Articole si stiri auto
Ghidul soferului
Istorie auto
Stiri auto
Bazar Auto
Masini second
Dezmembrari auto
Bazar auto
Jante si anvelope
Comunitate
Masina mea
Stiri auto
Dezmembrari auto
Bazar auto
Jante
Masina mea
Forum 4Tuning
>
Search Forums
Search Results
User Name
Remember Me?
Password
Register
Today's Posts
Search
Search Forums
Show Threads
Show Posts
Advanced Search
Go to Page...
Showing results 1 to 34 of 34
Search took
0.02
seconds.
Search:
Posts Made By:
kapaionutz
Forum:
Colt Legislativ
28-01-14, 18:16
Replies:
2
Mi-au retinut talonul pentru anvelope neconforme
Views:
1,668
Posted By
kapaionutz
Re: Mi-au retinut talonul pentru anvelope neconforme
Multumesc de raspuns.
Toate cele bune!
Forum:
Colt Legislativ
28-01-14, 17:35
Replies:
2
Mi-au retinut talonul pentru anvelope neconforme
Views:
1,668
Posted By
kapaionutz
Mi-au retinut talonul pentru anvelope neconforme
Azi m-a oprit politia pe un drum neacoperit de zapada sau polei si mi s-a retinut talonul pentru ca am circulat fara a avea anvelope de iarna(aveam doar pe rotile din fata).
Politista a scris in...
Forum:
Alte discutii Dacia
01-04-13, 17:49
Replies:
3
Intoarcere 360 Cu Dacia Logan, fara marsarier
Views:
953
Posted By
kapaionutz
Intoarcere 360 Cu Dacia Logan, fara marsarier
Am un prieten care ieri a facut o intoarcere perfecta de 360 de grade cu dacia logan fara sa foloseasca marsarierul, pe piatra cubica uscata, cu un unghi de inclinare de vre-o 5%
Am incercat si de...
Forum:
Colt Legislativ
11-01-11, 23:45
Replies:
4
Becuri colorate la numar.
Views:
1,382
Posted By
kapaionutz
Re: Becuri colorate la numar.
Dar daca pun leduri albe?
Le acopar cu chestia aia care acopera si becurile (am un golf 3)
Forum:
Colt Legislativ
11-01-11, 23:02
Replies:
4
Becuri colorate la numar.
Views:
1,382
Posted By
kapaionutz
Becuri colorate la numar.
Buna ziua, vreau sa stiu si eu, am voie sa pun becuri rosii/albastre in spate ca sa imi ilumineze numarul de inmatriculare al masinii?
Stiu ca in fata nu ai voie.
Toate cele bune!
Forum:
Colt Legislativ
11-01-11, 22:56
Replies:
318
Sticky:
Radierea unui vehicul la cerere
Views:
90,780
Posted By
kapaionutz
Re: Radierea unui vehicul la cerere
Te duci la politie si spui ca ai pierdut talonul si cartea masini, intrebi deasemenea de contract, daca mai e valabil, el va fi nevoit sa plateasca o amenda (din cate stiu eu) pentru ca nu a...
Forum:
Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto
29-11-10, 22:58
Replies:
31
toba sport dacia 1310 ...sunetu conteaza
Views:
14,862
Posted By
kapaionutz
Re: toba sport dacia 1310 ...sunetu conteaza
mentionez ca masina mea e vw golf 3.
Forum:
Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto
28-11-10, 23:32
Replies:
31
toba sport dacia 1310 ...sunetu conteaza
Views:
14,862
Posted By
kapaionutz
Re: toba sport dacia 1310 ...sunetu conteaza
am si eu o intrebare in legatura cu tobele astea, la mine se aude destul de tare motorul (e din `92) numai ca se aude un sunet de "rabla" eu vreau, daca tot e sa se auda, macar sa fie putin mai...
Forum:
Sibiu
25-11-10, 19:45
Replies:
1,350
Sticky:
Masina mea...
Views:
158,336
Posted By
kapaionutz
Re: Masina mea...
Foarte faina bara, de unde ai cumparat-o?
As vrea si eu sa imi iau una, dar desi am gasit una faina si ieftina nu as prea vrea sa imi cobor mai mult masina pentru ca dau cu ea de jos :sad:
btw,...
Forum:
Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto
25-11-10, 19:15
Replies:
0
Telescoape portbagaj golf 3 pe polo
Views:
993
Posted By
kapaionutz
Telescoape portbagaj golf 3 pe polo
Salut baieti!
Am telescoape portbagaj de la un golf 3 din `92.
Ma intrebam daca se potrivesc la vw polo, din `95.
Sa traiti!
Forum:
Colt Legislativ
22-11-10, 12:42
Replies:
318
Sticky:
Radierea unui vehicul la cerere
Views:
90,780
Posted By
kapaionutz
Re: Radierea unui vehicul la cerere
ok, mersi mult baieti!
Forum:
Colt Legislativ
22-11-10, 12:29
Replies:
318
Sticky:
Radierea unui vehicul la cerere
Views:
90,780
Posted By
kapaionutz
Re: Radierea unui vehicul la cerere
Salut oameni buni!
Am cumparat o masina inmatriculata in ro, am inmatriculat-o pe numele meu, am toate actele, am platit toate taxele.
Acum m-a sunat fostul propietar spunandu-mi ca sa-i mai...
Forum:
Zona tehnica VW
13-10-10, 15:29
Replies:
2
Probleme motor golf 3, 1.4 din `92
Views:
1,527
Posted By
kapaionutz
Probleme motor golf 3, 1.4 din `92
Am de vre-o 4 zile un golf 3 din 1992 motor 1.4, (181.000 km) si cateva probleme la voi, la care sper(chiar ma bazez) ca o sa imi raspundeti
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=SDt19PYGeJ8...
Forum:
Consiliere achizitie auto
03-10-10, 20:51
Replies:
3
masina la 1000 euro - neinscrisa
Views:
983
Posted By
kapaionutz
masina la 1000 euro - neinscrisa
Salut baieti, vreau sa va intreb si voi, ce masina v-ati cumpara daca ati avea la dispozitie 1000 euro?
eu ma gandeam la opel astra; opel corsa; wv golf; seat ibitza
am permisul de 1 luna.
Forum:
Discutii generale masini
28-09-10, 12:26
Replies:
1
Ken Block tradeaza ... si o face magistral
Views:
705
Posted By
kapaionutz
Re: Ken Block tradeaza ... si o face magistral
Mie imi plac mai mut drifturile facute cu subaru8)
Forum:
Consiliere achizitie auto
12-07-10, 22:36
Replies:
1
omologare tuning
Views:
875
Posted By
kapaionutz
omologare tuning
Salut baieti!
Stiu si eu pe cineva care vinde masini tunate, as vrea sa imi cumpar un seat ibitza, care are toba sport, geante enzo, geamuri fumuri, xenoane si stopuri cu LED-uri.
Problema este...
Forum:
Colt Legislativ
31-05-10, 15:17
Replies:
9
Inmatriculare Bulgaria. Valabil doar 90 zile?
Views:
2,035
Posted By
kapaionutz
Re: Inmatriculare Bulgaria. Valabil doar 90 zile?
Deci sa inteleg ca daca mergi in bulgaria si te intorci se resetaza nu? 8)
Forum:
Colt Legislativ
31-05-10, 15:12
Replies:
9
Inmatriculare Bulgaria. Valabil doar 90 zile?
Views:
2,035
Posted By
kapaionutz
Re: Inmatriculare Bulgaria. Valabil doar 90 zile?
n-am trecut nicodata frontiera cu masina, nu stiu daca evindetiaza masinile straine intrate in tara...
Forum:
Colt Legislativ
31-05-10, 14:50
Replies:
9
Inmatriculare Bulgaria. Valabil doar 90 zile?
Views:
2,035
Posted By
kapaionutz
Inmatriculare Bulgaria. Valabil doar 90 zile?
Am vazut recent un clip pe youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=F1S1GnB8sYA
Deci sa inteleg ca daca iti inmatriculezi masina in bulgaria, nu poti circula cu ea in tara decat 90 de zile?
Du...
Forum:
Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto
25-01-10, 20:54
Replies:
3
resetare bord 520
Views:
759
Posted By
kapaionutz
resetare bord 520
Salut baieti!
Imi spune si mie cineva cum sa resetez bordul la un 520i (e34) din `91?
vreau sa fac ceva de genul:
https://www.youtube.com/watch?v=_a3yGFZ_oqc
Deoarece mi s-a blocat vitezometrul...
Forum:
FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.
16-11-09, 19:25
Replies:
1
Top Gear-ROMANIA
Views:
1,157
Posted By
kapaionutz
Re: Top Gear-ROMANIA
Parerea mea este ca au cam facut tara de kko...
uite ce spune un blogger:
Cei de la top gear au filmat anul acesta si in romania, ei au prezentat tara asa cum este, cu partile bune si partile...
Forum:
Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto
12-05-09, 22:42
Replies:
2
AC la BMW 520i
Views:
1,513
Posted By
kapaionutz
Re: AC la BMW 520i
sau deschid trapa si se face curent ;))
Forum:
Discutii generale masini
11-05-09, 15:32
Replies:
3
Cam cat costa o statie ca asta
Views:
1,153
Posted By
kapaionutz
Re: Cam cat costa o statie ca asta
a da, nu am vazut ca scrie pe ea modelul :oops:
:))
o sa o vand cu 200 Euro :)
Forum:
Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto
11-05-09, 15:13
Replies:
2
AC la BMW 520i
Views:
1,513
Posted By
kapaionutz
AC la BMW 520i
buna ziua!
am si eu o nelamurire mare in legatura cu un BMW 520 i
Atata timp cat pot sa reglez pe unde sa vina aerul sus/jos/parbriz, si pot regla temperatura optima in masina, masina mea are sau...
Forum:
Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto
11-05-09, 15:10
Replies:
2
vitezometru si indicator combustibil bmw 520i `91
Views:
1,056
Posted By
kapaionutz
Re: vitezometru si indicator combustibil bmw 520i `91
Ms mult!
Am sa ma duc :)
Forum:
Discutii generale masini
11-05-09, 15:09
Replies:
3
Cam cat costa o statie ca asta
Views:
1,153
Posted By
kapaionutz
Re: Cam cat costa o statie ca asta
nimeni? :(
Forum:
Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto
01-05-09, 22:10
Replies:
2
vitezometru si indicator combustibil bmw 520i `91
Views:
1,056
Posted By
kapaionutz
vitezometru si indicator combustibil bmw 520i `91
Buna ziua
Am o problema cu un Bmw 520i din `91 (24 valve)
Mi s-a blocat indicatorul de benzina la 20 litrii (trece de 20 litrii, dar nu scade mai mult de 20)
ok hai k merge si asa.
Dupa scurt...
Forum:
Discutii generale masini
01-05-09, 22:00
Replies:
3
Cam cat costa o statie ca asta
Views:
1,153
Posted By
kapaionutz
Cam cat costa o statie ca asta
Este vorba despre o statie MAC, originala din america de 1000 Wats si are o gramada de reglaje.
http://www.cum-sa.com/files.php?file=DSC00600_894139502.jpg
Pana acum, cu aceasta statie, am reusit...
Forum:
Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto
17-03-09, 15:29
Replies:
12
Problema opel astra caravarn 1.7 cdti
Views:
8,912
Posted By
kapaionutz
Re: Problema opel astra caravarn 1.7 cdti
nu e nici un secret numai ca masina respectiva nu e a mea.
Nu iti pot da numarul de sasiu, acum am facut rost de una NOUA la 100 euro ;)
Nu sunt sigur daca se potriveste, daca nu se potriveste o sa...
Forum:
Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto
16-03-09, 19:17
Replies:
12
Problema opel astra caravarn 1.7 cdti
Views:
8,912
Posted By
kapaionutz
Re: Problema opel astra caravarn 1.7 cdti
sunt sigur ca problema este de la supapa EGR numai ca noua costa 2200 lei, eu nu vreau sa dau atatia bani pe ea, vreau una la mana a 2-a
inca mai caut...
Forum:
Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto
16-03-09, 13:25
Replies:
12
Problema opel astra caravarn 1.7 cdti
Views:
8,912
Posted By
kapaionutz
Re: Problema opel astra caravarn 1.7 cdti
problema este ca masina nu porneste cand este incalzita :???:
acum caut pe clubopel, va multumesc mult pentru interesul acordat :D
Forum:
Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto
15-03-09, 20:30
Replies:
12
Problema opel astra caravarn 1.7 cdti
Views:
8,912
Posted By
kapaionutz
Re: Problema opel astra caravarn 1.7 cdti
din paca nu am talonul la mine, nu pot sa aflu asta pana maine, maine o sa revin cu seria daca nu gasesc piesa in alta parte
multumesc pentru interesul acordat pana acum :)
Forum:
Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto
15-03-09, 13:37
Replies:
12
Problema opel astra caravarn 1.7 cdti
Views:
8,912
Posted By
kapaionutz
Re: Problema opel astra caravarn 1.7 cdti
Uite aici niste poze cu piesa de care am nevioe
daca aveti idee de unde o pot gasi, va rog sa imi spuneti si mie.
Forum:
Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto
14-03-09, 19:20
Replies:
12
Problema opel astra caravarn 1.7 cdti
Views:
8,912
Posted By
kapaionutz
Problema opel astra caravarn 1.7 cdti
Am niste cu masina, un opel astra caravarn cu motor 1.7, Disel (adica am probleme mari), am fost cu ea la service si acolo mi s-a spus ca problema este de la supapa Egr
Am gasit aceasta supapa si...
Showing results 1 to 34 of 34
Piese auto
-
Contact Us
-
www.4tuning.ro - totul despre masini si tuning
-
Archive
-
Termeni si conditii
-
Top
- Copyright 2026 4Tuning -