Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei! Campionatul de Accelerare al Romaniei!

View Poll Results: Cum a fost ?
Foarte Tare ! 33 21.15%
Asa si Asa ! 72 46.15%
Pilaf ! 51 32.69%
Voters: 156. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 16-04-06, 22:12   #31
MicDaRAu

Stage 5
 
MicDaRAu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 413
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

cand au inceput liberele! a inceput distractia practic! asta cred ca a vazut toata lumea! se alearga pe timp dar soferii si specatatorii habar nu au de timpi scosi, eu ma intreb ce rost isi au timpi in cazul asta?si pun pariu ca sebastian stia kestia asta, pt ca nu pare prea incantat de ideea cu cronometrul! pana lumea vine sa se simta bine!
__________________
They only get one finger while i\'m shifting gears!!!
MicDaRAu is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 22:15   #32
MicDaRAu

Stage 5
 
MicDaRAu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 413
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

iar despre ceea ce sa intamplat cu bmw'urile...parca asa e romanu...fiecare face ce il taie capu,pt ca multi au facut asta astazi!
MicDaRAu is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 22:36   #33
babydoll

Stage 2
 
babydoll's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 61
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by sandumrs
Super tare tipa, a rezistat cu stoicism curentului. Respect.

... tnx
babydoll is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 22:37   #34
cata4

Stage 4
 
cata4's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 290
Member of:
[Dream Squad]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Mie unu mi-a placut azi per total , chiar daca la sf au fost unele incidente neplacute!
Poate ca ar fi totusi nevoie sa fie mai multi jandarmi prezenti pe viitor si castigatorilor de la fiecare grupe sa li se acorde un premiu mai deosebit ca de , se dau 50 de lei la inscriere!!
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli !
cata4 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 22:46   #35
flexus
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
flexus's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 489
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Asa si asa:

In primu rand o gramada de timp pierdut, si nu ma refer numai la 1 minut intre curse, ci cate 10-15 minute intre 2 grupuri de masini. Pana veneau aia de departe, pana se aranjau, pana se miscau toti adormitii... De ce nu s-a putut face o organizare tip circuit, pe o parte se pleaca si pe alta sa vine...nimeni nu se opreste...

La sfarsit nu pot spune ca am inteles mare lucru, doar stiu ca mai puteam sa ma dau macar o data daca nu incepeau aia cu ursuletii sa faca cerculete si sa inceapa toata nebunia. Iar faza cu bataia nu se justifica indiferent ce-au facut aia, pentru asta exista amenzi, sanctiuni...

Sunt de parere ca gloata aia de jandarmi plictisiti (majoritatea) tot ce-au facut a fost sa fie niste infecti, vorbeau urat cu lumea, dar cand a fost sa controleze spectatorii am vazut toti ce inutili sunt. Trebuie o delimitare mai clara intre pista si public.

Alta faza aiurea este si intotdeauna mi s-a parut taxa imensa de participare cu masina. Frate noi venim, platim benzina, uzam piese, cheltuieli peste cheltuieli, pregatiri, facem spectacol si aducem public si de parca nu era destul mai tre sa cotizam atat de mult. Nu zic, ceva acolo, 100 mii sau ceva, dar 500 este mult prea mult!

Cronometrarea lasa de dorit, in primu rand nu exista afisaj pentru rezultate, macar un timp acolo, o viteza maxima ceva. Startul manual al cronometrului... Se poate ceva mai bine nu?

A fost insa destul de cursiv evenimentul si nu pot spune ca nu m-am simtit bine. Lume a fost, masini, curse. La mai bine pe viitor!
__________________
96 Camaro SS M6 Convertible #913 - LE2 Heads+Intake, LE 223/230 .565/.565 112 LSA cam, CompCams 1.6RRs, Trickflow 30 lb/hr Injectors, Pacesetter LTs + Y-pipe, BBK 58mm TB, MSD OTVC Wire kit+Coil, Autolite 104 plugs, Madtuner PCM, UMI LCAs+PHB+SFC+TA+Crossmember, 3.73 Truetrac 10bolt rear.
flexus is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 22:59   #36
flexus
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
flexus's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 489
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Si inca ceva. Sunt de parere ca evenimentul de anu trecut pe aeroport cu libere a fost mult peste ce am avut azi. Nu exista atata complicatie cu inscrierea, nu pierzi jumate din timp invartind masinile din fiecare grupa peste tot pe pista, spectacol total. Eu m-am dat atunci de 11 ori...11!!! Suna incredibil comparativ cu ultimele 2 etape, dar este adevarat. Pai domnilor, dai 500mii, te dai de 11 ori, dupa aia mai dai 1 milion si nu apuci nici macar jumate din 11 in 2 etape. Este destul de clar... Cred ca cu putina vointa se poate gasi un mod de a face un clasament dupa alte criterii si la libere si sa dai un premiu daca asta se doreste. Conteaza mai mult dinamica evenimentului si spectacolul decat grupele.

Si ca veni vorba de grupe, frate... Eu am fost la grupa C. Si pe buna dreptate. Intre timp, o mare parte din masinile de la grupa B ar fi dat mucu la jumate din cei de la grupa D! Ma refer in mod special la R5uri. Pai ce fel de grupa mai e aia? Sa fim seriosi... Din punctul meu de vedere clasificarea asta este inutila oricum
flexus is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 23:00   #37
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by cata4
Mie unu mi-a placut azi per total , chiar daca la sf au fost unele incidente neplacute!
Poate ca ar fi totusi nevoie sa fie mai multi jandarmi prezenti pe viitor si castigatorilor de la fiecare grupe sa li se acorde un premiu mai deosebit ca de , se dau 50 de lei la inscriere!!
Da si aia daca se miscau era bine, cred ca nu-ti inchipui cat costa.
Exista societati de paza si bancile care au bani multi sunt pazite de astfel de agenti.
La noi legea te obliga la un fel de monopol trebuie jandarmi intr-un nr de cat zic ei pe planul de masuri de ordine si pretul e exagerat.
In plus nici prea activi nu sunt.
Sunt de acord 80% cu tine, bani de premi de unde si daca sponsori dadeau si noi am fi dat.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 23:05   #38
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by flexus
Si inca ceva. Sunt de parere ca evenimentul de anu trecut pe aeroport cu libere a fost mult peste ce am avut azi. Nu exista atata complicatie cu inscrierea, nu pierzi jumate din timp invartind masinile din fiecare grupa peste tot pe pista, spectacol total. Eu m-am dat atunci de 11 ori...11!!! Suna incredibil comparativ cu ultimele 2 etape, dar este adevarat. Pai domnilor, dai 500mii, te dai de 11 ori, dupa aia mai dai 1 milion si nu apuci nici macar jumate din 11 in 2 etape. Este destul de clar... Cred ca cu putina vointa se poate gasi un mod de a face un clasament dupa alte criterii si la libere si sa dai un premiu daca asta se doreste. Conteaza mai mult dinamica evenimentului si spectacolul decat grupele.

Si ca veni vorba de grupe, frate... Eu am fost la grupa C. Si pe buna dreptate. Intre timp, o mare parte din masinile de la grupa B ar fi dat mucu la jumate din cei de la grupa D! Ma refer in mod special la R5uri. Pai ce fel de grupa mai e aia? Sa fim seriosi... Din punctul meu de vedere clasificarea asta este inutila oricum
Nu eu am votat asa!!!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 23:12   #39
D O G

Stage 4
 
D O G's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 206
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Thumbs down CURSA - asa si asa -

Am votat asa si asa...

In primul rand criticile ce sunt aduse LR-ului in legatura cu "cronometrarea" mi se par o copilarie din partea celor care au subliniat pana acum acest fapt...

Mai baietasi nascuti "critici da arta", LR-ul a supus democratic votului, modalitatea desfasurarii concursului de accelerare si majoritatea au votat "marea cronometrare", probabil ca multi deja visau vreun concurs de drag-racing cu timpi afisati etc.... Sper ca cei care au votat cronometrarea sa se intoarca la 180 grade si sa aleaga sitemul piramidal unde suspansul e la el acasa.

Dar nu uitati, ca aceasta o competitie de amatori, care probabil a fost organizata de niste "AMATORI".... Si spun asta tocmai din cauza incidentului de la final...
__________________
I'm a dog, a red dog...
Just a little PITBULL...

D O G is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 23:19   #40
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Da este un hobby si nu o activitate principala.
Nu este permis nimic inafara programului si noi am scapat asta de sub control.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 23:33   #41
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

io zic asa si asa .... m-a dezamagit reactia ta, Sebastian, de la sfarsit cu toate ca si ei au gresit !

ce nu mi-a placut ....prea multe masini si ...mi-a lasat un gust amar urmatorul lucru :

cum dracu sa mergi la un concurs si sa pleci asa fara sa stii si tu pe ce loc ai terminat ! mi se pare de prost gust gestul de a nu afisa timpul fiecaruia si exista tendinta tot mai mare de neincredere ! ! !
__________________
AlecsM is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 23:44   #42
MicDaRAu

Stage 5
 
MicDaRAu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 413
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

problema sta in mentalitatea romanului! de a face el ce vrea! si asa va face mereu daca nu sunt sanctionati! si scanctionati acolo unde ii doare!
asta find vlabil si pt specatori! ca aia de la finish mai aveau putin sareau in fatza masini, lume inconstienta!
si de jandarmi ce sa mai spun! au venit si ei sa se uite, au luat si un ban, frumoasa viatza au baietii!
MicDaRAu is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 23:59   #43
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Pai sa zic si eu parerea mea !

Parti rele :

- Daca nu era Micutzu(motiv pt. care ii multumim!) probabil si acum cautam strada potcoavei....ca pana la urma am inteles ca sunt 2 strazi ale potcoavei si bla bla, era bine sa stea un om de la LR sa indice si pt. ci din alte orase pe unde se intra!
- Faza cu intratu spectatorilor ca am fost nevoiti sa stam sa dam explicatii ca am venit 15 oameni in 4 masini si toate 4 sunt participante si nu putem sa mergem inca 3 km pe jos si bla bla, oricum intr-un final s-a rezolvat !
- Faza cu bannerul Ghost Racing Team din partea lui Sebastian o las la aprecierea voastra ! Nu stiam ca nu avem voie sa punem un banner cu Ghost unde stam noi, mai ales ca nu incurca cu nimic...dar am zis, las totul la aprecierea voastra!
- Faza cu CRY-u ...nu intru in amanunte dar i-am zis si lui SEI-u dupa cursa : tinand cont ca vine si face show-uri la fiecare cursa eu zic ca doar pt. asta merita "iertat" ca s-a dus sa faca si acum show dar prea devreme ! Tot respectu pentru CRY-u si BOH-u si pt. cei care stiu sa faca show!
- Lipsa cupelor/diplomelor ....
- Lipsa CLASAMENTULUI!!!
- Taxa de participare pt. cei din provincie
- Lipsa unui comentator care sa intretina atmosefera(Florica!!)
- Cred ca stiti cu totii ca azi era ziua lui Florica si cred ca era frumos sa se anunte la microfon o urare pt. el ca a facut atatea...dar asta nu e treaba mea asa ca puteti sa sariti peste aceasta "parte rea"!
- Haos-ul din parcul auto
- Nesolicitarea actelor masinii la inscriere si neverificarea motorului(am vazut cel putin 2 cazuri de masini care s-au inscris la o grupa inferioara..dar asta tine de fair-play mai mult - rusinica lor !)

Parti bune :

- Cronometrarea
- Masinile prezente la start
- Jandarmeria + firma de paza si-au facut treaba bine fata de altele !
- Mediatizarea.


Am votat pilaf pt. ca sincer m-au scarbit/dezamagit faza cu CRY-u si faza cu bannerul ! Rusinica pt. asta !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 00:00   #44
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

sa zic si eu kteva cuvinte
mi s-a parut tare evenimentul in general,multe masini,masini tari, se vede k lumea a inceput sa vina indiferent de apartenenta la club
incidentul d la sfarsit hmm... noi stateam k prostii la rand sa ne dam la libere,dar dak organizatorul nu permite cerculete pana dupa libere,noi trebuie sa ne supunem pe baza regulamentului.TOTI! ... cine nu....PLATESTE

din punct de vedere legal... sebastian are acoperire pana la aplikrea violentei,unde din kte stiu este vulnerabil in fata legii civile

p.s. violenta nu-si are locul,dar se stie bine k romania e sat fara kini si k romanul e obisnuit sa fie biciuit k sa isi vada de treaba
__________________
www.czr.ro
CZR is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 00:11   #45
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by Al3xius
Pai sa zic si eu parerea mea !

Parti rele :

- Daca nu era Micutzu(motiv pt. care ii multumim!) probabil si acum cautam strada potcoavei....ca pana la urma am inteles ca sunt 2 strazi ale potcoavei si bla bla, era bine sa stea un om de la LR sa indice si pt. ci din alte orase pe unde se intra!
- Faza cu intratu spectatorilor ca am fost nevoiti sa stam sa dam explicatii ca am venit 15 oameni in 4 masini si toate 4 sunt participante si nu putem sa mergem inca 3 km pe jos si bla bla, oricum intr-un final s-a rezolvat !
- Faza cu bannerul Ghost Racing Team din partea lui Sebastian o las la aprecierea voastra ! Nu stiam ca nu avem voie sa punem un banner cu Ghost unde stam noi, mai ales ca nu incurca cu nimic...dar am zis, las totul la aprecierea voastra!
- Faza cu CRY-u ...nu intru in amanunte dar i-am zis si lui SEI-u dupa cursa : tinand cont ca vine si face show-uri la fiecare cursa eu zic ca doar pt. asta merita "iertat" ca s-a dus sa faca si acum show dar prea devreme ! Tot respectu pentru CRY-u si BOH-u si pt. cei care stiu sa faca show!
- Lipsa cupelor/diplomelor ....
- Lipsa CLASAMENTULUI!!!
- Taxa de participare pt. cei din provincie
- Lipsa unui comentator care sa intretina atmosefera(Florica!!)
- Cred ca stiti cu totii ca azi era ziua lui Florica si cred ca era frumos sa se anunte la microfon o urare pt. el ca a facut atatea...dar asta nu e treaba mea asa ca puteti sa sariti peste aceasta "parte rea"!
- Haos-ul din parcul auto
- Nesolicitarea actelor masinii la inscriere si neverificarea motorului(am vazut cel putin 2 cazuri de masini care s-au inscris la o grupa inferioara..dar asta tine de fair-play mai mult - rusinica lor !)

Parti bune :

- Cronometrarea
- Masinile prezente la start
- Jandarmeria + firma de paza si-au facut treaba bine fata de altele !
- Mediatizarea.


Am votat pilaf pt. ca sincer m-au scarbit/dezamagit faza cu CRY-u si faza cu bannerul ! Rusinica pt. asta !


P.S. cand cititi acest post sa luati in calcul faptul ca e scris la 45 de ore de nesomn in care ma bantuit 2 ore prin namoale pe diferite stradute ale potcoavei , apoi 2 ore de certat la poarta ca nu era logic sa ocolim, etc! Multumesc!
Al3xius is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -