Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-01-12, 13:17   #346
andrey_

Stage 4
 
andrey_'s Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 213
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Ma bucur ca ai rezolvat usor.
Suspensia va fi reglabila pana la urma nu? Astept un pm cu marca si pretul daca se poate, dupa ce o achizitionezi
__________________
andrey_ is offline  
Old 19-01-12, 13:29   #347
Devu
Honda Driver

Stage 5
 
Devu's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 1,668
Member of:
[Honda]
Default Re: Vw bora Edition

De ce nu optezi pentru TA Technix ?
Devu is offline  
Old 19-01-12, 13:54   #348
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by andrey_ View Post
Ma bucur ca ai rezolvat usor.
Suspensia va fi reglabila pana la urma nu? Astept un pm cu marca si pretul daca se poate, dupa ce o achizitionezi
da...mersi
daca ai stii cat ma bucur eu....nasol moment cand strangi banul pentru una alta si intervin chestii de genul dar bine ca nu ii nimic grav
+ imi reduce moralul...nu pot sa dorm noaptea stiind ca ii ceva neregula cu masina)

da...reglabila,ca sa o pot adjusta...mai ales sa o cobor cat imi permit sa merg cu ea,cu siguranta o las pana in limita in care ma descurc cu ea pe drumuriile astea
ne auzim....aprox 1 luna si se rezolva si asta

Quote:
Originally Posted by Devu View Post
De ce nu optezi pentru TA Technix ?
am auzit multe chestii de Ta technix...inainte multimiti cam toti,mai nou parca nu ar fi aceas calitate + sunt mai dure decat Raceland
pana la urma m-am luat dupa siteuri de afara,ca daca te iei dupa astia de la noi nu prea poti trage concluzii....fiecare isi lauda ce are
era un Ta vs Raceland....la pretul ala foarte ok ambele...ceva minus pentru Ta si mai moi Race...cea ce caut eu..
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 19-01-12, 14:15   #349
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Vw bora Edition

Daca mai gasesti cumpara Raceland e mai usoara in comparatie cu Ta technics..
SAX1987 is offline  
Old 19-01-12, 16:26   #350
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by SAX1987 View Post
Daca mai gasesti cumpara Raceland e mai usoara in comparatie cu Ta technics..
asta si vreau...Raceland sa fie...pret ok,regalbila,si se pare ii cea ce caut
nu foarte rigide,sunt ok din cate am auzit,citit si etc

o sa vorbesc cu Hojda,el se ocupa cu raceland......intai am altele de rezolvat dar curand o sa inchei si capitolul suspensii,iar pana la urma nu are rost sa bag banii acum in ele ca le montez oricum in 2 luni...
soosy is offline  
Old 19-01-12, 18:37   #351
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

opretiunea desurubare....
2 am rezolvat...mai ramane 2...azi m-a sunat omu ca sunt gata,dar nu am avut timp sa le iau
nici maine nu cred din pacate ca o sa ajung tarziu...


nu s-a rupt nimic,totul ii ok...mai putin degetele mele pe care le-am belit dar asta e...ce nu fac eu pentru borisca)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie001D.jga.m.jpg
Views:	59
Size:	174.9 KB
ID:	2299390   Click image for larger version

Name:	Fotografie002Mjdawtdgj.a.jpg
Views:	74
Size:	252.5 KB
ID:	2299391   Click image for larger version

Name:	Fotografie003Wtmjdaj.tg.jpg
Views:	49
Size:	260.3 KB
ID:	2299392  

Click image for larger version

Name:	Fotografie005Gj.agtgm.d.jpg
Views:	82
Size:	426.3 KB
ID:	2299393   Click image for larger version

Name:	Fotografie006Gj.agdjm.jpg
Views:	81
Size:	252.5 KB
ID:	2299394  
soosy is offline  
Old 19-01-12, 18:55   #352
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: Vw bora Edition

Spune-mi ca le strangi inapoi fara dinamometrica
App le polishezi sau cromezi? Surubelele.
P.S. Dami un pm unde le reconditionezi si preturi pls

Last edited by Maniak22; 19-01-12 at 19:06.
Maniak22 is offline  
Old 19-01-12, 20:10   #353
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Maniak22 View Post
Spune-mi ca le strangi inapoi fara dinamometrica
App le polishezi sau cromezi? Surubelele.
P.S. Dami un pm unde le reconditionezi si preturi pls
nu am vazut in viata mea cheie de aia...dinometrica
o sa le strang inapoi cum le-am dat jos...pun peste tot si strang uniform,nu doar intr-o parte...sper sa fie ok
oricum buza nu o dau jos de tot,doar suruburiile ca sa poata polisa si "banda' aia unde sunt suruburiile
suruburiile,maxim polish....dar is ok si asa cum is acum,nu au urme deloc
tot ma batea gandul sa le fac aurii,vopsit electrostatic dar nu prea are rost...


ca si preturi...cele 2 ciobituri ce am avut la janta a fost 100 lei(sudat cu aluminiu,si eventual centrat daca sunt probleme)
iar polishul ii undeva la 20 eu\ roata

daca esti interesat,te pot pune in legatura.....sunt 2-3 persoane care chiar fac super....max 100 eu vine pe un set
soosy is offline  
Old 19-01-12, 21:00   #354
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

mai este de lucru...
sa vad si cu gumele..nu am gasit nimic cu profil bun pe dimensiunea cautata

daca are cineva 215 45 si 205 45...ma intereseaza 2 cu 2
cand o sa termin cu reconditionare,gume etc etc capitolul jante atunci o sa mai vina una alta pe masina dar sa termin astea odata(o sa mai dureze 1-2 sapt..)

apoi cautam suspensia...intre timp luam stopuri poate...lupe pe drum
astept dupa tipsul ala
toate astea o sa fie lux..
mai ales prin martie jantele cu suspensia:X


dar incet pe rand pana atunci,si nu vreau sa ma pierd in detalii...in mare cam astea sunt planuriile
soosy is offline  
Old 19-01-12, 22:44   #355
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: Vw bora Edition

Am eu cheie dinamometrica... se foloseste pentru strangerea cu precizie de cat vrei tu fiecare surubel. In fine chiar cautam pe cineva in zona cine sa umple crapaturile/gaurile mici din buza cu aluminiu si sa fie si de calitate. Daca imi recomanzi pe pm ceva oameni cu nre de tel sau adrese ceva a-si fi tare fericit ca vad ca si preturile sunt bune. Dar pe pm sa nu iti stric topicul.
Ontopic: De ce nu incerci balon mai mic la jante? E pacat sa pui 45 zic eu. Bafta sa ai ca iese incet incet ceva tare

Last edited by Maniak22; 19-01-12 at 22:50.
Maniak22 is offline  
Old 19-01-12, 23:57   #356
puskas

Stage 5
 
puskas's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 581
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

legat de suspensie ... cam greu cu raceland-ul ... firma a dat falimet si cica nuse mai prea gasesc deja .. bafta pe mai departe
puskas is offline  
Old 20-01-12, 06:18   #357
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by puskas View Post
legat de suspensie ... cam greu cu raceland-ul ... firma a dat falimet si cica nuse mai prea gasesc deja .. bafta pe mai departe
Da e mai buna ca Ta-tehnixu si e cam acelasi pret.
Maniak22 is offline  
Old 21-01-12, 00:25   #358
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Maniak22 View Post
Am eu cheie dinamometrica... se foloseste pentru strangerea cu precizie de cat vrei tu fiecare surubel. In fine chiar cautam pe cineva in zona cine sa umple crapaturile/gaurile mici din buza cu aluminiu si sa fie si de calitate. Daca imi recomanzi pe pm ceva oameni cu nre de tel sau adrese ceva a-si fi tare fericit ca vad ca si preturile sunt bune. Dar pe pm sa nu iti stric topicul.
Ontopic: De ce nu incerci balon mai mic la jante? E pacat sa pui 45 zic eu. Bafta sa ai ca iese incet incet ceva tare
da,am citit despre cheie...ii o chestie dar nu cred ca ii nevoie ca nu dau jos buza de tot...sau cel putin aparent
vedem ce o fi
legat de preturi,nu stiu ce sa zic ca pana acum nu am avut lucrari de genul,dar acum am zis sa fie totul boboc si chiar azi am primit jantele(omu a lucrat super mai ales la partea asta de ciobituri la buza....nu se observa absolut deloc...si pretul ii cam 20 eu pe roata)depinde si de gravitate,si de punctele de sudura,si daca ii stramba si etc etc
o sa revin cu detalii exacte...ne auzim pe PM

gumele,incerc sa fie si estetic dar si practic sa zic asa...nu as vrea sa bulesc buzele repede,ca drumuriile care le frecventez mai des nu is chiar asa de stralucite(si am vazut la astra....pe 8j 205 40 putin tras,repede au aparut mici semne pe jante)asa am facut un compromis zic eu ok
215 45 la 9j o sa fie putin tras,si cel mai practic(restu de dimensiuni sunt prea strech)iar la 8j nu stiu sigur dar va fi si acolo ok

Quote:
Originally Posted by puskas View Post
legat de suspensie ... cam greu cu raceland-ul ... firma a dat falimet si cica nuse mai prea gasesc deja .. bafta pe mai departe
am pe cineva aici in Tm care cu asta se ocupa,poate mai gasesc undeva,sau chiar faliment total nu ii,doar alte minuni de ale lor...
aprox 1 luna si sarim si peste asa usor usor

Quote:
Originally Posted by Maniak22 View Post
Da e mai buna ca Ta-tehnixu si e cam acelasi pret.

da...cu siguranta pentru mine va fi mai buna,nici nu se compara,ca am fost cu e46 suspensie Ta...si cam era destul de "saritoare"
iar dupa cum am citit pe forumuriile de afara,cel mai ok o sa fie Raceland
soosy is offline  
Old 21-01-12, 09:24   #359
puskas

Stage 5
 
puskas's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 581
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
da,am citit despre cheie...ii o chestie dar nu cred ca ii nevoie ca nu dau jos buza de tot...sau cel putin aparent
vedem ce o fi
legat de preturi,nu stiu ce sa zic ca pana acum nu am avut lucrari de genul,dar acum am zis sa fie totul boboc si chiar azi am primit jantele(omu a lucrat super mai ales la partea asta de ciobituri la buza....nu se observa absolut deloc...si pretul ii cam 20 eu pe roata)depinde si de gravitate,si de punctele de sudura,si daca ii stramba si etc etc
o sa revin cu detalii exacte...ne auzim pe PM

gumele,incerc sa fie si estetic dar si practic sa zic asa...nu as vrea sa bulesc buzele repede,ca drumuriile care le frecventez mai des nu is chiar asa de stralucite(si am vazut la astra....pe 8j 205 40 putin tras,repede au aparut mici semne pe jante)asa am facut un compromis zic eu ok
215 45 la 9j o sa fie putin tras,si cel mai practic(restu de dimensiuni sunt prea strech)iar la 8j nu stiu sigur dar va fi si acolo ok



am pe cineva aici in Tm care cu asta se ocupa,poate mai gasesc undeva,sau chiar faliment total nu ii,doar alte minuni de ale lor...
aprox 1 luna si sarim si peste asa usor usor




da...cu siguranta pentru mine va fi mai buna,nici nu se compara,ca am fost cu e46 suspensie Ta...si cam era destul de "saritoare"
iar dupa cum am citit pe forumuriile de afara,cel mai ok o sa fie Raceland
am un prieten .. care are raceland si il foloseste in regim rally ... si spune ca ii ft multumit de ea .. si eu is de parere ca ii net superioara fata de TA .... iar sfatul meu ii sa iti cauti niste kw-uri .. second .. ca se gasesc si la bani ok
puskas is offline  
Old 21-01-12, 10:30   #360
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

aha....

oricum de la bun inceput eram pro Race,si contra Ta pentru ca repet,am fost cu e46 si scutura rau,sa nu mai vorbesc pe golf 4(atat ca na categoria asta de masina de fel ii mai rigida)daca gasesc Raceland pe comanda nou atunci aia va fi
daca nu o sa caut intre Kw si Weitech...probabil second cum zici ca nu ma prea incanta sa dau 400 eu pe o suspensie,doar ca trebuie sa cobor masina,pentru atat imi va fi de folos
soosy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -