Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-05-06, 20:03   #1891
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by eko_squad_2006
m-am potolit si nici nu pot sa stau fara voi m-am calmatt fratilor ATAAAAAAAAAATTTTTTTTTT
Tu, la prima greseala in care pici, te duci... Este ultimul avertisment pe care-l primesti!
Gabi is offline  
Old 24-05-06, 23:27   #1892
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by Skmadtm
Pai io nu vreau sa fiu in centrul atentiei ca tine !Imi place sa fiu mai underground asa
Asta e ca versul de la BUG MAFIA din melodia Pentru '98 din albumul De cartier din acel an.

"Stau in spate ca baiat, nu ma afishez,
Pentru voi cu respect Caddy (SKAMA) ma semnez"

Bine maaaa!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline  
Old 25-05-06, 07:34   #1893
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by Skmadtm
Bogdan si vrei sa te bagi la VTM?

hahaha... ce aveti, frate..NU...nu fac asemenea nebunii, am luat masina pt mine, nu sa o alerg pe acolo. oricum nu as avea sanse. daca tot ma bag la VTM, m-as baga cu ceva "avion." anul trecut sau acum doi ani participa un M3 DTM de vreo 500 cai..cu centru de greutate modificat..adica masina, nu tractorash ca al meu.
si nici la tuning VTM nu ma bag. doar ca speram sa modif amortizoarele in stilul ala..atat.
si nu DON, nu te provoc. stii ca nu fac d-astea. ma mai dau daca mai intalnesc (sper ca nu doar prin oras) oameni+masini intersante pt mine.
- inca un megane trecut la victime.... dar nu stiu cati cai avea. cred ca 80-90..ca daca avea 120 ma asteptam sa mi-o dea. (si asa v-ati dat seama cam la ce putere ma invart.. )
hai mah ca numai d-astea am mai gasit in ultimul timp..
zilele trecute intre sinaia si busteni am mai mancat un Flocus 1.6. dragutzel asa, dar cand intram in ture il cam vedeam incurcat...
top speed am cu masina veche, DON a vazut poza. cu asta inca nu am mers asa tare. astept sa o "Ajut" putin. plus ca grupele nu se fac pe top speed. poate pe demaraj, dar mai exact pe putere, nu?
vad ca iar aveti ceva de impartit....

Last edited by bogdan_wrc; 25-05-06 at 07:36.
bogdan_wrc is offline  
Old 25-05-06, 08:06   #1894
Pitu

Stage 5
 
Pitu's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 3,747
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Smile Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by DONU'
Daca aveai Cielo poate te provocam eu, dar daca ai Nexia... mi-e mila de tine si te las in pace
Glumesc!
Da-te si tu cu Nebunu'
ce sa fac ma ?
nebunu a facut vectra SFI ,ce rost mai are ?
ma gandeam la comisaru , vad ca nu mai zice nimic.
Pitu is offline  
Old 25-05-06, 12:35   #1895
Bmw_E30dak

Stage 5
 
Bmw_E30dak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,156
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by Gabi
Tu, la prima greseala in care pici, te duci... Este ultimul avertisment pe care-l primesti!
ok gaby am inteles
Bmw_E30dak is offline  
Old 25-05-06, 19:39   #1896
kraven_4_all
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,699
Default Re: Diverse discutii

o daaa!!u better!!)....DON`ule....traieshti man??....mai da si u un semn de viatza!!...hai k am un bussines cu tine!!...bha...se anunta cineva mai devreme maine sau ...toti la 20:00?...hai k oricum meciu nu este o piedik pentru noi...adik n`au fost meciurile pana akuma...si nici concertele...!!...
kraven_4_all is offline  
Old 25-05-06, 21:56   #1897
Bmw_E30dak

Stage 5
 
Bmw_E30dak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,156
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by kraven_4_all
o daaa!!u better!!)....DON`ule....traieshti man??....mai da si u un semn de viatza!!...hai k am un bussines cu tine!!...bha...se anunta cineva mai devreme maine sau ...toti la 20:00?...hai k oricum meciu nu este o piedik pentru noi...adik n`au fost meciurile pana akuma...si nici concertele...!!...

u pe la ce ora zici man eu ma duc pe la X_CITe sa ne facem biclele si pe urma venim la sala 6-7 u cat zici?
Bmw_E30dak is offline  
Old 25-05-06, 23:38   #1898
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Ce draq sa faceti la bicle ma, sa le urcati pe rampa?
Faceti schimbul de ulei?
Daca o duci la spalat sa n-o bagi la perii ca se zgarie vopseaua perlata
Sa-i cureti bine jantele si sa-ti dai jos bi-xenonul si folia ca te ia garda
DONU' is offline  
Old 25-05-06, 23:44   #1899
Bmw_E30dak

Stage 5
 
Bmw_E30dak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,156
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by DONU'
Ce draq sa faceti la bicle ma, sa le urcati pe rampa?
Faceti schimbul de ulei?
Daca o duci la spalat sa n-o bagi la perii ca se zgarie vopseaua perlata
Sa-i cureti bine jantele si sa-ti dai jos bi-xenonul si folia ca te ia garda

ma gandeam sa facem plinul
ii dau cu polish
si o sa-i curat bine spinner-ele )

AM GLUMIT MA DUC LA EL K AVEM JOC LA AXUL PEDALIER SI TREBUIE ALTE BILE SI ..ALTE CHESTII DAR SAMBATA E POSIBIL SA MERG CU CINEVA Q MASINA SI SA MA INTORC TOT SAMBATA
DONULE PAKT K NU MAI VII K U ERAI MIEZUL DISTRACTIEI
ORICUM O SA NE AUZIM LA TELEFON
Bmw_E30dak is offline  
Old 25-05-06, 23:56   #1900
Bmw_E30dak

Stage 5
 
Bmw_E30dak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,156
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

liniute pe marasestiiiiiiiiiiiiiii
Bmw_E30dak is offline  
Old 26-05-06, 00:15   #1901
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Inca nu e sigura treaba daca vin sau nu...
Trebuia sa vorbesti tu fuga...

Vezi draq sa faci curat si in interior
Ai torpedoul plin cu semintze!
DONU' is offline  
Old 26-05-06, 08:23   #1902
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

biciclete..frate de cand nu am mai mers cu una... se vede ca am facut burta.. :P
rulmenti..bile.. joc pedalier..ce amintiri... miss the old times, cand era de ajuns muschii de la picior (chiar de la ambele...:P) sa faci miscare klumea. si ce senzatii..la 40 la ora...
cam liniste prin roas zilele astea...dj vibe..pana la umra nu ma-i lamurit..sa inteleg ca loganul ala albastru era al tau? ai trecut aseara pe la rothmans prin fata?
bogdan_wrc is offline  
Old 26-05-06, 10:02   #1903
Vladz

Stage 5
 
Vladz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
Default Re: Diverse discutii

Incepand cu 2007 impozitele pentru autoturismele cu motoare sub 1,6 litri vor fi dublate. Nici masinile cu capacitate cilindrica ridicata nu vor scapa de taxe majorate, pentru acestea platindu-se, in 2007, dari de minimum 8 milioane de lei, potrivit variantei finale de modificare a Codului Fiscal.
Documentul modifica grupele de incadrare a autoturismelor si de calcul a impozitelor in functie de capacitatea cilindrica, stabilind ca taxele vor fi determinate prin inmultirea fiecarei grupe de 200 centimetri cubi cu sume cuprinse intre 7 si 50 lei.

In prezent, impozitele auto sunt calculate prin inmultirea fiecarei grupe de 500 centimetri cubi cu sume cuprinse intre 7 si 8,6 lei. Proiectul propune ca impozitul redus de 7 lei sa fie calculat doar pentru autoturismele cu o capacitate cilindrica de pana la 1.600 centimetri cubi inclusiv, si nu pentru autoturismele de pana la 2.000 centimetri cubi ca in prezent. Marea majoritate a autoturismelor din productia interna au motoare mai mici de 1,6 litri.

Chiar si in aceste conditii, impozitul pentru motorete, scutere si autoturisme cu o capacitate cilindrica de pana la 1.600 centimetri cubi inclusiv se va ridica la cel mult 56 lei (560.000 lei vechi), dublu fata de impozitul maxim de 28 lei achitat in prezent.

Pentru autoturisme cu o capacitate cilindrica intre 1.601 si 2.400 centimetri cubi inclusiv, impozitul va fi cuprins intre 240 si 360 lei (2,4 si 3,6 milioane lei vechi), iar pentru autoturisme cu o capacitate cilindrica intre 2.401 si 3.200 centimetri cubi inclusiv, impozitul va fi cuprins intre 480 si 640 lei (4,8-6,4 milioane lei vechi). Impozitul pentru autoturismele cu o capacitate cilindrica de peste 3.200 de centimetri cubi inclusiv va fi de minim 800 lei (opt milioane lei vechi). In prezent, posesorii autoturismelor de pana la 2.000 centimetri cubi inclusiv platesc impozite de maximum 28 lei (280.000 lei vechi), iar pentru motorizari mai mari achita minimum 34,4 lei (344.000 lei vechi).

Impozitele pentru autobuze, autocare si microbuze vor fi majorate de la 14 la 20 lei, iar impozitele pentru alte vehicule cu tractiune mecanica cu masa totala maxima autorizata de pana la 12 tone inclusiv vor creste de la 15 la 25 lei. Pentru tractoarele inmatriculate, impozitul va creste de la 9,3 la 15 lei. Pentru motociclete, motorete si scutere - exceptandu-le pe cele cu o capacitate cilindrica de pana la 1.600 centimetri cubi inclusiv - impozitul va fi majorat de la 3,5 lei la 35 lei. Impozitele calculate pentru posesorii de luntre sau barci fara motor folosite pentru uz personal vor creste de la 11,9 la 13 lei, iar impozitele pentru barci fara motor folosite in alte scopuri vor fi majorate de la 35,6 la 38 lei.

Pentru barci cu motor va fi achitat un impozit dublu, majorat de la 71,1 la 150 lei, in timp ce pentru salupe se va plati tot de doua ori mai mult ca urmare a cresterii impozitului de la 355 la 752 lei. Proprietarii de iahturi vor plati aproape de trei ori mai mult prin cresterea impozitului de la 1.775 la 5.000 lei, in timp ce pentru scutere de apa impozitul va creste de 12 ori, de la 11,9 la 150 lei. Pentru remorchere si impingatoare, noile impozite vor fi cuprinse intre 376 si 1.505 lei.
Vladz is offline  
Old 26-05-06, 11:17   #1904
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Mda... tare faza asta frate!
Deci eu voi plati 60 RON de la anul.
Mare e gradina ta Doamne, si multi prosti sarira gardul...
Tzara asta merge numai la vale frate, cu viteza mare de tot, iar romanul se bucura si zice : Maaama ce tare sunt, ce viteza am. Dar habar n-are ca se duce in jos din ce in ce mai mult.
Sunt curios unde vor ajunge banii astia? In buzunarele demnitarilor, din nou...
Legile construiesc tara!
Legea e facuta ca sa fie incalcata, asa ca ne calcam in picioare unii pe altii!!!
DONU' is offline  
Old 26-05-06, 11:24   #1905
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by bogdan_wrc
biciclete..frate de cand nu am mai mers cu una... se vede ca am facut burta.. :P
rulmenti..bile.. joc pedalier..ce amintiri... miss the old times, cand era de ajuns muschii de la picior (chiar de la ambele...:P) sa faci miscare klumea. si ce senzatii..la 40 la ora...
cam liniste prin roas zilele astea...dj vibe..pana la umra nu ma-i lamurit..sa inteleg ca loganul ala albastru era al tau? ai trecut aseara pe la rothmans prin fata?
Eu ma mir ce draq cauta astia cu biclele aici...
La intalniri se plimba cu biclele in jurul nostru pana ametesc, despre masini stiu doar care e roata si care e volanul, aaa, si claxonul ca ala e baza la ei, n-au nici o parere, nu stiu sa organizeze nimic, dar vin la intalniri dom'ne ca ei sunt sfincterul Comunitatii... (stiti despre cine vorbesc)

Bogdan, daca era un Logan Albastru si cu sigla No Speed Limit pe spate, era Dj Vybe...
DONU' is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -