Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-06-05, 22:13   #46
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

ideea era \"bine ca nu a fost nimic grav\"...din cate am vazut eu a plecat pe alt motor, pe la 6 jumate,.
in fine, nu asta e important, si banuiesc ca nici pagubele motocicletei nu sunt importante, in comparatie cu faptul ca nu patit nimic grav.
Este apreciat faptul ca si motociclistii au fost acolo in numar mare, si au facut si ei show la randul lor.
Multumim pentru participare tuturor, si, nu uitati urmatoarea cursa e la Arad cel mai probabil in 25 iunie.
Sa fiti acolo!
dar pana atunci, tot trebuie spus ca duminca a fost o zi reusita, in ciuda incidentelor de pe pista, si speram sa fie cat mai multe astfel de zile pentru pasionatii de masini si de viteza.
__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline  
Old 13-06-05, 22:36   #47
ZXR

Stage 2
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 38
Default

Da, bine ca nu a fost mai grav, dar pacat ca s-a intimplat din cauza mentalitatii de gen \"las-o ba ca merge asa\" . Inca o data, repet, am vazut exact cum a cazut, eram la citeva lungimi de motocicleta in spatele lui, si am stat acolo pina i-a fost acordat primul ajutor si a plecat cu el o ambulanta venita sa-l duca la spital. Ma sincer indoiesc ca de acolo s-a intors pe aeroport pt a pleca cu alta motocicleta. E chiar asa greu sa se accepte ca accidentul a avut loc din cauza unor carente de organizare? Cei care am fost acolo am platit taxa de participare, am venit pe benzina noastra si pe motoarele noastre, nu ne-a facut nimeni vreo \"favoare\" ca ne-a lasat sa ne dam. Pina una alta banii se cistiga de la spectatori, care sint veniti acolo pt spectacolul oferit de concurenti, nu? Si e cam aiurea ca dupa ce noi punem la bataie aceste resurse pt reusita unui show, sa ne mai si tavalim pe jos . Stiu ca dupa ce a cazut bikerul a fost reparata groapa aia nenorocita care a fost de vina, de ce nu s-a facut asta inainte de concurs?
Si eu personal ma bucur ca sint curse si in Oradea, dar sa se asigure naibii cei responsabili ca se desfasoara in siguranta. Un mare punct rosu au de la mine spectatorii, care s-au comportat super civilizat, nu incercau sa intre pe pista, etc, cum am vazut ca se intimpla de multe ori la manifestari de acest gen.
ZXR is offline  
Old 14-06-05, 16:45   #48
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

ce pot sa zic decat ca ai dreptate, se putea mai bine nu am fost decat un simplu privitor, super entuziasmat de tot ce s-a intamplat, si ... e bine ca totusi s-au facut, dar, cum zici si tu, nu stiu de ce nu au facut ceva cu groapa aia. Poate nu au vazut-o , sau...
Haideti si la Arad peste 2 saptamani, sau cand se tine urmatoarea etapa, va fi pe noapte...cu incepere de la ora 18, acolo pista e sensibil mai buna, si se pot obtine timpi mai buni.
daflyer_oradea is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -