Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Crazy Drivers

View Poll Results: e bine ca avem un loc lejer de discutii?
desigur 76 69.09%
bineinteles 34 30.91%
Voters: 110. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 15-05-06, 23:11   #1216
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: LOGO SI NUMERE Crazy Drivers !

Vreau si eu...asa ceva mai mare!Gen cum are Stefan pe masina...sau orice alt sticker!Dar nu din ala mic ca am deja vreo 2
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 17-05-06, 12:42   #1217
HellBoy
Crazy Drivers Members

Stage 3
 
HellBoy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 151
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: LOGO SI NUMERE Crazy Drivers !

ash putea sa incerc shi eu sa fac nijte stikere...
HellBoy is offline   Reply With Quote
Old 17-05-06, 14:03   #1218
Nitr0

Stage 5
 
Nitr0's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 373
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: LOGO SI NUMERE Crazy Drivers !

pai hai baga mare
Nitr0 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-06, 14:41   #1219
HellBoy
Crazy Drivers Members

Stage 3
 
HellBoy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 151
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: LOGO SI NUMERE Crazy Drivers !

pai da ai rabdare...pana aflu secretele photoshopului...shi pana imi vin idei
HellBoy is offline   Reply With Quote
Old 18-05-06, 15:20   #1220
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

am o curiozitate, cine merge din bacau la cursa?
aici pe forum, ca vorbim noi si live pe urma...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 18-05-06, 15:35   #1221
KillerB

Stage 4
 
KillerB's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 227
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

Silviu_tun isi exprima ingrijorarea pentru urmatorul articol. Sa-mi spuneti ce credeti voi. Eu cred ca ar trebui sa-i scriem reporterului un raspuns/ comentariu la inf. eronate


http://www.observatordebacau.ro/2006...o-ilegale.html
Cine protejeaza cursele auto ilegale?
Publicat la 10 May, 2006 ora: 10:36 pm

Acum mai bine de doua saptamani, in municipiul Bacau a avut loc un eveniment tragic. Un copil de sapte ani a fost facut zob de un autoturism, sub ochii tatalui sau. Autorul accidentului, un tanar care de-abia obtinuse permisul de conducere, a fost retinut de politisti. Accidentul a avut loc noaptea, in jurul orei 22.30, si s-a datorat unei curse ce se desfasura intre doua autoturisme.

Din datele pe care le detinem, astfel de intreceri au loc foarte des in municipiul Bacau insa nimeni nu stie nimic sau se face ca nu stie. Culmea e ca, intr-un film aparut in SUA despre cursele ilegale, apar imagini cu autoturisme cu numere de inmatriculare din Bacau!

Cativa bacauani, care locuiesc pe strazile Dr. Aroneanu, Energiei sau cei din vecinatatea statuii lui Stefan cel Mare, ne-au sesizat ca, din cand in cand, la intervale aproape egale, in municipiul Bacau au loc curse intre autoturisme. Este lesne de inteles ca astfel de intreceri nu sunt legale si nici acceptate de nimeni. Cu toate acestea, ele au loc.

Pe strada Dr. Aroneanu s-a incetatenit un mod aparte de intreceri, fiecare autoturism foloseste unul din cele doua sensuri de circulatie. Si acest lucru in pofida faptului ca “aleargatorul” de pe partea stanga in directia de mers spre Insula de agrement, o face pe contrasens. Concurentii se bazeaza pe faptul ca ora fiind destul de inaintata, nu mai circula nimeni si nu exista pericolul unei coliziuni.

Dupa cum se vede, concurentii nu se tem ca ar putea fi surprinsi de oamenii de ordine! In ceea ce priveste zona din centrul municipiului, in sensul giratoriu din dreptul statuii lui Stefan cel Mare, aici, conducatorii auto se invartesc in jurul ei pana ametesc si castiga cel care nu abandoneaza!

Cine sunt concurentii?

Cei care se afla la volanul autoturismelor si se intrec in astfel de curse sunt de doua categorii. Unii provin din lumea interlopa, iar altii din lumea buna, cu parinti care ocupa diferite functii sau au anumite atributii pe linie de autoritate locala in municipiu. Ce-i aseamana este varsta, aproape toti sunt tineri dar si inconstienti.

Folosesc masini ce dezvolta multi cai putere si se mandresc cu acest lucru. Din surse care au dorit sa-si pastreze anonimatul, am aflat ca printre cele mai prezente autoturisme la aceste curse ar fi BC 01 LAG si BC 10 LAG. Poate afla cei abilitati cui apartin aceste autovehicule.

Cursele au un program bine stabilit

Aceste curse nu se desfasoara aiurea, sau cand le vine cheful concurentilor, ci dupa un program bine alcatuit, atat pe ore, cat mai ales pe zile. De ce? Pentru ca desfasurarea unei astfel de curse trebuie sa aiba loc in cel mai mare secret posibil.

Se pare ca, la mijloc este vorba despre o anumita intelegere intre anumiti politisti si concurenti, intelegere care este onorata cum trebuie. In ce ar consta ea? In primul rand lipsa unui om al legii in zona intre anumite ore, care coincid cu cele de desfasurare a cursei.

Restul, nu mai conteaza. In noaptea in care a avut loc accidentul de pe strada “Dr. Aroneanu”, in zona nu se afla nici un politist, nici un jandarm, nici un politist al Primariei. Strada respectiva nu intra in vederile nici uneia dintre aceste institutii?

Se paseaza raspunderea

Am discutat cu reprezentantii celor doua Sectii de Politie din municipiu. Ni s-a spus ca ceea ce tine de circulatie nu intra in atributiile lor. Dar ca exista politisti de proximitate care patruleaza in timpul noptii.

Aceeasi informatie ne-a parvenit si din partea Inspectoratului Judetean de Jandarmi si Gruparii Mobile de Jandarmi Bacau. Si totusi, cum se face ca, tocmai in noaptea si la ora cand au loc astfel de curse, nu zaresti picior de jandarm, politist de la vreo sectie sau al Primariei, sau jandarm, prin zona? Care ar putea fi explicatia?

Macar in ceasul al 12-lea

Tragedia petrecuta pe strada Dr. Aroneanu acum cateva zile trebuie sa dea de gandit celor care se tot lauda ca vegheaza la asigurarea unui climat de liniste si ordine publica in municipiu.

Un copil de sapte ani a coborat din masina tatalui sau. Nimeni nu putea prevede ca, la acea ora tarzie din noapte, un inconstient va veni pe contrasens cu bolidul si-l va spulbera pe micutul nevinovat.

N-am auzit pana acum de la organele abilitate ca s-ar fi luat masuri speciale pentru a preintampina astfel de situatii. Asteptam, totusi.

O. MANDRILA


Click pentru video curse de masini in Bacau
__________________


membra Crazy Drivers

Es fließt durch meine Venen
Es schläft in meinen Tränen
Es läuft mir aus den Ohren
Herz und Nieren sind Motoren

Benzin...
KillerB is offline   Reply With Quote
Old 18-05-06, 16:08   #1222
semecristian
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
semecristian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 724
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[LANCIA]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

Shit... am vazut si eu filmul, li se vad numerele de inmatriculare.. in urma acestui articol s-ar putea sa fie luati in vizor colegii nostri... wich is not good... Anyway, imi place muzica, e in ton cu filmul
__________________

`93 Lancia Thema 2.0i 16V TURBO LX 148kw
Objects in the mirror no longer matter.
semecristian is offline   Reply With Quote
Old 18-05-06, 16:18   #1223
semecristian
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
semecristian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 724
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[LANCIA]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

Quote:
Originally Posted by semecristian
Shit... am vazut si eu filmul, li se vad numerele de inmatriculare.. in urma acestui articol s-ar putea sa fie luati in vizor colegii nostri... wich is not good... Anyway, imi place muzica, e in ton cu filmul
Am pus si eu o parere, cam lunga dar merita citita.
http://www.observatordebacau.ro/2006...o-ilegale.html
semecristian is offline   Reply With Quote
Old 18-05-06, 17:08   #1224
HellBoy
Crazy Drivers Members

Stage 3
 
HellBoy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 151
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

ajtia din presa au asha un mod de a imflori lucrurile... (inca un exemplu ar fi articolul cu salariile decanilor de la noi de la faculta)
HellBoy is offline   Reply With Quote
Old 18-05-06, 20:04   #1225
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

ca de obicei.. ziaristi umfla lucrurile...


aici am cva care m-a uimit.... un nebun cu majina.... https://www.youtube.com/watch?v=CKMZK...opic225%2Ehtml
KAmikazee2005 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-06, 21:06   #1226
HellBoy
Crazy Drivers Members

Stage 3
 
HellBoy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 151
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

mai mare bulan decat ala nu am vazut in viata mea era tare grabit omu
HellBoy is offline   Reply With Quote
Old 19-05-06, 12:03   #1227
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: LOGO SI NUMERE Crazy Drivers !

ar trebui sa mai facem un rand cu site-ul...
ca doar sigla, si aia in dispute...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 20-05-06, 03:27   #1228
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

bai frateee...
ori e trucaj ori e cel mai mare bulan pe care il poate avea un sofer....
aleks is offline   Reply With Quote
Old 20-05-06, 03:33   #1229
No_speed_limit

Stage 3
 
Join Date: May 2006
Posts: 91
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

se cunoaste de la o posta ca e trucata faza :P
No_speed_limit is offline   Reply With Quote
Old 20-05-06, 14:17   #1230
Nitr0

Stage 5
 
Nitr0's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 373
Member of:
[Crazy Drivers]
Arrow de ce nu apare nimic pe 4tuning

baieti de ce nu apare nimic de cursa pe 4tuning.ro ??? sau macar un anouncement ceva pe forum !?!?
Nitr0 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -