Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Suceava

View Poll Results: Care Bora vi se pare mai interesanta ????
Bora Suceava 70 57.85%
Bora Kombi Pt.Neamt 51 42.15%
Voters: 121. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-06-08, 17:47   #61
golf II

Stage 5
 
golf II's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,568
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Bora vs Bora

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Pai daca nu intelegi de ce te mai bagi? Stim noi ce stim si ei stiu foarte bine ca nu au procedat corect!!! Nu am cerut noi asa ceva ...ei au propus ...Cum a spus si khristy mai sus ...citeste postul lui!
eu zik sa va mai opriti o data din tampeniile care le debitati... ce vrei mai mult ??? v-au explicat atatia oameni in 3 ore care este diferenta dintre masini ... ce explicatii mai asteptati ??? nu vedeti k doar voi va-ti votat masina ???? ce atata balamuc nu inteleg...
mai ai ink o decizie pe langa cea a juriului care iti arata adevarul... nu stiu ce tot cauti atata cearta... dak vrei premii du-te la Fritz sa iti dea ... si gata... mai lasa-ne in pace...
Intre timp mai invatati si limba romana MOLDOVENILOR
__________________
High End Car Tuning by Special Car Center
web: www.special-car-center.ro
e-mail: office@special-car-center.ro

Car Audio by ACR
web: www.acr-romania.ro
e-mail: acr@acr-romania.ro

YM olariuandrei

yahoo mail: olariuandrei@yahoo.com
tel 0747-809647
golf II is offline  
Old 12-06-08, 17:52   #62
Khristy
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Khristy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 911
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[FORD]
Thumbs down Re: Bora vs Bora

de ce nu erai asa de nervos si duminica la "decernarea premiilor" ????

SPOR LA TUNING !!! BUCOVINENILOR
Khristy is offline  
Old 12-06-08, 17:56   #63
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Bora vs Bora

hai sa incetam nabii cu certurile astea ...k deja nu se mai discuta despre masini ...ci despre regiuni ...sau mai stiu yo ce....
Bv baietilor din suceava pt acea Bora .... spor la tunarit in contiunare .... iar pt cei din Neamt ...hai sa ne vedem de treburile si masinile noastre .... ca e mai bine asa
stefan_88 is offline  
Old 12-06-08, 17:58   #64
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: Bora vs Bora

Quote:
Originally Posted by Al3xxx View Post
fiecare isi voteaza masina de la el din oras ... mi se pare un lucru normal ...
dar totusi bora de la piatra e altceva, alta vopsea . alte spoilere , multe mai multe chestii de cat la cea din suceava care are niste spoliere si jante ...
ambele masini sunt frumoase dar daca le pui una langa alta sau merg amandoua pe strada .mai multe privire intoarce aia de la piatra

ps: si inca ceva ce treaba are ca e de italia ? a fost facuta in piatra... asta ca un raspuns pt neculai ala care vb doar sa se auda...
daca observi, majoritatea masinilor aduse din Italia au " TUNNING " care e de prost gust ( crom si fibra ) . In al 2lea rand, Bora Variant ( asta mi se pare denumirea data si de VW - VARIANT ) e plina de accesorii de tuning, sa zicem compania X iti ofera 3 seturi de stopuri ... TU nu le pui pe toate 3 ca sunt de Tuning, le pui pe alea care se potrivesc mai bine, care ofera un aspect placut sau le poti pune pe alea care te trag in jos MULT .
Asa s-a intamplat si cu Bora VARIANT de Piatra Neamt, are Dungi de Mustang, vopseaua aia ciudata care ar fi mers amestecata doar in albul ala, fara dungi ar fi aratat mult mai bine . A
Acum vad ca e trendy sa iti pui proiectoare de A5 si tuningul de la voi de acolo se bazeaza pe MULT si prost, nu simplu si clean .
Ti-am spus, poti sa alegi anumite obiecte de tuning si sa iti faci o masina frumoasa, decat sa iei TOT ce se gaseste pe piata pt Bora VARIANT in materie de tuning si sa le arunci pe masina .

Interiorul din pozele care sunt postate arata a lucru IEFTIN.
De apreciat farurile si bad-boy-ul, dar decat sa fi investit ATATIA BANI ( ca nu sunt putini deloc ) in ceva de prost gust ( sa nu zic Kitch ) mai bine, un Tuning mai ieftin cum are BORA Sedan .

Cel putin la noi in Bucuresti au inceput sa apara foarte multe masini facute BINE, nu inzorzonate ca niste brazi de Craciun .

Nu am nicio tangenta cu nimeni, nu va cunosc, dar sa spui ca AIA E MAI FRUMOASA CA ARE MAI MULTE ELEMENTE DE TUNING ... E PENAL FRATE !!
Bmwaldo is offline  
Old 12-06-08, 17:58   #65
golf II

Stage 5
 
golf II's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,568
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Bora vs Bora

ciocu mic si joc de glezne... nici tu cu Valor in bord nu esti departe... sa fim seriosi...
golf II is offline  
Old 12-06-08, 18:00   #66
VlaDoY

Stage 2
 
VlaDoY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 42
Default Re: Bora vs Bora

Am votat Bora Piatra Neamt, nu ca m-ar fi impresionat cu ceva, la fel ca si Bora Suceava, dar sunt din acel oras si tin cu ai mei! Chiar nu imi dau seama de ce unii sunteti atat de rautaciosi , ati ajuns sa va certati ca la usa cortului. Dar asta este problema voastra, in loc sa va tiganiti aici si sa va insultati subtil sau chiar pe fata mai degraba ati aprecia munca, banii si pasiunea celor doi!


P.S. Golf II din cate imi aduc aminte Piatra Neamt, Suceava sunt tot in MOLDOVA si prin ce ai spus acolo, ai reusit sa te insulti singur!!
VlaDoY is offline  
Old 12-06-08, 18:03   #67
golf II

Stage 5
 
golf II's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,568
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Bora vs Bora

Quote:
Originally Posted by Bmwaldo View Post
daca observi, majoritatea masinilor aduse din Italia au " TUNNING " care e de prost gust ( crom si fibra ) . In al 2lea rand, Bora Variant ( asta mi se pare denumirea data si de VW - VARIANT ) e plina de accesorii de tuning, sa zicem compania X iti ofera 3 seturi de stopuri ... TU nu le pui pe toate 3 ca sunt de Tuning, le pui pe alea care se potrivesc mai bine, care ofera un aspect placut sau le poti pune pe alea care te trag in jos MULT .
Asa s-a intamplat si cu Bora VARIANT de Piatra Neamt, are Dungi de Mustang, vopseaua aia ciudata care ar fi mers amestecata doar in albul ala, fara dungi ar fi aratat mult mai bine . A
Acum vad ca e trendy sa iti pui proiectoare de A5 si tuningul de la voi de acolo se bazeaza pe MULT si prost, nu simplu si clean .
Ti-am spus, poti sa alegi anumite obiecte de tuning si sa iti faci o masina frumoasa, decat sa iei TOT ce se gaseste pe piata pt Bora VARIANT in materie de tuning si sa le arunci pe masina .

Interiorul din pozele care sunt postate arata a lucru IEFTIN.
De apreciat farurile si bad-boy-ul, dar decat sa fi investit ATATIA BANI ( ca nu sunt putini deloc ) in ceva de prost gust ( sa nu zic Kitch ) mai bine, un Tuning mai ieftin cum are BORA Sedan .

Cel putin la noi in Bucuresti au inceput sa apara foarte multe masini facute BINE, nu inzorzonate ca niste brazi de Craciun .

Nu am nicio tangenta cu nimeni, nu va cunosc, dar sa spui ca AIA E MAI FRUMOASA CA ARE MAI MULTE ELEMENTE DE TUNING ... E PENAL FRATE !!
ne chinuim degeaba sa explicam omului ce inseamna o masina modificata... el intelge doar extrema(vopsea,culori,muzica de 9000 euro, etc etc...) nu intelege fenomenul ... pt unii masinile modificate insemna un mare inventar... omul nu intelege de ce am zis eu k putea sa fie o masina sa nu aiba nimik tuning care se refera el( spoilere ,culori , vopsele) si sa castige concursul de design exterior...

CRED k s-a zis tot ce era de spus... si nu am zis-o eu au zis-o membrii din alte regiuni si din alte localitati decat SV si P.Nt.

Howgh!
golf II is offline  
Old 12-06-08, 18:06   #68
bt02ffa

Stage 3
 
bt02ffa's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 106
Default Re: Bora vs Bora

bora suceava clar simpla si cu bun gust
bt02ffa is offline  
Old 12-06-08, 18:06   #69
golf II

Stage 5
 
golf II's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,568
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Bora vs Bora

Quote:
Originally Posted by VlaDoY View Post
Am votat Bora Piatra Neamt, nu ca m-ar fi impresionat cu ceva, la fel ca si Bora Suceava, dar sunt din acel oras si tin cu ai mei! Chiar nu imi dau seama de ce unii sunteti atat de rautaciosi , ati ajuns sa va certati ca la usa cortului. Dar asta este problema voastra, in loc sa va tiganiti aici si sa va insultati subtil sau chiar pe fata mai degraba ati aprecia munca, banii si pasiunea celor doi!


P.S. Golf II din cate imi aduc aminte Piatra Neamt, Suceava sunt tot in MOLDOVA si prin ce ai spus acolo, ai reusit sa te insulti singur!!
era vb de altceva... ) )))))))))))))))))0

baietii stie ... ) ne mai distram si noi putin...
golf II is offline  
Old 12-06-08, 19:28   #70
Jok3r K10

Stage 5
 
Jok3r K10's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 937
Member of:
[VW]
[Kamikaze Racing Team]
Thumbs down Re: Bora vs Bora

Fratilor se uita la noi o tara intreaga si rade!!!!Incercati sa o incheati cu cearta asta!!!

Sucevenilor daca nu va stiati vinovati nu sareati asa cu gura!!!

Oricum imi place de voi ....organizati concursuri ca sa va dati premi...ca nahh aveti masini tunate!!!Nu incercati sa mai explicati cuvintele acelui juriu ca se stie prea bine ce a vrut sa spuna!!! La fazele astea chiar ati fost penibili!!
__________________
AUDIOCLASS

Last edited by Gabi; 12-06-08 at 19:31.
Jok3r K10 is offline  
Old 12-06-08, 19:30   #71
maf

Stage 5
 
maf's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 860
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Bora vs Bora

aici crek discutia asta deja e vb d orgolii , unu zice ca masina facuta d el e mai misto decat una facuta d altu,
ar trebui sa va cautati fiecare cate un client, cu aceeasi masina, dar aceeasi nu una berlina una nuj c , ambele la fel, si fondurile dispuse de clienti sa fie cam egale intre ele, si atunci vedem dak SV sau NT are firme mai bune

competitie ca cea de pe mtv(am uitat acum cum se chema)

PS: dak voi aici va certati din cauza la c decizie s-a luat la sv nu ma bag, eu ma refer doar la topicu asta si la care masina e mai dragutza
__________________
пить яйца
maf is offline  
Old 12-06-08, 19:35   #72
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Bora vs Bora

ma sincer.. deja s-a ajuns prea prea departe...
1. SUCEAVA E IN BUCOVINA
2. Bora din PN ar fi aratat mult mai bine fara acele dungi
3. votez bora din SV nu ca sunt din sv ci pt faptul ca e mult mai clean fara dungi aiurea
4. nu conteaza banii bagati intr-o masina.. conteaza rezultatul final.. ca poti baga 10000euro si sa iasa kitchu kitchului..
KAmikazee2005 is offline  
Old 12-06-08, 19:53   #73
Auto Detailing

Stage 3
 
Auto Detailing's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 165
Default Re: Bora vs Bora

Domnilor,degeaba va certati,a castigat Bora din Suceava (Bucovina) pentru ca a fost la detailing. Clar!
Auto Detailing is offline  
Old 12-06-08, 20:30   #74
flope2001ro

Stock
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2
Default Re: Bora vs Bora

]Fratilor io acuma dupa ce am citit eu zic ca ambele masini sunt frumoase in felul lor.
Bora SV - simplu si clean
Bora NT - extrem tuning
Si inca o chestie , nu mai organizati concursuri intre simplu si clean -si- extrem tuning!!!!
flope2001ro is offline  
Old 12-06-08, 20:38   #75
mariusD

Stage 5
 
mariusD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 477
Member of:
[AUDI]
[Opel]
Default Re: Bora vs Bora

Observ ca, majoritatea opteaza pentru stilul asta simplu... pe ideea asta merg si eu .. poti baga mii de euro in fel de fel de chestii care nu isi au rostu pe masina... ca vot.. am votat normal bora din Neamt pentru ca ori cat de mult mi-ar place sau nu tot pe ea as vota`o pentru ca normal ca no sa vina unu din piatra sa voteze cu cea din Suceava sau invers (rar situatii de astea)
ca masina... zic ca mai eleganta e bora din sv , de ce? 1. imi place cum arata, simplu si elegant, tot ce e pus pe ea (putin sau mult) da bine pe ea, toate sunt la locul lor, pe cand la cea din piatra... unele chestii chiar nu isi au locul, culoarea cam asa si asa, se vorbeste mult vad de dungile alea si pe ideea asta merg si eu nu isi aveau rostul... nah... fiecare cu ale lui! bafta si lasati certurile astea care nu isi au rostul!
mariusD is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -