Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-05-06, 20:01   #1801
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by DONU'
Shantzule, ai uitat de zgarietura dupa bara pe fatza
asha e . am uitat ma ierti ?
shantzu is offline  
Old 17-05-06, 20:02   #1802
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default Re: Diverse discutii

pey n-are de unde sa stie decand s-a facut omu cu servici... nu mai da pe la intruniri!

keep working baby :wow:
momo is offline  
Old 17-05-06, 20:08   #1803
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default Re: Diverse discutii

apropo... donule mi-am luat niste servetele pentru caroserie, nu stiu cred ca au ceva in compozitie ca si curata si lasa un luciu frumos vopselei...
momo is offline  
Old 17-05-06, 20:24   #1804
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

nu sunt batistute parfumate folosite ??
shantzu is offline  
Old 17-05-06, 20:34   #1805
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse discutii

Pai poate o fii marmota racita si ii curge nasu No offence MOMO
Skma is offline  
Old 17-05-06, 23:16   #1806
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by momo
apropo... donule mi-am luat niste servetele pentru caroserie, nu stiu cred ca au ceva in compozitie ca si curata si lasa un luciu frumos vopselei...
Bai Momo, tu vrei sa-ti dai mucozitatile pe masina mea?
Pe bune ti-ai luat servetele? Sau zici la panarama?
Vreau si eu.
Sunt bune de ceva?
Cat costa?
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline  
Old 18-05-06, 07:20   #1807
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by DONU'
OK man, e parerea ta!
Intr-adevar sunt si multi copii pe acest forum, insa e frumos ce se intampla la noi. Sau poate e frumos doar pentru noi.
Bravo tie pentru recordul Comarnic-Sinaia. Din partea noastra, timp cat mai scurt, iar pentru masina cat mai multi cai ca sofer vad ca are
Vezi cu tuningul cum faci si poate vii odata si la o intalnire de-a noastra sa ne arati si noua (sau poate vrei s-o tii secret);
Oricum, ca sa nu se supere moderatorii cand mai postezi de-aici in colo, discutam la subiectul discutii diverse, sau discutii despre masini, ok? Ca sa nu se supere nimeni.
Bafta si totusi... bine ai venit (virtual asa...)
don, ok continuam aici.
merci de faza cu "sofer are", ti-am zis ma cam tradeaza cutia... pe automat e aprox degeaba cand te dai la ea, dar pe + si - face totii banii, except de delayul cam mare la schimbare...
in seara aia am fost cam 75% pe automat, in D. dar trage bine...dar poate stii cum e la dieseluri...tre doar sa ma prinzi in ture, adica peste 2000 rot/min si atunci se tine bine. oricum..tu cand eram pa la Best ai franat,ceva sau m-ai lasat sa ma duc in fata...ca la inceput stateam bine amandoi... si dupa aia am luat usor usor avans si am vazut ca ai ramas in urma... si n-am fost atent ca imi sunase telefonul.., (apropo..l-ai vazut pe ala cu camionul cand eram pe langa Bricostore, nu? super tare pushtiu... )

probabil o sa vin la o intalnire si de-a voastra sa va cunosc. legat de tuning, nu o tin secret,..oricum o sa vezi masina prin oras mereu..deci nu am dc sa tin secret.
remapare (ps: poti catsiga intre 15 si 50 cai...dar eu prefer una safe in jur de 20-25, ca mai mult va patina mabreajul, ca imi pacaleste cutia.. ), jante, eleron mic de GTI 25 Jahre edition...deocamdata. vor mai veni suspensii sport, si frane dublu ventilate, angel eyes... dupa aia..cat ma vor tine buzunarele ax cu came, ambreaj, alta remapare..asa ca o copie -mai slaba, oricum a lui zGb in Ploiesti. idei sunt, $ sa fie..
ps: bine v-am gasit
tu ai ceva modif la a ta..?

Last edited by bogdan_wrc; 18-05-06 at 07:24.
bogdan_wrc is offline  
Old 18-05-06, 07:37   #1808
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

ps: uite aici un link cu cresterea de putere pt TDI. ca ma intrebai in seara aia cat castig. ps: se castiga mult mai bine decat la o benzinara aspirata.
safe ar fi sa castig 30 cai, dar fiindca am tiptronic ma penalizeaza si ma duc safe decat la 20-25 cai.

Last edited by bogdan_wrc; 18-05-06 at 07:41.
bogdan_wrc is offline  
Old 18-05-06, 10:24   #1809
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

donule, n-am nici o treaba, dar uite aici discutie despre G5 GTI. m-am socat..sincer.
https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning/12761-golf-usi-lamborghini/page-5.html

si in 2 zile am citit pe froum asta atata "necunostiinta de cauza in legatura cu masinile", ca sa fiu politicos, incat imi pun mari semne de intrebare legate de 75% dintre cei prezenti.
nu vreau sa fiu rau..dar cred ca 75% sunt copii care nu au carnet si nici de citit nu prea au timp. no offence.
mai bine ma opresc din postat despre astea si mai citesc altceva..ca sigur tre sa fie si lucruri bune pe aici..
bogdan_wrc is offline  
Old 18-05-06, 14:11   #1810
Bmw_E30dak

Stage 5
 
Bmw_E30dak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,156
Member of:
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

cine vine sambata la parada motoarelor la ora 12 pe bulevard ??? si pe urma la bucov? stie careva dak a bagat apa in bazin??


ataaaaatttt
Bmw_E30dak is offline  
Old 18-05-06, 14:34   #1811
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by bogdan_wrc
si in 2 zile am citit pe froum asta atata "necunostiinta de cauza in legatura cu masinile", ca sa fiu politicos, incat imi pun mari semne de intrebare legate de 75% dintre cei prezenti.
nu vreau sa fiu rau..dar cred ca 75% sunt copii care nu au carnet si nici de citit nu prea au timp. no offence.
mai bine ma opresc din postat despre astea si mai citesc altceva..ca sigur tre sa fie si lucruri bune pe aici..
aici de Ploiesti vorbesti ?
tng is offline  
Old 18-05-06, 15:13   #1812
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

nu. peste tot. aici vad ca macar nu va aruncati la discutii tehnice. desi, sincer aia cu poze cu masini de prin Pl, e cam "grea".
dar vad ca in Pl macar stam mai cuminti in afirmatii.
e bine pt inceput, ca mai avem toti mult de invatat.
bogdan_wrc is offline  
Old 18-05-06, 15:56   #1813
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default Re: Diverse discutii

donule gasesti in bila. au inscriptionat un vicking pe plic si costa in jur de vreo 300k plicul cu patru servetele.
momo is offline  
Old 18-05-06, 16:01   #1814
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default Re: Diverse discutii

Quote:
Originally Posted by bogdan_wrc
donule, n-am nici o treaba, dar uite aici discutie despre G5 GTI. m-am socat..sincer.
https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=12761&page=5

si in 2 zile am citit pe froum asta atata "necunostiinta de cauza in legatura cu masinile", ca sa fiu politicos, incat imi pun mari semne de intrebare legate de 75% dintre cei prezenti.
nu vreau sa fiu rau..dar cred ca 75% sunt copii care nu au carnet si nici de citit nu prea au timp. no offence.
mai bine ma opresc din postat despre astea si mai citesc altceva..ca sigur tre sa fie si lucruri bune pe aici..

ce ai tata cu golful ala? m-am uitat in mare asa prin topic... si... nu stiu imi retin parerile.

frate da' fara suparare de unde esti? si cum de ai aterizat pe la noi? nu ca n-ai fii bine-venit dar asa sa stiu si eu sa nu mor fraier
__________________
____________________________________
Traieste ziua de astazi ca si cum maine nu ar exista
momo is offline  
Old 18-05-06, 16:32   #1815
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii

pai nu am nimic cu Golful. adica nu imi place doar ca are lambo doors la masina cu 4 usi.
am cu comentariile. ai citit?
anyway, am aterizat la invitatia lu Don.
dar merci oricum. eu aveam ceva sfaturi, dar mi le retin.
bogdan_wrc is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -