Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-06-05, 17:34   #31
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

Cine isi baga nasul in locul unde eu sunt moderator??O sa intreb...
Prea multa lume isi baga nasul unde nu trebuie...
daflyer_oradea is offline  
Old 09-06-05, 18:32   #32
TEKIN

Stage 5
 
TEKIN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,048
Default

daca are cineva proplema cu mine sunt aici il astept cu mare drag
TEKIN is offline  
Old 09-06-05, 20:01   #33
Dodger_

Stage 5
 
Dodger_'s Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 329
Default

se mai tin dragurile dak vremea o tine tot asa?
Dodger_ is offline  
Old 09-06-05, 21:32   #34
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

daca ar fi dupa mine...as merge sa ma uit si daca ar ninge...depinde daca as mai avea atunci la ce s ama uit
Oricum, de sambata se schimba vremea, si duminca va fi soare si in jur de 25 de grade.
daca gresesc, prognozele meteo sunt de vina
__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline  
Old 11-06-05, 11:25   #35
AleXXL

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 570
Default

o sa fie vreme buna..
pacat ca nu vine GAJ`u (ca ultima etapa de la Arad nu am putut merge...off...vroiam sa vad 'cum alearga' ) ..las` next time)
Dayflyer o sa mai fie intalnire a celor de pe 4tuning? (ca la ITS) ..
__________________
...
AleXXL is offline  
Old 11-06-05, 12:30   #36
HalbaSus

Stage 3
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 104
Default

La ce ora se tin cursele ?
HalbaSus is offline  
Old 11-06-05, 13:22   #37
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

Day flyer?
Mai degraba nightflyer...da de fapt e daflyer :P
La Kiss fm spun ca incep la ora 10.
Din cate stiu eu e ora la care incepe inscrioerea masinilor, si se tin antrenamentele libere...
Apoi va fi show-ul celor din Ungaria...e beton,ca l-am vazut la Arad deja, si apoi antrenamentele pe timp si aopoi cursele eliminatorii....si la sfarsit premierea, fiecare va pleca acasa cu o cupa, daca o castiga, sau in cel mai rau caz cu o diploma de participare. Deci, neaparat sa ne vedem pe aeroport.
Alexxl...ne intalnim numai sa stabilim un loc si o ora, sau ne vdm in seara asta undeva,ramane la alegerea voastra.
eu sunt disponibil.
daflyer_oradea is offline  
Old 11-06-05, 21:49   #38
AleXXL

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 570
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"daflyer_oradea\"
Alexxl...ne intalnim numai sa stabilim un loc si o ora, sau ne vdm in seara asta undeva,ramane la alegerea voastra.
eu sunt disponibil.
deci unde...maine ? zicetzi rapid....hai k pe forum nu mai intru pana maine seara.....call me 0788425223 dak se face intalnirea...dayflyer dai u un beep
AleXXL is offline  
Old 12-06-05, 18:36   #39
Dodger_

Stage 5
 
Dodger_'s Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 329
Default

am ramas masca!

nu credeam k un Type- R poate fi asa tare si puternic... oare corvettu il facea?

15 sec o fost cel mai bun timp al lui akimoto nu?

uai ciuda mi pe akimoto... k o plecat si nam apucat sa ii fac o poza la masina
Dodger_ is offline  
Old 12-06-05, 20:20   #40
cioli17

Stage 5
 
cioli17's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,482
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default



ma sa stii ca daca corvetu nu era atent cum skimba sigur il facea akimoto

cioli17 is offline  
Old 12-06-05, 23:12   #41
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

hmmm...am ramas si eu masca.
daca ar fi sa ne luam dupa timpi, Akimoto era dupa Corvette, si l-a facut si pe ZET in una din ultimele doua curse. Numai ca diferenta de cilindree e cam...de aproape un litru.
Asa...A2-honda civic rosu-Ovidiu
A3- akimoto Tokyo express
A4- Porsche boxter- ZET
restul nu mai conteaza...
A fost de apreciat prezenta celor care au in special masini de show, si aici ma refer la Sandu si Ervin. Polo-ul portocaliu daca ar fi avut vreo 500 de kile in minus (daca dadea jos \"muzica\" ) putea fi pe podium la A2...in rest, o dupa-amiaza frumoasa, cu mici incidente, cu 5 minute de ploaie, si multe masini spectaculoase, femei destule, si, ce ar mai fi de adaugat?
a fost frumos, asteptam cu nerabdare editia a 2-a ce se va tine peste 3 saptamani, se pare.
multumim baietilor din Arad si Timisoara care au batut atata drum pana aici, si sper ca le vom putea intoarce gestul frumos.
daflyer_oradea is offline  
Old 13-06-05, 17:51   #42
Dodger_

Stage 5
 
Dodger_'s Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 329
Default

caderea lui ala cu motoru nu mi se pare chiar un mic incident...
Dodger_ is offline  
Old 13-06-05, 18:40   #43
ZXR

Stage 2
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 38
Default

Bineinteles ca nu a fost un \"mic incident\", cu toate ca amicul cu Yamaha a fost destul de norocos, putea sa iasa mult mai rau din cazatura respectiva. Din punctul meu de vedere vina apartine organizatorilor, pentru ca pe banda din dreapta pe care se dadea el a existat o groapa pe pista, lucru care ei il stiau si au ales sa nu faca nimic pina nu a cazut cineva. La viteza pe care o avea, groapa aia i-a provocat un voblaj pe care n-a avut nici o sansa sa il controleze. Mie chestia asta mi-a lasat un gust tare amar si am ales sa ma retrag (plus am avut o mica problema cu schimbatorul).
ZXR is offline  
Old 13-06-05, 20:03   #44
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Default

Prima etapa SpeedRacing la Oradea, o reusita


12 iunie 2005 –prima etapa Speedracing Oradea.
Loc de desfasurae-aeroportul Oradea
Vizitatori – in jur de 5000
Participanti – aproximativ 35 de masini si 20 de motociclete

Duminica aeroportul din Oradea a gazduit prima etapa de Speedracing locala.
Vremea a tinut cu participantii si spectatorii, ploaia amenintand doar cateva minute sa anuleze desfasurarea cursei.
Lume multa, masini frumoase si puternice, concurenti veniti special sa castige…
Este de apreciat venirea celor cateva masini din Timisoara, doua dintre ele castigand chiar grupele la care au participat, de asemeni este de apreciat prezenta celor care au fost vazuti pana acum dar la show-urile de aspect si sunet, nu la curse (ma refer la Polo si la Calibra cabrio, Polo-ul ar fi avut chiar sanse la un lo pe podium la A2 daca muzica din portbagaj nu ar cantari aproape 500 de kg).
Publicul a fost entuziast, s-a vazut ca pana acum nu s-a mai organizat o cursa de viteza la Oradea, in ultimii 2 ani.
Dupa-amiaza nu a fost lipsita de evenimente: un motociclist a cazut la antrenamente, dar in afara de julituri si distrugerea carenei motocicletei, nimic grav. De altfel, a si plecat pe alta motocicleta, cand totul s-a terminat. Cineva suparat ca a pierdut si-a tinut masina cu pedala la fund pana au crapat furtunele de apa, in parcarea “de service” s-au facut cerculete si burnouturi. Atmosfera a fost extraodinara, pentru prima cursa de acest gen din Oradea. Pilotilor le-au pus mici probleme vantul care a batut mai tot timpul din fata, si aderenta pistei, care a necesitat putina obisnuinta, dar in final totul a fost ok, si spectatorii au avut parte de o dupa-amiaza frumoasa si cu dispute la A2 si la A3.

Multumim corespondentilor locali 4tuning pentru promptitudinea cu care ne transmit materialul

Poze de la acest eveniment puteti gasi :

https://www.4tuning.ro/gal/thumbnails.php?album=294

In curand si cateva filmulete de la showl de final
__________________
| www.4tuning.ro | Masini de vanzare | Bazar Auto | Piese Auto ||
ZoliaT is offline  
Old 13-06-05, 22:03   #45
ZXR

Stage 2
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 38
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ZoliaT\"
Prima etapa SpeedRacing la Oradea, o reusita



Dupa-amiaza nu a fost lipsita de evenimente: un motociclist a cazut la antrenamente, dar in afara de julituri si distrugerea carenei motocicletei, nimic grav. De altfel, a si plecat pe alta motocicleta, cand totul s-a terminat.
Nu e adevarat, a fost dus de acolo cu ambulanta. Din ce au spus medicii de pe ambulanta, va fi ok, dar \"juliturile\" alea pareau a fi destul de serioase. Iar cit despre pagubele motocicletei, e cam devreme sa fie pronuntate sentinte, pina nu se uita la ea un mecanic. Data viitoare ar fi bine ca organizatorii sa se asigure ca suprafata de concurs prezinta siguranta, si sa-i lasa pe concurenti sa faca un tur de recunoastere inainte de inceperea antrenamentelor, sa stie despre ce e vorba. Asta daca nu vor sa mai aiba asemenea accidente. Sau aceste evenimente fac parte din \"spectacol\" ?
ZXR is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -