Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 01-04-13, 18:49   #1
kapaionutz

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 31
Default Intoarcere 360 Cu Dacia Logan, fara marsarier

Am un prieten care ieri a facut o intoarcere perfecta de 360 de grade cu dacia logan fara sa foloseasca marsarierul, pe piatra cubica uscata, cu un unghi de inclinare de vre-o 5%

Am incercat si de vre-o 3 ori cu un logan, insa nu am resusit sa ma inctoc decat ~250 de grade.
Conditia pricipala e sa nu se depaseasca 70 km/h(de frica sa nu se rastoarne masina)

Sunt convins ca daca mai incerc de cateva ori o sa imi reuseasca, dar nu vreau sa mai schimb inca o data rulmentii...

Stie cineva vre-un tutorial sau un clip video din care sa reiese tehnica folosita?


p.s. Testele au avut loc intr-o parcare privata.
kapaionutz is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 21:01   #2
ralu_

Stage 4
 
ralu_'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 281
Thumbs up Re: Intoarcere 360 Cu Dacia Logan, fara marsarier

Mai joaca-te si vei reusi.....antrenament mult si dupa aceea o sa ti se para foarte simplu!!!
ralu_ is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 21:42   #3
Sirius
Dacia Driver

Stage 5
 
Sirius's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,953
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Intoarcere 360 Cu Dacia Logan, fara marsarier

dar nu se uzeaza rulmentii!

dupa ce te mai experimentezi, incearca sa mergi cu fata, tragi frana de mana, si cand faci 180 bagi marsarier si continui pana la 360. dar intoarcerea in marsarier sa o faci repede.

tot pe piatra cubica!

iti spun sincer, e greu, dar e nebunie! Yulu meu a mancat pe paine intoarceri deastea!

p.s. testele au avut loc pe strada, drum public, in braila, in port, cum cobori vadul Danubiului, (daca ajungi la marinarul popeye am mers prea departe) vara trecuta, intro sambata, pe la ora ~21.00!
__________________
Dacia 1310 TURBO 1.7

Volvo 480 TURBO 1.7

Last edited by Sirius; 01-04-13 at 21:45.
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 03-04-13, 21:46   #4
bDzz
Dacia Driver

Stage 5
 
bDzz's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 300
Member of:
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Intoarcere 360 Cu Dacia Logan, fara marsarier

daca nu ai profitat de zapada la vremea ei mergea la kfc in parcare linistit
bDzz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -