Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 27-01-11, 12:38   #1696
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: My KYS !!

cam scump vopsitul
eu zic ca nu ar trebui sa sare de 1000 eu...chiar si asa poti sa ai pretentii mari la 1000 eu
dar na,tu stii

legat de culoare,ii foarte ok cu rosu dar nici culoarea originala nu ii rea deloc,merge frumos cu un contrast pe negru
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 12:52   #1697
daffy duck™
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
daffy duck™'s Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,951
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
cam scump vopsitul
eu zic ca nu ar trebui sa sare de 1000 eu...chiar si asa poti sa ai pretentii mari la 1000 eu
dar na,tu stii

legat de culoare,ii foarte ok cu rosu dar nici culoarea originala nu ii rea deloc,merge frumos cu un contrast pe negru
un vopsitor mai face pretul si in functie de cat de multa fibra e pe masina! fibra lucreaza tot timpul, nu doar o aplici, ii dai forma pe care o vrei si gata!
daffy duck™ is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 13:36   #1698
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: My KYS !!

Cine stie cunoaste : pretul este facut de finisaje , de marca vopselei ,de marca lacului, cat si "mana" de lucru.
Masina va intra in curand la alte modificari dupa care va veni vopseaua... Sper sa iau deciziile referitoare la exterior , cele mai ok si sa iasa masina asa cum mi-o imaginez!
__________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!
My KYS
Comercializare suspensii pe aer, custom: FB Airride Custom Romania office@suspensiipeaer.ro


LIKE PLS : https://www.facebook.com/pages/Airrid...5062914?ref=hl

www.suspensiipeaer.ro
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 14:10   #1699
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by B-61-KYS View Post
Cine stie cunoaste : pretul este facut de finisaje , de marca vopselei ,de marca lacului, cat si "mana" de lucru.
Masina va intra in curand la alte modificari dupa care va veni vopseaua... Sper sa iau deciziile referitoare la exterior , cele mai ok si sa iasa masina asa cum mi-o imaginez!
ii adevarat si clar...
dar de ex la noi in TM,in oras nu este vopsitoarie care sa ceara peste 500 eu(aici intra manopera pentru pregatit apoi vopsit si materialele si vopsit la cuptor)iar daca mai adaugam niste modificari oricum nu are cum sa sara de 200-300 eu...dar si la pretul asta deja ai prelungiri,bad boy si alte chestii din fibra.. etc..cea ce tu nu ai nevoie

evident ca ai cost mare daca alegi o vopsea speciala,normal dar na...

oricum bafta
soosy is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 14:24   #1700
alex_77_marius
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
alex_77_marius's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 849
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
ii adevarat si clar...
dar de ex la noi in TM,in oras nu este vopsitoarie care sa ceara peste 500 eu(aici intra manopera pentru pregatit apoi vopsit si materialele si vopsit la cuptor)iar daca mai adaugam niste modificari oricum nu are cum sa sara de 200-300 eu...dar si la pretul asta deja ai prelungiri,bad boy si alte chestii din fibra.. etc..cea ce tu nu ai nevoie

evident ca ai cost mare daca alegi o vopsea speciala,normal dar na...

oricum bafta
Cam putin 500eur probabil e lucrare de sare vopseaua dupa ceva timp.Eu vreau sa vopsesc masina...cand o sa fie bani si peste tot pe unde am intrebat in Bucuresti sau Slobozia mi-am zis intre preturi 800-1000eur sau si mai mult in functie de cat e de lucru la tinichigerie.Pretul fiind pentru vopsea albastru egee(deci simpla) nu mat sau alte combinatii.
__________________

D.R.T Motorsport

2.0 16v F4R 730 engine|KW v1 Coilovers|BORLA exhaust 50mm|Logan VAN front brake calipers|ZIMMERMANN front brake discs 259mm ventilated & perforated|FERODO Premier front brake pads|R19 rear brake calipers|OEM R19 rear brake discs 240mm|OEM R19 rear brake pads|MOTUL brake fluid|ATS DTC 15' rims yellow edition
alex_77_marius is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 14:38   #1701
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: My KYS !!

Nu as vrea sa dezbat subiectul preturilor insa si-n la noi daca cauti gasesti cu 1500 ron , insa iti vopseste masina cu chederele pe ea ( daca ma intelegi )... Eu, pentru masina mea, nu am ales niciodata firmele/persoanele care luau cel mai ieftin. Am cautat calitatea si aceasta a fost si-n cazul, culmea , al autocolantului..
Prefer sa dau mai mult si sa iasa calitate.

Multumesc !
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 15:06   #1702
crazyfornova

Stage 5
 
crazyfornova's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,479
Default Re: My KYS !!

Stiu o vopsitorie foarte buna.. daca te intereseaza
E firma mare.....baietii de acolo prezinta multa calitate..
crazyfornova is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 21:33   #1703
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
ii adevarat si clar...
dar de ex la noi in TM,in oras nu este vopsitoarie care sa ceara peste 500 eu(aici intra manopera pentru pregatit apoi vopsit si materialele si vopsit la cuptor)iar daca mai adaugam niste modificari oricum nu are cum sa sara de 200-300 eu...dar si la pretul asta deja ai prelungiri,bad boy si alte chestii din fibra.. etc..cea ce tu nu ai nevoie

evident ca ai cost mare daca alegi o vopsea speciala,normal dar na...

oricum bafta
Sa sti ca preturile difera de la oras la oras la noi in Bucuresti e cam cel mai scump posibil.... adevarat mana de lucru este ireprosabila dar daca ar fi sa pui in balanta aceasi mana de lucru in alte orase este putin mai ieftin decat in Bucuresti... asa este pur si simplu, probabil are legatura cu reputatia... pnm

Nenea Cosmin bafta la tot ce ti-ai propus si sa vedem KYS-ul vopist ca acum zici ca e dupa razboi
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 21:47   #1704
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by b08ygs View Post
Sa sti ca preturile difera de la oras la oras la noi in Bucuresti e cam cel mai scump posibil.... adevarat mana de lucru este ireprosabila dar daca ar fi sa pui in balanta aceasi mana de lucru in alte orase este putin mai ieftin decat in Bucuresti... asa este pur si simplu, probabil are legatura cu reputatia... pnm

Nenea Cosmin bafta la tot ce ti-ai propus si sa vedem KYS-ul vopist ca acum zici ca e dupa razboi
Este si faza e e capitala dar oamenii de aici mai fac si treaba.In provincie dai mai putini bani decat aici dar si calitatea este pe masura sau chiar sub masura banilor dati. Spre exemplu degeaba e vopsitul 10-15 mil in Curtea de Arges si te iei cu mainile de par cand vezi cum ies masinile...prefer sa dau 25 in Bucuresti si sa nu ma doara capul,stiu ca iese treaba calumea.
Sau si legat de tinichigerie,prefer sa dau 400 de euro lu Yli sa zicem sa faca tabla tipla cap coada in CO2 si sa stiu ca nu mai am nici o problema decat sa dau 400-500 Ron si sa o faca un neica nimeni cu autogenu intr-o baraca...
Multi factori sunt subiectivi in acest domeniu tinand strict de meseriasul care face lucrarea ,daca ii place sau nu sa dea peste ochi.
bolidu' is offline   Reply With Quote
Old 27-01-11, 21:58   #1705
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: My KYS !!

Pretul este intotdeauna influentat si de felul cum lucreaza omul respectiv si aici ma refer la unu care are zeci ani de experienta are preturi mai mari fata de un "carpac" din spatele blocului
__________________
valitataye is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 17:10   #1706
jay_mgs

Stage 3
 
jay_mgs's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 160
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: My KYS !!

Scuze, dar ma bag si eu in discutie, mai mult sau mai putin off topic - diferenta de preturi dintre service-uri provine de la calitatea materialelor folosite (vopsea, lac, filler, abrazive, etc), de la regiile pe care le are fiecare firma in parte (chirii, salariile oamenilor, etc), calitatea si garantia lucrarii facute, functie de cat este de lucru la masina respectiva (detaliile fac diferenta) si, nu in ultimul rand, chiar si de "faima" vopsitorului.
Mult spor la modificari, KYS-ule!
jay_mgs is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 23:09   #1707
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: My KYS !!

ehh....un raspuns cat se poate de profesional . Multumesc pentru completari si pentru urari.
Pana una alta, am mai aruncat niste leduri ....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_5111.JPG
Views:	147
Size:	331.1 KB
ID:	1845138   Click image for larger version

Name:	IMG_5113.JPG
Views:	209
Size:	316.9 KB
ID:	1845139  
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 00:40   #1708
crazyfornova

Stage 5
 
crazyfornova's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,479
Default Re: My KYS !!

Mamaa...solar faci in masina
crazyfornova is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 23:15   #1709
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Thumbs up Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by B-61-KYS View Post
ehh....un raspuns cat se poate de profesional . Multumesc pentru completari si pentru urari.
Pana una alta, am mai aruncat niste leduri ....
Hop! Inca un set de leduri vorba lui crazyfornova faci solar in masina

P.S: Bafta cu masina!
Cosmin-SNR is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 14:29   #1710
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: My KYS !!

multumesc

Azi, capota cu bad boy s-a vandut... va urma alta...
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -