Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 06-09-11, 19:50   #1921
TuRbO1

Stage 3
 
TuRbO1's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 99
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

In ROMANIA spaga isi spune cuvantul!! Pe ala nu-l intereseaza ce faci la masina... si cati bani ai investit =cumparai 2 logane noi... la noi banu tata atat.
TuRbO1 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 19:52   #1922
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Atunci daca il prinzi pe acelasi inginer n-o sa ai probleme (norocosule )
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 19:55   #1923
popasan

Stage 5
 
popasan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,730
Member of:
[DACIA]
Default Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Quote:
Originally Posted by TuRbO1 View Post
In ROMANIA spaga isi spune cuvantul!! Pe ala nu-l intereseaza ce faci la masina... si cati bani ai investit =cumparai 2 logane noi... la noi banu tata atat.
Exact, depinde foarte mult peste cine daipe strada, sunt si oameni care apreciaza munca, dar si unii care numa sa te arda au in cap... daca am auzit de talon retinut pentru un bec la numar si o stropitoare de parbriz, la ce m'as putea astepta
__________________
Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie !
Dacia 1410 Sport Old School
popasan is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 21:22   #1924
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Quote:
Originally Posted by popasan View Post
Iar acum cateva zile am fost oprit de rutiera in stil mare (cu girofare), si am fost intrebat daca am trecut in carte modificarea la sistemul de evacuare
Si le-ai trecut? La mine sau uitat la filtru sport si ma intrebau daca e turbo... si mau intrebat daca am umblat la cilindreea motorului... asta cu vechiul motor
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 21:43   #1925
Sirius
Dacia Driver

Stage 5
 
Sirius's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,953
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Quote:
Originally Posted by popasan View Post
La RAR am fost cum stiti masina fara sa dau jos ceva sau sa schimb, s'a uitat el in carte si dupaia la dimesiunile cauciucurilor de ce sunt acum pe masina, si am zis catre el "eh pe apropare, puteam venii si cu rotile de tabla da' alea-s urate", si zice bine bine du'te cu asta si plateste
Iar acum cateva zile am fost oprit de rutiera in stil mare (cu girofare), si am fost intrebat daca am trecut in carte modificarea la sistemul de evacuare
si nu iai spus boului de la RUTIERA ca asa ceva nu se trece in talon. si daca vrea sa iti retina talonul pentru orice legat de sistemul de evacuare il intrebi pur si simplu, daca el este autorizat RAR sa faca asemenea constatari.

ei au voie sa iti ridice talonul daca iti lipseste toba, sau iti atarna pe sub masina.

chiar si pentru becuri care nu functioneaza iti poate lua talonul.

asa ca, fii si tu mai tupeist!
__________________
Dacia 1310 TURBO 1.7

Volvo 480 TURBO 1.7
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 22:22   #1926
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Quote:
Originally Posted by b08ygs View Post
Si le-ai trecut? La mine sau uitat la filtru sport si ma intrebau daca e turbo... si mau intrebat daca am umblat la cilindreea motorului... asta cu vechiul motor
b08ygs deci iti dai seama cat de cunoscatori erau aia
si pe mn ma oprit politia acum 5 zile si mi-au zis tot la fel de toba " se aude toba asta ca si cum nai aveau asa de tare " atata m-au intrebat cateva chesti de dacie le-am raspuns sincer apoi de alcol si apoi au zis sa plec,fara sa avda ca am cauciucuri mari si 4 prezoane, mai mutle probleme sunt daca te opreste rar-u ...
Numai bine
__________________
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/3380454a90745181e.gif
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post3738973

Dacia Rally Team
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
Detali despre DACIA HUY se pot gasi pe Facebook
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 22:44   #1927
cannavaro

Stage 5
 
cannavaro's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,238
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

S-au mai linistit si "astia" de la rar prin toata tara fata de cum erau acum 1 an 2. Am fost la rar cu suspensii joase in ultimul hal, toba de duduia in toata hala aia, folie, si roti pe 16 ( nu cu dacia evident) si-am trecut fara probleme. Bine, ca nu orice cazan ar trece, dar mai inchid si ei ochii, ca doar sunt si ei oameni .
__________________
Dacia 1300 1979 / Dacia 1300 1979 / Dacia 1300 1981 / Golf III GTI / Golf III VR6
cannavaro is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 22:49   #1928
Sirius
Dacia Driver

Stage 5
 
Sirius's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,953
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Quote:
Originally Posted by cannavaro View Post
S-au mai linistit si "astia" de la rar prin toata tara fata de cum erau acum 1 an 2. Am fost la rar cu suspensii joase in ultimul hal, toba de duduia in toata hala aia, folie, si roti pe 16 ( nu cu dacia evident) si-am trecut fara probleme. Bine, ca nu orice cazan ar trece, dar mai inchid si ei ochii, ca doar sunt si ei oameni .
la mine, unii din galati au cascat ochii, nu i-au inchis nici o secunda!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN6279.JPG
Views:	538
Size:	4.85 MB
ID:	2143160  
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 22:52   #1929
cannavaro

Stage 5
 
cannavaro's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,238
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Eu am fost dimineata si cred ca erau cam obositi )
cannavaro is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 23:18   #1930
BR-02-UUT

Stage 5
 
BR-02-UUT's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 656
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

si eu am unu in oras care are ceva cu mn si toba sirius stie cine e da cand ma prinde sa vezi ce tare in clont sa ai grija cu jegosi de gabori ca nu stiu cum sa ne ia bani
BR-02-UUT is offline   Reply With Quote
Old 06-09-11, 23:44   #1931
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Treaba este ca daca te duci cu o alta masina care nu este dacie logic ca nuprea comenteaza...dar cand vad dacie in 4 prezoane sautobe sport, cu, cauciucuri mari aripi unflate si alte chesti logic ca imediat comenteaza bate la ochi sa schimbam subiectu noi sa fim sanatosi
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 07-09-11, 09:07   #1932
popasan

Stage 5
 
popasan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,730
Member of:
[DACIA]
Default Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Evident ca doar toti stiu cum arata o dacie stoc, pe cand la un X, Q sau mai stiu eu ce masina straina mai de Doamne ajuta, de ce s-ar putea lega? Eu n-am treaba cu ei ca'si fac si ei meseria, dar s-o lase mai moale si sa inteleaga si ei catusi de putin, nu sa se intoarca pe dubla continua si sa vina dupa mine cu girofare, ca dupa un infractor, cand eu circulam regulamentar.
In fine, una peste alta... si spor in continuare tuturor cu modificarile
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	070920115285.jpg
Views:	131
Size:	275.0 KB
ID:	2143416  
popasan is offline   Reply With Quote
Old 07-09-11, 12:43   #1933
soimcarpatin

Stage 5
 
soimcarpatin's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 346
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

Quote:
Originally Posted by popasan View Post
Evident ca doar toti stiu cum arata o dacie stoc, pe cand la un X, Q sau mai stiu eu ce masina straina mai de Doamne ajuta, de ce s-ar putea lega? Eu n-am treaba cu ei ca'si fac si ei meseria, dar s-o lase mai moale si sa inteleaga si ei catusi de putin, nu sa se intoarca pe dubla continua si sa vina dupa mine cu girofare, ca dupa un infractor, cand eu circulam regulamentar.
In fine, una peste alta... si spor in continuare tuturor cu modificarile
eu am o singura curiozitate, pe langa gume te-ai dus si cu porcusorul sau cu carfilul, de ala sunt curios ce tia zis
soimcarpatin is offline   Reply With Quote
Old 07-09-11, 16:15   #1934
BTL-gordini

Stage 5
 
BTL-gordini's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,213
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

S-a dus cu, Carfilul, dellorto sta langa slanina la afumat.Adevarul este ca domnii agenti de politie din Alba Iulia inteleg f.multe si zic ca sunt de nota 10,probl. o stie si Calin, evacuarea suna f.tare atat la propriu si la figurat, dar pt.unele pers. e deranjant si tre' inteles si acest aspect.Caline nu intrece masura si vei circula fara nici o problema prin Alba, fara ca politia sa intervina asupra buzunarului si mai grav a talonului.
__________________
BTL-gordini is offline   Reply With Quote
Old 07-09-11, 19:07   #1935
popasan

Stage 5
 
popasan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,730
Member of:
[DACIA]
Default Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)

aaa... deci tu din cauza asta iti tii masina sub prelata, rezolv si cu evacuarea ca azi am cand am facut itp'u am vazut pe o masina o finala sport ce nu avea iesirea mai mare de 80mm, acum astept sa-mi de-a adresa de unde se poate cumpara, exact la itp am fost cu carfilu' si turatia motorului varia intre 1100 si 1300rpm si cica masina ar avea 915kg cu sofer (547kg pe puntea fata si 368kg pe spate)
popasan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -