Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-05-06, 16:52   #1816
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Da fratzilor, Bogdan_WRC este un "man" pe care l-am intalnit serile trecute pe drumul vietii si ne-am luat la alergat.
La un stop ne-am gasit unul langa altul, ne-am salutat, i-am zis de Comunitate, de NSL, a spus ca nu e prea interesat, omu' a recunoscut ca are automata si ca trage mai greu,... desi dupa Best s-a dus ca racheta ca urcase in ture si dieselul stie toata lumea ca are cuplu mai mare, (apropos... Bogdan, acolo la Best am franat ca era un camion mai in fata mea si la viteza aia... unul langa altul.. cred ca ma bagam pe sub el), iar la rond la Carefour ai fost schema de schema ca eu m-am speriat crezand ca ala cu Tirul te pocneste.
Oricum daca ai fost atent, am impresia ca toti care veneau de pe centura avea tendintza sa intre tare in rondul ala..., norocul nostru ca ne tin planetarele
Eu n-am modificat nimic la masina; este inca stock, motor 1500cc, DOHC 16v, 88CP.
Ma bucur ca ai trecut pe la noi, iti respect parerea despre copiii forumului, oricum nici noi nu suntem asi in mecanica..., poate doar pasionati de viteza,
sper sa vii la o intalnire de-a noastra cand vom fii mai multi si din cei mai mari sa mai stam la o vorba...
Bafta!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline  
Old 18-05-06, 17:08   #1817
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

ok. merci de prezentare. :d
mi-am dat seama ca ai franat la Bets..eram curios daca luam avans pana sa franezi. oricum, masina nu are automata..cu tiptronic. diferenta dintre cele doua fiind mare. automata are 4 rapoarte in cutie, tiptronic are 5, si pe langa asta are si modul de condus manual. adica cu + si - langa. hai ca tre sa fi vazut pe undeva.
la carre4 m-am dus tare..e boala mea sa o tin in zcartz pe curbe... zgomotul ala si senzatia aia cand tii volanul in limita (desi e tractiune fata, deci subvirator) nu se compara cu nimic. de care tir vb..de ala care venea din drepta...pai mai aveam gramada...pana la el..
eu cand am zis ca sunt multi copii nu ma refeream la faptul ca nu stiu mecanica. ca toti am fost acolo. ci ca nu prea au treaba cu masinile reale. atat.
hai cand e intalnirea sa va cunosc. ca vin sa va vad.
drum intins.
bogdan_wrc is offline  
Old 18-05-06, 17:40   #1818
kraven_4_all
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,699
Default Re: Diverse discutii

deci ...maine dak nu ploua ieshim o fuga pe la sala sa vorbiti ce faceti cu bimmer`u...in timp ce yo stau si ma uit la voi??....hai k oricum tre` sa ies din ksa!park ash innebunit!!
kraven_4_all is offline  
Old 18-05-06, 17:56   #1819
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by kraven_4_all
deci ...maine dak nu ploua ieshim o fuga pe la sala sa vorbiti ce faceti cu bimmer`u...in timp ce yo stau si ma uit la voi??....hai k oricum tre` sa ies din ksa!park ash innebunit!!
hai mha kraven un banchet in weekwndul ala stii tu :d
shantzu is offline  
Old 18-05-06, 18:54   #1820
kraven_4_all
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,699
Default Re: Diverse discutii

nush frate vdm!!oricum i`am zis lu` mama...de banchet si de bimmer!!deci ar fi ceva s`o ...conving...sa ma lase la bimmer!!oricum e o zi si cheltui mult mai putin k la banchet!oricum asta ramane de vazut si de discutat!!..sa calculeaza je cati bani trebe!benzina+cheltuieli(tzigari+ceva de baut+cine shtie ce drq se mai gaseshte)...nu de alta dar mi`e k week`end`u ala...dak`o sa plekti voi si`o sa raman je...o sa mor de plictiseala`n polah mea!!...eah...ne gasim noi si vorbim....o prind yo pe mama la o vorba buna ...poate o conving sa ma lase...k in fond e o singura zi...nu 3 k la banchet....si la bani nu mai zic...dekt 2 milioane si ceva banchetu`...mai bine kteva sute de mii!!pm...zici k`m inceput sa povestesc telenovela de aseara...pm....ne vorbim knd ne gasim si gata!!
kraven_4_all is offline  
Old 18-05-06, 19:07   #1821
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default Re: Diverse discutii

bogdane nu te supara frate, iti poti spune parerile in liniste, noi te scultam...
pur si simplu vroiam sa stiu si eu cine esti
nu de alta dar ai avut o prezenta brusca pe comunitate si m-am debusolat
esti in ploiesti?
__________________
____________________________________
Traieste ziua de astazi ca si cum maine nu ar exista
momo is offline  
Old 18-05-06, 21:48   #1822
Manson
Virtual Tuner

Stage 5
 
Manson's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,767
Member of:
[Virtual Tuning]
[DAEWOO]
[Design Team]
Default Re: Diverse discutii

bai
ce banchet?????
poate am si eu banchet la bimmfest nuj...da ma intorc seara dak e....k doar nu stau cu cortu...
Manson is offline  
Old 18-05-06, 22:07   #1823
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default Re: Diverse discutii

moaaama frate asta e d-ala nascut in hotel
momo is offline  
Old 18-05-06, 23:26   #1824
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by momo
bogdane nu te supara frate, iti poti spune parerile in liniste, noi te scultam...
pur si simplu vroiam sa stiu si eu cine esti
nu de alta dar ai avut o prezenta brusca pe comunitate si m-am debusolat
esti in ploiesti?
Da man, e din Ploiesti!
Omu' stie soferie foarte bine si stie si ce inseamna o masina tuning.
Stie despre mecanica destule... asa ca e bun...
Macar asa virtual sa invatam si noi cate ceva...
DONU' is offline  
Old 19-05-06, 08:00   #1825
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

:d
merci merci. hai ca mi se urca la cap.
sunt din Pl. am avut o prezenta brusca, ca am intrat si am postat..dar tre sa recunosti ca in prima zi am salutat. deci nu e chiar asa brusca! dc te-ai debusolat? nu prea intra lume noua pe aici care si posteaza lucruri sincere..?despre soferie se invata in experienta. si cu cursurile de pregatire (daca trebuie si e interesat). despre mecanica tot asa. eu am destula experienta in astea 2. sau cel putin in prima ca in mecanica inca mai invat. dar sa nu ma intrebati de benzinare ca stiu doar datele principale.
stiti cum e, cand se opreste masina si nu mai vrea..deschid capota si caut butonul ala mare cu ON si OFF si il dau inapoi pe ON. :d sau ma uit pe acolo..par interesat..
daca va pot ajuta cu ceva spuneti. (asta ca sa va arat ca nu sunt chiar asa rau.. ).
plus de asta, nu e bine sa ma ascultati cand imi spun parerile. vreau sa avem o discutie, nu un monolog. daca gresesc vreau sa stiu.
oricum, imi pare bine de cunostinta.
bogdan_wrc is offline  
Old 19-05-06, 14:56   #1826
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

mha oameni acolo in centru au inchis ca cica e gripa aviara si o sa fie carantina
daca o sa fie carantina o sa stea multi gabori pe acolo si o sa putem sa facem curse linistiti
shantzu is offline  
Old 19-05-06, 15:03   #1827
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Unde au inkis ma nebunule?
Inseamna ca astia care au facut azi defilare, au facut sa sarbatoreasca intrarea gripei aviare in Ploiesti
Nu cumva au inkis pentru defilare?
DONU' is offline  
Old 19-05-06, 15:04   #1828
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

mha au inchis strada ai care trece pe langa mall si ajunge la hotel prahova nu cred ca au defilat pe acolo
shantzu is offline  
Old 19-05-06, 15:07   #1829
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Bai frate, cred ca au inkis-o ca sa nu se circule p-acolo ca incurcau defilarea.
Am trecut si eu azi pe-acolo, dar lumea (pietonii) circulau pe drum prin zona aia, si oricum la mall am intrat si eu deci... puii mei.
Politia crede ca daca au pus gardurile alea, nu poate sa mai fuga gripa din zona aia?
Foarte tare frateee!
DONU' is offline  
Old 19-05-06, 15:19   #1830
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

Acea zona din centru-mall-mc donals este inchisa pt agrement ....
19-21 mai sunt zilele orasului Ploiesti

In fata la Palatul Culturii e scena..zilele astea va fi concert acolo
La bucov vineri-sambata-duminica concerte, motoare ..... Festivalul Moto-Rock
__________________


Toata lumea e "illest" acum, insa doar pe stickere
"low&slow" dar mai mult slow decat low
Euro Corsa C
tng is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -