Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Crazy Drivers

View Poll Results: e bine ca avem un loc lejer de discutii?
desigur 76 69.09%
bineinteles 34 30.91%
Voters: 110. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 06-11-08, 23:27   #2521
Low_Ridah

Stage 5
 
Low_Ridah's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,248
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

Pai...sa vedem ? ca nimeni nu stie cum e cu banii ..cel mai probabil va fi ceva in genul peste 2 saptamani daca poate sa isi faca lumea timp
Low_Ridah is offline   Reply With Quote
Old 07-11-08, 11:34   #2522
Klez

Stage 3
 
Klez's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 119
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

Quote:
Originally Posted by Low_Ridah View Post
Pai nu stim nici noi exact ... ar fi frumos sa ne vedem pe undeva la munte in liniste ..fara motoare ambalate si mult fum ..din ambreiaju lui ovidiu ..daca nu e frumos si la BC ..la Karturi etc acu sa vedem si lumea ce si cum
Esti sigur ca la munte nu o sa fie zgomot de motoare turate si miros de ambreiaj amestecat cu miros de apa statuta?
Klez is offline   Reply With Quote
Old 07-11-08, 11:42   #2523
Klez

Stage 3
 
Klez's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 119
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

Eu peste 2 sapt voi fi pe rarau la cabana. Poate sunt doritori... numa sa anuntati din timp.


PS: Tuicomicina este accesoriu INDISPENSABIL !!!
PPS: Cazare pe un WE de persoana: 50-60 lei ( 2 nopti), daca mergeti cu masinile voastre, aspiratoare de borduri, le lasati la gara din c-lung, apoi pedalati perpedes vreo 17 km pana pe varf pe traseul "Izvorul alb". Daca veniti cu o masina cat de cat mai inalta(gen logan, etc) puteti sa urcati pana sus pe traseul: C-Lung -> Pojorata, apoi stanga spre statia meteo rarau. Sunt indicatoare.

PPPS: Daca e zapada pe deal, uitati masinile in c-lung si luatio la picior

PPPPS: Pe deal e numai cazare, caldura, apa, WC si dus. Bautura, mancare, haine, prezervative si iarasi bautura luati de acasa.

Oricum, mai vb pe tema asta.
Klez is offline   Reply With Quote
Old 07-11-08, 12:04   #2524
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

klez, ce spui tu suna al naibii de tentant....
bakal is offline   Reply With Quote
Old 07-11-08, 14:06   #2525
Low_Ridah

Stage 5
 
Low_Ridah's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,248
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

DAAAAAAAAAAAAAA...numai sa ne organizam ..ce ziceti omilor suna bine ..numai sa vina si baietii din BC ..din BT etc pana acum mi se pare cea mia buna varianta ...
Cand problema e pusa pe masa si totul dea gata ..logic ca e buna )
__________________
This here is Opel country ... On a quiet day you can almoast here de VW rusting and falling apart ...
Low_Ridah is offline   Reply With Quote
Old 07-11-08, 16:57   #2526
Klez

Stage 3
 
Klez's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 119
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

In limita decentei, pt un w.e. ar ajunge de persoana cam un bulion(cazare,bautura,mancare,tigari si iarasi bautura). Ceea ce nu m-i se pare mult. Exceptie fac cei de prin bt,is,bc care au de batut mai mult asfalt, dar grupati cate 5-6 in cate o masina, iese rezonabil si la ei(ochii). daca va ganditi, dati un raspuns pe sapt viitoare ca sa ii comunic cabanierului sa stie sa puna deo-parte cateva camere.

PS: Ii cabana pastorala (search google: "cabana pastorala rarau"), cate 4-5-6 paturi pe camera, fum de tzigara, alcoale, rock-aiala, etc. Nu va asteptati la lux. pt cat de cat mai mult "lux" este Hotel Rarau, la 300 de metri de cabana. Regim hotelier, preturi hoteliere, mancare la preturi hoteliere, dar conditii asemanatoare(numai ca-s 2 paturi pe camera).
Klez is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 16:17   #2527
Klez

Stage 3
 
Klez's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 119
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

Din pacate/fericire eu nu voi mai putea fi prezent in perioada respectiva pe Rarau (doar daca nu ninge). Ma duc la un Rally Raid de 3 zile in muntii Calimani cu trupa de off-road-eri. Daca va hotarati totusi sa mergeti va pun in legatura cu cabanierul sa vedeti cum si ce. Ca ghid, puteti sa il puneti pe Adi Mantus sau Kamikaze. Foarte indicat e sa faceti rezervarea cu cel putin 5-6 zile inainte. E perioada de iarna in care toata lumea merge la munte, la zapada, la beute, etc, drept urmare e posibil sa fie ocupat sus.
In speranta ca nu am incurcat/suparat pe nimeni, va urez un ras-viitor w.e. superb.

P.S: Pe 21 dimineata vom urca toata trupa pana pe Rarau pentru un paharel de curaj. Daca totusi mergeti si voi in aceeasi perioada si lasati masinile la baza, va putem duce noi pana sus.
Klez is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 19:13   #2528
ocaruntu

Stage 5
 
ocaruntu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,069
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

mi'am gasit masina lovita in parcare ... blestemat fie ala (scuterist)!
ocaruntu is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 22:14   #2529
maxx4you

Stage 5
 
maxx4you's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 524
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

se pare ca majoritatea din C.D. avem probleme din ce in ce mai mult...eu propun sa mergem si putin la biserica (pentru noi) si sa ne sfintim masinile....pentru ca ele au grija de noi cand sunt cu "ele"...voi ce spuneti??
maxx4you is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 22:49   #2530
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

Quote:
Originally Posted by Klez View Post
P.S: Pe 21 dimineata vom urca toata trupa pana pe Rarau pentru un paharel de curaj. Daca totusi mergeti si voi in aceeasi perioada si lasati masinile la baza, va putem duce noi pana sus.
eu am urcat tot raraul pe motor (carenat - honda cbr), rau drum, chiar ca numai pt off-road....
aleks is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 23:20   #2531
Klez

Stage 3
 
Klez's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 119
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

Depinde pe unde l-ai urcat. Prin Pojorata e proaspat pietruit si tasat vara asta. Au montat langa statia meteo nush ce antene de GSM vara asta. Auzeam ca urcau cu dacia papauc incarcata cu saci de ciment si fier beton. Deci e ok.

Daca ai urcat pe Izvorul alb, adica de la gara din humor in sus... aici iti dau dreptate. Dar cand am fost ulrima oara, acu 2 sapt era inca accesebil si cu un logan. Oricum, daca ar fi sa mergeti cu masinile pana sus, luati-o pe Pojorata. Daca ii zapada, lasati masinile la gara in humor si pe jos.

App, tu ai urcat cand a fost adunatura de motoare din Septembrie(parca) ?
Am auzit ca a iesit show fain
Klez is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 23:42   #2532
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

c gara humor wa klez... esti bat ) campulung nenea =)) sau vrei chiar sa ne pui la miscare din humor pana in campulung )
KAmikazee2005 is offline   Reply With Quote
Old 10-11-08, 09:21   #2533
Klez

Stage 3
 
Klez's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 119
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

Quote:
Originally Posted by KAmikazee2005 View Post
c gara humor wa klez... esti bat ) campulung nenea =)) sau vrei chiar sa ne pui la miscare din humor pana in campulung )


Campu-lung, campu-scurt, humor, etc.
Mai faceti si voi nitzel mishcare. In cazul tau kami, lasa masina acasa si da-i cu praf de mers pana pe Rarau
Klez is offline   Reply With Quote
Old 10-11-08, 10:07   #2534
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

nu eu eram klez cu motorul, pe mine m-a facut flenduri acum ceva ani un nene cu un ims cand eram pe motor si de atunci ma tot chinui sa-mi adun curajul sa-mi iau din nou...
cred ca iarna asta trec si la 2 roti din nou, dar tot carenata...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 10-11-08, 13:47   #2535
Mantus_a
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Mantus_a's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 312
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: cafeneaua membrilor crazy drivers

oameni buni... daca e de gratarel pe rarau ma bag si eu... bucatar
sau betiv profesionist
Mantus_a is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -