Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 04-04-08, 19:19   #271
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Top cele mai proaste masini

mai degraba tico sau daca tot o dam in DAEWOO..... haideti fratilor, dati cu parerile despre DAMAS
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 22:12   #272
Bobytzul

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 178
Default Re: Top cele mai proaste masini

Tico este bun ca iesi mai ieftin ca ITB-ul dupa parerea mea ar fi o masina simpatica ,am mers cu Tico si se intinde la drum ,dar la traficul din ziua de astazi si la ce masini sunt pe sosea as prefera oltcitul ,mai bine cu cheile in mina si plin de vaselina dar supravietuitor.
Cit despre matiz nici nu indraznesc sa il compar cu olteanul ca o sa sara comunitatea celor cu matiz ca ii discriminez vezi tinuta pe sosea si in curbe matiz vs oltean .Nu vreau sa supere cei cu Dacia sau alte marci de masini dar am ales ac comp ca mai intii a fost oltcitul la Craiova .
Bobytzul is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 22:21   #273
Bobytzul

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 178
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
vechea dacie nu s-a vandut foarte mult pentru ca avea doar 3 prezoane si peste 750 de kg greutate, ceea ce a facut sa nu fie posibila inmatricularea in multe tari europene.
O sa fac o poza la roata de rezerva a Daciei mele si o sa vezi o janta tip Canada eu cred ca nu ajungeau numai rotile in Canada fara masini .Poate ai si tu dreptate cumparau aia Daciile pentru jante sa le puna pe post de tablouri in casa .Ai dreptate Daciile nu au fost vandabile poate 2-3 masini la export ca prin tara sa apuci un break asteptai cam 4-5 ani nu mai zic pentru un Aro 244 timpul se dubla
Bobytzul is offline   Reply With Quote
Old 05-04-08, 22:08   #274
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Top cele mai proaste masini

Mai am si o alta parere...Masinile fabricate pana in 2000 sunt de 100 de ori mai bine realizate...tin mai mult, sunt mai rezistente si de intretinut e tot acolo....cele dupa 2000 sunt fuserite.. nu sunt construite cum trebuie... degeaba se vb de rugina.. pt k cele noi sunt fabricate din nu stiu materiale, dar in rest.. motorul, piese, ...tot.. ffffff slab calitativ.... Iar ce-a mai proasta masina dupa mine este daewoo ( orice model)
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 07-04-08, 14:05   #275
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Top cele mai proaste masini

cu cat? uite, eu am avut in ianuarie un accident cu un Pathfinder, intrat frontal intr-un peugeot boxer...pathfinderul e lovit tare, iar peugeot-ul e praf, i-a cazut motorul!! de la parbriz in fata nu mai exista peugeot...nu vreau sa imi imaginez cum ar fi aratat un matiz dupa un impact similar cu un pathfinder de 2,4 tone (3 matizuri la un loc)...
ontopic: o masina foarte proasta...Jiangling Landwind...chinezaria aceea cu pretentii de jeep american ce a facut la crashtest la fel de slab ca o bicicleta
Korne is offline   Reply With Quote
Old 07-04-08, 14:42   #276
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Top cele mai proaste masini

May baieti... nu mai fiti asa de rai si nu va mai ofensati atata. Se presupune totusi ca avem toti 7 ani de acasa si o cultura minima. Incercati sa fiti on topic si sa nu mai "ofensati" intr-un fel sau altul ceilaltu useri... exemplu: "masina x e praf rau de tot frate... am vazut eu una facuta praf" sau lucruri de genul asta... dupa cum spune si primul post... EXEMPLIFICATI, adica "masina x e proasta pentru ca la tabla/frane/ are nu stiu ce probleme".
Ati inteles voi.....
__________________
Soferul prudent se uita in ambele sensuri inainte de a trece pe rosu...
Dacia SuperNova,1.4i clima,73cp ...ce holograma?? noi aici lucram pe incredere !!
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 07-04-08, 15:05   #277
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Top cele mai proaste masini

eu zic sa ne cumparam camion de acum....pozitie inalta si sigura, spatiu cat pentru 100 de porci, diesel puternic si fiabil, ce mai...boierie, cand treci peste un matiz crezi ca era o groapa.
__________________
https://i9.photobucket.com/albums/a79/wonderwes/vtec_yo.jpg
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 07-04-08, 15:40   #278
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Top cele mai proaste masini

mda..."cand treci peste un matiz crezi ca era o groapa" si asa o sa se supere posesorul de matiz si continuam la infinit cu jignirile...... whatever !
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 07-04-08, 15:41   #279
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Top cele mai proaste masini

k....atunci cand treci peste un autoturism din clasa mica, e bine ?
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 07-04-08, 15:42   #280
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Top cele mai proaste masini

da... e mai plastic
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 14:36   #281
mmmihai00

Stage 2
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 34
Member of:
[Fiat]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Dragut cum mi'au fost sterse toate posturile pe thread'ul asta ...si nu numai. Defapt ce sa ma astept? Suntem romani in romania. Bv operatorilor si tuturor oamenilor responsabili cu organizarea site'ului. Daca aveti ceva personal cu mine mi'ar fi placut sa aud si eu. Oricum la toti numai bine, ADIOS
mmmihai00 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 14:44   #282
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Top cele mai proaste masini

Au fost sterse pentru ca erau OFF TOPIC, unul dintre lucrurile cele mai penalizate pe forum. Sa continuam la SUBIECT top cele mai proaste masini cu argumente plauzibile si reale, si fara jigniri altfel sunteti caput
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 19:15   #283
sandueugeniu
VW Driver

Stage 4
 
sandueugeniu's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 281
Member of:
[VW]
[Street 4 Cars]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Cred ca Loganul este cea mai proasta masina.Oricaind prefer omasina la mina a doua decit cotetul asta.Sa nu se supere proprietarii de asa ceva dar conduceti si voi o masina adevarata si veti vedea diferenta.Ce argumente aveti sa spuneti ca e buna?Au auzit proprietarii de Logan de ABS ESP pe standard sau de minim 4 airbaguri tot pe standard de aer conditionat volan reglabil pe adincime si inaltime scaune regalabile in inaltime etc?Cei de la Dacia se lauda cu optionale a treia tetiera pe spate si sonorizarea aia de c...t de gijiie ca dracu.Stiti care este pretul Loganului fara taxe si profitul francezului?3500-4000E.Si inca ceva proprietarii de Logan rosu din primele modele vedeti ca o sa se faca roz am vazut destule care au inceput sa se matuiasca si sa devina roz.Si ca sa nu fie suparati proprietarii de Logan le trimit o pza.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Golf.JPG
Views:	110
Size:	920.5 KB
ID:	508664  
sandueugeniu is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 20:52   #284
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Top cele mai proaste masini

ce legatura are golful , nu inteleg
expres is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 21:02   #285
paunionutz

Stage 4
 
paunionutz's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 268
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by expres View Post
ce legatura are golful , nu inteleg
pai mareste poza un pic si o sa vezi ca nu golfu are legatura si "poza" de pe el
, marfa rau
paunionutz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -