Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei! Campionatul de Accelerare al Romaniei!

View Poll Results: Cum a fost ?
Foarte Tare ! 33 21.15%
Asa si Asa ! 72 46.15%
Pilaf ! 51 32.69%
Voters: 156. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 16-04-06, 19:03   #1
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Simplu , 3 variante, de votat, ptr toata lumea , cum a fost cursa? cum vi s-a parut VOUA cursa , 3 variante , SUPER TARE , asa si asa sau pilaf ..
toti care voteaza sunt rugati sa argumenteze ca altfel n-am facut nici o treaba, fitzi sinceri .. altfel nu se repara sa zicem .. " greselile "
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 19:07   #2
MKE

Stage 5
 
MKE's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,418
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Zone]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

am votat asa si asa in mare parte din cauza evenimentului de la final , oricum din privinta curselor a fost destul de bine..
MKE is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 19:10   #3
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Am votat asa si asa ptr ca :


+ au fost masini tari .. subaru lambo corvette capri cox ceky evo9 bertone bla bla bla , c20let`uri ,g5gti`uri,type R, mult mult turbo fss fass. ..

+ multa lume ..

- faptu ca se statea cate un minut / cursa.. cu toate ca... toata cursa dura 20 de secunde maxim
- faptul ca se plateste 500 de mii ca sa te dai de 4 ori MAX cu tot cu libere
- faptul ca te opreau jegosii aia de gabori atat in mom. in care te duceai la cursa, cat si dupa, am filmat, o sa dau blur p gabori dupa care postez filmele
- faza de la sfarsit care a fost ... n-am cuvinte, vb de usa lu` cry
in fine,sincer, o simpla parere, nu se merita, stat atatea ore in picioare si etc,ptr..plus amenzi si taloane suspendate si certuri cu politia si tot asa ..


da mke , cursele au fost ok , doar ca.. pe mine ma loveau rau de tot alea 40 de secunde in care se statea degeaba .. : /
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 19:12   #4
fiderzen

Stage 5
 
fiderzen's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 4,899
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

asa si asa,cursa nu s-a ridicat peste altele organizate tot de legal racing,dar a fost destul de interesanta si asta,si decat nimic..
fiderzen is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 19:15   #5
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S
Am votat asa si asa ptr ca :


+ au fost masini tari .. subaru lambo corvette capri cox ceky evo9 bertone bla bla bla , c20let`uri ,g5gti`uri,type R, mult mult turbo fss fass. ..

+ multa lume ..

- faptu ca se statea cate un minut / cursa.. cu toate ca... toata cursa dura 20 de secunde maxim
- faptul ca se plateste 500 de mii ca sa te dai de 4 ori MAX cu tot cu libere
- faptul ca te opreau jegosii aia de gabori atat in mom. in care te duceai la cursa, cat si dupa, am filmat, o sa dau blur p gabori dupa care postez filmele
- faza de la sfarsit care a fost ... n-am cuvinte, vb de usa lu` cry
in fine,sincer, o simpla parere, nu se merita, stat atatea ore in picioare si etc,ptr..plus amenzi si taloane suspendate si certuri cu politia si tot asa ..


da mke , cursele au fost ok , doar ca.. pe mine ma loveau rau de tot alea 40 de secunde in care se statea degeaba .. : /

santos sa iti explic care a fost faza cu cele 40 de secunde care erau "petrecute" de pomana:
in momentul cand masinile treceau linia de sosire...noi trebuia sa notam timpii obtinuti de masini ... iar in 20 de secunde NU poti nota 2 timpuri + numerele masinilor participante. s-a cerut de nenumarate ori micsorarea timpului de notare dar efectiv nu se putea !
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 19:19   #6
Unchiasu

Stage 3
 
Unchiasu's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 109
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Asa si asa deoarece ce sa intamplat la final nu a fost placut pentru spectaori kt si pentru .... In rest totul a fost O.K.
Unchiasu is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 19:21   #7
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

parti bune:
- multi participanti
- sistem pe timpi
- lipsa timpilor morti (plecare din minut in minut - chiar nu cred ca se putea pleca din 30 sec in 30 sec)

parti rele:
- apasatul pe buton pt declansarea cronometrului
- lipsa tribunelor
- incidentul de la final

so vot final Asa Si Asa, ii dadeam vot mai mare daca ar fi existat un sitem de cronometrare mai...cu: celule start - finish, timp reactie , timp cursa, tabela
200SX is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 19:23   #8
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

totul a fost frumos pana la mica altercatie intre sebi si cry...
corect a gresit CRY ... dar asta nu`ti da nici un drept sa`i dai un pumn in gura si un picior in masina...
faceai scandal..il dadeai afara...nu`l mai primeai la curse....DAR nu ii dai cu pumnul in gura

ai grija sebi...ca s`ar putea sa ramai fara participantzi
__________________
pround member of Street Zone
Honda Civic TypeS - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT - Infiniti FX37S

VAND PEUGEOT 307 CC

VAND SAAB 9-3 1.8t
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 19:26   #9
MicDaRAu

Stage 5
 
MicDaRAu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 413
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One
santos sa iti explic care a fost faza cu cele 40 de secunde care erau "petrecute" de pomana:
in momentul cand masinile treceau linia de sosire...noi trebuia sa notam timpii obtinuti de masini ... iar in 20 de secunde NU poti nota 2 timpuri + numerele masinilor participante. s-a cerut de nenumarate ori micsorarea timpului de notare dar efectiv nu se putea !
si uiti partea de sigurantza! pana se dadea startul la cursa urmatoare masinile trebuia sa iasa de pe pista si sa intre in parcul de la finish! sorry dar mi s-a parut normal!nu se putea face la 30 sec!
__________________
They only get one finger while i\'m shifting gears!!!
MicDaRAu is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 19:36   #10
stefaneL

Stage 3
 
stefaneL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 81
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by blowwind
totul a fost frumos pana la mica altercatie intre sebi si cry...
corect a gresit CRY ... dar asta nu`ti da nici un drept sa`i dai un pumn in gura si un picior in masina...
faceai scandal..il dadeai afara...nu`l mai primeai la curse....DAR nu ii dai cu pumnul in gura

ai grija sebi...ca s`ar putea sa ramai fara participantzi

ai dreptate...ce a facut sebi e de neiertat(parerea mea) dar nu cred ca o sa ramana fara participanti pt ca nu toata lumea le vede pe cele ilegale
stefaneL is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 19:40   #11
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Urat gest din partea baietilor cu ursulete, ceea ce ati facut voi azi a fost un gest de ***, eu v-am dat startul si v-am urmarit pana ati inceput sa faceti panarama, era atat de mult fum si atati de multi oameni in jur incat era sa iasa o mare tragedie si nu e frumos sa stricati munca celor care organizeaza asfel de evenimente doar pt k v-i s-a scupat voua sa va faceti de cap k pe maidan.
Cu toate ca nu sunt deacord cu ceea ce au facut baietii sebastian a comis-o grav ASTAZI, nu se face asa ceva, urat rau de tot gestul tau si cred ca oamenii o sa te injure mult timp de acum in colo si pe bune ca meriti. Nu inteleg de nici un fel gestul tau, baietii au gresit si meritau pedepsiti altfel, adica penalizati sau amendati nu sa incepi sa dai cu pumnii in stanga si dreapta pt k totusi pari un baiat civilizat. Da si tu dovada de acum in colo de baiat civilizat si nu mai face gesturi de puscarias si cere-ti scuze pt k ai comis-o grav si pe bune iti zic.
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 19:46   #12
pilula20

Stage 5
 
pilula20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Thumbs up Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

a fost de vis pana la incidentu ala.... sper sa treaca repede faza de azi si data viitoare sa fie la fel de frumos sau poate mult mai frumos decat azi.....sper sa se mai tina curse ....bafta all
pilula20 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 19:54   #13
micutzu_mrc

Presedinte MR

Stage 5
 
micutzu_mrc's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 840
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

ma ONO asa este au gresit dar sa faci asa ceva este da dreptul aiurea pai oameni ca CRY care au facuta adevarate furouri spargand cauciucuri si motoare sa merite tratamentul asta nu este corect si mai ales din partea lui SEBI ..........cred ca lucrurile se vor schimba un pic pt. ca a lasat un gust amar la multa lume inclusiv mie .
__________________


ESTE GATA.... WWW.MIDNIGHTRACERS.RO
micutzu_mrc is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 19:56   #14
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Asa si asa

+ Masinile (era nitel evident )
+ Cronometrarea
+ Procesul de inscriere (cat mai putin stresant posibil)
+ Faptul ca s-a facut departajarea dupa timp
+ Cursa ca spectacol

- Spatiu mic cu peste 120 de masini inghesuite, concurentii se incurcau unul pe altul si la start si la intoarcere; ar fi trebuit ocupata o portiune mai mare din "potcoava" de la capatul pistei
- Lipsa unor tribune (chiar si rudimentare)
- Securitatea - daca publicul si concurentii erau tinuti sub control, nu se produceau nici incidentele cu spectatorii care ocupau startul, nici incaierarea cu CRY

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 20:07   #15
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

ce s-a intamplat ????? stiu ca si anul trecut Andrei Tentean l-a luat la bataie pe unul din participanti . . .deja se ingroase gluma . . .macar sa stim sa nu mai venim daca riscam sa ne luam pumni in gura . . . .
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -