:
Originally Posted by \"alexutzu\"
Quote:
Originally Posted by \"Master_of_Ice\"
Loool..megane 210..1.6..bai baieti taica-miu acu are scenic II dar inainte sa-l cumpere s-a plimbat cu toate modelele. masina aia nu prinde mai mult de 180-190 turata tare de toooot!!!
mai sofer experimentat ce esti, incearca sa ii lasi sa vbeasca pe cei care au macar o vaga idee despre ceea ce vbesc, nu tu unu` care nu a condus cu adevarat nici macar 100 km
looool... invata si tu te rog mult sa citesti..eu nu am condus 100km dar eu vorbeam de taicamiu care a condus-o si eu eram cu el..asa ca te rog eu mult de tot, oi fi tu mai vechi si mai experimentat ca mine dar asta nu inseamna ca tre sa tac pe forumu asta, gandindu-ma ca tre sa am ani de experienta ca sa vorbesc
p.s. : nu e cam offtopic discutia??...
nu inseamna ca tre sa taci inseamna ca tu cam vbesti ca prostu` doar ca sa te afli in treaba, mai intreaba si ai sa vezi ca sunt cativa care au mers pe autostrazi pe afara si au dat in masina pana la refuz iar viteza atinsa a fost cu mult mai mare fata de cea maxima scrisa in talon. NU CREZI????? intreaba-l pe catalin_rs4 cat a prins cu masina inainte sa o modifice

cat despre invatul de citit, incearca sa te abtii, ia-o ca pe un sfat
alexutzu is offline   Reply With Quote
Old 29-07-05, 00:43   #265
quze

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,477
Default

deci sigur ia megane ala 210 ... eu am 206 1.4 8v , viteza constructor 172 , viteza atinsa 190 ... am si filmare si ala cu 180 -190 max , du`te la culcare
quze is offline   Reply With Quote
Old 29-07-05, 09:25   #266
Master_of_Ice

Stage 2
 
Join Date: May 2005
Posts: 63
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"alexutzu\"
Quote:
Originally Posted by \"Master_of_Ice\"
Quote:
Originally Posted by \"alexutzu\"
Quote:
Originally Posted by \"Master_of_Ice\"
Loool..megane 210..1.6..bai baieti taica-miu acu are scenic II dar inainte sa-l cumpere s-a plimbat cu toate modelele. masina aia nu prinde mai mult de 180-190 turata tare de toooot!!!
mai sofer experimentat ce esti, incearca sa ii lasi sa vbeasca pe cei care au macar o vaga idee despre ceea ce vbesc, nu tu unu` care nu a condus cu adevarat nici macar 100 km
looool... invata si tu te rog mult sa citesti..eu nu am condus 100km dar eu vorbeam de taicamiu care a condus-o si eu eram cu el..asa ca te rog eu mult de tot, oi fi tu mai vechi si mai experimentat ca mine dar asta nu inseamna ca tre sa tac pe forumu asta, gandindu-ma ca tre sa am ani de experienta ca sa vorbesc
p.s. : nu e cam offtopic discutia??...
nu inseamna ca tre sa taci inseamna ca tu cam vbesti ca prostu` doar ca sa te afli in treaba, mai intreaba si ai sa vezi ca sunt cativa care au mers pe autostrazi pe afara si au dat in masina pana la refuz iar viteza atinsa a fost cu mult mai mare fata de cea maxima scrisa in talon. NU CREZI????? intreaba-l pe catalin_rs4 cat a prins cu masina inainte sa o modifice

cat despre invatul de citit, incearca sa te abtii, ia-o ca pe un sfat
Bine poate am gresit..imi cer scuze.doar ca dupa modul in care megane-u ala mergea doar poate super super turata a mers cu 210...
Master_of_Ice is offline   Reply With Quote
Old 29-07-05, 09:37   #267
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default

terminati.

hai bai mircea cu pozele alea ca saliveaza lumea
Piry is offline   Reply With Quote
Old 31-07-05, 22:02   #268
ZooM-ZooM
Honda Driver

Stage 5
 
ZooM-ZooM's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,846
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Opel]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Piry\"
terminati.

hai bai mircea cu pozele alea ca saliveaza lumea



chiar ca....avetzi msg pt certuri...
oricum,e clar ca in orice talon de masina nu e trecuta viteza reala...
ZooM-ZooM is offline   Reply With Quote
Old 01-08-05, 01:09   #269
DaciaMustang

Stage 4
 
DaciaMustang's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 227
Default

eu am atins 170 fix cu un hyundai getz cu motor de 1,1 pe benzina pe autostrada bucuresti-constanta...in talon scrie \"viteza maxima constructiva - 147km/h\" (am si o dacie cu care am mers cu 158-159 si in talon scrie 142....asa ca mi-e foarte clar cum e cu viteza asta maxima constructiva...de fapt e viteza maxima la care masina ramane stabila)
__________________
small guy, small ride...
DaciaMustang is offline   Reply With Quote
Old 03-08-05, 13:46   #270
ALXutz

Stage 5
 
ALXutz's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 448
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default

scuza-ma ca intreb, dar cum ai determinat viteza de 158-159 in dacie ?!? ma rog, nush daca isi are rost intrebarea... asa sunt eu mai carcotash..
Oricum, in general viteaza maxima constructiva se depaseste, dar nu cu mult! Si se depaseste fie datorita unor conditii speciale de rulare, fie datorita erorilor de kilometraj! Oricum, suntem offtopic, ca sa fiu on topic nu am zis decat ca acest matiz nu ia 190 !!
__________________

senza cuore saremmo solo macchine
ALXutz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -