Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 14-09-08, 09:02   #301
aborigenu

Stage 5
 
aborigenu's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 665
Member of:
[DACIA]
Default Re: O berlina de Pitesti in lucru

am avut pb cu alimentarea pe la 6miii juma nu se mai alimenta , cred ca de la pompa mi se trage nu baga destul.,
pentru cei care si-ai aflat timpii la indemanare si au curiozitatea eu am scos
36.4 " si aici m-am lovit de aceeasi problema cu alimenatarea
avand in vedere faptul ca baietii cu otomobile bavareze cu abs asr si alte minunatii au sarit de 40 de secunde ca au intors masina din 2-3 manevre la capat de circuit cred ca m-am descurcat binisor oricum

intr-un final am ucis motoru la aborigeanca trebe sa vad ce e pocnit prin el , oricum bine nu e

Last edited by aborigenu; 14-09-08 at 09:06.
aborigenu is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 11:08   #302
Buga
Dacia Driver

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,780
Member of:
[DACIA]
Default Re: O berlina de Pitesti in lucru

Quote:
Originally Posted by aborigenu View Post
am avut pb cu alimentarea pe la 6miii juma nu se mai alimenta , cred ca de la pompa mi se trage nu baga destul.,
pentru cei care si-ai aflat timpii la indemanare si au curiozitatea eu am scos
36.4 " si aici m-am lovit de aceeasi problema cu alimenatarea
avand in vedere faptul ca baietii cu otomobile bavareze cu abs asr si alte minunatii au sarit de 40 de secunde ca au intors masina din 2-3 manevre la capat de circuit cred ca m-am descurcat binisor oricum

intr-un final am ucis motoru la aborigeanca trebe sa vad ce e pocnit prin el , oricum bine nu e
ti am mai zis si acolo iti zic si aici , ai facut o figura frumoasa . ai fost primul care te ai intors corespunzator in capatul circuitului . bravo . mie unu mi a placut ! felicitari. si iti multumim stii tu de ce .
Buga is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 12:10   #303
kapa_krs88

Stage 5
 
kapa_krs88's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 537
Member of:
[RENAULT]
Default Re: O berlina de Pitesti in lucru

pacat ca sa terminat prost pt aborigeanca....oricum ai cam facut de ras loganu...brv!!!
kapa_krs88 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 15:24   #304
AG 80 BBI

Stage 5
 
AG 80 BBI's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 749
Default Re: O berlina de Pitesti in lucru

ce compatimiti o masina atat!? e o dacie si nu e facuta pt curse!!!
iti taie alimentarea la 6500!? ce rost are sa o turezi atat cand se stie ca, cuplu maxim pe la 5500,nu!?
nu incerca sa dai vina pe masina ca nu ea e vinovata ca nu ai reglat-o corespunzator...
__________________
Circulati incet si pe dreapta!

bara spate dacia http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...-10005103.html
AG 80 BBI is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 15:31   #305
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: O berlina de Pitesti in lucru

timp bun aline . bravo . eu am ajuns tarziu , pe la 2 , deci nu am prins batrana la treaba .
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 16:53   #306
aborigenu

Stage 5
 
aborigenu's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 665
Member of:
[DACIA]
Default Re: O berlina de Pitesti in lucru

va lovesc cu 2 filmuletze
Attached Files
File Type: avi DSCN0308.AVI (59.66 MB, 279 views)
File Type: avi DSCN0315.AVI (54.62 MB, 167 views)
aborigenu is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 19:24   #307
adi.schumi_tm
Dacia Driver

Stage 5
 
adi.schumi_tm's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,465
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: O berlina de Pitesti in lucru

Hai ca e bine pt o masinutza la anii ei,cu siguranta ai invatat cate ceva de la aceasta competitie si la urmatoarea la care vei participa va fii mai bine.Bafta in continuare...
adi.schumi_tm is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 19:37   #308
AG 80 BBI

Stage 5
 
AG 80 BBI's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 749
Default Re: O berlina de Pitesti in lucru

a mers in halul ala si a obtinut timp mai bun decat al multor masini cu pretentii....felicitari prietene...
AG 80 BBI is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 11:30   #309
aborigenu

Stage 5
 
aborigenu's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 665
Member of:
[DACIA]
Default Re: O berlina de Pitesti in lucru

textu zice asa

O Dacia 1300, mai rapidă decât un Logan
Sâmbătă, 13 septembrie, cu începere de la ora 10:00, s-a desfăşurat a doua ediţie a „Trofeului Piteşti“. Aceasta este de fapt competiţia prin care se încearcă eliminarea curselor ilegale de maşini care au loc uneori noaptea prin cartierele Piteştiului. Motoare turate la maxim, multă adrenalină şi viteză cât cuprinde. Acestea au fost ingredientele competiţie automobilistice desfăşurate în oraşul nostru. Amatorii curselor de maşini s-au putut înscrie fără nicio restricţie, astfel că la startul competiţiei au fost prezente maşini precum Dacia 1310, Logan, Tico, Subaru, Mustang, Ford sau Peugeot. Spectatorii prezenţi la această competiţie au avut surpriza să vadă la proba de viteză maşini mai slab dotate care câştigau duelurile cu autoturisme mai puternice. „Hergheliile“ de cai putere de sub capotele maşinilor participanţilor la acest spectacol au reuşit să-i facă pe spectatori să uite de vremea urâtă de afară. La startul competiţiei s-au înscris concurenţi chiar şi din Iaşi. Au mai participat concurenţi din oraşe precum Curtea de Argeş, Câmpulung, Râmnicu Vâlcea, Bucureşti şi, evident din Piteşti. La proba de viteză, amuzamentul celor de pe margine a fost stârnit la maxim în momentul în care la linia de start s-au aliniat o Dacia 1300 şi un taxi Logan. La sosire, surpriză: conducătorul Daciei 1300 a ieşit învingător. Ghinionul acestuia a fost că imediat după cursă, „bijuteria“ i-a fost remorcată datorită unei defecţiuni tehnice. Cum oficialii concursului au fost foarte reticenţi cu ziariştii, spunând că n-au timp să dea informaţii, ne limităm şi noi să marcăm evenimentul. A fost o competiţie ciudată în care premiile au fost „secrete“. Chiar începem să ne întrebăm ce rost are să se blocheze o stradă destul de circulată a Piteştiului pentru un asemenea concurs...

Luni, 15 Septembrie 2008


trebe sa dau o bere foarte mare la cineva ca s-a legat de pedala de frana in toata povestea asta .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	15092008(009).jpg
Views:	545
Size:	94.8 KB
ID:	642964   Click image for larger version

Name:	15-09-08_1108.jpg
Views:	772
Size:	70.0 KB
ID:	642966  
aborigenu is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 11:35   #310
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: O berlina de Pitesti in lucru

Toata treaba tine de fair play si renado a demonstrat asta......sau ma rog...voi stiti cum v-ati inteles dar el a zis ca si-a respectat promisiunea. Nu stiu ce i-ai facut la masina.....dar se pare ca nu ai finalizat....probabil te-ai zgarcit la ulei la alte cele. Mie unu imi placea balbaiala de la relanti.....mi se face dor de vechea mea axa
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 11:43   #311
CocoT 28

Stage 5
 
CocoT 28's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 3,441
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: O berlina de Pitesti in lucru

Frumos... Bv!...
CocoT 28 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 11:46   #312
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: O berlina de Pitesti in lucru

Avea motor de 1.4 loganu ?..era pe gaz ? glumesc..Bv !!
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 11:49   #313
aborigenu

Stage 5
 
aborigenu's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 665
Member of:
[DACIA]
Default Re: O berlina de Pitesti in lucru

axa era normala nu am schimbat-o ca mi-a fost prea lene nu am dat mare importanta evenimentului, ulei a fost ok, pompa de benzina a facut mari figuri
pb cred ca e de la pistoanele in care mi-am pus prea mult baza. si de la arborele care trebuia schimbat de foarte mult timp, de cuzineti nu mai vorbesc, o sa fac poza la motor cand il desfac, nustiu dc am impresia dar cred ca din cuzinet mai am doar tabla si pasta IOC
aborigenu is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 11:50   #314
aborigenu

Stage 5
 
aborigenu's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 665
Member of:
[DACIA]
Default Re: O berlina de Pitesti in lucru

era 1.6 loganu si pe gaz, si cum a zis un prieten inca face taximetrie si babaciunea mea sta in parcare avariata ))
aborigenu is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 11:56   #315
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: O berlina de Pitesti in lucru

loganu e 1,4 , ce ai vazut tu pe spate e pusa de tacso la misto . Loganul e pe gaz...pompa de benzina incetand din viata acum o luna. Ai ajuns vedeta nebune....*****iu ziarele de tine.....am si eu o matusa bolnava la pat.....care e fan aborigenu...imi dai si mie un autograf pentru dansa?
"Alin te iubim.....ca ca tine vrem sa fim "
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -