Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 16-05-10, 07:24   #61
fastbiker

Stage 5
 
fastbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,326
Default Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO

Quote:
Originally Posted by cosmin_mtx View Post
Salut,

Asa ceva se mai poate repara?
Se poate dar costa foarte mult.
Mai bine ai cauta alta janta.
Pretul este de 20 lei /cm de sudura in pret intra si rectificatul
fastbiker is offline   Reply With Quote
Old 17-05-10, 12:26   #62
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO

Fastbiker, raman uimit, sincer. Miai lasat impresia ca lucrezi foarte bine si chiar stii ceea ce faci acolo si inca cred ca in 70% (sa zicem) din cazuri faci treaba buna...dar in 30% faci buleala si adevarul e ca nu tiai gasit o persoana mai potrivita decat gollum ca sa arati asta...postul meu poate nu isi are rost dar am vrut sa'ti scriu ca personal is dezamagit. Chiar te admiram, acum...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 17-05-10, 14:08   #63
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Thumbs down Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO

Super tare:

https://www.youtube.com/watch?v=yZLnBY0YnyI
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 18-05-10, 09:31   #64
DriftingCalibra

Stage 5
 
DriftingCalibra's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 501
Default Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO

Imi pare rau ca trebuie sa postez si eu aici insa nu ma pot abtine.
Cu toate ca si eu reconditionez jante de foarte multa vreme nu`mi doresc a face reclama sau anti reclama acestui om ca nu am nicio treaba cu el cum nici el nu are cu mine. Ce ma facut pe mine sa acord interes acestui thread nu era titlul serviciului ci pretul solicitat,corect lucreaza mai ieftin decat mine cu 30% sau poate mai scump decat mine cu 50% tinand cont ca nu exista reconditionare interior - exterior si zgarieturile nu vin incarcate cu microfibre de aluminiu care in aplicare devin din lichid - solid.

Referitor la Gollum nu pot spune decat ca jantele alea erau inca " crude " insa chiar si asa vopseaua nu avea voie sa se faca ghem iar din punctul meu de vedere lacul lipseste cu desavarsire.
- jantele alea nu au fost vopsite la cuptor
- s-a folosit vopea silver diamant

Imi plac alte seturi de jante facute de omul asta dar la al tau ................. no commend lasa de dorit! Iar daca el trateaza clientii asa asta este!
__________________

NIGHT TEAM SERVICE OFERA SERVICII:
TINICHIGERIE - VOPSITORIE AUTO - RESTAURARI !
Reconditionåri jante din :magneziu,aluminiu,tablå cu crapàturi sau exfolieri in lac sau Plx. Noantäri in orice culoare,asemenea perlä de orice culoare,ne/metalizat indiferent de granulatie.
Persoanä de contact : Nume - Tonny , Nr. Tel. 0763.514.276 / 0745.162.882
Id mess - NIGHTTEAMRACERS, E-mail : SERVICE@NIGHTTEAMRACERS.RO
DriftingCalibra is offline   Reply With Quote
Old 18-05-10, 10:15   #65
fastbiker

Stage 5
 
fastbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,326
Default Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO

Daca nu aveai nici o treaba cu mine nu faceai postul asta.
Eu nu am nici macar curiozitatea sa intru pe topicul tau,putin imi pasa cati clienti ai,ce preturi folosesti,iti merge bine bravo tie,ma bucur sincer pentru tine.

Eu chiar nu am nimic de impartit cu nimeni,sa ma apuc sa raspund acuzatiilor aduse de tine?!..cu ce ma ajuta sau te ajuta pe tine,imi vad in continuare de treaba mea si de cei peste 50 de clienti seriosi pe care ii am lunar.

Nu postez toate lucrarile pe care le termin pentru ca asta inseamna sa dau up si deja refuz foarte multi deoarece nu fac fata.

In afara de nefericitul caz in care nu a fost vina mea,nu a cazut vopseaua nimanui dupa jante.
__________________
Reconditionari profesionale de jante auto/moto,tot ce tine de jante,Roluit,Sudura,Vopsit,Polishat,Prelucrari prin aschiere
tel.0766220909
https://www.facebook.com/ReconditionariJante
https://www.youtube.com/watch?v=W844nZBwD94
https://forum.4tuning.ro/459-jante-an...ine-jante.html
fastbiker is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 04:30   #66
badmafia87

Stage 2
 
badmafia87's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 64
Default Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO

Quote:
Originally Posted by fastbiker View Post
Daca nu aveai nici o treaba cu mine nu faceai postul asta.
Eu nu am nici macar curiozitatea sa intru pe topicul tau,putin imi pasa cati clienti ai,ce preturi folosesti,iti merge bine bravo tie,ma bucur sincer pentru tine.

Eu chiar nu am nimic de impartit cu nimeni,sa ma apuc sa raspund acuzatiilor aduse de tine?!..cu ce ma ajuta sau te ajuta pe tine,imi vad in continuare de treaba mea si de cei peste 50 de clienti seriosi pe care ii am lunar.

Nu postez toate lucrarile pe care le termin pentru ca asta inseamna sa dau up si deja refuz foarte multi deoarece nu fac fata.

In afara de nefericitul caz in care nu a fost vina mea,nu a cazut vopseaua nimanui dupa jante.
Frate profesionalismul nu se invata pe strada sincer,bati campii in ceea ce priveste durata uscarii eu am reconditionat jante x5 fara cabina si in 5 ore de la finalizarea lucrari au fost montate ramfleturi noi pe ele cu talon de 40 si nu au fost probleme sunt inca pe masina fara probleme dupa luni de zile totul tine de calitatea materialelor cu care se lucreaza, iar daca tu singur faci fata la 50 de clienti pe luna aici chiar se vede calitatea ta, vopsitoria necestia:rabdare,rabdare si iar rabdare si inca ceva toti gresim si trebuie sa recunoastem asta sunt conditii de garaj sau de cabina maxim daca se vrea "tipla" se ia minim 100e/janta sau se recomanda Maff la 500e/janta dar nu se merita in multe situatii.
Mult respect si scuze de interventia mea care nu cred ca a fost necesara...

p.s. referitor la Callibra omu stie ce vorbeste nu spun asta ca as avea anturaj cu persoana dar era nevoie ca cineva care stie ce face sa explice cum sta treaba am vazut lucrari facute de el si lasand la o parte ceea ce fac il recomand cu incredere.
__________________
www.jantavopsita.ro
www.sr-club.ro
yahoo id: janta_vopsita
vlad: 0760 926 579
badmafia87 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 05:57   #67
fastbiker

Stage 5
 
fastbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,326
Default Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO

In primul rand eu nu sunt frate cu tine,frate sa-i spui.......

Diferenta dintre mine si voi este ca voi bagati CHIT de 20 de lei cutia in jante pe cand eu incarc cu SUDURA si rectific buzele jantelor pe strung cu bi-ax montat sau pe masina de rectificat,am masina de indreptat jante pe sablon,oricat ar fi de stramba janta iese exact ca noua de la indreptat
ASA CA VOI NU AVETI CUM SA VA COMPARATI CU MINE NICI IN VISELE VOASTRE FRUMOASE.
Toti care au facut jante la mine au pus anvelope pe ele uni chiar in aceeiasi zi si nu s-a intamplat nimic asa ca nu mai mancati kakao fara lamaie ca vi se apleaca.
Ca dai o vopsea pe jante orice vopsitor poate face asta mai bine decat voi,asa ca nu va mai umflati in pene ca sunteti zmei si se usuca vopseaua inainte sa o dati pe jante.
Nu vedeti ce ipocriti sunteti,daca dau cu o cheie fac pariu cu oricare din voi ca zgarii jantele vopsite de voi oricat intaritor ati baga in lac.

Last edited by fastbiker; 19-05-10 at 06:03.
fastbiker is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 06:16   #68
fastbiker

Stage 5
 
fastbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,326
Default Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO

Uite janta lovita in spite si stramba buza pe fata indreptata si incarcata cu sudura,refacuta buza si rectificata.
Cand o sa faceti astfel de lucrari atunci sa vorbiti,pana atunci jucativa cu plastelina pe jantele oamenilor si nu mai mancati ce nu trebuie.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag803.jpg
Views:	278
Size:	61.8 KB
ID:	1477488   Click image for larger version

Name:	Imag804.jpg
Views:	214
Size:	48.9 KB
ID:	1477489   Click image for larger version

Name:	Imag805.jpg
Views:	198
Size:	47.3 KB
ID:	1477490  

Click image for larger version

Name:	Imag806.jpg
Views:	178
Size:	44.0 KB
ID:	1477491   Click image for larger version

Name:	Imag807.jpg
Views:	158
Size:	38.3 KB
ID:	1477492   Click image for larger version

Name:	Imag808.jpg
Views:	285
Size:	42.3 KB
ID:	1477493  

fastbiker is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 10:59   #69
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO

Quote:
Originally Posted by fastbiker View Post
In primul rand eu nu sunt frate cu tine,frate sa-i spui.......

Diferenta dintre mine si voi este ca voi bagati CHIT de 20 de lei cutia in jante pe cand eu incarc cu SUDURA si rectific buzele jantelor pe strung cu bi-ax montat sau pe masina de rectificat,am masina de indreptat jante pe sablon,oricat ar fi de stramba janta iese exact ca noua de la indreptat
ASA CA VOI NU AVETI CUM SA VA COMPARATI CU MINE NICI IN VISELE VOASTRE FRUMOASE.
Toti care au facut jante la mine au pus anvelope pe ele uni chiar in aceeiasi zi si nu s-a intamplat nimic asa ca nu mai mancati kakao fara lamaie ca vi se apleaca.
Ca dai o vopsea pe jante orice vopsitor poate face asta mai bine decat voi,asa ca nu va mai umflati in pene ca sunteti zmei si se usuca vopseaua inainte sa o dati pe jante.
Nu vedeti ce ipocriti sunteti,daca dau cu o cheie fac pariu cu oricare din voi ca zgarii jantele vopsite de voi oricat intaritor ati baga in lac.


Si marmota invelea cicolata in staniol ........

Te-am sunat si intrebat daca ai incarcat cu sudura si nu cu chit ! Ai confirmat procesul de sudura ..... dupa sablarea vopselei tale nemaipomenite si nemaintalnite am constatat ca nu era decat un banal de chit acolo! MINCIUNA !

Vezi ce mult conteaza respectul fata de client ..... client nemultumit.....reclama negativa..... nu mai face spume ......... vezi cat te costa sa nu-ti ausu responsabilitatea faptelor tale !
__________________

Drag Race Car - E34 M5 engine Turbo by BFC
SuperStreetCar - SBC 427 TwinTurbo by BFC
https://youtu.be/aAVagNqaT7I
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 11:08   #70
badmafia87

Stage 2
 
badmafia87's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 64
Default Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO

Quote:
Originally Posted by fastbiker View Post
In primul rand eu nu sunt frate cu tine,frate sa-i spui.......

Diferenta dintre mine si voi este ca voi bagati CHIT de 20 de lei cutia in jante pe cand eu incarc cu SUDURA si rectific buzele jantelor pe strung cu bi-ax montat sau pe masina de rectificat,am masina de indreptat jante pe sablon,oricat ar fi de stramba janta iese exact ca noua de la indreptat
ASA CA VOI NU AVETI CUM SA VA COMPARATI CU MINE NICI IN VISELE VOASTRE FRUMOASE.
Toti care au facut jante la mine au pus anvelope pe ele uni chiar in aceeiasi zi si nu s-a intamplat nimic asa ca nu mai mancati kakao fara lamaie ca vi se apleaca.
Ca dai o vopsea pe jante orice vopsitor poate face asta mai bine decat voi,asa ca nu va mai umflati in pene ca sunteti zmei si se usuca vopseaua inainte sa o dati pe jante.
Nu vedeti ce ipocriti sunteti,daca dau cu o cheie fac pariu cu oricare din voi ca zgarii jantele vopsite de voi oricat intaritor ati baga in lac.
reclama mea sta pe masini nu la tine pe tipic , cum faci tu acum asa faceam eu cand eram sageata si credeam ca lunea se ia de mine numai din prizma faptului ca sunt mai mic.invatam pana murim si apropo la mine pe site sau pe topic nu o sa gasesti poze cu jante loate dupe net.Respect
badmafia87 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 11:43   #71
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO

Quote:
Originally Posted by gollum_ View Post

wooooowww......paraca a fost data cu nitro diluant .........
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 15:32   #72
fastbiker

Stage 5
 
fastbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,326
Default Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO

Quote:
Originally Posted by badmafia87 View Post
reclama mea sta pe masini nu la tine pe tipic , cum faci tu acum asa faceam eu cand eram sageata si credeam ca lunea se ia de mine numai din prizma faptului ca sunt mai mic.invatam pana murim si apropo la mine pe site sau pe topic nu o sa gasesti poze cu jante loate dupe net.Respect
Inteleg sa posteze un client nemultumit,un copil care face 100 posturi pe zi,dar tu ce ai vrut sa dovedesti !?!, sincer imi scapa scopul....
Vin oameni cu jante corodate,strambe,julite...le iau 400 ron de set tinand cont ca un kg de grund anticoroziv pentru aluminiu este 180 ron plus vopsea,materiale,manopera,caldura pentru indreptat,sudura,curent,pietre de rectificat..am incercat sa practic preturi cat mai mici sa isi pota face oricine jantele nu ma arunc la preturi,voi dati un pic de chit,vopsea si ati luat banii la om.
Eu in primul rand nu am ca activitate de baza vopsitul de jante,am un atelier de confectii metalice cu 5 angajati,iar asta este un bacsis pentru oamenii mei si pentru mine,asa ca nu ma afectcteaza financiar.
Nu mi-ai raspus daca ti pariul sa vopsesti o janta iar eu vin a doua zi cu o cheie sa vedem daca se zgarie
fastbiker is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 15:59   #73
fastbiker

Stage 5
 
fastbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,326
Default Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO

Uite jante de audi super,extra corodate rectificate coroziuni,aplicat grund anticoroziv,vopsite interior exterior pentru numai 400 ron,care din voi ati face asa ceva la pretul asta plus 2 din ele strambe cu cate 2 lovituri fiecare refacute pentru inca 100 amandoua.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag775.jpg
Views:	167
Size:	75.5 KB
ID:	1478290   Click image for larger version

Name:	Imag776.jpg
Views:	196
Size:	68.6 KB
ID:	1478291   Click image for larger version

Name:	Imag777.jpg
Views:	157
Size:	73.5 KB
ID:	1478292  

Click image for larger version

Name:	Imag810.jpg
Views:	156
Size:	65.7 KB
ID:	1478293   Click image for larger version

Name:	Imag811.jpg
Views:	144
Size:	66.1 KB
ID:	1478294   Click image for larger version

Name:	Imag831.jpg
Views:	129
Size:	49.4 KB
ID:	1478295  

Click image for larger version

Name:	Imag832.jpg
Views:	121
Size:	50.5 KB
ID:	1478296   Click image for larger version

Name:	Imag833.jpg
Views:	155
Size:	53.6 KB
ID:	1478297   Click image for larger version

Name:	Imag834.jpg
Views:	122
Size:	53.8 KB
ID:	1478298  

Click image for larger version

Name:	Imag835.jpg
Views:	113
Size:	49.3 KB
ID:	1478299   Click image for larger version

Name:	Imag836.jpg
Views:	122
Size:	54.1 KB
ID:	1478300   Click image for larger version

Name:	Imag837.jpg
Views:	129
Size:	54.5 KB
ID:	1478301  

Click image for larger version

Name:	Imag838.jpg
Views:	129
Size:	54.7 KB
ID:	1478302  
fastbiker is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 16:18   #74
fastbiker

Stage 5
 
fastbiker's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,326
Default Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO

Jante modulare incarcat cu sudura buza ca era deteriorata 10cm x20 lei plus marginea uneia ca era frecata de bordura 5cm x 20 lei rectificata marginea,desfacut prezoanele,polishate buzele care erau corodate,vopsit interior/exterior,montat prezoanele,reparat cu ermetic una din garnituri care pierdea aer i-am cerut 350 ron 2 bucati.

Cui nu ii place ce fac eu,merge frumos la altul care zice ca face mai bine,plateste dublu fata de cat ii cer eu si mult noroc.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag816.jpg
Views:	111
Size:	57.9 KB
ID:	1478343   Click image for larger version

Name:	Imag817.jpg
Views:	107
Size:	63.1 KB
ID:	1478344   Click image for larger version

Name:	Imag818.jpg
Views:	101
Size:	63.2 KB
ID:	1478345  

Click image for larger version

Name:	Imag819.jpg
Views:	113
Size:	59.1 KB
ID:	1478346   Click image for larger version

Name:	Imag820.jpg
Views:	99
Size:	54.3 KB
ID:	1478347   Click image for larger version

Name:	Imag821.jpg
Views:	117
Size:	52.8 KB
ID:	1478348  

Click image for larger version

Name:	Imag822.jpg
Views:	104
Size:	54.4 KB
ID:	1478349   Click image for larger version

Name:	Imag823.jpg
Views:	111
Size:	64.7 KB
ID:	1478350   Click image for larger version

Name:	Imag824.jpg
Views:	100
Size:	62.3 KB
ID:	1478351  

Click image for larger version

Name:	Imag825.jpg
Views:	114
Size:	63.2 KB
ID:	1478352   Click image for larger version

Name:	Imag826.jpg
Views:	123
Size:	58.6 KB
ID:	1478353   Click image for larger version

Name:	Imag827.jpg
Views:	99
Size:	57.0 KB
ID:	1478354  

Click image for larger version

Name:	Imag828.jpg
Views:	117
Size:	54.7 KB
ID:	1478355   Click image for larger version

Name:	Imag829.jpg
Views:	109
Size:	60.8 KB
ID:	1478356   Click image for larger version

Name:	Imag830.jpg
Views:	114
Size:	58.7 KB
ID:	1478357  


Last edited by fastbiker; 19-05-10 at 16:24.
fastbiker is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 22:29   #75
DriftingCalibra

Stage 5
 
DriftingCalibra's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 501
Default Re: VOPSESC.REPAR.RECONDITIONEZ PROFESIONAL JANTE AUTO

Quote:
Originally Posted by fastbiker View Post
In primul rand eu nu sunt frate cu tine,frate sa-i spui.......

Diferenta dintre mine si voi este ca voi bagati CHIT de 20 de lei cutia in jante pe cand eu incarc cu SUDURA si rectific buzele jantelor pe strung cu bi-ax montat sau pe masina de rectificat,am masina de indreptat jante pe sablon,oricat ar fi de stramba janta iese exact ca noua de la indreptat
ASA CA VOI NU AVETI CUM SA VA COMPARATI CU MINE NICI IN VISELE VOASTRE FRUMOASE.
Toti care au facut jante la mine au pus anvelope pe ele uni chiar in aceeiasi zi si nu s-a intamplat nimic asa ca nu mai mancati kakao fara lamaie ca vi se apleaca.
Ca dai o vopsea pe jante orice vopsitor poate face asta mai bine decat voi,asa ca nu va mai umflati in pene ca sunteti zmei si se usuca vopseaua inainte sa o dati pe jante.
Nu vedeti ce ipocriti sunteti,daca dau cu o cheie fac pariu cu oricare din voi ca zgarii jantele vopsite de voi oricat intaritor ati baga in lac.
Eu unul ma simt jignit de tine si nu iti voi raspunde cu aceiasi moneda pentru ca 4tuning-ul asta nu este albie de porci iar discutiile civilizate sunt deschise pentru oricine,pastrez jignirile pentru un cadru mai intim.
In primul rand tin sa iti aduc la cunostinta draga cunoscatorule ca exista microfibre de aluminiu in forma lichida ce se aplica prin turnare in sabloane. Exista materiale dure de aluminiu care la temperatura incarca portiunea unde este lipsa. Exista chit de aluminiu,exista chit normal. Eu unul folosesc primele 3 variante nicidecum ultima asa cum este clientul tau reclamant.
In vederea jantelor strambe : adica aia de la Autosoft sau Shama care au scule profesionale si aici ma refer la aparatura computerizata cu laser nu reusesc sa-ti scoata o janta stramba din spita iar tu cu un strung din o mie noua sute toamna reusesti ( felicitari ) insa janta iti reaminteasc ca trebuie sa fie rotunda si nicidecum patrata !
Ti-as sugera pe mine unul cel putin sa nu ma insulti,critici sau ameninti pentru ca exista posibilitatea sa versi cafeaua pe tine. Nu am nimic cu tine ,nu ma intereseaza ce faci doar mi-am spus punctul de vedere la speta omului eu unul asemenea reclamatii nu am insa mentine sinceritatea si da dovada de caracter si profesionalism atunci cand cineva este nemultumit.
Vopseaua folosita de tine este un Emaur fara straturi de lac sau alte minuni.

Imi cer scuze fata de moderatori si de clientii tai si ai mei ca am ajuns sa dam cartile pe fata prin off-topicuri si te rog foarte mult sa nu ma mai intepi sau insulti,prima data te rog.
DriftingCalibra is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -