18-09-07, 23:49
|
#1126
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
|
Re: Discutii despre masini
Quote:
Originally Posted by DONU'
Ce draq sa intelegem mah?
Debitmetru infundat? Debitmetrul dozeza motorului o anumita cantitate de aer pe care o ia din filtrul de aer (filtrul de aer se infunda) dar debitmetrul... nu prea cred. E ca si cum ti s-ar murdari de praf hardul la PC.
|
debitmetrul, dupa cum ii zice si numele, monitorizeaza ceva nu dozeaza nu face nimic, doar comunica ECU volumul de aer ce intra in motor la un moment dat, in functie de asta ECU dozeaza cantitatea de combustibil. deci aerul nu se dozeaza decat de la pedala.
platon incearca cu diluant, am auzit ca curata mai bine ca alcoolul.
__________________
"it's of bad taste not to mod your evo"
|
|
|
19-09-07, 11:36
|
#1127
|
|
Opel Driver
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of: [Opel]
|
Re: Discutii despre masini
cu diluant sa-i dai u k se duce dreaq senzoru HOTFILM!!! l-am curatat ieri cu alcool izopropilic si spray de contacte electrice,imbunatatiri vizibile dupa 2250 RPM ...mai am sa ii curat valva EGR si apoi sa vedem!!!!
|
|
|
20-09-07, 00:34
|
#1128
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
|
Re: Discutii despre masini
mai bine dadeai cu diluant... unde ai vazut tu contacte electrice de i-ai dat cu din ala?
|
|
|
24-09-07, 00:33
|
#1129
|
|
Virtual Tuner
 Stage 5
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,767
Member of: [Virtual Tuning] [DAEWOO] [Design Team]
|
Re: Discutii despre masini
demential tipu cu dacia break......am ramas....SURD...  )
|
|
|
24-09-07, 01:43
|
#1130
|
|
Mitsubishi Driver
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,508
Member of: [Mitsubishi]
|
Re: Discutii despre masini
tre .... in seara asta n-am incercat.. dar data viitoare facem un 0-400 ca sunt chiar curios  .
|
|
|
24-09-07, 02:20
|
#1131
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
|
Re: Discutii despre masini
la start de pe loc n-are sanse stai linistit.
|
|
|
24-09-07, 11:19
|
#1132
|
|
Mitsubishi Driver
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,508
Member of: [Mitsubishi]
|
Re: Discutii despre masini
ma gandeam eu
oricum, am inteles ca are cutie din aia CVT , cand te sui prima data si nu stii ti se pare ca a I-a nu se mai schimba pana la 190
__________________
In the Shadows.
Last edited by Vibe; 24-09-07 at 11:21.
|
|
|
24-09-07, 12:30
|
#1133
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
|
Re: Discutii despre masini
asa este, e foarte interesanta. la hi-speed da la o parte destul de multe masini, pana ajunge acolo dureaza putin.
|
|
|
26-09-07, 08:41
|
#1134
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of: [AUDI]
|
Re: Discutii despre masini
|
|
|
26-09-07, 11:19
|
#1135
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
Supeeeeeeer!
Cred ca e cel mai tare topic!
|
|
|
26-09-07, 12:28
|
#1136
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of: [AUDI]
|
Re: Discutii despre masini
dar sa nu interveniti prea mult, ca daca intervine tot forumul, nu mai scriu ei
|
|
|
05-10-07, 20:33
|
#1137
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of: [Moderators] [Design Team] [Virtual Tuning] [Anonymous Motorsport ] [FOTO] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
Quote:
Originally Posted by dan_kamikaze
Un rx7 si cred ca visul va deveni realitate dar deocamdata vreau sa imi refac capri-ul (desi nu mai seamana este un capri)
|
din ce se vede pare ca ai bagat ceva bani in masina
modificari ai doar la exterior sau si la motor ?
|
|
|
05-10-07, 21:55
|
#1138
|
|
Ford Driver
 Stage 4
Join Date: Oct 2007
Posts: 222
Member of: [FORD]
|
Re: Discutii despre masini
Quote:
Originally Posted by shantzu
din ce se vede pare ca ai bagat ceva bani in masina
modificari ai doar la exterior sau si la motor ?
|
Nu are motor de Bmw (alpina mi s-a spus) de 2.7 si in rest pe la suspensie pe fata ca pe spate e pe foi de arc si oricum era rigida da la frana si interior mai am de lucru ....... la fel si cu omologarile.........
|
|
|
05-10-07, 21:59
|
#1139
|
|
Ford Driver
 Stage 4
Join Date: Oct 2007
Posts: 222
Member of: [FORD]
|
Re: Discutii despre masini
Quote:
Originally Posted by platon911
care a curatat debitmetrul de aer vreodata sa-mi spuna si mie ce solutii a folosit!!sau dak e bun spirtu'!!! tre sa bag partea cu senzoru in alcool izopropilic!!! spirtu' e bun!!! mersi...
|
incerca cu spray de curatat carburatorul da ai grija cu firul de platina din interior sa nu il rupi.... de fapt el trebuie curatat cel putin asa am facut eu la un ford
|
|
|
05-10-07, 23:31
|
#1140
|
|
Opel Driver
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of: [Opel]
|
Re: Discutii despre masini
am luat altu da-l in senzoru masii  )))))))))) 290 RON Pierburg
|
|
|
|
|