Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-03-10, 18:05   #4096
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Cosmin-SNR - te rog sa lasi deoparte off topicul
Daniel_Toa is offline  
Old 21-03-10, 18:47   #4097
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

nu prea am mai intrat asa mult pe forum, dar acum ca am ceva timp am intrat si pe aici. si tin sa te felicit pentru prezenta la expozitie. cred ca ai facut senzatie cu masinuta, si cu stilul asta old-school. arata de minune, si tocmai pentru ca ai muncit atat de mult la masina, sunt convins ca atunci cand vei dispune si de fonduri si de timp vei mai corecta micile imperfectiuni care ti le-au sesizat altii. deci critica in mod constructiv.
numai bine si inca stau si ma uit la poze ce bine ii sta acolo expusa si felicitari pentru premiu.
Spark is offline  
Old 21-03-10, 19:06   #4098
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

ok imi cer scuze inca odata
Cosmin-SNR is offline  
Old 23-03-10, 13:12   #4099
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Păcat că la fiecare proiect major din Romānia apar o mulţime de discuţii contradictorii, pe care eu unul le găsesc inutile.
Orice lucrare de amploare din zonă, care depăşeşte limitele jante/folie/suspensii devine automat ţinta ironiilor, intrigilor şi ale comentatorilor care ştiu doar să spună "defect! acolo e un punct care nu e cum trebuie!"
Sincer, sunt absolut convins că dacă o maşină necunoscută nouă, un model nou, ar ieşi pe poarta fabricii, cu 0 km, si noi, dintr-un oarecare motiv, am şti că e modificată, ar ieşi īn 2 zile minim 20 de comentatori specialişti atotcunoscători care i-ar găsi cel puţin 30 de greşeli de īmbinare, de lucratură, de vopsire şi de aşezare a elementelor.
Pentru că aşa suntem noi şi ne merităm soarta.

Last edited by aleks; 23-03-10 at 13:17.
aleks is offline  
Old 24-03-10, 10:10   #4100
Dodo_fbn

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 7
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

subscriu aleks...la dat cu gura suntem primii...cand e vorba de ceva concret...
Bogdan, ce se mai aude?
Dodo_fbn is offline  
Old 24-03-10, 20:30   #4101
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by Dodo_fbn View Post
subscriu aleks...la dat cu gura suntem primii...cand e vorba de ceva concret...
Bogdan, ce se mai aude?
Ce sa se mai auda mai Dodo..dupa ce m-am intors de la Expozitie din Buc, am bagat Dacioara la garaj si m-am ocupat numai de Ursache(ieri m-am intors de la Bucuresti cu un portbagaj plin de ornamente/elemente pentru el)..pana in expozitie i-am acordat ei toata atentia, acum mai face si ea o pauza

Tot de la Expozitie am plecat cu ceva bun pentru Gordina, dar abia in seara asta i-am facut poze(galeria cu pitoni) care o va inlocui pe cea actuala

Va multumesc pentru sustinere, pentru cuvintele frumoase si ideile constructive
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC06943.JPG
Views:	321
Size:	1.48 MB
ID:	1386302   Click image for larger version

Name:	DSC06945.JPG
Views:	153
Size:	1.34 MB
ID:	1386303   Click image for larger version

Name:	DSC06946.JPG
Views:	181
Size:	1.46 MB
ID:	1386304  

Nastase Bogdan is offline  
Old 24-03-10, 20:46   #4102
Dodo_fbn

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 7
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

cand faci un topic cu bmw-ul?
aaa si ma mai framantau niste intrebari: de ce nu ai deschis capota la expozitie? si mai ales...de ce n ai fost si tu pe acolo..? am tot incercat sa te reperez dar n am reusit cred ca am stat jumatate de ora la masina.(pe care, apropo, am si votat o la...numaru ala de scria pe parbriz). keep up the good work...sper ca intr o zi sa reusesc si eu sa mi iau o 1300...asta ca fapt divers...aaaa, inca ceva(scuze de off), prima masina a mamei mele a fost o 1300 din '79. dar, intr-o zi m am trezit ca bunica mea(masina statea la ea in garaj) a vandut o unuia....
Tot respectu' , maestre, sa auzim de bine de ambele masini.
Dodo_fbn is offline  
Old 24-03-10, 21:06   #4103
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Cu Bmw-ul am sa deschid Topic dupa ce termin de montat tot ce am achizitionat pentru el, asta ca sa se faca o comparatie intre cum arata cand l-am luat si cum va arata....nu voi merge atat de extrem cu modificarile la el(cum am facut-o la Dacie) deoarece circul zilnic cu ea, dar un lucru e cert: mi-a intrat la suflet si muncesc cu mare drag la el, lafel cum o fac si la Dacie

La Expo nu am deschis capota deoarece nu am reusit sa montez orizontalele si ce mai aveam de schimbat pe acolo si lumea necunoscatoare ar fi zis..aaa..uite, motor de 1.3..e varza masina sub capota..nu mai zic ca nu ar fi observat serpisorii si aprinderea modificata, ca ce e in motor nu s-ar fi vazut oricum, asa ca am preferat sa nu ma enervez de la comentarii aiurea

Chiar am stat pe langa masina, dar am mai fost si plecat la Drift, sa iau diferite piese, am mai cascat gura pe acolo....si cand veneam la masina stateam mai retras deoarece obosisem sa vorbesc intruna si sa pun aceeasi banda la toti care ma tot intrebau de masina..

Multumesc

P.S: am mai fost si pe la colegi la masini
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC06865.JPG
Views:	772
Size:	2.58 MB
ID:	1386438   Click image for larger version

Name:	DSC06866.JPG
Views:	621
Size:	2.45 MB
ID:	1386439  
Nastase Bogdan is offline  
Old 24-03-10, 21:11   #4104
Dodo_fbn

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 7
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

am inteles...totusi, mi ar fi placut macar sa ti strang mana. asta e, poate alta data. s a indeplinit juma de vis)de cand ai deschis topicu...in fine, de cand ai facut o albastra mi am dorit sa "va vad" live. am vazut doar masinutza, e bine si asa...
bafta, Maiestre!
p.s: faci poze cu concurentza?:P
Dodo_fbn is offline  
Old 24-03-10, 21:31   #4105
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Se pare ca de ceva vreme suntem colegi de facultate!)
bolidu' is offline  
Old 25-03-10, 20:59   #4106
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by Dodo_fbn View Post
p.s: faci poze cu concurentza?:P
niciodata nu o sa fie concurenta intre dacii...poate marca dacia cu alte marci....dar daciotii nu cred ca fac concurenta intre ei
andreigame is offline  
Old 26-03-10, 14:46   #4107
mad_mario
Hyundai Driver

Stage 5
 
mad_mario's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,970
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

salut bogdane,ti-am scos toate actele...s-a rezolvat problema...si vad k toata lume are cate ceva de zis de ursu ala,daca nu iti placea puteai sa nu-l iei masina nu a fost ne ingrijita ci doar neterminata ...tu de cati ani lucrezi la dacie ?Iar celor kre se dau baieti pe net si ei au o gioarsa de masina si comenteaza despre capota,ar fi cazu sa se mai stapaneasca,ca la tastatura toti sunteti tari da cand e sa puneti mana pe ceva sau sa dati bani pe piese ...va cam pierdeti pe drum fetelor.Eu ti-am spus ca la masina tabla interioru si motorul sunt bune in rest mai e de treaba,si din cate imi aduc eu aminte eu am venit cu masina ai ridicat-o pe elevator ai tras de ea ai intorso aia innebunito ...iar eu la corsa am dat o tura cu ea si atat nici makr la serii nu m-am uitat.S treaba cu topicu la urs o sa faci ce mi-a placut mie mai putin sa dai satisfactie la toti loseri cunoscatori....ai sa vezi din 20 de posturi,19 vor fi gen: schimba capota,de ce nu ai proiectoare...e buna de proiest etc....etc..Dar e masina ta faci absolut ce vrei pe 1-2 aprilie voi veni si eu la bucuresti o sa-ti ofer actele asa cum am stabilit si de aici te descurci .Iti doresc o zi bun si spor la treab cu maisnile!!
mad_mario is offline  
Old 26-03-10, 19:16   #4108
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

mad_mario, ai luat-o personal. Unii au avut o simplă opinie cu privire la schimb, spre exemplu cum sunt eu. Eu sunt opelist convins şi probabil nu aş fi făcut schimbul.

Bogdan din ce am īnţeles pe aici, este mulţumit de maşină aşa că nu ştiu de ce ai explicat felul īn care v-aţi testat maşinile.

Voi să fiţi sănătoşi şi cānd vă īntālniţi pe drum să vă salutaţi. Restul nu mai contează.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline  
Old 26-03-10, 20:44   #4109
Cosmin-SNR

Stage 5
 
Cosmin-SNR's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,090
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Red face Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Voi să fiţi sănătoşi şi cānd vă īntālniţi pe drum să vă salutaţi. Restul nu mai contează.
Corect! Vorba ta,nu mai conteaza ce s-a vorbit pe topic...v-a spun eu,ca daca il injurati pe Bogdan acum, cand il veti vedea pe drum ii veti cere autografe Ce n-as da sa stau si eu in Braila,chiar vis-a-vis de Bogdan...as lucra toata ziua cu el l-a masina poate asta o sa v-a faca sa radeti,dar asta imi doresc...
__________________

Bmw e34 525 TDS - P 2885 BB
My First Car: Dacia 1310 L DB 07 VNF back in business !
New Project Dacia 1310 AG-83-WRC
Cosmin-SNR is offline  
Old 27-03-10, 10:36   #4110
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Dacia 1300 la a doua tinerete!!!-BR 98 NIG

Quote:
Originally Posted by mad_mario View Post
salut bogdane,ti-am scos toate actele...s-a rezolvat problema...si vad k toata lume are cate ceva de zis de ursu ala,daca nu iti placea puteai sa nu-l iei masina nu a fost ne ingrijita ci doar neterminata ...tu de cati ani lucrezi la dacie ?Iar celor kre se dau baieti pe net si ei au o gioarsa de masina si comenteaza despre capota,ar fi cazu sa se mai stapaneasca,ca la tastatura toti sunteti tari da cand e sa puneti mana pe ceva sau sa dati bani pe piese ...va cam pierdeti pe drum fetelor.Eu ti-am spus ca la masina tabla interioru si motorul sunt bune in rest mai e de treaba,si din cate imi aduc eu aminte eu am venit cu masina ai ridicat-o pe elevator ai tras de ea ai intorso aia innebunito ...iar eu la corsa am dat o tura cu ea si atat nici makr la serii nu m-am uitat.S treaba cu topicu la urs o sa faci ce mi-a placut mie mai putin sa dai satisfactie la toti loseri cunoscatori....ai sa vezi din 20 de posturi,19 vor fi gen: schimba capota,de ce nu ai proiectoare...e buna de proiest etc....etc..Dar e masina ta faci absolut ce vrei pe 1-2 aprilie voi veni si eu la bucuresti o sa-ti ofer actele asa cum am stabilit si de aici te descurci .Iti doresc o zi bun si spor la treab cu maisnile!!
Mario, eu chiar nu vad unde comenteaza toata lumea de urs..si am zis eu ca nu sunt multumit de el??

Am avut mult de munca la el, mai ales la parte electrica, mai am de lucrat si de aranjat ca sa-l aduc la forma pe care mi-o doresc eu, dar nu regret nici-un moment alegerea facuta
Am facut Bucurestiul cu el, am mers cu 180 pe Soarelui si masina e excelenta dpdv tehnic, deci stai linistit..eu unul nu te acuz de nimic, iar restul nu ar trebui sa comenteze daca nu cunosc
Nastase Bogdan is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -