Go Back   Forum 4Tuning > Search Forums

Showing results 1 to 34 of 34
Search took 0.02 seconds.
Search: Posts Made By: kapaionutz
Forum: Colt Legislativ 28-01-14, 18:16
Replies: 2
Views: 1,668
Posted By kapaionutz
Re: Mi-au retinut talonul pentru anvelope neconforme

Multumesc de raspuns.
Toate cele bune!
Forum: Colt Legislativ 28-01-14, 17:35
Replies: 2
Views: 1,668
Posted By kapaionutz
Mi-au retinut talonul pentru anvelope neconforme

Azi m-a oprit politia pe un drum neacoperit de zapada sau polei si mi s-a retinut talonul pentru ca am circulat fara a avea anvelope de iarna(aveam doar pe rotile din fata).
Politista a scris in...
Forum: Alte discutii Dacia 01-04-13, 17:49
Replies: 3
Views: 953
Posted By kapaionutz
Intoarcere 360 Cu Dacia Logan, fara marsarier

Am un prieten care ieri a facut o intoarcere perfecta de 360 de grade cu dacia logan fara sa foloseasca marsarierul, pe piatra cubica uscata, cu un unghi de inclinare de vre-o 5%

Am incercat si de...
Forum: Colt Legislativ 11-01-11, 23:45
Replies: 4
Views: 1,382
Posted By kapaionutz
Re: Becuri colorate la numar.

Dar daca pun leduri albe?
Le acopar cu chestia aia care acopera si becurile (am un golf 3)
Forum: Colt Legislativ 11-01-11, 23:02
Replies: 4
Views: 1,382
Posted By kapaionutz
Becuri colorate la numar.

Buna ziua, vreau sa stiu si eu, am voie sa pun becuri rosii/albastre in spate ca sa imi ilumineze numarul de inmatriculare al masinii?

Stiu ca in fata nu ai voie.


Toate cele bune!
Forum: Colt Legislativ 11-01-11, 22:56
Replies: 318
Views: 90,780
Posted By kapaionutz
Re: Radierea unui vehicul la cerere

Te duci la politie si spui ca ai pierdut talonul si cartea masini, intrebi deasemenea de contract, daca mai e valabil, el va fi nevoit sa plateasca o amenda (din cate stiu eu) pentru ca nu a...
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 29-11-10, 22:58
Replies: 31
Views: 14,862
Posted By kapaionutz
Re: toba sport dacia 1310 ...sunetu conteaza

mentionez ca masina mea e vw golf 3.
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 28-11-10, 23:32
Replies: 31
Views: 14,862
Posted By kapaionutz
Re: toba sport dacia 1310 ...sunetu conteaza

am si eu o intrebare in legatura cu tobele astea, la mine se aude destul de tare motorul (e din `92) numai ca se aude un sunet de "rabla" eu vreau, daca tot e sa se auda, macar sa fie putin mai...
Forum: Sibiu 25-11-10, 19:45
Replies: 1,350
Sticky: Masina mea...
Views: 158,336
Posted By kapaionutz
Re: Masina mea...

Foarte faina bara, de unde ai cumparat-o?

As vrea si eu sa imi iau una, dar desi am gasit una faina si ieftina nu as prea vrea sa imi cobor mai mult masina pentru ca dau cu ea de jos :sad:

btw,...
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 25-11-10, 19:15
Replies: 0
Views: 993
Posted By kapaionutz
Smile Telescoape portbagaj golf 3 pe polo

Salut baieti!
Am telescoape portbagaj de la un golf 3 din `92.
Ma intrebam daca se potrivesc la vw polo, din `95.

Sa traiti!
Forum: Colt Legislativ 22-11-10, 12:42
Replies: 318
Views: 90,780
Posted By kapaionutz
Re: Radierea unui vehicul la cerere

ok, mersi mult baieti!
Forum: Colt Legislativ 22-11-10, 12:29
Replies: 318
Views: 90,780
Posted By kapaionutz
Re: Radierea unui vehicul la cerere

Salut oameni buni!

Am cumparat o masina inmatriculata in ro, am inmatriculat-o pe numele meu, am toate actele, am platit toate taxele.

Acum m-a sunat fostul propietar spunandu-mi ca sa-i mai...
Forum: Zona tehnica VW 13-10-10, 15:29
Replies: 2
Views: 1,527
Posted By kapaionutz
Probleme motor golf 3, 1.4 din `92

Am de vre-o 4 zile un golf 3 din 1992 motor 1.4, (181.000 km) si cateva probleme la voi, la care sper(chiar ma bazez) ca o sa imi raspundeti

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=SDt19PYGeJ8...
Forum: Consiliere achizitie auto 03-10-10, 20:51
Replies: 3
Views: 983
Posted By kapaionutz
masina la 1000 euro - neinscrisa

Salut baieti, vreau sa va intreb si voi, ce masina v-ati cumpara daca ati avea la dispozitie 1000 euro?

eu ma gandeam la opel astra; opel corsa; wv golf; seat ibitza

am permisul de 1 luna.
Forum: Discutii generale masini 28-09-10, 12:26
Replies: 1
Views: 705
Posted By kapaionutz
Re: Ken Block tradeaza ... si o face magistral

Mie imi plac mai mut drifturile facute cu subaru8)
Forum: Consiliere achizitie auto 12-07-10, 22:36
Replies: 1
Views: 875
Posted By kapaionutz
omologare tuning

Salut baieti!

Stiu si eu pe cineva care vinde masini tunate, as vrea sa imi cumpar un seat ibitza, care are toba sport, geante enzo, geamuri fumuri, xenoane si stopuri cu LED-uri.

Problema este...
Forum: Colt Legislativ 31-05-10, 15:17
Replies: 9
Views: 2,035
Posted By kapaionutz
Re: Inmatriculare Bulgaria. Valabil doar 90 zile?

Deci sa inteleg ca daca mergi in bulgaria si te intorci se resetaza nu? 8)
Forum: Colt Legislativ 31-05-10, 15:12
Replies: 9
Views: 2,035
Posted By kapaionutz
Re: Inmatriculare Bulgaria. Valabil doar 90 zile?

n-am trecut nicodata frontiera cu masina, nu stiu daca evindetiaza masinile straine intrate in tara...
Forum: Colt Legislativ 31-05-10, 14:50
Replies: 9
Views: 2,035
Posted By kapaionutz
Inmatriculare Bulgaria. Valabil doar 90 zile?

Am vazut recent un clip pe youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=F1S1GnB8sYA

Deci sa inteleg ca daca iti inmatriculezi masina in bulgaria, nu poti circula cu ea in tara decat 90 de zile?
Du...
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 25-01-10, 20:54
Replies: 3
Views: 759
Posted By kapaionutz
resetare bord 520

Salut baieti!
Imi spune si mie cineva cum sa resetez bordul la un 520i (e34) din `91?

vreau sa fac ceva de genul:
https://www.youtube.com/watch?v=_a3yGFZ_oqc
Deoarece mi s-a blocat vitezometrul...
Forum: FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. 16-11-09, 19:25
Replies: 1
Views: 1,157
Posted By kapaionutz
Re: Top Gear-ROMANIA

Parerea mea este ca au cam facut tara de kko...

uite ce spune un blogger:


Cei de la top gear au filmat anul acesta si in romania, ei au prezentat tara asa cum este, cu partile bune si partile...
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 12-05-09, 22:42
Replies: 2
Views: 1,513
Posted By kapaionutz
Re: AC la BMW 520i

sau deschid trapa si se face curent ;))
Forum: Discutii generale masini 11-05-09, 15:32
Replies: 3
Views: 1,153
Posted By kapaionutz
Re: Cam cat costa o statie ca asta

a da, nu am vazut ca scrie pe ea modelul :oops:
:))

o sa o vand cu 200 Euro :)
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 11-05-09, 15:13
Replies: 2
Views: 1,513
Posted By kapaionutz
Smile AC la BMW 520i

buna ziua!
am si eu o nelamurire mare in legatura cu un BMW 520 i
Atata timp cat pot sa reglez pe unde sa vina aerul sus/jos/parbriz, si pot regla temperatura optima in masina, masina mea are sau...
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 11-05-09, 15:10
Replies: 2
Views: 1,056
Posted By kapaionutz
Forum: Discutii generale masini 11-05-09, 15:09
Replies: 3
Views: 1,153
Posted By kapaionutz
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 01-05-09, 22:10
Replies: 2
Views: 1,056
Posted By kapaionutz
vitezometru si indicator combustibil bmw 520i `91

Buna ziua

Am o problema cu un Bmw 520i din `91 (24 valve)
Mi s-a blocat indicatorul de benzina la 20 litrii (trece de 20 litrii, dar nu scade mai mult de 20)
ok hai k merge si asa.
Dupa scurt...
Forum: Discutii generale masini 01-05-09, 22:00
Replies: 3
Views: 1,153
Posted By kapaionutz
Smile Cam cat costa o statie ca asta

Este vorba despre o statie MAC, originala din america de 1000 Wats si are o gramada de reglaje.
http://www.cum-sa.com/files.php?file=DSC00600_894139502.jpg

Pana acum, cu aceasta statie, am reusit...
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 17-03-09, 15:29
Replies: 12
Views: 8,912
Posted By kapaionutz
Smile Re: Problema opel astra caravarn 1.7 cdti

nu e nici un secret numai ca masina respectiva nu e a mea.
Nu iti pot da numarul de sasiu, acum am facut rost de una NOUA la 100 euro ;)
Nu sunt sigur daca se potriveste, daca nu se potriveste o sa...
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 16-03-09, 19:17
Replies: 12
Views: 8,912
Posted By kapaionutz
Re: Problema opel astra caravarn 1.7 cdti

sunt sigur ca problema este de la supapa EGR numai ca noua costa 2200 lei, eu nu vreau sa dau atatia bani pe ea, vreau una la mana a 2-a

inca mai caut...
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 16-03-09, 13:25
Replies: 12
Views: 8,912
Posted By kapaionutz
Re: Problema opel astra caravarn 1.7 cdti

problema este ca masina nu porneste cand este incalzita :???:
acum caut pe clubopel, va multumesc mult pentru interesul acordat :D
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 15-03-09, 20:30
Replies: 12
Views: 8,912
Posted By kapaionutz
Smile Re: Problema opel astra caravarn 1.7 cdti

din paca nu am talonul la mine, nu pot sa aflu asta pana maine, maine o sa revin cu seria daca nu gasesc piesa in alta parte

multumesc pentru interesul acordat pana acum :)
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 15-03-09, 13:37
Replies: 12
Views: 8,912
Posted By kapaionutz
Re: Problema opel astra caravarn 1.7 cdti

Uite aici niste poze cu piesa de care am nevioe
daca aveti idee de unde o pot gasi, va rog sa imi spuneti si mie.
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 14-03-09, 19:20
Replies: 12
Views: 8,912
Posted By kapaionutz
Unhappy Problema opel astra caravarn 1.7 cdti

Am niste cu masina, un opel astra caravarn cu motor 1.7, Disel (adica am probleme mari), am fost cu ea la service si acolo mi s-a spus ca problema este de la supapa Egr
Am gasit aceasta supapa si...
Showing results 1 to 34 of 34

 
- Copyright 2026 4Tuning -