Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-06-05, 22:17   #31
CJ-44-MAT

Stage 3
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 91
Default

men, asta am inteles de la bun inceput, diametrul rotii poate fi acelasi si cu janta de 14 si cu janta de 17 (janta + cauciuc)....
deci daca diametru rotii e mai mic acceleratia e mai mare dar viteza atinsa pe o distanta e mai mica, cu diametru mai mare acceleratia e mai mica dar viteza creste... asta mi-e clar !
la o liniuta (400m) se prefera un diametru mai mic sau mai mare ? (avand in vedere puterea motorului de pe masina mea)
CJ-44-MAT is offline  
Old 11-06-05, 23:29   #32
georgeb

Stage 5
 
georgeb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 517
Member of:
[Observator 4tuning]
Default

se prefera un diametru mai mic
georgeb is offline  
Old 12-06-05, 02:02   #33
Catani

Stage 1
 
Catani's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 10
Default

Ti-as sugera ceva de genul....momentan nu am decat poza asta...dar mai fac upload sa vezi cum arata un Logan adevarat...zii o parere
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	logan34kd_143.jpg
Views:	280
Size:	264.2 KB
ID:	30197  
Catani is offline  
Old 12-06-05, 02:29   #34
Catani

Stage 1
 
Catani's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 10
Default

Sau asa
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	normal_pavel1_314.jpg
Views:	274
Size:	29.8 KB
ID:	30198  
Catani is offline  
Old 12-06-05, 07:47   #35
CJ-44-MAT

Stage 3
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 91
Default

Corado
kull mennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn :wink:
sti, nu vreau sa fiu \"obraznic\" da nu ai putea sa faci upload si la niste parai pe MasterCardul meu ? :lol: ca banuiesc ca la un asemenea tuning cam ai nevoie.... :wink:

georgeb
nu sti, oare as gasi un model pe 13 care sa`mi intre pe \"avion\" ? :wink:
CJ-44-MAT is offline  
Old 12-06-05, 07:50   #36
CJ-44-MAT

Stage 3
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 91
Default

poate cineva sa`mi faca un tuning pe calculator la o poza a masinii cu un eleron, o priza de aer si pleoape ? le uploadez eu pe toate.... as vrea sa vad cam ce ar iesi...
CJ-44-MAT is offline  
Old 12-06-05, 08:41   #37
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Catani\"
Ti-as sugera ceva de genul....momentan nu am decat poza asta...dar mai fac upload sa vezi cum arata un Logan adevarat...zii o parere
un logan adevarat pe calculator in realitata este foarte greu sa obtii exact exact ce este in poza....
alexutzu is offline  
Old 12-06-05, 10:24   #38
CJ-44-MAT

Stage 3
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 91
Default

exista light shifter ? ceva de genu... o chestie (turometru sa-i zic asa) cu leduri care-ti arata momentul optim la care sa schimbi viteza ???
asta chiar m-ar interesa... daca gasesc maine-l iau, pe bune !!!
CJ-44-MAT is offline  
Old 12-06-05, 11:08   #39
CJ-44-MAT

Stage 3
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 91
Default

asta mi se pare un LOGAN cu bun simt.... e singura poza care o am, am puso ca idee... cand il mai prind in zona ii trag niste poze mai OK.... da vreau sa zic ca jentile si folia se potrivesc de minune mai ales cu culoarea masinii !!!
cica am auzit ca se \"ionizeaza\"(nu stiu daca bine zic) in tg mures geamurile si`ti da foaie sa nu te ia politia la rost. stie cineva mai multe detalii ???
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	im000329_278.jpg
Views:	261
Size:	101.0 KB
ID:	30220  
CJ-44-MAT is offline  
Old 12-06-05, 15:02   #40
CJ-44-MAT

Stage 3
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 91
Default

azi merg sa`mi fac pleoapele de mai jos, scot emblemele \"Logan by ...\" si \"1.4MPI\"... iar pe semnul cu dacia lipesc un colant super rezistent la intemperii cu sigla de mai jos... bine asta e fuserita... pe masina voi pune ceva super lucrat !!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pleoape_267.jpg
Views:	239
Size:	24.8 KB
ID:	30232   Click image for larger version

Name:	emblema_-_logan_253.jpg
Views:	132
Size:	12.3 KB
ID:	30233  
CJ-44-MAT is offline  
Old 13-06-05, 00:16   #41
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

buhahahahaha!
HolySoul is offline  
Old 13-06-05, 07:25   #42
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default

mda... asteptam sa vedem ce ai mai facut sau.. ce doresti sa mai modifici.. la interior nu sa specificat nimik...!
DRooPY is offline  
Old 13-06-05, 09:21   #43
CJ-44-MAT

Stage 3
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 91
Default

pai prima data sa fie gata exteriorul, ceva modificari si la motor si doar apoi ma apuc de interior, muzica si alea alea... :)
CJ-44-MAT is offline  
Old 13-06-05, 09:51   #44
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default

cand esti gata cu lucrarile sa ne delectezi si pe noi cu poze
sil4tuning is offline  
Old 13-06-05, 10:35   #45
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default

morrrrrrr
de ce toata lumea intelege prin tuning interior muzica?
sau prin tuning exterior praguri de la bmw(najotitatea masinilor \"tunate\" ori au praguri de m3 ori tre sa scrie \"GTI\" obligatoriu) sau un spoilar...cam tot din gama bmw.

eu inteleg prin tuning modificarea masini in proportie de 90%
(motor, interior, exterior)
daca esti bazat si vrei tuning adevarat, ei o foaie de hartie, ceva carioci si iti faci tuning`ul pe hartie.
modifici tot ce`ti trece prin cap la exterior, apoi te duci la cineva care face din fibra de sticla spoilare si alea alea si vezi cat costa si daca se poate face
atuncea poti sa zici ca ai tuning unicat la exterior.NU cum fac toti baieti de baieti care copiaza o idee a unui tip/tipa din ani '90 cand s`a inceput cu pragurile de m3

apoi te bagi in motor, duci motorul la extrema maxima, vopsesti tot, fise de bujii, filtre, tot ce se poatye vopsi in culoarea caroseriei, sau de alta culoare care ar face contras cu majoritatea vopselei de pe masina.
apoi te bagi in cabina
acolo...modifici cam tot ce`i cu putinta
deja ceasurile sa fie vopsite in culaorea caroseriei, si lumina sa fie la fel...ii cam expirata chestia.Am vazut ca acuma se poarta tatuajele sau improscarea cu vopsea metalizata in bord, apoi pui niste scaune de curse adevarate (noi sau sh) nici decum huse din piata pe care sa scrie spoarco sau gha sau...chinezaraie care copiaza numele real si mai baga 1-2 litere...si taranu zice...eeeee originaleeeeee si ce eftine hai sa iau.
apoi modifici pedale, le faci la comanda din aluminiu, gaurite usurate, schimbator , frana de mana, pe plafon desenezi ceva, il vopsesti intr`o culoare placuta, si abea acuma discutam de ceva muzica cat de cat sa nu te faci de rusine
Cei care baga un spoiler, un prag eftin o janta si muzica tare, sunt doar ce`i cu prost gust.
Ma scuza`ti daca careva se simte ofensat si mai stiu eu cum...dar parerea mea despre tuning.
cand faci tuning faci toata masina, su doar jenti(astea se pot pune si la caruta) praguri muzica(si bunicu la tara merge cu casetofonu in caruta) si folie
Ma scuza`ti daca v`am jignit ! ! !
__________________
Sa fi Om e o Intamplare, sa fi Domn e un Lucru Mare ! ! !
DACIA-Wrc is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -