Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-06-09, 13:49   #3031
Buga
Dacia Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,780
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Daca spui tu....dar nu esti dragut sa ne prezinti ce-ai mai lucrat tu la masina?..ca de facut afirmatii si de judecat pe altii e usor
Multumesc..
daca vrei , te pun in contact cu Fauru , are multe bunataturi care te ar interesa ..... bunataturi cu multi cai , e promotie vara asta

numai bine
Buga is offline  
Old 01-06-09, 13:51   #3032
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

apropo vezi ca e ceva placut de vanzare la anunturi
B 89 WRC is offline  
Old 01-06-09, 15:13   #3033
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by B 89 WRC View Post
apropo vezi ca e ceva placut de vanzare la anunturi
Am vazut jantele,nu-mi mai trebuiesc acum..multumesc..
Oricum,am inteles ca se face multa caterinca la adresa lor si a celui care le are acum..

Buga,vara asta din pacate bate vantul prin buzunare..si va mai bate ceva vreme pana imi achit restantele..sa iei lucruri de peste 1000 Euroi in mai putin de 2 luni nu e chiar usor..
Nastase Bogdan is offline  
Old 01-06-09, 18:40   #3034
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

da dar la un pret mult sub 1000 de euroi(mai bine zis pe jumate) iti poti cumpara vreo 90 CP pt dacia ta!
bolidu' is offline  
Old 01-06-09, 19:05   #3035
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Am vazut jantele,nu-mi mai trebuiesc acum..multumesc..
Oricum,am inteles ca se face multa caterinca la adresa lor si a celui care le are acum..

Buga,vara asta din pacate bate vantul prin buzunare..si va mai bate ceva vreme pana imi achit restantele..sa iei lucruri de peste 1000 Euroi in mai putin de 2 luni nu e chiar usor..
stai linistit ca nu se face caterinca numai asupra lui
dar nu stii destule sau cate trebuie
B 89 WRC is offline  
Old 01-06-09, 21:17   #3036
negoitacata
2 Roti

Stage 5
 
negoitacata's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,727
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Am vazut jantele,nu-mi mai trebuiesc acum..multumesc..
Oricum,am inteles ca se face multa caterinca la adresa lor si a celui care le are acum..

Buga,vara asta din pacate bate vantul prin buzunare..si va mai bate ceva vreme pana imi achit restantele..sa iei lucruri de peste 1000 Euroi in mai putin de 2 luni nu e chiar usor..
Foarte foarte frumoasa masina..impecabila...
P.S. am vazut o emisiune frumoasa pe TVR2 un raliu retro.....si in peisaj a aparut o dacie albastra cu dungi albe....Prezentatorul il intreaba. se tine batranica....si cand deschide proprietaru capota...era un veritabil Renault 12 Gordini...
negoitacata is offline  
Old 01-06-09, 21:46   #3037
cata x

Stage 3
 
cata x's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 163
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Extraordinara masina...din pacate nam ajuns sa citesc nici jumatate de topic din lipsa de timp dar promit ca il voi citi cand voi avea timpul necesar... deci bravo , imi plac oamenii care apreciaza masinile ,se vede cat de mult o iubesti si jos palaria... dak as avea un sfat nu stiu poate ar fi unul dar nu cred cai posibil ,iar daca este posibil va rog sa ziceti toti daca iar sta bine. Deci uitandu-ma la pozele cu masina inca de la inceput mi s-a parut ca iar sta bine cu o fata de gen dodge charger... adica farurile sa fie excamontabile iar in timpul zilei sa fie acoperite... imaginile zic tot : asai cu ele inchise
asai cu ele deschise sper sa nu va suparati ca miam dat cu parerea...multa bafta
__________________
Obsedat Mitsubishi eclipse 3G

Last edited by cata x; 01-06-09 at 21:48.
cata x is offline  
Old 01-06-09, 21:47   #3038
viorel 77
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
viorel 77's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 566
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

masina aia chiar este un R 12 Gordini
viorel 77 is offline  
Old 01-06-09, 21:49   #3039
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by cata x View Post
Extraordinara masina...din pacate nam ajuns sa citesc nici jumatate din lipsa de timp dar promit ca il voi citi cand voi avea dispozitia necesara... deci bravo , imi plac oamenii care apreciaza masinile se vede cat de mult o iubesti si jos palaria... dak as avea un sfat nu stiu poate as av dar nu cred cai posibil ,iar daca este posibil va rog sa ziceti toti dacaiar sta bine. Deci uitanduma la pozele cu masina inca de la inceput mi s-a parut ca iar sta bine cu o fata de gen dodge charger... adica farurile sa fie excamontabile iar in timpul zilei sa fie acoperite... imaginile zic tot : asai cu ele inchise
asai cu ele deschise sper sa nu va suparati ca miam dat cu parerea...multa bafta
este o dacie facuta genul ala Click! nu are rost sa'o strici Bogdane , lasa'o asa , e prea frumoasa
VaLeX is offline  
Old 01-06-09, 21:57   #3040
cata x

Stage 3
 
cata x's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 163
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

dap eu nam stiut ca mai exista una...oricum nici dacia aia nu arata deloc rau :P
cata x is offline  
Old 01-06-09, 22:20   #3041
B-76-WOT

Stage 4
 
B-76-WOT's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 210
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

pai nig-ul a avut odata cand era mai deschisa la culoare, butul ca chargerul
B-76-WOT is offline  
Old 01-06-09, 23:00   #3042
faustino

Stage 5
 
faustino's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,141
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Eu nu inteleg de ce se mai discuta, din moment ce omul a zis clar ca nu va schimba culoarea masinii....
faustino is offline  
Old 02-06-09, 00:38   #3043
Fauru_13_XWN
Dacia Driver

Stage 5
 
Fauru_13_XWN's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 382
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Daca spui tu....dar nu esti dragut sa ne prezinti ce-ai mai lucrat tu la masina?..ca de facut afirmatii si de judecat pe altii e usor
Multumesc..
nici nu ma obosesc sa dezbat subiectul,cind vei face tu cu mina ta modificari si nu vei achizitiona piese si lucruri facute de alti si incercate pe alte daci atunci poate
dac tu esti una din persoanele care se aprinde la mistouri ...ghinionul tau
dupa cum ai vazut nu am topic cu masina pe acest sait nu sufar de vedetisme poze etc poate cind va fi vopsita va aparea si masina mea in rest pe parte mecanica masina este impecabila si cine stia masina poate sustine treaba asta
ps. masina mea nu sta in garaj este acoperita de cerul liber,merge pe ploaie si merge si zilnic....................si mistouri si intepaturi vor fi in todeauna dac te aprinzi se va face misto si mai tare ,dac sti sa treci peste ele rizind jos palaria




si dac iar se sterge ce am scris ghinion nu vei vedea ce am avut de zis
__________________
hahanu
Fauru_13_XWN is offline  
Old 02-06-09, 06:17   #3044
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by Fauru_13_XWN View Post
nici nu ma obosesc sa dezbat subiectul,cind vei face tu cu mina ta modificari si nu vei achizitiona piese si lucruri facute de alti si incercate pe alte daci atunci poate
dac tu esti una din persoanele care se aprinde la mistouri ...ghinionul tau
dupa cum ai vazut nu am topic cu masina pe acest sait nu sufar de vedetisme poze etc poate cind va fi vopsita va aparea si masina mea in rest pe parte mecanica masina este impecabila si cine stia masina poate sustine treaba asta
ps. masina mea nu sta in garaj este acoperita de cerul liber,merge pe ploaie si merge si zilnic....................si mistouri si intepaturi vor fi in todeauna dac te aprinzi se va face misto si mai tare ,dac sti sa treci peste ele rizind jos palaria




si dac iar se sterge ce am scris ghinion nu vei vedea ce am avut de zis
La varsta mea problema principala o reprezinta TIMPUL...crede-ma ca de mic copil mi-a placut tot ceea ce era legat de surubarit si demontat/remontat..
Chiar mi-ar placea f mult sa caut informatii, sa studiez solutii constructive, parametrii, dimensiuni, etc si sa mesteresc imbunatatiri la masina dar nu am mai deloc timp liber..cand aveam 20-22 de ani aveam 50 de mii de lei vechi/zi pentru mancare si stateam la camin in Brasov..nici nu ma gandeam la ceea ce fac acum cu masina asta, dar nu ratam nici-un raliu si nici-o adunare de masini prin Brasov(am vazut si primele probe pe care le facea 77 COX in jurul parcului Titulescu).

De felul meu sa sti ca tin la gluma, dar din partea ta mi s-a parut ca e rautate, nu anumite glume mai ales ca noi am mai avut cateva discutii..acum am inteles cum stau treburile.

P.S: sa stii ca si a mea ruleaza zilnic si e expusa tuturor pericolelor din trafic, nu o tin la naftalina..pot confirma cei care trec in fiecare zi prin fata service-ului la care lucrez si o vad parcata acolo
Nastase Bogdan is offline  
Old 03-06-09, 17:42   #3045
alex55
Banned

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 570
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

pentru bogdan,
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image006.jpg
Views:	158
Size:	130.9 KB
ID:	948110   Click image for larger version

Name:	Image008.jpg
Views:	178
Size:	123.2 KB
ID:	948111  
alex55 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -