Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   O berlina de Pitesti in lucru AG 02 ABG (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/30806-berlina-pitesti-lucru-ag-02-abg.html)

aborigenu 11-01-07 14:00

O berlina de Pitesti in lucru AG 02 ABG
 
ola...pai batrana e din 90 mostenire de familie :D cu ea m-am facut mare , astept critici si blesteme caci sigur vor fi si astea :rolleyes2

MKE 11-01-07 14:09

Re: o berlina de pitesti in lucru
 
pai pune poze, date desprea ea etc....
nu mai facetzi thread-uri fara sa prezentatzi masina si datele desprea ea din PRIMUL POST....

aborigenu 11-01-07 14:11

Re: o berlina de pitesti in lucru
 
acu acu nu ma grabi k imi cam prind urechile pe aici

aborigenu 11-01-07 14:23

Re: o berlina de pitesti in lucru
 
4 Attachment(s)
motor 1.4 cv in 5

aborigenu 11-01-07 14:37

Re: o berlina de pitesti in lucru
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by aborigenu (Post 693941)
motor 1.4 cv in 5



deci scaunele pe fata erau dinalea patratoase cu tetiere mari.., i-am pus modelul de 97 gen scoica, centuri de siguranta retractabile de la un renault 20, are GPL baba :oops:

aborigenu 11-01-07 14:50

Re: o berlina de pitesti in lucru
 
2 Attachment(s)
nu am fost foarte incantat de discurile alea daca franam la peste 70 incepea sa imi vibreze volanul, aveau joc la rulmenti destul de mare...sa mai fi fost si ele un pic ovalizate :D

acuma m-am trecut pe 4 prezoane , jenti de nova de tabla sunt cam grele , sa vad cum fac rost de niste jenti mai usoare apoi trec pe spate sa produc puntea de r18.

cam atat :rolleyes2

cat despre filmulet...e supernova si mi-a cam dat mucu pe 400 m

aborigenu 11-01-07 15:11

Re: o berlina de pitesti in lucru
 
in plan am garda pe spate , puntea de renault, 0 priza pt aer ma gandesc sa o dau in aripa:rolleyes2 si sa fac un locas pt f de aer un fel de cutie inchisa in care sa imi vina un racord ceva de la priza de aer, a.i. sa nu imi traga aer din compartimentul motor

CocoT 28 11-01-07 18:49

Re: o berlina de pitesti in lucru
 
Sal!!! Parca u ai luat locul I la prima legala de anul trecut de la Pitesti:idea: :?: ... Daca ii dai o vopsea va fi betoon;) ... Succes...

aborigenu 11-01-07 18:55

Re: o berlina de pitesti in lucru
 
e vb de locu 1 la prima mansa...nu s-a luat in calcul timpii din acea mansa, am dat tare dupa ea am avut radiator mic pe ea si am mers dupaia cu motoru prea cand nu a mai tras bine... la final am avut ghinion cu un cauciuc care l-am agatat si am luat penalizare.. am picat pe locu 6 din 18 , daca nu aveam ghinionul ala eram pe 4 .
....oricum am fost prima carburatie clasata printre masinile de productie 2000 +

DolusD 11-01-07 19:09

Re: o berlina de pitesti in lucru
 
frumoasa , sa o stapanesti sanatos si fara incidente ! bafta in continuare !

aborigenu 11-01-07 19:17

Re: o berlina de pitesti in lucru
 
2 Attachment(s)
incidente...:sad: de o luna jumate e pocnita.. am luat un cap de pod .. am scapt ieftin oricum puteam sa dau cu radiatorul in el , poza 2 e proaspata8) facuta aseara

CocoT 28 11-01-07 19:30

Re: o berlina de pitesti in lucru
 
Cum ai pus jante in 4 prezoane pe fata:shock: ?... Te intreb pt ca vad ca nu ai flanse:D ...

aborigenu 11-01-07 19:44

Re: o berlina de pitesti in lucru
 
vezi ca gasesti pe forumuri mai multe detalii, porfuzeta de camioneta, discuri, etrieri de nova, rulmet de nova bineinteles, si mai iti trebuie capul de planetara de la roata schimbat, eu le-am luat deja facute
!!!vad ca esti din "comuna"!!!

manciur 11-01-07 20:55

Re: o berlina de pitesti in lucru
 
vai, dar este incredibil, c gunoi! MARE GUNOI...

CocoT 28 11-01-07 21:11

Re: o berlina de pitesti in lucru
 
Quote:

Originally Posted by aborigenu (Post 694387)
vezi ca gasesti pe forumuri mai multe detalii, porfuzeta de camioneta, discuri, etrieri de nova, rulmet de nova bineinteles, si mai iti trebuie capul de planetara de la roata schimbat, eu le-am luat deja facute
!!!vad ca esti din "comuna"!!!

Vad ca te cam pricepi:-) .... Si m-ai esti si de la mine din "comuna";) ....


All times are GMT +2. The time now is 17:48.

- Copyright 2024 4Tuning