Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-14, 18:35   #1
kapaionutz

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 31
Default Mi-au retinut talonul pentru anvelope neconforme

Azi m-a oprit politia pe un drum neacoperit de zapada sau polei si mi s-a retinut talonul pentru ca am circulat fara a avea anvelope de iarna(aveam doar pe rotile din fata).
Politista a scris in procesul verbal ca drumul era acoperit cu gheata si zapada ceea ce NU este adevarat, si i-am cerut sa scrie la mentiuni ca drumul nu a fost acoperit cu gheata sau zapada, dar doamna politista a scris doar ca "Nu am circulat pe drum acoperit cu zapada", iar eu(din cauza nervilor si presiunii) nu am verificat ce a scris.
Pot sa platesc amenda si apoi sa o contest ca sa imi iau banii inaoi?
Ce trebuie sa fac ca sa imi recuperez talonul, dupa ce imi montez anvelopele de iarna(le-am cumparat deja, maine le montez)?
Multumesc anticipat!
kapaionutz is offline   Reply With Quote
Old 28-01-14, 18:38   #2
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Mi-au retinut talonul pentru anvelope neconforme

Quote:
Originally Posted by kapaionutz View Post
Azi m-a oprit politia pe un drum neacoperit de zapada sau polei si mi s-a retinut talonul pentru ca am circulat fara a avea anvelope de iarna(aveam doar pe rotile din fata).
Politista a scris in procesul verbal ca drumul era acoperit cu gheata si zapada ceea ce NU este adevarat, si i-am cerut sa scrie la mentiuni ca drumul nu a fost acoperit cu gheata sau zapada, dar doamna politista a scris doar ca "Nu am circulat pe drum acoperit cu zapada", iar eu(din cauza nervilor si presiunii) nu am verificat ce a scris.
Pot sa platesc amenda si apoi sa o contest ca sa imi iau banii inaoi?
Ce trebuie sa fac ca sa imi recuperez talonul, dupa ce imi montez anvelopele de iarna(le-am cumparat deja, maine le montez)?
Multumesc anticipat!
Si pana te-a oprit politia ai mers doar pe drum uscat? Si dupa ce ai plecat de la politie ..pana acasa ai mers doar pe uscat?
Vezi ca nu cunosti legea !

Conteaza ca te-a oprit pe 2metri de asfalt uscat..cand mai in fata sunt gramezi de zapada de 5metri ?

Te duci,platesti amenda,pui gumele de iarna marimea care e trecuta in talon,si te duci la RAR dupa talon.
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 28-01-14, 19:16   #3
kapaionutz

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 31
Default Re: Mi-au retinut talonul pentru anvelope neconforme

Multumesc de raspuns.
Toate cele bune!
kapaionutz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -