Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 15-09-11, 17:07   #1966
popasan

Stage 5
 
popasan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,730
Member of:
[DACIA]
Default Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Quote:
Originally Posted by kta View Post
...eventual fara tobe. Zgomotul vine de la motor, nu de la esapament.
Si foarte eventual fara talon
Oricum traseul pana in spate e drept, intermediara fiind ca o toba sport
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 149.jpg
Views:	418
Size:	809.9 KB
ID:	2153150  
popasan is offline   Reply With Quote
Old 15-09-11, 17:24   #1967
BR-02-UUT

Stage 5
 
BR-02-UUT's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 656
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Quote:
Originally Posted by popasan View Post
Si foarte eventual fara talon
Oricum traseul pana in spate e drept, intermediara fiind ca o toba sport
filmuletu cand il vedem sa auzim si noi :>
BR-02-UUT is offline   Reply With Quote
Old 15-09-11, 19:41   #1968
valy1233
Dacia Driver

Stage 5
 
valy1233's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,590
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

foarte frumoasa toba
valy1233 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-11, 19:52   #1969
popasan

Stage 5
 
popasan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,730
Member of:
[DACIA]
Default Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Micutza avand iesirea de 75mm, acum suna mai infundat, mai suportabil pentru vecini, maine incerc sa fac si un video...
popasan is offline   Reply With Quote
Old 15-09-11, 19:55   #1970
valy1233
Dacia Driver

Stage 5
 
valy1233's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,590
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Quote:
Originally Posted by popasan View Post
Micutza avand iesirea de 75mm, acum suna mai infundat, mai suportabil pentru vecini, maine incerc sa fac si un video...
mai infundat suna pt ca e noua si captuseala dinauntru cu vata de sticla nu este inca arsa(topita) in timp o sa se subtieze sunetul...dar in ani..
valy1233 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-11, 21:55   #1971
popasan

Stage 5
 
popasan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,730
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Am si eu o problema, in aceasta seara mi-a fost retinut Certificatul de inmatriculare al masinii, pe motiv ca masina este echipata cu becuri de alta culoare, decat alb si anume, galben.
Cine stie, daca ii dau in judecata castig sau nu, sa stiu ce am de facut, nu de alta.
__________________
Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie !
Dacia 1410 Sport Old School
popasan is offline   Reply With Quote
Old 29-09-11, 22:02   #1972
BR-02-UUT

Stage 5
 
BR-02-UUT's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 656
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Quote:
Originally Posted by popasan View Post
Am si eu o problema, in aceasta seara mi-a fost retinut Certificatul de inmatriculare al masinii, pe motiv ca masina este echipata cu becuri de alta culoare, decat alb si anume, galben.
Cine stie, daca ii dau in judecata castig sau nu, sa stiu ce am de facut, nu de alta.

ce jegosi sunt gabori astia pentru niste becuri ia talonu teas ajuta eu da nu stiu daca aud cv te ajut cu cea mai mare placere
BR-02-UUT is offline   Reply With Quote
Old 29-09-11, 22:29   #1973
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Daca nu ma insel credca ai putea, pentru ca ei in primul rand ei ar trebui sa-ti dea un termen de nustiu (15 min din cate am auzit) cat timp sa-ti schimb sau sa remediezi problema,daca refuzi se ridica certificatul de imatriculare ,credca au facut un abuz eu sustin sa te ti de ei chair pt niste becuri care , folosesc multi mai ales pt daciile 1300
__________________
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/3380454a90745181e.gif
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post3738973

Dacia Rally Team
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
Detali despre DACIA HUY se pot gasi pe Facebook
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 29-09-11, 23:39   #1974
cheluakame

Stage 5
 
cheluakame's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 370
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Quote:
Originally Posted by popasan View Post
Am si eu o problema, in aceasta seara mi-a fost retinut Certificatul de inmatriculare al masinii, pe motiv ca masina este echipata cu becuri de alta culoare, decat alb si anume, galben.
Cine stie, daca ii dau in judecata castig sau nu, sa stiu ce am de facut, nu de alta.
Pai ce alte becuri ai pe ea ?
Da detalii.
In procesul verbal ai semnat la ambele rubrici? Si la cea in care iei la cunostinta ca ai fost sanctionat si la cea in care recunosti fapta?
__________________
A four dimension person trapped in a three dimension world
cheluakame is offline   Reply With Quote
Old 29-09-11, 23:57   #1975
Jackass

Stage 5
 
Jackass's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,857
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Quote:
Originally Posted by popasan View Post
Am si eu o problema, in aceasta seara mi-a fost retinut Certificatul de inmatriculare al masinii, pe motiv ca masina este echipata cu becuri de alta culoare, decat alb si anume, galben.
Cine stie, daca ii dau in judecata castig sau nu, sa stiu ce am de facut, nu de alta.
pui becuri de culoare alba si mergi la sediul RAR sa iti iei talonul inapoi, ei verifica daca sunt puse albe si gata, posibil sa mai platesti o amenda acolo de 100 ron ( eu atat am platit pentru lipsa barelor) as zice sa nu te complici cu prostii si procese ca o sa ai mult de furca cu ei si pana nu se incheie procesul nu cred ca iti iei talonul inapoi, daca tine cateva luni cum circuli fara talon ?
__________________
Ni se maresc pupilele cand se zdruncina tabla
Stie dracu daca o sa ne tina rabla....
Jackass is offline   Reply With Quote
Old 30-09-11, 00:00   #1976
cheluakame

Stage 5
 
cheluakame's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 370
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Quote:
Originally Posted by Jackass View Post
pui becuri de culoare alba si mergi la sediul RAR sa iti iei talonul inapoi, ei verifica daca sunt puse albe si gata, posibil sa mai platesti o amenda acolo de 100 ron ( eu atat am platit pentru lipsa barelor) as zice sa nu te complici cu prostii si procese ca o sa ai mult de furca cu ei si pana nu se incheie procesul nu cred ca iti iei talonul inapoi, daca tine cateva luni cum circuli fara talon ?
Ca si in cazul permisului, talonul se restituie pe perioada procesului, ramanand sa fie suspendat la finalizarea lui.
Cum spuneam, nu stiu despre ce becuri este vorba si prefer sa nu comentez mai multe pana nu aflu detalii ...

P.S. In plus, in cazul actionarii in instanta, trebuie sa existe cel putin un martor care sa confirme ca cele mentionate in procesul verbal nu erau adevarate la data intocmirii lui, asta daca nu ai mentionat deja tu in rubrica Mentiuni.

Last edited by cheluakame; 30-09-11 at 00:04.
cheluakame is offline   Reply With Quote
Old 30-09-11, 00:06   #1977
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Quote:
Originally Posted by cheluakame View Post
Ca si in cazul permisului, talonul se restituie pe perioada procesului, ramanand sa fie suspendat la finalizarea lui.
Cum spuneam, nu stiu despre ce becuri este vorba si prefer sa nu comentez mai multe pana nu aflu detalii ...
a mentionat despre ce becuri este vorba "galben" a spus in acel post ,si daca te uiti in poze vei observa de la faruri becurile .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	194.88.148.40.jpeg
Views:	695
Size:	440.4 KB
ID:	2168907  

Last edited by DJBOSS; 30-09-11 at 00:10.
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 30-09-11, 00:25   #1978
cheluakame

Stage 5
 
cheluakame's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 370
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Quote:
Originally Posted by DJBOSS View Post
a mentionat despre ce becuri este vorba "galben" a spus in acel post ,si daca te uiti in poze vei observa de la faruri becurile .
Da, acum am recitit fraza ai am observat. La prima vedere am avut impresia ca este o enumerare.

Legat de culoare luminii de intalnire nu cunosc prea multe. Pentru a nu se arunca cu capul inainte ii recomand sa adreseze o intrebare persoanelor de pe RAROM (niste persoane foarte de treaba, care mi-au raspuns mereu concret, indiferent de ce am intrebat) si in functie de raspunsul lor sa continue in instanta sau nu (tinand cont de cele mentionate mai sus).
Insa nu te asptepta la prea multe, in cel mai fericit caz primesti doar talonul inapoi, inmanat in scarba de cel de la ghiseu.
In cel mai rau caz, a doua oara esti sanctionat si pentru cea mai mica neregula ... dar asta de obicei nu se intampla, agentul care a intocmit procesul nu are nicio legatura cu instanta.

Last edited by cheluakame; 30-09-11 at 00:28.
cheluakame is offline   Reply With Quote
Old 30-09-11, 01:46   #1979
Old_boy
Dacia Driver

Stage 5
 
Old_boy's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,711
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Exclamation Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

acum 3 ani cand am facut eu scoala de soferi tin minte f bine ca scria ca farurile treubie sa fie echipate cu lumina de culoare alba sau galbena... s-a schimbat de atunci sau astia sunt idioti...

tare imi e ca te vei duce cu becuri galbene la rar si acolo ti se va spune ca ala care ti-a luat talonu e un idiot nu ai fi nici primu nici ultimu

si cred ca la culoarea becurilor se revera la lumina nu la ce culoare au ele in sine... pot sa imi pun becuri albastre in cu dung roz atat timp cat lumina data de ele e alba sau galbena...

imi pare foarte rau... acu tre sa stai sa te plimbi...
__________________
EX Dacia 1310 L '98
Dacia 1310 MLS '86
Suzuki DR750sBIG '90

"Dacia mea 1310MLS '86 AKA The Smurf 1710 "
"EX Dacia mea 1310L '98 AKA TEI 1610 "
"My DR 750s BIG"
Old_boy is offline   Reply With Quote
Old 30-09-11, 06:23   #1980
zaytsuca

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 151
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

In lege ziceclar ca nu poti monta alte lumini decat cele ce au fost montate standard din fabrica. Lucru valabil si pt sistemele de sonorizare: claxoane.

Nu ai cum castiga in justitie decat daca au facut ei vreo greseala in intocmirea procesului verbal.

La rar mergi cu becurile schimbate si iti dau talonul inapoi si cred ca trebuie sa platesti o amenda.
zaytsuca is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -